Založ si blog

Predvolebné panikárstvo samozvaných „Demokratov“ na čele s Hegerom začína zúfalstvami.

Prvé, čo som sa na tlačovej besede pred týždňom po výmene vlády z Hegerových úst dozvedel, boli slová: „A sme späť v Rade!!!“ Aké výstižné! A nasledovala Hegerova prognóza na úrovni fantazmagórie, že v spojení s KDH, ktoré o nich nemá záujem, by mohli vo voľbách dosiahnuť 15 percent. Sníčky expremiéra sú naozaj udivujúce. Hneď na tieto rečičky na tlačovej besede klincoval ďalšiu tézu exminister Naď vetou: „ Strana Demokrati prinesie do parlamentu rozum!!! Môj náhradník (rozumej Gyimesi) ho nemal!“ To už je len argument „múdrej mozgovne“!

Ďalej som sa dozvedel, že v Česku prišla vláda stability, rozvahy a rozumných riešení. To naozaj ? Alebo je, pre týchto „demokratov“ myslím si, že pomaly už expolitikov, vzor českého politického rodea, keď sa naši bratia nepoučili z vývoja na Slovensku po nástupe neschopného vedenia nášho štátu a českí obyvatelia rovnako ako u nás volili nie za niečo, ale proti niekomu! Nuž a musia si teraz preskákať všetky päťkoaličné peripetie.

Rovnaké zúfalstvo pokračovalo aj v nedeľňajších diskusných reláciach. Len útržkovito spomeniem. Gröhling v TA3: „Fico je diktátor“! Remišová v STV: „Pán Fico, Vy nikdy neodpovedáte na otázku!“ No a na neďelňajšej tlačovke „Demokratov“ z úst kazateľa Hegera a greenhorna Šeligu sme sa dozvedeli, že Fico chce, ak zostaví vládu s ústavnou väčšinou, zmeniť voľbu prezidenta a vrátiť ju naspäť do Národnej rady, aby mal väčšie šance stať sa prezidentom a amnestovať seba a svojich hriešnikov (K autorstvu sa priznal Trnavský šaman Matovič).  ,Amnestovať seba??? Tri roky mali čas dokázať Ficovi ako tu vraj šafáril, že podľa Matoviča ročne zmizlo 3,5 miliardy Euro a stále nič. Nič iné ste nenašli, iba tlačovky! Aká právna núdza, také bolo aj vaše pôsobenie v celej vládnej koalícii. Teda na výlučky z tela!

Rozoberme si teraz spomínané výroky. Pýtam sa vyučeného obuvníka a prominentného kaderníka. Kto sa podieľal na umlčiavaní vraj „konšpiračných“ webov a periodík. Bývalá štvorkoalícia, alebo Ficove vlády? Kto tu terorizoval ľudí pomocou strachu a zákazov pri očkovaní a rúškach? Kto tu rozpútal nenávisť obyvateľstva svojou „pravdou“? Kto terorizoval šéfa Nočných vlkov Hambálka, keď boli uvalené sankcie na jeho majetok? To ste pán Gröhling asi mysleli vládu, ktorej ste boli súčasťou a nakoniec ste ju povalili! Veď, toľko zákazov a príkazov ako ste vyprodukovali, tu nebola azda ani za posledných 10 rokov trvania socializmu!

Snílek Heger z neparlamentnej strany „Demokrati“, ktorí ešte ako OĽaNO doriadili štát, snívajú o 15-tich percentách, ak sa spoja s KDH. Nuž, matematika nepustí 2-3 + 4-5 sa podľa Hegera rovná 15. No a jeho verný politický konkubín Naď hovorí o rozume, ktorý „rozumne“ po americky odzbrojil našu armádu a neštítil sa častovať ľudí dezolátmi a ďalšími nadávkami, ktorý prinesie do parlamentu. A ja sa pýtam, aký rozum? Od mozgu labute, ktorému sa približujete?

Demokratmi“ vládne z oceňovaných dvoch-troch percent v prieskumoch zúfalosť. Ako super topiaca sa strana sa chytá nie slamky, ale každého vlásku, ktorý potrebuje premeniť na hrubý kmeň. A to sa dá iba zázrakom. A tak prišli s Matovičovým ďalším objavom ohľadne voľby prezidenta. Koľko ešte takých hlúpostí hraničiacimi s bulvárnosťou si vymyslia v realite tratiaci sa „slušní politici“ ako sa sami nazývajú. Žiaľ, skoro 90 % národa si to o nich nemyslí. Ale predsa je dobre žiť v škrupine, pokým sa im 30. septembra nerozbije na atomové častice. Dovtedy budú mať veľkohubé bulvárne útoky, ktorých majú všetci obyvatelia na Slovensku až 100 km nad krk.

Všetky tieto mini strany hovoria o spájaní, aby nevyšiel navnivoč ani jeden hlas proti SMER-u, Hlasu a Republike. Už pred predchádzajúcimi voľbami som upozorňoval na to , že spojením PS a Spolu sa nemusí táto koalícia dostať do parlamentu. „Geniálny“ a neschopný s veľkou hubou Beblavo-brblavý ich stiahol pod sedem percent. Ľudia si povedali, že nebudú voliť stranu, ktorá ho prichýli. A tak aj bolo.

A to isté pravdepodobne čaká aj tých, ktorí prichýlia „Demokratov“ a „geniálny mozgový trust“ jedno poslancovej strany Remišovú, ktorá si dovolila povedať Ficovi, že zakaždým neodpovedá na otázky. Tá Remišová, o ktorej zostrihy jej neodpovedaní kolujú v hojných počtoch na sociálnych sieťach, Mini mozgovo-labuťová kráľovná hlúposti sa nezaprela ani včera v STV. Nerozumiem prečo jednopercentnú a jednočlennú parlamentnú stranu Bez ľudí (Verča si stále myslí, že je aj s ľuďmi a preto argumentuje, že my budeme hlasovať! My, alebo iba ja kráľovná hlúposti???) vôbec volajú do diskusií? Skôr by sa hodila do Uragánu ako stály VIP hosť na post radkyne a upratovačky na scéne pre Dr. Exitusa, Františka Stromokocúra či Lászla Komároma a nie do politickej diskusie. Verím, že ak bude pokračovať nejaká podobná relácia, tak ju scenárista Andy Kraus určite obsadí a Verča nebude stíhať ani skrášľovanie na plastikách, nie to ešte hodiny matematiky. .

Zaujímavá je aj taktika, ktorej najskôr obyvatelia naleteli pred tromi rokmi. Nemení sa. Všetko, čo adresujú na opozičné strany robia vlastne oni sami teda „slušní politici“. Tu sledujeme opačný jav ako prisvojovanie a ten si dovolím nazvať odsvojovanie. To, čo urobím ja, musím okamžite zvaliť na opozíciu. Nič iné totiž nedokážu vymyslieť s tými ohromujúcimi mozgovňami.

A toto všetko sme si vypočuli ešte pred volebnou kampaňou. Som zvedavý, čo za grotesknosti, hlúpaniny, podrazáctva a bulvárnosti ešte povymýšľajú „geniálne labutie hlavy“ bývalej štvorkoalície, lebo do topánok im už netečie. Duje im v nich totiž hurikán kombinovaný s Niagárskymi vodopádmi.

Pavel Jacz

P.S. V nadväznosti na výroky spomínaných by som prosil komisiu, ktorá má na starosti mená v kalendári, aby zaradila do mien aj populárne a vľmi často používané krstné mená Lebo, Lebko, Leboslav a Lebočin. Vychádzam z udomácnených premenovani osôb pán Lebo Fico, pán Lebo Putin,  pán Lebo Pellegrini, pán Lebo Danko, pán Lebo Kotleba,  Lebo Smer, Lebo Mafia, Lebo Hlas. A dotyční by si mali samozrejme zmeniť mená a názvy aj vo svojich dokladoch.

 

 

Voľte prosím prvú, jednu a jedinečnú Remišovú – zakladateľku politikárskej humoriády!

08.06.2023

Pri našej turbulentnej politickej scéne dobre padnú argumentácie „najúžasnejšieho mozgového trustu Slovenska a asi aj Európy“ našej Verči Remosky, prepáčte Remisky, či Remišky? Už presne neviem, ako ju zo zmätenosti volať. Jej politikárske gagy však dokážu zabaviť všetkých, čo pozerajú politické debaty a podivné vyjadrenia politikov, v ktorých hrá Verča [...]

Kedy už Krupa s Mackom prestanú kecať klamstvá o vojne na Ukrajine.

07.06.2023

Poturčenec horší od Turka!!! Táto hodnotiaca vetička z historických skúseností Slovákov sa dá presne povedať o „veľkom“ malom poslancovi (s 1864 hlasmi od známych a kamarátov) Krúpovi. ktorý najskôr vehementne a bezohľadne tvrdo hájil demoralizujúci chaos štvorkoalície a samozrejme aj chrbáty svojich šéfskych súputníkov Matoviča a Hegera. No, keď vymenil [...]

Z Ilieva sa v TA3 stáva agresívny diktátorsky moderátor, za ktorého by sa nehanbil ani Goebbels.

30.05.2023

To, ako začal v nedeľu v relácii TA3 v Politike rozhovor moderátor Iliev sa len tak ľahko nevidí. Jeho bohorovnosť, útočnosť, „neomylnosť“ a „zákonná pravda“, ktorú pretláča ako svojské právo na pravdu, stupňujúcu sa z relácie na reláciu, zažívame každý druhý týždeň. Horšie je to, že jeho agresivita, povýšenectvo, urážky a drzosť si jednostranne vždy [...]

Trump

Trump: Obvinili ma v kauze 'falošných škatúľ'. Je to hoax, som nevinný

09.06.2023 06:31

Donald Trump vo štvrtok oznámil, že bol trestne obvinený z prechovávania utajovaných dokumentov vo svojom floridskom sídle.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Dobrá práca v Bachmute. Krok za krokom

09.06.2023 06:00, aktualizované: 06:12

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzdvihol "výsledky" ukrajinských síl v ťažkých bojoch v Doneckej oblasti na východe krajiny.

Zochova / Auto smrti /

Mišíková: 15 rokov je prísny trest, súd musí prihliadať na to, že Dědeček skutok oľutoval

09.06.2023 06:00

Politici sa po tragédii na Zochovej predbiehali v tom, kto navrhne drakonickejší trest za alkohol za volantom.

NATO, cvičenie

Nesmie prejsť ani jeden ruský vojak. Čo pre to urobí NATO?

09.06.2023 06:00

Rusko je najväčšou a priamou hrozbou pre bezpečnosť spojencov a musíme byť pripravení na to, že ňou ostane aj naďalej.