Založ si blog

Úcta k divákovi v TA3 je na konci chvosta.

Asi som staromódny, ale to, čo som videl počas dvoch dní v spravodajskej televízii TA3 ma zarazilo. V štúdiovom rozhovore mi špecialista na reklamu vysvetľoval, aké je „dôležité“ logo firmy. Nie služby predávajú, ale logo firmy. Tému však nechajme bokom. Neúctivé bolo oblečenie odborníka, ktorý hovorí o vzhľade loga a príde do štúdia oblečený ako vidlák – šamster, v ošumelom tmavom tričku a s čiernou šiltovkou na hlave. Slušnosť mu asi nič nevraví, že v miestnosti sa nepatrí mať pokrývku hlavy. Je to základ „slušnosti“ odborníka na firemné logá menom Michal Pastier . Ako môžem veriť jeho slovám o dôležitosti loga firmy, keď sa prezentuje svojím oblečením ako pastier oviec??? Viem, že každý má svoj štýl oblečenia, ale toto už bolo pri moderátorovi v obleku cez čiaru. A v TA3 sa nenašiel nikto, ani režisér, ani vedúci vydania a ani samotný moderátor, aby skôr „pastierovi oviec“ ako Michalovi Pastierovi povedali, aby si dal aspoň šiltovku z hlavy dole.

No, to ešte nebolo všetko. Hneď na druhý deň TA3 dávala priamy prenos z pietnej rozlúčky kráľovnej soulu Arethy Franklinovej. V štúdiu sedel moderátor, ktorý spoznal iba tri známe tváre – exprezidenta Clintona, speváka Wondera a herečku Golbergovú. Trochu pramálo a tých hviezd na rozlúčke v Detroite tam bolo neúrekom. No najväčší kliniec zarazil výber hosťa. Rovnako ako pastier z oviec si ani pri tejto pietnej akcii nesňal tentoraz bledú baretku z hlavy. Niet sa ani čo čudovať, diskdžokej a moderátor sa volal David zo Senca. Toto som si prečítal z titulku! Dávid zo Senca je super identifikácia. Koľkože je len v Senci Davidov??? TA3 pôsobí, ako seriózna televízia. Mladí, ktorí možno poznajú diskdžokeja Davida zo Senca ju nesledujú, ale tí, čo majú záujem o politiku a ekonomiku. Mladých ani Aretha nezaujíma (tí majú iné idoly) a výber hosťa Dávida zo Senca, ktorý svojím nekultivovaným vyjadrovaním s chudobnou „diskotékovou“ slovnou zásobou s málo faktami, ale mnohými nič nehovoriacimi teóriami a neschopnosťou sa poriadne vyjadrovať a odpovedať na otázky moderátora, si asi myslel, že má auditórium tancujúcich pubertiakov a nie dospelých divákov.

Rozmýšľam nad tým, čo tým chcela spravodajská televízia TA3 povedať. Že je jej divák ukradnutý, alebo chcela utvrdiť náš systém, ktorý sa falošne hrdí prívlastkom demokracia? Ale demokracia nie je o nedodržiavaní pravidiel a úcty, ale práve naopak. Ale dnešný trend má jasný smer. Všetci si môžu dovoliť všetko. Žiaľ – bez akýchkoľvek noriem! Aj bez úcty človeka k človeku a teda aj k divákovi.

Pavel Jacz

Čaputová: „Ja som zmena! „

18.03.2019

Chceme zmenu bolo a je hlavné motto prezidentskej kampane a výsledkov prezidentských volieb. Tvrdili to najmä opozičné strany (Matovič, Sulík, Beblavý a ďalší), ďalej kandidáti Mistrík, viac »

Vyhlasujem súťaž na všetky prepísané Bašternákove majetky!

15.03.2019

Na úvod vtip, z ktorého sa budem odvíjať. Viete, aký je rozdiel medzi sliepkou a Slovákom? Žiadny! Sliepka znáša vajcia a Slovák všetko. Áno. Slováci znesú všetko. Znesú bezbrehé zvyšovanie viac »

Klus so Sulíkom v nedeľu perlili, škandalózna hra bola aj v Markíze.

12.03.2019

Z nedeľňajších debatných krúžkov na televíznych obrazovkách mal určite skoro každý postarané o trpkú chuť k obedu. Avšak dobrú náladu a aj chuť mal ten, kto tieto kecičky berie s humorom. viac »

noviny, periodická tlač, periodikum,

Mediálny výbor súhlasí so znovuzavedením práva na odpoveď pre politikov

21.03.2019 15:10

Právo na odpoveď aj pre verejných činiteľov bolo zavedené v 2008 počas prvej vlády Fica. V roku 2011 počas kabinetu Radičovej bol tento inštitút pozmenený.

pellegrini, lajčák,

Pellegrini bude rokovať s Gajdošom a Lajčákom o dohode o obrannej spolupráci s USA

21.03.2019 15:06

Šéf diplomacie Lajčák hovorí, že žiadna zmluva zatiaľ nie je na stole.

kauza B.A. Haus, kauza Bašternák, Bonaparte,

Ak pôjde byt v komplexe Bonaparte do dražby, Fico ho nekúpi

21.03.2019 15:03

Byt Ficovi prenajíma podnikateľ Bašternák, ktorého minulý týždeň odsúdili na nepodmienečný päťročný trest.

Čaputová Bugár voľby diskusia kandidátov na prezidenta SR 2019

Most-Híd odporúča svojim sympatizantom voliť Čaputovú

21.03.2019 14:34

Zuzana Čaputová sa stretne v druhom kole s Marošom Šefčovičom.

paje

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 79
Celková čítanosť: 332601x
Priemerná čítanosť článkov: 4210x

Autor blogu

Kategórie