Založ si blog

8. máj – oslavujeme dvojnásobne– niekto aj trojnásobne.

Dnes oslavujeme Deň víťazstva nad fašizmom. Mnohí mladí to len tak prehliadajú, veď zažívajú svoj pohodlný život bez vojny, genocídy a krutostí vojny. Preto je aj ich úcta k osloboditeľskej Červenej armáde viac ako laxná. Nevedia si predstaviť hrôzy vojny. Aj tá na Ukrajine je len v televízii. Ďalší jedinci oslavujú svoje narodeniny a Ingridy dnes  aj meniny, ktorým v tento deň blahoželám. No a práve títo majú aj tretiu príležitosť na rozdiel od ostatných.

Oslavujeme aj konečne odchod našej „ohromujúcej super“ vlády, ktorá nám tu zriadila podivné podmienky na život. Bláznovstvo v predchádzajúcich voľbách vystrelilo Matovičovu divú svorku na piedestál. Na piedestál, ktorý doslova zneužila svojimi ťahmi a osočovaním na zotročenie a ochudobnenie väčšiny našich občanov. Matovič ako premiér a aj ako minister financií zlyhal, Heger jeho cestu nasledoval slušnejším spôsobom. Žiaľ, ani jeden nebol skutočne pravým premiérom. Jednoducho na to treba mať danosti a obom im tieto vlohy chýbali. Rovnako to platí aj o väčšine ministrov, ktorí len pozerali na svoje vlastné ja prepojené s americkými jastrabmi. Presvedčenie Korčoka, Káčera, Naďa a niektorých ďalších sa prevtelilo do poslušných poskokov amerického agresívneho zmýšľania medzinárodnej situácie. Hulvát a klamár Naď, ktorému rovnako sekundoval amico-ambiciózny Káčer vniesli do slovníkov politikov po Matovičovi vulgarizmy. Ale to nebolo to najhoršie. Ešte výraznejšie zlo nám servírovali klamstvami. Netreba spomínať akými. To všetci vieme. Aj posledné odporúčanie Mikulca oslavovať dnes po tichu, bez prejavov so zavretými ústami a bez ruských diplomatov sa javí ako začiatok nenávistnej politiky smerujúcej ku genocíde. Silnú súvislosť nájdeme v histórii nosením žltých hviezd na označenie menejcenných ľudí – Židov., a ďalších obmedzení, rovnako ako to bolo v Severnej Amerike a západných štátoch Európy s čiernymi otrokmi! Aj to boli začiatky, ktoré prerástli do doslova vyhladzovania a zneužívania rasy, ktoré s ľudskou dôstojnosťou nemalo nič spoločné.

Ak by sa sami koaličníci neodstavili, stále by sme pociťovali tvrdšie a tvrdšie opatrenia na poslušnosť pod titulom DEMOKRACIE. Premiér, ktorý sa podieľal na reštrikciách a útlaku obyvateľstva zrazu založí stranu s názvom Demokrati, kde vzal pod krídla najväčších nemorálnych anti demokratov, krikľúňov i eštebáka. Veď pod pokrievku netreba vidieť. Vládna koalícia totálne zlyhala. Jediné, čo môžeme kvitovať, je zastropovanie cien elektriny, plynu a teda aj tepla. Ale ani to neznížilo infláciu a vyše 80 percentnú nedôveru bývalej koalície. Všetko, čo robili, ako sa chvália, robili neskoro. Starší Slováci tomu vravia po fúnuse. Aj to, že Heger ako člen nevolenej a teda neparlamentnej strany zostal v kresle premiéra je absolútne nedemokratické a doslova bizarné. Nikto tejto novej strane nedal dôveru. Strana, ktorá sa potáca s tromi až štyrmi percentami vládla Slovensku. Doslova svetový unikát a ukážka totálnej„demokracie“ Demokratov. Jednoducho faloš, na faloš. No mladý krikľúň Šeliga so zvrátenými názormi ocenil v nedeľu v relácii Na telo, že Heger nelipol na stoličke premiéra a postavil sa k veci ako chlap. No prebehlík z miznúcej strany Za ľudí dnes už Bez ľudí k Demokratom Šeliga absolútne „spakatel“. Našťastie títo politici zo štvrkoalície sú veľmi nechcení na Slovensku.

Verím, že sa Slováci už poučili, že nebudú voliť proti niekomu, ale za niekoho. Za toho, kto ich životy vylepší. Verím, že už neuveria medovým rečičkám s množstvom klamstiev a že neposunú ani jeden subjekt z ex štvorkoalície do parlamentu. A ani šialeného Matoviča.

A ešte jedna poznámka k predčasným voľbám. Grécka prezidentka rozpustila parlament a predseda vlády vypísal termín predčasných volieb o štyri týždne. Scestné mi evokovalo vyhlásenie Matoviča, že skrátenie času na vypísanie volieb zo 110 dní by bolo nedemokratické. To znamená, že podľa unikátneho trnavského „mysliteľa“ je Grécko nedemokratická krajina!!! Super! Stačí zmeniť Ústavný zákon o skrátení lehoty na vypísanie volieb a všetko by bolo podľa zákonov. Lenže to by sa muselo nájsť minimálne 90 poslancov, u ktorých by zvíťazila česť a morálka. Obávam sa, že plat za tri – štyri mesiace je pre nich silnejší a dôležitejší motív existencie za nič nerobenie počas letných prázdnin.

Pavel Jacz

Voľte prosím prvú, jednu a jedinečnú Remišovú – zakladateľku politikárskej humoriády!

08.06.2023

Pri našej turbulentnej politickej scéne dobre padnú argumentácie „najúžasnejšieho mozgového trustu Slovenska a asi aj Európy“ našej Verči Remosky, prepáčte Remisky, či Remišky? Už presne neviem, ako ju zo zmätenosti volať. Jej politikárske gagy však dokážu zabaviť všetkých, čo pozerajú politické debaty a podivné vyjadrenia politikov, v ktorých hrá Verča [...]

Kedy už Krupa s Mackom prestanú kecať klamstvá o vojne na Ukrajine.

07.06.2023

Poturčenec horší od Turka!!! Táto hodnotiaca vetička z historických skúseností Slovákov sa dá presne povedať o „veľkom“ malom poslancovi (s 1864 hlasmi od známych a kamarátov) Krúpovi. ktorý najskôr vehementne a bezohľadne tvrdo hájil demoralizujúci chaos štvorkoalície a samozrejme aj chrbáty svojich šéfskych súputníkov Matoviča a Hegera. No, keď vymenil [...]

Z Ilieva sa v TA3 stáva agresívny diktátorsky moderátor, za ktorého by sa nehanbil ani Goebbels.

30.05.2023

To, ako začal v nedeľu v relácii TA3 v Politike rozhovor moderátor Iliev sa len tak ľahko nevidí. Jeho bohorovnosť, útočnosť, „neomylnosť“ a „zákonná pravda“, ktorú pretláča ako svojské právo na pravdu, stupňujúcu sa z relácie na reláciu, zažívame každý druhý týždeň. Horšie je to, že jeho agresivita, povýšenectvo, urážky a drzosť si jednostranne vždy [...]

vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Dobrá práca v Bachmute. Krok za krokom

09.06.2023 06:00, aktualizované: 06:12

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzdvihol "výsledky" ukrajinských síl v ťažkých bojoch v Doneckej oblasti na východe krajiny.

Zochova / Auto smrti /

Mišíková: 15 rokov je prísny trest, súd musí prihliadať na to, že Dědeček skutok oľutoval

09.06.2023 06:00

Politici sa po tragédii na Zochovej predbiehali v tom, kto navrhne drakonickejší trest za alkohol za volantom.

NATO, cvičenie

Nesmie prejsť ani jeden ruský vojak. Čo pre to urobí NATO?

09.06.2023 06:00

Rusko je najväčšou a priamou hrozbou pre bezpečnosť spojencov a musíme byť pripravení na to, že ňou ostane aj naďalej.

migranti, Brodské , Kúty, hranica,

Krajiny Únie sa dohodli na migračnej reforme. O utečencov sa podelia alebo pomôžu inak

08.06.2023 23:50

Reforma počíta s povinnou solidaritou s krajinami, ktoré sú preťažené žiadateľmi o azyl, rovnako ako s rýchlejším vybavovaním neúspešných žiadostí.