Založ si blog

Veľký piatok vraj v Slušnom Slovensku v podaní RTVS, takéto maniere som zažil už za socializmu.

25. marca 1988 a mnoho ďalších, nie celkom kladne propagandistických akcií za socializmu, riešili komunisti najmä cez televíziu. Univerzálny prostriedok na preladenie nálad bola slávna Angelika i charizmatický Winnetou. Tieto krásne filmy vytiahla Československá televízia vždy zo zásuvky na odlákanie pozornosti divákov od realityi. Boli to zaujímavé maniere a ak tomu zahralo aj počasie, malo to svoj výsledný efekt. Ku koncu „uvoľňujúceho sa“ socializmu sme sa s takýmto postupom stretávali čoraz častejšie. Ideológia a náboženstvo idú spolu ruka v rukáve a  tak malá čiastka u moci rozhoduje za väčšinu aj inak zmýšľajúcich ľudí. Bolo to, je to a bude to aj naďalej a nerobme si ilúzie o Slušnom Slovensku, pretože podľa môjho odhadu to ticho podporuje 80-90% ľudí Slovenskej DEMOKORUPTnej republiky! A keď treba kričať, tak sa davovo ohradia na protestoch, ale nič si nepomôžu. Taký je totiž náš život! Kauzy a kauzičky sa budú objavovať stále, pretože situácia tomu stále praje!!!

Nuž a maniere socializmu s odpútavaním pozornosti som zažil aj teraz na Veľký piatok v tomto na Slovensku novom čudesnom politickom systéme. Nedá sa mu vravieť kapitalizmus ani demokracia. Skôr by som ho znovu nazval DEMOKORUPT v skratke „Dostaneš Ešte Možnosť Okradnúť Krajinu O Rozličné Úrovne Peňažných Tantiemov“. Tento špeciálny systém nefunguje iba v najvyššej politike, ale na všetkých úrovniach nášho života od maličkých úradníčkov až po ministrov, poslancov i prezidenta – teda všade tam , kde sa o niečom rozhoduje. A veľmi účinne na to pôsobia vety: „Nedá sa to“!, „Toto je naozaj veľmi komplikované“!, „Niet na to času“! „Ale zákon to nepovoľuje“!, atď…. A tak všetci o tejto korupcii vedia a konkrétne nepovedia. Prečo? Pretože je to pre nich a pre ich rodiny existenční záležitosť a tak radšej prispejú do súkromných vreciek, aby nechodili po žobraní, lebo taká správa sa veľmi rýchlo rozšíri a ostatní korupčníci si dajú na tohto verejného bonzáka pozor! Radšej teda menej, ale aspoň niečo! Zažil som to aj ja, ale vďaka tomu, že som chcel pracovať, som držal hubu. Potom som prestal platiť „výberčímu“ SMERu pre média – istému M.G. a zrazu som zažil podraz od človeka, o ktorého čestnosti som dovtedy nepochyboval! Mal som ho za jedného z najčestnejších ľudí, akých som poznal ( inak sa nesprávali ani jeho nasledovníci). Dnes to už tak nie je. Je pre mňa rovnaký žumpový odpad, ako mnohí ďalší! Preto nerobím svoju milovanú prácu už skoro osem rokov,. Prežil som to! Mám svoj vek, a penziu pred sebou, ktorú mi možno aj dajú za odpracované roky, lebo sociálku si platím dodnes už vyše 30 rokov.

Slovenská televízia (po novom od ministrovania Krajcera nezmyselne RTVS) opäť siahla do archívov duchovného bohatstva a vytiahla na Veľký piatok samé duchovnosti. Len neviem, prečo si dovolili porušiť náboženské pravidlá naše hokejové orgány a zaradili na Veľký piatok hokejové stretnutie našej najvyššej hokejovej ligy stretnutie semifinále play off????

Na cas.sk som si včera prečítal článok „Nahnevá divákov RTVS , keď neodvysiela hokejové play off na Veľký piatok?“ Tento článok o chvíľu asi na intervenciu samotného RTVS redakcia cas.sk stiahla a už ho nenájdete ani v archíve!!!!! Cas.sk upozornil na to, že RTVS bude vysielať duchovné (ktoré duchovné neboli) programy na Veľký piatok (v čase hokejového stretnutia na druhom programe STV zaradili programy: Zo Zemplína k pápežovi, Divoký Yellowstone, Família, Gen.sk, Večerníček, Ako škovránok prebudil jar, Veselá farma, Trpaslíci, Kniha džunglí, Fidlibumove pokusy, Alica v krajine zázrakov, Moji zvierací priatelia…., Zázračný miniatelier a Správy RTVS v posunkovej reči _ teda až na úvodný program, Gen.sk a správy nič duchovného, iba vysielanie pre deti) a nie licenčne zakontrahované hokejové stretnutie semifinále play off Nitra – Banská Bystrica so Slovenskou televíziou! Tak toto nám pripravil vraj programový riaditeľ, teda skôr antiprogramový riaditeľ Tibor Buza za naše koncesionárske poplatky!!! Žeby niektorý so súkromných sponzorov si nesplnil súkromné podmienky? Na mieste Generálneho riaditeľa rádiotelevízie Jaroslava Rezníka, ktorému takto podrazil nohy, by som ho ešte počas sviatkov poslal kade ľahšie a v utorok by na jeho stoličke sedel náboženstvom a politikou neovplyvniteľný programový riaditeľ. Ale to sa asi nestane. Stalo sa však to, že toto rozhodnutie poriadne nasrdilo hokejových fanúšikov, nielen oboch táborov. Ako si vôbec pán Tibor Buza dovoľuje ovplyvňovať vymazaním programových faktov naše myslenie a donucovať ľudí k náboženským zvykom?????? Aj pre takúto totalitu komunistov sme spoločnými silami zlikvidovali socializmus a Tibor Buza bol určite vtedy na námestiach ako študent a po 30-tich rokoch vytiahol eso, ktoré sa za mladi naučil v SZM!!!!

A tomuto môžeme hovoriť Slušné Slovensko, tak teda uslušnime sa. Kto a ako?

Pavel Jacz

Adam Valček redaktor SME je špeciálny „investigatívec“.

30.06.2018

Vo štvrtok ráno som v aute - v Radiu Expres počul upútavku, že Branislav Závodský sa bude na poludnie rozprávať o vyhrážaní sa Adamovi Valčekovi podnikateľom Marianom Kočnerom. A tak som viac »

V najlepšej sieti naozaj nič nie je nemožné! ! ! To je viac ako pravdivý reklamný slogan Slovak Telekomu.

29.06.2018

Naši mobilní operátori všemožne v reklamách oblbujú zákazníkov mnoho krát denne. Je to až otravné, ak prí jednom filme vidíte rovnakú reklamu aj sedemkrát a v ďalšom rovnako. Operátori viac »

Namyslenosť a patent na pravdu Zuzany Kovačičovej Hanzelovej redaktorky STV.

18.06.2018

V predchádzajúcom postrehu som spomínal, že na debate Respektu sa zúčastnila aj redaktorka spravodajstva Slovenskej televízie Zuzana Kovačičová Hanzelová. No pozrel som si aj jej rozhovor s viac »

dieťa - čokoláda - umazané - špinavé - šťastie - radosť

Čokoládové tyčinky Toblerone sa vrátia k pôvodnému tvaru

22.07.2018 12:26

Zatiaľ nie je jasné, koľko bude staronová, 200 gramová tyčinka stáť. V obchodoch sa má objaviť v druhej polovici roka.

Bratislava, zápchy, Bajkalská

Bratislavská doprava kolabuje, sťažujú sa vodiči

22.07.2018 11:49

Ministerstvo dopravy rozumie sťažnostiam občanov, podľa neho však každá stavba prináša so sebou aj dočasné dopravné obmedzenia v menšom či väčšom rozsahu.

Silná búrka v hlavnom meste

Na celom území Slovenska sa v nedeľu môžu vyskytnúť búrky

22.07.2018 11:29

S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 - 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 65 - 85 km/h.

Hasan Rúhání

USA odštartovali kampaň, ktorou chcú diskreditovať iránske vedenie

22.07.2018 10:58

Iránsky prezident Hasan Rúhání do USA odkázal, že "Amerika by mala vedieť, že vojna s Iránom je matkou všetkých vojen".

paje

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 110597x
Priemerná čítanosť článkov: 3160x

Autor blogu

Kategórie