Založ si blog

Čaput Air Slovakia sú nové euroslovenské aerolínie.

A vraj sa ekonomika u nás nehýbe dopredu?!?! Ale hýbe sa!!! Po dávno skrachovaných Slovenských aerolíniách vznikla v roku 2023 nová letecká spoločnosť Čaput Air Slovakia. A to doslova exkluzívna. Kam sa hrabú nejakí šejkovia z Emirate Air či Katar Airways? Toto je prezidentská cestovná kancelária! A ako sme sa dozvedeli, je to jedna z najšetrnejších leteckých spoločnosti. Avšak nie pre samotnú AirČaput Slovakia, len pre tie prezidentské letky, ktoré ani neodštartovali zo zeme. Veď namiesto troch lietadiel letelo na Island iba jedno a naspať do Bratislavy až namiesto štyroch. Neuveriteľná úspora! Len keby lietadlo smerujúce na Island nemalo dve medzipristátia smerom na Island a naspať tiež.

Lenže odlet z letiska a pristávanie spotrebuje skoro dve tretiny pohonných látok, teda aj spalín smerom do ovzdušia je adekvátne viac.

A toto je len začiatok. Naša blondínka z Pionierskeho paláca dala do pľacu návrh, aby sa to stalo pravidlom, aby cestovalo spoločne vždy na vrcholné schôdzky niekoľko prezidentov naraz v lietadle. Ale naša hlava štátu už zabudla na haváriu prezidentského lietadla v Rusku z roku 2010, kde zahynul poľský prezident Lech Kaczyński s manželkou. Okrem prezidentského páru bolo na palube lietadla, ktoré počas pristávania v ruskom meste Pečorsk blízko mesta Smolensk, keď sa lietadlo zachytilo o stromy, množstvo významných predstaviteľov Poľskej republiky, a to členovia ústredných štátnych orgánov, parlamentu, hlavní predstavitelia poľskej armády, predstavitelia cirkvi, poradcovia prezidenta a ďalšie osobnosti politického a spoločenského života, ale aj rodiny popravených obetí z Katyni!!! Zahynulo všetkých 96 osôb. Poľsko bolo niekoľko mesiacov ochromené a aj bezpečnosť štátu istý čas nefungovala.

Hlava štátu má v každom štáte privilégia a k dispozícii má samozrejme aj lietadlo a k tomu adekvátnu bezpečnosť. Ak si naša prezidentka myslí, že týmto šetrením bude oslavovaná, tak je na omyle. Vie si blondínka vôbec predstaviť, ak by lietadlo spadlo napríklad s desiatimi hlavami štátov EÚ? Stačí zhoda niekoľkých blbých náhod spolu s nepriazňou počasia a lietadlo môže spadnúť. Takých prípadov, keď padli prezidentské lietadla bolo už dosť.

Kráľovskej rodine Veľkej Británie nikdy nedovolia letieť spoločne. Každý člen rodiny musí letieť z bezpečnostných dôvodov zachovania ústavnosti a činnosti monarchie samostatne.

To, že si český prezident Pavel pochvaľoval, že mu nezvoní telefón počas letu a môže sa pokojne rozprávať so spriaznenou našou prezidentskou „hviezdou“ je len malá útecha na to, čo sa môže náhodou stať. „ Ale nie je nad úsporné myšlienky našej hlavy štátu!“

Pavel Jacz

Voľte prosím prvú, jednu a jedinečnú Remišovú – zakladateľku politikárskej humoriády!

08.06.2023

Pri našej turbulentnej politickej scéne dobre padnú argumentácie „najúžasnejšieho mozgového trustu Slovenska a asi aj Európy“ našej Verči Remosky, prepáčte Remisky, či Remišky? Už presne neviem, ako ju zo zmätenosti volať. Jej politikárske gagy však dokážu zabaviť všetkých, čo pozerajú politické debaty a podivné vyjadrenia politikov, v ktorých hrá Verča [...]

Kedy už Krupa s Mackom prestanú kecať klamstvá o vojne na Ukrajine.

07.06.2023

Poturčenec horší od Turka!!! Táto hodnotiaca vetička z historických skúseností Slovákov sa dá presne povedať o „veľkom“ malom poslancovi (s 1864 hlasmi od známych a kamarátov) Krúpovi. ktorý najskôr vehementne a bezohľadne tvrdo hájil demoralizujúci chaos štvorkoalície a samozrejme aj chrbáty svojich šéfskych súputníkov Matoviča a Hegera. No, keď vymenil [...]

Z Ilieva sa v TA3 stáva agresívny diktátorsky moderátor, za ktorého by sa nehanbil ani Goebbels.

30.05.2023

To, ako začal v nedeľu v relácii TA3 v Politike rozhovor moderátor Iliev sa len tak ľahko nevidí. Jeho bohorovnosť, útočnosť, „neomylnosť“ a „zákonná pravda“, ktorú pretláča ako svojské právo na pravdu, stupňujúcu sa z relácie na reláciu, zažívame každý druhý týždeň. Horšie je to, že jeho agresivita, povýšenectvo, urážky a drzosť si jednostranne vždy [...]

Trump

Trump: Obvinili ma v kauze 'falošných škatúľ'. Je to hoax, som nevinný

09.06.2023 06:31

Donald Trump vo štvrtok oznámil, že bol trestne obvinený z prechovávania utajovaných dokumentov vo svojom floridskom sídle.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Dobrá práca v Bachmute. Krok za krokom

09.06.2023 06:00, aktualizované: 06:12

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzdvihol "výsledky" ukrajinských síl v ťažkých bojoch v Doneckej oblasti na východe krajiny.

Zochova / Auto smrti /

Mišíková: 15 rokov je prísny trest, súd musí prihliadať na to, že Dědeček skutok oľutoval

09.06.2023 06:00

Politici sa po tragédii na Zochovej predbiehali v tom, kto navrhne drakonickejší trest za alkohol za volantom.

NATO, cvičenie

Nesmie prejsť ani jeden ruský vojak. Čo pre to urobí NATO?

09.06.2023 06:00

Rusko je najväčšou a priamou hrozbou pre bezpečnosť spojencov a musíme byť pripravení na to, že ňou ostane aj naďalej.