Založ si blog

Úcta k divákovi v TA3 je na konci chvosta.

Asi som staromódny, ale to, čo som videl počas dvoch dní v spravodajskej televízii TA3 ma zarazilo. V štúdiovom rozhovore mi špecialista na reklamu vysvetľoval, aké je „dôležité“ logo firmy. Nie služby predávajú, ale logo firmy. Tému však nechajme bokom. Neúctivé bolo oblečenie odborníka, ktorý hovorí o vzhľade loga a príde do štúdia oblečený ako vidlák – šamster, v ošumelom tmavom tričku a s čiernou šiltovkou na hlave. Slušnosť mu asi nič nevraví, že v miestnosti sa nepatrí mať pokrývku hlavy. Je to základ „slušnosti“ odborníka na firemné logá menom Michal Pastier . Ako môžem veriť jeho slovám o dôležitosti loga firmy, keď sa prezentuje svojím oblečením ako pastier oviec??? Viem, že každý má svoj štýl oblečenia, ale toto už bolo pri moderátorovi v obleku cez čiaru. A v TA3 sa nenašiel nikto, ani režisér, ani vedúci vydania a ani samotný moderátor, aby skôr „pastierovi oviec“ ako Michalovi Pastierovi povedali, aby si dal aspoň šiltovku z hlavy dole.

No, to ešte nebolo všetko. Hneď na druhý deň TA3 dávala priamy prenos z pietnej rozlúčky kráľovnej soulu Arethy Franklinovej. V štúdiu sedel moderátor, ktorý spoznal iba tri známe tváre – exprezidenta Clintona, speváka Wondera a herečku Golbergovú. Trochu pramálo a tých hviezd na rozlúčke v Detroite tam bolo neúrekom. No najväčší kliniec zarazil výber hosťa. Rovnako ako pastier z oviec si ani pri tejto pietnej akcii nesňal tentoraz bledú baretku z hlavy. Niet sa ani čo čudovať, diskdžokej a moderátor sa volal David zo Senca. Toto som si prečítal z titulku! Dávid zo Senca je super identifikácia. Koľkože je len v Senci Davidov??? TA3 pôsobí, ako seriózna televízia. Mladí, ktorí možno poznajú diskdžokeja Davida zo Senca ju nesledujú, ale tí, čo majú záujem o politiku a ekonomiku. Mladých ani Aretha nezaujíma (tí majú iné idoly) a výber hosťa Dávida zo Senca, ktorý svojím nekultivovaným vyjadrovaním s chudobnou „diskotékovou“ slovnou zásobou s málo faktami, ale mnohými nič nehovoriacimi teóriami a neschopnosťou sa poriadne vyjadrovať a odpovedať na otázky moderátora, si asi myslel, že má auditórium tancujúcich pubertiakov a nie dospelých divákov.

Rozmýšľam nad tým, čo tým chcela spravodajská televízia TA3 povedať. Že je jej divák ukradnutý, alebo chcela utvrdiť náš systém, ktorý sa falošne hrdí prívlastkom demokracia? Ale demokracia nie je o nedodržiavaní pravidiel a úcty, ale práve naopak. Ale dnešný trend má jasný smer. Všetci si môžu dovoliť všetko. Žiaľ – bez akýchkoľvek noriem! Aj bez úcty človeka k človeku a teda aj k divákovi.

Pavel Jacz

Prečo nebudem voliť Rada Števčíka za starostu bratislavského Starého mesta.

07.11.2018

Som taký, aký som. Ak sa s niekym na niečom z hľadiska možností ústne dohodnem, môžu padať aj tanky, ale dohodu vždy dodržím. Ak to nestihnem v termíne, tak sa ospravedlním a nevyhováram viac »

Nemorálne „hviezdy“ uplynulého piatka – Sulík a Kiska.

28.10.2018

Piatok priniesol dve zaujímavé správy. Najskôr sa predseda SAS Richard Sulík obul do predsedu Andreja Danka ohľadom nezverejnenia diplomovej práce so slovami : Civilizovaný svet nemá rád „hochštaplerov“ viac »

„Perla a skvost“ SaS – „Nikolsonka a Jóži z Bážin“.

23.10.2018

To, čo začína v poslednom čase produkovať „skvelá“ slovenská opozícia nemá nič spoločné s rozumnosťou, logikou či inteligenciou. Skôr by som napísal, že sa rovná vracaniu vďaka predvolebným viac »

grécko, polícia, výročie, demonštrácia, protest, oheň, požiar

Výročie študentskej vzbury v Aténach poznamenali výtržnosti

17.11.2018 21:58

Ľavicoví extrémisti zatarasili ulice, zapaľovali smetné koše a hádzali kamene.

Europol, Holandsko

Stredoafrická republika vydala do Haagu bývalého povstaleckého veliteľa

17.11.2018 21:39

Muž je podozrivý zo spáchania vojnových zločinov a zločinov proti ľudskosti.

india, cyklón, počasie, cesta, dom, trosky

Cyklón na juhu Indie si vyžiadal 30 mŕtvych

17.11.2018 21:19

Do táborov utieklo skoro 82-tisíc ľudí.

MOST-HÍD, snem strany, Béla Bugár

Musíme sa spájať, nie rozdeľovať, myslí si Most-Híd

17.11.2018 20:39

Most-Híd vyzýva všetkých k zodpovednosti a rozvážnemu konaniu v období, v ktorom čakajú Slovensko dôležité výzvy.

paje

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 173347x
Priemerná čítanosť článkov: 3688x

Autor blogu

Kategórie