Založ si blog

Z Ilieva sa v TA3 stáva agresívny diktátorsky moderátor, za ktorého by sa nehanbil ani Goebbels.

To, ako začal v nedeľu v relácii TA3 v Politike rozhovor moderátor Iliev sa len tak ľahko nevidí. Jeho bohorovnosť, útočnosť, „neomylnosť“ a „zákonná pravda“, ktorú pretláča ako svojské právo na pravdu, stupňujúcu sa z relácie na reláciu, zažívame každý druhý týždeň. Horšie je to, že jeho agresivita, povýšenectvo, urážky a drzosť si jednostranne vždy odskáču SMERáci, Hlasisti a tentoraz aj Danko zo SNS – teda strany, ktoré nemajú názor vlastný Ilievovi!!! Spomínané atribúty voči nespriazneným politikom sa čoraz viac stupňujú podľa hesla: „S jedlom rastie chuť!“. Ešteže TA3 nepozýva zástupcov Republiky a najmä LSNS. To by sa Iliev určite totálne vyčervenal skôr praskol od zlosti a spustil by uragán urážok, svojej pravdo-nepravdy a slovnej agresivity. Už vo svojom úvode sme sa dozvedeli, že Rusi vo vojne už prišli o 140 000 a Ukrajinci iba o 100 000 vojakov, Všetci, ktorí trošku sledujú aj iné správy ako v hlavnom prúde sa museli len zasmiať nad primitívnym propagandistickým klamstvom od Ilieva podaného s absolútnou istotou nadpravdy. Ja si kladiem otázku, verí niekto tomuto ešte stále novinárskemu zasranovi? Prikazujú mu šíriť takéto údaje, alebo si Iliev myslí, že Slováci sú tak hlúpi národ, že mu to spapkajú aj so servítkami a podnosom?

No a na podmoderátorske dno sa dostal hneď v úvodnom dialógu s predsedom SNS Dankom. Iliev mu vtláčal svoju pravdu, nedovolil Dankovi nič povedať a vysvetliť v ucelenej myšlienke, aby mal divák čosi z vyjadrenia predsedu SNS. Po každom štvrtom – piatom slove Iliev Dankovi skákal do reči a pretláčal mu svoj pohľad na svet útočnými otázkami, svojimi pravdami a dokonca ho aj urážal, že tára nezmysly!!! Divák bol v týchto chvíľach v ofsajde, pretože nebolo rozumieť ani jednému ani druhému!!! To bol vrchol drzosti a neúcty k pozvanému hosťovi. Každý súdny človek, ktorý to videl, musel opustiť kanál s TA3 . Vyznávači bulváru však mali žatvu. Zo serióznej TA3 tvorí Iliev bulvárno diktátorskú rozhovorovú agresívnu Iliev-show. Zaujímavé bolo to, že ak sa rozprával sa ďalšími dvoma hosťami z KDH a Mostu jeho útočná aktivita odrazu klesla na minimum.

Jeden rozumný diskutujúci napísal v inom médiu: „Iliev, ten vyskakuje ako mäsiarsky pes, ak tam má SMERáka. Pri koaličných je pokojným, ako ratlík, ak mu hodia kosť.“ Myslím si, že jednostrannosť neobjektívneho  moderátora  výstižne zhodnotil.

Rozmýšľam nad tým, či to neprekáža vedeniu TA3 a jej českému majiteľovi, takto dehonestovať novinársku etiku, morálku a nestrannosť. Alebo je pre nich vďaka rozšíreniu konkurencie STV 24 a JOJ 24 i stratou sledovanosti dôležitá bulvárnosť  a škandalizovanie, pri ktorej serióznosť, úroveň, morálku, demokraciu a etiku slušného vedenia diskusií vrazili do skartovača. A na to sú im vhodné také  útočné typy moderátorov, ktoré neskrývajú svoj despotický a diktátorsky prístup k zástupcom časti politického spektra, ktoré nie je po chuti názoru vedenia TA3 a ich  sponzorom.  

Už som spomínal, že útoky moderátorov, vďaka blížiacim sa voľbám, sa nie len v TA3 stupňujú a ambiciózny moderátor Iliev sa stáva doslova a do písmena agresívnym, urážlivým diktátorským moderátorom, za ktorého by sa nemuseli hanbiť Pinochet, Goebbels, Franco, Mussolini či Kim, ale aj najfanatickejší komunisti na čele s Berijom.   Ja už len čakám, kedy nejakému politikovi pri tých ponižujúcich poznámkach, urážkach a reakciách Ilieva voči nepohodlným politikom prasknú nervy a jeden z nich postaví a venuje „milému a nežnému“ Rastíkovi výchovný „pohlavek“ teda ľahkú výchovnú facku po temene hlavy. Ale asi majú úctu k jeho „krehkej dušičke“ a nechcú vidieť simulantskú hereckú etudu so slzičkami v očiach, ktoré sledujeme pri vrcholných futbalových stretnutiach. Nuž Rastík: „Pozri sa prosím častejšie aj do zrkadla. Možno si niečo aj všimneš!“

Pavel Jacz

 

 

Vymení si moderátor spravodajstva TV JOJ Mečiar už neaktuálny odznačik na klopni svojho saka za aktuálny?

22.05.2024

Moderátor spravodajstva TV JOJ Mečiar od vraždy Kuciaka s priateľkou si pripína do každého rýdzo slovenského vysielania svoj obľúbený odznačik po napísaný po anglicky All for Jan – Všetci za Jana. Je to už 6 rokov odznačkovania sa od roku 2018, kedy sa stal tento ohavný čin. Keďže je Mečiar v tomto tvrdohlavý posledný mohykán, ktorý si pripína do každého vysielania [...]

„Zmierlivosť“ od extraligových štváčov SME, Denníka N a aktuality. sk, ! Aké „poetické“! „Chce se mi blejt! “

19.05.2024

Po brutálnom útočnom atentáte na premiéra Fica sa snaží pohnúť svedomie u šéfredaktorov tých troch najštvavejších plátkov na Slovensku. Použil som sloveso snažiť sa. No len to nestačí. Tento politicky besniaci triumvirát hravo prirovnám k socialistickým hlavným médiám Rudému Právu, Moskovskej Pravde i bývalej TASS (Tlačová agentúra Sovietskeho zväzu). [...]

„Zmierlivosť“ od extraligových štváčov SME, Denníka N a aktuality. sk, ! Aké „poetické“! „Chce se mi blejt! “

19.05.2024

Po brutálnom útočnom atentáte na premiéra Fica sa snaží pohnúť svedomie u šéfredaktorov tých troch najštvavejších plátkov na Slovensku. Použil som sloveso snažiť sa. No len to nestačí. Tento politicky besniaci triumvirát hravo prirovnám k socialistickým hlavným médiám Rudému Právu, Moskovskej Pravde i bývalej TASS (Tlačová agentúra Sovietskeho zväzu). Prečo si [...]

japonsko zosuv pôdy

Pri zosuve pôdy v Papue-Novej Guinei zahynulo podľa odhadov vyše 100 ľudí

24.05.2024 06:56

Zosuv údajne zasypal dedinu Kaokalam okolo tretej hodiny ráno miestneho času.

vojna na Ukrajine, Kyjev, zajatci

ONLINE: Moskva varovala USA, aby nepovolili Ukrajincom útočiť americkými zbraňami v Rusku

24.05.2024 06:15, aktualizované: 06:19

Moskva tvrdí, že "horúce hlavy" v USA a Európe podnecujú eskaláciu vojny na Ukrajine. Medzi to počíta aj prípadné povolenie západných štátov útočiť ich zbraňami na ruskom území.

Čaputová, Pellegrini, Fico, vyhlásenie, atentát

Politológovia týždeň po atentáte: Raj v politike nenastane, boj je prirodzený. Politici sú „advokátmi“ rôznych názorov

24.05.2024 06:00

Mnohí politici si ešte neuvedomili, že ide o zlomový bod našich novodobých dejín.

Russia Ukraine War Conscription Age

Z väzenia na front. Kyjev na rozdiel od Moskvy vrahov do armády nepustí

24.05.2024 06:00

Na Ukrajine sa nachádza vo väzení približne 27-tisíc ľudí. Odteraz ich môžu povolať do armády. Velitelia vítajú posily, čoho sa však obávajú?