Založ si blog

Veľký piatok vraj v Slušnom Slovensku v podaní RTVS, takéto maniere som zažil už za socializmu.

25. marca 1988 a mnoho ďalších, nie celkom kladne propagandistických akcií za socializmu, riešili komunisti najmä cez televíziu. Univerzálny prostriedok na preladenie nálad bola slávna Angelika i charizmatický Winnetou. Tieto krásne filmy vytiahla Československá televízia vždy zo zásuvky na odlákanie pozornosti divákov od realityi. Boli to zaujímavé maniere a ak tomu zahralo aj počasie, malo to svoj výsledný efekt. Ku koncu „uvoľňujúceho sa“ socializmu sme sa s takýmto postupom stretávali čoraz častejšie. Ideológia a náboženstvo idú spolu ruka v rukáve a  tak malá čiastka u moci rozhoduje za väčšinu aj inak zmýšľajúcich ľudí. Bolo to, je to a bude to aj naďalej a nerobme si ilúzie o Slušnom Slovensku, pretože podľa môjho odhadu to ticho podporuje 80-90% ľudí Slovenskej DEMOKORUPTnej republiky! A keď treba kričať, tak sa davovo ohradia na protestoch, ale nič si nepomôžu. Taký je totiž náš život! Kauzy a kauzičky sa budú objavovať stále, pretože situácia tomu stále praje!!!

Nuž a maniere socializmu s odpútavaním pozornosti som zažil aj teraz na Veľký piatok v tomto na Slovensku novom čudesnom politickom systéme. Nedá sa mu vravieť kapitalizmus ani demokracia. Skôr by som ho znovu nazval DEMOKORUPT v skratke „Dostaneš Ešte Možnosť Okradnúť Krajinu O Rozličné Úrovne Peňažných Tantiemov“. Tento špeciálny systém nefunguje iba v najvyššej politike, ale na všetkých úrovniach nášho života od maličkých úradníčkov až po ministrov, poslancov i prezidenta – teda všade tam , kde sa o niečom rozhoduje. A veľmi účinne na to pôsobia vety: „Nedá sa to“!, „Toto je naozaj veľmi komplikované“!, „Niet na to času“! „Ale zákon to nepovoľuje“!, atď…. A tak všetci o tejto korupcii vedia a konkrétne nepovedia. Prečo? Pretože je to pre nich a pre ich rodiny existenční záležitosť a tak radšej prispejú do súkromných vreciek, aby nechodili po žobraní, lebo taká správa sa veľmi rýchlo rozšíri a ostatní korupčníci si dajú na tohto verejného bonzáka pozor! Radšej teda menej, ale aspoň niečo! Zažil som to aj ja, ale vďaka tomu, že som chcel pracovať, som držal hubu. Potom som prestal platiť „výberčímu“ SMERu pre média – istému M.G. a zrazu som zažil podraz od človeka, o ktorého čestnosti som dovtedy nepochyboval! Mal som ho za jedného z najčestnejších ľudí, akých som poznal ( inak sa nesprávali ani jeho nasledovníci). Dnes to už tak nie je. Je pre mňa rovnaký žumpový odpad, ako mnohí ďalší! Preto nerobím svoju milovanú prácu už skoro osem rokov,. Prežil som to! Mám svoj vek, a penziu pred sebou, ktorú mi možno aj dajú za odpracované roky, lebo sociálku si platím dodnes už vyše 30 rokov.

Slovenská televízia (po novom od ministrovania Krajcera nezmyselne RTVS) opäť siahla do archívov duchovného bohatstva a vytiahla na Veľký piatok samé duchovnosti. Len neviem, prečo si dovolili porušiť náboženské pravidlá naše hokejové orgány a zaradili na Veľký piatok hokejové stretnutie našej najvyššej hokejovej ligy stretnutie semifinále play off????

Na cas.sk som si včera prečítal článok „Nahnevá divákov RTVS , keď neodvysiela hokejové play off na Veľký piatok?“ Tento článok o chvíľu asi na intervenciu samotného RTVS redakcia cas.sk stiahla a už ho nenájdete ani v archíve!!!!! Cas.sk upozornil na to, že RTVS bude vysielať duchovné (ktoré duchovné neboli) programy na Veľký piatok (v čase hokejového stretnutia na druhom programe STV zaradili programy: Zo Zemplína k pápežovi, Divoký Yellowstone, Família, Gen.sk, Večerníček, Ako škovránok prebudil jar, Veselá farma, Trpaslíci, Kniha džunglí, Fidlibumove pokusy, Alica v krajine zázrakov, Moji zvierací priatelia…., Zázračný miniatelier a Správy RTVS v posunkovej reči _ teda až na úvodný program, Gen.sk a správy nič duchovného, iba vysielanie pre deti) a nie licenčne zakontrahované hokejové stretnutie semifinále play off Nitra – Banská Bystrica so Slovenskou televíziou! Tak toto nám pripravil vraj programový riaditeľ, teda skôr antiprogramový riaditeľ Tibor Buza za naše koncesionárske poplatky!!! Žeby niektorý so súkromných sponzorov si nesplnil súkromné podmienky? Na mieste Generálneho riaditeľa rádiotelevízie Jaroslava Rezníka, ktorému takto podrazil nohy, by som ho ešte počas sviatkov poslal kade ľahšie a v utorok by na jeho stoličke sedel náboženstvom a politikou neovplyvniteľný programový riaditeľ. Ale to sa asi nestane. Stalo sa však to, že toto rozhodnutie poriadne nasrdilo hokejových fanúšikov, nielen oboch táborov. Ako si vôbec pán Tibor Buza dovoľuje ovplyvňovať vymazaním programových faktov naše myslenie a donucovať ľudí k náboženským zvykom?????? Aj pre takúto totalitu komunistov sme spoločnými silami zlikvidovali socializmus a Tibor Buza bol určite vtedy na námestiach ako študent a po 30-tich rokoch vytiahol eso, ktoré sa za mladi naučil v SZM!!!!

A tomuto môžeme hovoriť Slušné Slovensko, tak teda uslušnime sa. Kto a ako?

Pavel Jacz

Generálny riaditeľ RTVS Ján Rezník dvakrát po sebe chybil pri výberoch šéfov spravodajstva!

07.04.2018

Veľmi som kvitoval odvolanie pána Dika zo spravodajstva a nahradenie novými šéfmi. Tí to však nezvládli a po miničase sa Juraj Rybanský veľmi dobrý, ale žiaľ iba rozhlasový a nie televízny viac »

Otvorený list pre organizátora protestov Juraja Šeligu.

04.04.2018

Otvorený list pre organizátora protestov Juraja Šeligu. Vážený pán Šeliga, včera som Vás videl v správach v televízii JOJ, ako ste odmietli už druhú ponuku na stretnutie s novým ministrom viac »

Dôkazy pre nášho „najčestnejšieho politika z najčestnejších“ pre „súdruha“ Igora Matoviča o jeho „konsúdruhovi“ v parlamente Borisovi Kollárovi! ! !

21.03.2018

Včerajšia tlačová beseda slovenskej „politickej ikony“ Igora Matoviča sa niesla opäť v dvojakom rangu. Podľa toho je mozog politika Matoviča rozdelený na dve časti, ale nie prirodzenou cestou! viac »

berlin, muzeum, veza

Centrum Berlína pocíti v piatok evakuáciu okolo 10-tisíc ľudí

19.04.2018 20:20

Evakuovať budú pre nález britskej leteckej bomby z bojov druhej svetovej vojny.

práca, pracovný úraz

Pracovný úraz v Prešove mal tragické následky, zomrel 31-ročný muž

19.04.2018 19:17

K pracovnému úrazu došlo v pondelok.

komár, štípanec, uštipnutie, hmyz, krv

WHO prikazuje, aby vakcínu proti dengue dostávali len tí, ktorí chorobu už mali

19.04.2018 18:57

Tropickú horúčku dengue šíria komáre. Vo vážnych prípadoch môže byť smrteľná, keď spôsobí vnútorné krvácanie.

Jan Hamáček

Líder ČSSD Hamáček oboznámil prezidenta Zemana s ponukou hnutia ANO

19.04.2018 18:19

Líder sociálnej demokracie poprel, že už jestvuje možný návrh obsadenia vládnych postov nominantami ČSSD.

paje

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 79309x
Priemerná čítanosť článkov: 3172x

Autor blogu

Kategórie