Založ si blog

Úcta k divákovi v TA3 je na konci chvosta.

Asi som staromódny, ale to, čo som videl počas dvoch dní v spravodajskej televízii TA3 ma zarazilo. V štúdiovom rozhovore mi špecialista na reklamu vysvetľoval, aké je „dôležité“ logo firmy. Nie služby predávajú, ale logo firmy. Tému však nechajme bokom. Neúctivé bolo oblečenie odborníka, ktorý hovorí o vzhľade loga a príde do štúdia oblečený ako vidlák – šamster, v ošumelom tmavom tričku a s čiernou šiltovkou na hlave. Slušnosť mu asi nič nevraví, že v miestnosti sa nepatrí mať pokrývku hlavy. Je to základ „slušnosti“ odborníka na firemné logá menom Michal Pastier . Ako môžem veriť jeho slovám o dôležitosti loga firmy, keď sa prezentuje svojím oblečením ako pastier oviec??? Viem, že každý má svoj štýl oblečenia, ale toto už bolo pri moderátorovi v obleku cez čiaru. A v TA3 sa nenašiel nikto, ani režisér, ani vedúci vydania a ani samotný moderátor, aby skôr „pastierovi oviec“ ako Michalovi Pastierovi povedali, aby si dal aspoň šiltovku z hlavy dole.

No, to ešte nebolo všetko. Hneď na druhý deň TA3 dávala priamy prenos z pietnej rozlúčky kráľovnej soulu Arethy Franklinovej. V štúdiu sedel moderátor, ktorý spoznal iba tri známe tváre – exprezidenta Clintona, speváka Wondera a herečku Golbergovú. Trochu pramálo a tých hviezd na rozlúčke v Detroite tam bolo neúrekom. No najväčší kliniec zarazil výber hosťa. Rovnako ako pastier z oviec si ani pri tejto pietnej akcii nesňal tentoraz bledú baretku z hlavy. Niet sa ani čo čudovať, diskdžokej a moderátor sa volal David zo Senca. Toto som si prečítal z titulku! Dávid zo Senca je super identifikácia. Koľkože je len v Senci Davidov??? TA3 pôsobí, ako seriózna televízia. Mladí, ktorí možno poznajú diskdžokeja Davida zo Senca ju nesledujú, ale tí, čo majú záujem o politiku a ekonomiku. Mladých ani Aretha nezaujíma (tí majú iné idoly) a výber hosťa Dávida zo Senca, ktorý svojím nekultivovaným vyjadrovaním s chudobnou „diskotékovou“ slovnou zásobou s málo faktami, ale mnohými nič nehovoriacimi teóriami a neschopnosťou sa poriadne vyjadrovať a odpovedať na otázky moderátora, si asi myslel, že má auditórium tancujúcich pubertiakov a nie dospelých divákov.

Rozmýšľam nad tým, čo tým chcela spravodajská televízia TA3 povedať. Že je jej divák ukradnutý, alebo chcela utvrdiť náš systém, ktorý sa falošne hrdí prívlastkom demokracia? Ale demokracia nie je o nedodržiavaní pravidiel a úcty, ale práve naopak. Ale dnešný trend má jasný smer. Všetci si môžu dovoliť všetko. Žiaľ – bez akýchkoľvek noriem! Aj bez úcty človeka k človeku a teda aj k divákovi.

Pavel Jacz

Klamstvo, klamstvo a ešte raz klamstvo!

10.09.2018

Už dlhšie som chcel napísať o tomto zakorenenom neduhu v našom živote. Odštartoval to však moment zo soboty 8.septembra, z Horského Parku v Bratislave, kde som bol venčiť psa. Odpočíval som viac »

„Zbúrame“ Karpaty okolo Bratislavy a vyriešime dôsledky búrok!

03.09.2018

Už som písal o trestnoprávnej zodpovednosti primátora Ivo Nesrovnala, niektorých starostov a riaditeľa Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Szolta Lukáča po predchádzajúcej búrke, ktorá viac »

Podraz Slovak Telekomu. Tvrdia – „V najlepšej sieti nič nie je nemožné“. A „majú“ absurdnú pravdu!

23.08.2018

Od roku 1993 som zákazníkom vtedy ešte Eurotelu až po dnešný Slovak Telecom. A nie preto , že majú aj túto bombastickú reklamu , ale pre kvalitu služieb. Ak som mal počas 25 rokov nejaké oprávnené viac »

Islamský štát, IS, vlajka

Zástupcu veliteľa Islamského štátu odsúdili na trest smrti

19.09.2018 15:13

Najprv utiekol z Iraku do Sýrie a po porážke tzv. IS do Turecka, kde ho zadržali.

ovce, salaš, bača, vidiek, dedina, región, lúka

Oravská Polhora si prevezme ocenenie v rámci Európskej ceny obnovy dediny

19.09.2018 15:10

Medzinárodná porota ocenila občiansku vybavenosť Oravskej Polhory, ako aj jej orientáciu na environmentálne vzdelávanie.

Turecko, turecká vlajka, zástava

Chcete byť Turkom? Stačí na to pol milióna dolárov

19.09.2018 15:03

Turecko významne znížilo svoje požiadavky na výšku kapitálu a investícií do nehnuteľností, ktoré sú podmienkou pre získanie tureckého občianstva.

peter gajdoš

V likvidácii výbušných zariadení má Slovensko svoje nezastupiteľné miesto, tvrdí Gajdoš

19.09.2018 14:59

Minister obrany Peter Gajdoš dnes otvoril 5. ročník výstavy NATO EOD Demonstrations and Trials.

paje

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 139640x
Priemerná čítanosť článkov: 3325x

Autor blogu

Kategórie