Založ si blog

Predvolebné panikárstvo samozvaných „Demokratov“ na čele s Hegerom začína zúfalstvami.

Prvé, čo som sa na tlačovej besede pred týždňom po výmene vlády z Hegerových úst dozvedel, boli slová: „A sme späť v Rade!!!“ Aké výstižné! A nasledovala Hegerova prognóza na úrovni fantazmagórie, že v spojení s KDH, ktoré o nich nemá záujem, by mohli vo voľbách dosiahnuť 15 percent. Sníčky expremiéra sú naozaj udivujúce. Hneď na tieto rečičky na tlačovej besede klincoval ďalšiu tézu exminister Naď vetou: „ Strana Demokrati prinesie do parlamentu rozum!!! Môj náhradník (rozumej Gyimesi) ho nemal!“ To už je len argument „múdrej mozgovne“!

Ďalej som sa dozvedel, že v Česku prišla vláda stability, rozvahy a rozumných riešení. To naozaj ? Alebo je, pre týchto „demokratov“ myslím si, že pomaly už expolitikov, vzor českého politického rodea, keď sa naši bratia nepoučili z vývoja na Slovensku po nástupe neschopného vedenia nášho štátu a českí obyvatelia rovnako ako u nás volili nie za niečo, ale proti niekomu! Nuž a musia si teraz preskákať všetky päťkoaličné peripetie.

Rovnaké zúfalstvo pokračovalo aj v nedeľňajších diskusných reláciach. Len útržkovito spomeniem. Gröhling v TA3: „Fico je diktátor“! Remišová v STV: „Pán Fico, Vy nikdy neodpovedáte na otázku!“ No a na neďelňajšej tlačovke „Demokratov“ z úst kazateľa Hegera a greenhorna Šeligu sme sa dozvedeli, že Fico chce, ak zostaví vládu s ústavnou väčšinou, zmeniť voľbu prezidenta a vrátiť ju naspäť do Národnej rady, aby mal väčšie šance stať sa prezidentom a amnestovať seba a svojich hriešnikov (K autorstvu sa priznal Trnavský šaman Matovič).  ,Amnestovať seba??? Tri roky mali čas dokázať Ficovi ako tu vraj šafáril, že podľa Matoviča ročne zmizlo 3,5 miliardy Euro a stále nič. Nič iné ste nenašli, iba tlačovky! Aká právna núdza, také bolo aj vaše pôsobenie v celej vládnej koalícii. Teda na výlučky z tela!

Rozoberme si teraz spomínané výroky. Pýtam sa vyučeného obuvníka a prominentného kaderníka. Kto sa podieľal na umlčiavaní vraj „konšpiračných“ webov a periodík. Bývalá štvorkoalícia, alebo Ficove vlády? Kto tu terorizoval ľudí pomocou strachu a zákazov pri očkovaní a rúškach? Kto tu rozpútal nenávisť obyvateľstva svojou „pravdou“? Kto terorizoval šéfa Nočných vlkov Hambálka, keď boli uvalené sankcie na jeho majetok? To ste pán Gröhling asi mysleli vládu, ktorej ste boli súčasťou a nakoniec ste ju povalili! Veď, toľko zákazov a príkazov ako ste vyprodukovali, tu nebola azda ani za posledných 10 rokov trvania socializmu!

Snílek Heger z neparlamentnej strany „Demokrati“, ktorí ešte ako OĽaNO doriadili štát, snívajú o 15-tich percentách, ak sa spoja s KDH. Nuž, matematika nepustí 2-3 + 4-5 sa podľa Hegera rovná 15. No a jeho verný politický konkubín Naď hovorí o rozume, ktorý „rozumne“ po americky odzbrojil našu armádu a neštítil sa častovať ľudí dezolátmi a ďalšími nadávkami, ktorý prinesie do parlamentu. A ja sa pýtam, aký rozum? Od mozgu labute, ktorému sa približujete?

Demokratmi“ vládne z oceňovaných dvoch-troch percent v prieskumoch zúfalosť. Ako super topiaca sa strana sa chytá nie slamky, ale každého vlásku, ktorý potrebuje premeniť na hrubý kmeň. A to sa dá iba zázrakom. A tak prišli s Matovičovým ďalším objavom ohľadne voľby prezidenta. Koľko ešte takých hlúpostí hraničiacimi s bulvárnosťou si vymyslia v realite tratiaci sa „slušní politici“ ako sa sami nazývajú. Žiaľ, skoro 90 % národa si to o nich nemyslí. Ale predsa je dobre žiť v škrupine, pokým sa im 30. septembra nerozbije na atomové častice. Dovtedy budú mať veľkohubé bulvárne útoky, ktorých majú všetci obyvatelia na Slovensku až 100 km nad krk.

Všetky tieto mini strany hovoria o spájaní, aby nevyšiel navnivoč ani jeden hlas proti SMER-u, Hlasu a Republike. Už pred predchádzajúcimi voľbami som upozorňoval na to , že spojením PS a Spolu sa nemusí táto koalícia dostať do parlamentu. „Geniálny“ a neschopný s veľkou hubou Beblavo-brblavý ich stiahol pod sedem percent. Ľudia si povedali, že nebudú voliť stranu, ktorá ho prichýli. A tak aj bolo.

A to isté pravdepodobne čaká aj tých, ktorí prichýlia „Demokratov“ a „geniálny mozgový trust“ jedno poslancovej strany Remišovú, ktorá si dovolila povedať Ficovi, že zakaždým neodpovedá na otázky. Tá Remišová, o ktorej zostrihy jej neodpovedaní kolujú v hojných počtoch na sociálnych sieťach, Mini mozgovo-labuťová kráľovná hlúposti sa nezaprela ani včera v STV. Nerozumiem prečo jednopercentnú a jednočlennú parlamentnú stranu Bez ľudí (Verča si stále myslí, že je aj s ľuďmi a preto argumentuje, že my budeme hlasovať! My, alebo iba ja kráľovná hlúposti???) vôbec volajú do diskusií? Skôr by sa hodila do Uragánu ako stály VIP hosť na post radkyne a upratovačky na scéne pre Dr. Exitusa, Františka Stromokocúra či Lászla Komároma a nie do politickej diskusie. Verím, že ak bude pokračovať nejaká podobná relácia, tak ju scenárista Andy Kraus určite obsadí a Verča nebude stíhať ani skrášľovanie na plastikách, nie to ešte hodiny matematiky. .

Zaujímavá je aj taktika, ktorej najskôr obyvatelia naleteli pred tromi rokmi. Nemení sa. Všetko, čo adresujú na opozičné strany robia vlastne oni sami teda „slušní politici“. Tu sledujeme opačný jav ako prisvojovanie a ten si dovolím nazvať odsvojovanie. To, čo urobím ja, musím okamžite zvaliť na opozíciu. Nič iné totiž nedokážu vymyslieť s tými ohromujúcimi mozgovňami.

A toto všetko sme si vypočuli ešte pred volebnou kampaňou. Som zvedavý, čo za grotesknosti, hlúpaniny, podrazáctva a bulvárnosti ešte povymýšľajú „geniálne labutie hlavy“ bývalej štvorkoalície, lebo do topánok im už netečie. Duje im v nich totiž hurikán kombinovaný s Niagárskymi vodopádmi.

Pavel Jacz

P.S. V nadväznosti na výroky spomínaných by som prosil komisiu, ktorá má na starosti mená v kalendári, aby zaradila do mien aj populárne a vľmi často používané krstné mená Lebo, Lebko, Leboslav a Lebočin. Vychádzam z udomácnených premenovani osôb pán Lebo Fico, pán Lebo Putin,  pán Lebo Pellegrini, pán Lebo Danko, pán Lebo Kotleba,  Lebo Smer, Lebo Mafia, Lebo Hlas. A dotyční by si mali samozrejme zmeniť mená a názvy aj vo svojich dokladoch.

 

 

Vymení si moderátor spravodajstva TV JOJ Mečiar už neaktuálny odznačik na klopni svojho saka za aktuálny?

22.05.2024

Moderátor spravodajstva TV JOJ Mečiar od vraždy Kuciaka s priateľkou si pripína do každého rýdzo slovenského vysielania svoj obľúbený odznačik po napísaný po anglicky All for Jan – Všetci za Jana. Je to už 6 rokov odznačkovania sa od roku 2018, kedy sa stal tento ohavný čin. Keďže je Mečiar v tomto tvrdohlavý posledný mohykán, ktorý si pripína do každého vysielania [...]

„Zmierlivosť“ od extraligových štváčov SME, Denníka N a aktuality. sk, ! Aké „poetické“! „Chce se mi blejt! “

19.05.2024

Po brutálnom útočnom atentáte na premiéra Fica sa snaží pohnúť svedomie u šéfredaktorov tých troch najštvavejších plátkov na Slovensku. Použil som sloveso snažiť sa. No len to nestačí. Tento politicky besniaci triumvirát hravo prirovnám k socialistickým hlavným médiám Rudému Právu, Moskovskej Pravde i bývalej TASS (Tlačová agentúra Sovietskeho zväzu). [...]

„Zmierlivosť“ od extraligových štváčov SME, Denníka N a aktuality. sk, ! Aké „poetické“! „Chce se mi blejt! “

19.05.2024

Po brutálnom útočnom atentáte na premiéra Fica sa snaží pohnúť svedomie u šéfredaktorov tých troch najštvavejších plátkov na Slovensku. Použil som sloveso snažiť sa. No len to nestačí. Tento politicky besniaci triumvirát hravo prirovnám k socialistickým hlavným médiám Rudému Právu, Moskovskej Pravde i bývalej TASS (Tlačová agentúra Sovietskeho zväzu). Prečo si [...]

Čaputová, Pellegrini, Fico, vyhlásenie, atentát

Politológovia týždeň po atentáte: Raj v politike nenastane, boj je prirodzený. Politici sú „advokátmi“ rôznych názorov

24.05.2024 06:00

Mnohí politici si ešte neuvedomili, že ide o zlomový bod našich novodobých dejín.

Russia Ukraine War Conscription Age

Z väzenia na front. Kyjev na rozdiel od Moskvy vrahov do armády nepustí

24.05.2024 06:00

Na Ukrajine sa nachádza vo väzení približne 27-tisíc ľudí. Odteraz ich môžu povolať do armády. Velitelia vítajú posily, čoho sa však obávajú?

vlak, Hronský Beňadik

Vlakovú trať okolo Žarnovice opravia za desiatky miliónov. Vyššia rýchlosť, nové mosty aj nástupištia si však vyžiadajú problémovú obchádzku

24.05.2024 06:00

Na úseku, kde pre zlý stav trate dochádza k častým obmedzeniam rýchlosti, vyrastú vďaka obnove dve nové nástupištia.