Založ si blog

8. máj – oslavujeme dvojnásobne– niekto aj trojnásobne.

Dnes oslavujeme Deň víťazstva nad fašizmom. Mnohí mladí to len tak prehliadajú, veď zažívajú svoj pohodlný život bez vojny, genocídy a krutostí vojny. Preto je aj ich úcta k osloboditeľskej Červenej armáde viac ako laxná. Nevedia si predstaviť hrôzy vojny. Aj tá na Ukrajine je len v televízii. Ďalší jedinci oslavujú svoje narodeniny a Ingridy dnes  aj meniny, ktorým v tento deň blahoželám. No a práve títo majú aj tretiu príležitosť na rozdiel od ostatných.

Oslavujeme aj konečne odchod našej „ohromujúcej super“ vlády, ktorá nám tu zriadila podivné podmienky na život. Bláznovstvo v predchádzajúcich voľbách vystrelilo Matovičovu divú svorku na piedestál. Na piedestál, ktorý doslova zneužila svojimi ťahmi a osočovaním na zotročenie a ochudobnenie väčšiny našich občanov. Matovič ako premiér a aj ako minister financií zlyhal, Heger jeho cestu nasledoval slušnejším spôsobom. Žiaľ, ani jeden nebol skutočne pravým premiérom. Jednoducho na to treba mať danosti a obom im tieto vlohy chýbali. Rovnako to platí aj o väčšine ministrov, ktorí len pozerali na svoje vlastné ja prepojené s americkými jastrabmi. Presvedčenie Korčoka, Káčera, Naďa a niektorých ďalších sa prevtelilo do poslušných poskokov amerického agresívneho zmýšľania medzinárodnej situácie. Hulvát a klamár Naď, ktorému rovnako sekundoval amico-ambiciózny Káčer vniesli do slovníkov politikov po Matovičovi vulgarizmy. Ale to nebolo to najhoršie. Ešte výraznejšie zlo nám servírovali klamstvami. Netreba spomínať akými. To všetci vieme. Aj posledné odporúčanie Mikulca oslavovať dnes po tichu, bez prejavov so zavretými ústami a bez ruských diplomatov sa javí ako začiatok nenávistnej politiky smerujúcej ku genocíde. Silnú súvislosť nájdeme v histórii nosením žltých hviezd na označenie menejcenných ľudí – Židov., a ďalších obmedzení, rovnako ako to bolo v Severnej Amerike a západných štátoch Európy s čiernymi otrokmi! Aj to boli začiatky, ktoré prerástli do doslova vyhladzovania a zneužívania rasy, ktoré s ľudskou dôstojnosťou nemalo nič spoločné.

Ak by sa sami koaličníci neodstavili, stále by sme pociťovali tvrdšie a tvrdšie opatrenia na poslušnosť pod titulom DEMOKRACIE. Premiér, ktorý sa podieľal na reštrikciách a útlaku obyvateľstva zrazu založí stranu s názvom Demokrati, kde vzal pod krídla najväčších nemorálnych anti demokratov, krikľúňov i eštebáka. Veď pod pokrievku netreba vidieť. Vládna koalícia totálne zlyhala. Jediné, čo môžeme kvitovať, je zastropovanie cien elektriny, plynu a teda aj tepla. Ale ani to neznížilo infláciu a vyše 80 percentnú nedôveru bývalej koalície. Všetko, čo robili, ako sa chvália, robili neskoro. Starší Slováci tomu vravia po fúnuse. Aj to, že Heger ako člen nevolenej a teda neparlamentnej strany zostal v kresle premiéra je absolútne nedemokratické a doslova bizarné. Nikto tejto novej strane nedal dôveru. Strana, ktorá sa potáca s tromi až štyrmi percentami vládla Slovensku. Doslova svetový unikát a ukážka totálnej„demokracie“ Demokratov. Jednoducho faloš, na faloš. No mladý krikľúň Šeliga so zvrátenými názormi ocenil v nedeľu v relácii Na telo, že Heger nelipol na stoličke premiéra a postavil sa k veci ako chlap. No prebehlík z miznúcej strany Za ľudí dnes už Bez ľudí k Demokratom Šeliga absolútne „spakatel“. Našťastie títo politici zo štvrkoalície sú veľmi nechcení na Slovensku.

Verím, že sa Slováci už poučili, že nebudú voliť proti niekomu, ale za niekoho. Za toho, kto ich životy vylepší. Verím, že už neuveria medovým rečičkám s množstvom klamstiev a že neposunú ani jeden subjekt z ex štvorkoalície do parlamentu. A ani šialeného Matoviča.

A ešte jedna poznámka k predčasným voľbám. Grécka prezidentka rozpustila parlament a predseda vlády vypísal termín predčasných volieb o štyri týždne. Scestné mi evokovalo vyhlásenie Matoviča, že skrátenie času na vypísanie volieb zo 110 dní by bolo nedemokratické. To znamená, že podľa unikátneho trnavského „mysliteľa“ je Grécko nedemokratická krajina!!! Super! Stačí zmeniť Ústavný zákon o skrátení lehoty na vypísanie volieb a všetko by bolo podľa zákonov. Lenže to by sa muselo nájsť minimálne 90 poslancov, u ktorých by zvíťazila česť a morálka. Obávam sa, že plat za tri – štyri mesiace je pre nich silnejší a dôležitejší motív existencie za nič nerobenie počas letných prázdnin.

Pavel Jacz

Vymení si moderátor spravodajstva TV JOJ Mečiar už neaktuálny odznačik na klopni svojho saka za aktuálny?

22.05.2024

Moderátor spravodajstva TV JOJ Mečiar od vraždy Kuciaka s priateľkou si pripína do každého rýdzo slovenského vysielania svoj obľúbený odznačik po napísaný po anglicky All for Jan – Všetci za Jana. Je to už 6 rokov odznačkovania sa od roku 2018, kedy sa stal tento ohavný čin. Keďže je Mečiar v tomto tvrdohlavý posledný mohykán, ktorý si pripína do každého vysielania [...]

„Zmierlivosť“ od extraligových štváčov SME, Denníka N a aktuality. sk, ! Aké „poetické“! „Chce se mi blejt! “

19.05.2024

Po brutálnom útočnom atentáte na premiéra Fica sa snaží pohnúť svedomie u šéfredaktorov tých troch najštvavejších plátkov na Slovensku. Použil som sloveso snažiť sa. No len to nestačí. Tento politicky besniaci triumvirát hravo prirovnám k socialistickým hlavným médiám Rudému Právu, Moskovskej Pravde i bývalej TASS (Tlačová agentúra Sovietskeho zväzu). [...]

„Zmierlivosť“ od extraligových štváčov SME, Denníka N a aktuality. sk, ! Aké „poetické“! „Chce se mi blejt! “

19.05.2024

Po brutálnom útočnom atentáte na premiéra Fica sa snaží pohnúť svedomie u šéfredaktorov tých troch najštvavejších plátkov na Slovensku. Použil som sloveso snažiť sa. No len to nestačí. Tento politicky besniaci triumvirát hravo prirovnám k socialistickým hlavným médiám Rudému Právu, Moskovskej Pravde i bývalej TASS (Tlačová agentúra Sovietskeho zväzu). Prečo si [...]

Mallorca

Na Malorke sa zrútila terasa reštaurácie, najmenej štyria ľudia neprežili

23.05.2024 23:02, aktualizované: 23:38

Ďalších zhruba 27 osôb utrpelo zranenia.

pásmo gazy

Izraelská armáda postupuje hlbšie do Rafahu, podľa Galanta operácia ďalej zosilnie

23.05.2024 22:26

Za posledný deň prišlo pri izraelskom bombardovaní a pozemných operáciách v celom Pásme Gazy o život 91 Palestínčanov.

Peter Pavel

Prezident Pavel sa zranil pri jazde na motorke. Skončil v nemocnici

23.05.2024 21:30

Jeho zranenia nie sú vážne, vyžiadajú si však krátke pozorovanie.

okamura, SPD, protest

Danko vystúpil na Okamurovej demonštrácii v Prahe. Odporcovia po nich hádzali vajíčka

23.05.2024 21:03, aktualizované: 21:38

Danko občanom Česka zaželal vládu, pre ktorú budú na prvom mieste.