Založ si blog

Heger – kajúcnik, alebo žobrák? Alebo oboje?

To, čo nám dočasne poverený premiér Heger predviedol vo štvrtok v mimoriadnom príhovore v Slovenskej televízii sa blížilo k hranici absurdum. Premiér vidiac pred očami po kauze Vlčana koniec jeho dočasne poverenej vlády je schopný všetkého. Nakydal na seba, že nedokázal zabrániť hádkam a chaosu a prosíkal občanov Slovenska o znovupriazeň. A to bez známky kúska hanby sa z neho stal ďalší známy kajúcnik!!! Premiér bez dôvery a z neparlamentnej nezvolenej strany Heger sa doslova kajal ako na spovedi a svojim spôsobom žobronil prezidentku, aby ho ešte neodvolala a nevymenovala úradnícku vládu. A to po tom všetkom, čo tu svojím vládnutím spôsobil!!! V každom inom zamestnaní by mu dal zamestnávateľ okamžitú výpoveď. A nezabudol dodať, že si nevie predstaviť, že by v tejto situácii prevzala žezlo úradnícka vláda!!! On nie, ale veľká väčšina národa áno.

Po prvý krát z jeho očí nesršala pomstychtivá zlosť, ale podlízavá prosba, aby obyvatelia Slovenska uverili tomuto papremiérovi, ktorý dotiahol krajinu tam, kde je i keď doteraz sme ho videli vždy sebaistého, ktorý s istotou rovnej boha farárskymi slovnými zvratmi obhajoval svoju prácu, ako najlepšiu a najbezchybnejšiu na svete. Sebaisto dokázal zo seba vypudiť to, ako všetko zvládajú, že za všetko môže SCP (nemýľte si to prosím s fabrikou v Ružomberku) teda SMER, Covid a Putin a jeho vláda je najlepšia, akú kedy mohla mať naša krajina. S tým súhlasím, ale najsamlepšia, skôr najšikovnejšia v tom, ako len kecať, nadávať na predchodcov, opravovať nekvalitné a nedokonalé zákony, ktoré parlament počas jej pôsobenia schválil, na všetky problémy, ktoré nás postretli a na neriešenie mnoho ťažkostí, s ktorými sa potýkajú občania.

Koľko krát nás Heger už účelovo podviedol, jeho kvetnaté reči nás mali ohúriť. Do ničoho konkrétneho sa vo vysvetľovaní nepúšťal, všetko nechával na ministrov a nás len iným spôsobom, ako predĺžená ruka „matovička“ presviedčal, že: „Nebojte sa, dobre bude!“ A tak zažívame naozaj viac ako “dobrúcu dobrosť“!!!

A tento premiér na smiech, ktorý prebehol do inej neparlamentnej strany, ktorú nikto nevolil nás chce presvedčiť, že od teraz už bude inak, teda lepšie? Doslova ako žobrák na prezidentku a na nás apeloval, aby sme mu dali druhú šancu!!! Opakujem ešte raz: „Premiér Heger, ktorý nás nasmeroval do podzemných poschodí chce druhú šancu!!!“ Náš malý naivný Edko sa asi zalzheimeroval. A to aj napriek tomu, že si priznal ako posledný v dlhom rade, že aj on má na svedomí chaos v krajine. Ale chce to napraviť a napraví to! Že by funkcia premiéra ako zamestnanie nebola rovnocenná funkcii remeselníka, ktorý keď k vám príde čosi porobiť a urobí to nekvalitne? Takého si už nikdy nezavoláte. Tak prečo sa premiér snaží o reparát, keď nám už mnohokrát ukázal, že na to nemá? Zhoršiť svojím premierovaním životnú úroveň obrovskej väčšiny obyvateľov na Slovensku a zrazu sa má z Hegera stať zázračný záchranca Batman? Verí tomu asi iba sám kazipremiér. Namiesto vysvetlenia Budajovo-Vlčanovej kauzy, alebo rozlúčkového prejavu sme sa dočkali slovného žobráctva a kajúcnictva premiéra, ktorý doslova zneužil svoju ústavnú funkciu na mimoriadny príhovor v Slovenskej televízii v najsledovanejšom čase!!!

Toto počínanie asi nedokázal stráviť jeden z diktátorských ministrov vlády – Káčer, a požiadal prezidentku o uvoľnenie z funkcie. No ani to dočasného premiéra nezastavilo vo fantazmagorických ilúziách. V dlhom piatkovom rozhovore s redaktorom Králom na TA3 sa snažil presvedčiť, že jeho najdôležitejším krédom je stabilita s dotiahnutím to do volieb. Vyzeralo to tak, ako keby termín stabilita opojilo nášho Edka a tak ho opakoval a opakoval.

Je neuveriteľné, aká neomylná bohorovnosť srší z dočasne povereného Edka Hegerka. Vyzerá to tak, že má čiastočné absolvované semináre a dohody s Copperfieldom. Len sa to čaro iluzionistu nedokázalo vyrovnať s pochmúrnymi vlnami Hegerizmu. Politika je špinavá a teda aj neúprosná. Budem sa len čudovať, koľko Slovákov opäť naletí na fiktívne sľuby politika kvázi demokrata a nahádže jeho novej zatiaľ neparlamentnej strane zloženej zo samých „extrémnych expertov“ hlas. Predpokladám, že strmý pád Demokratov už odštartoval i ďalších z bývalej koalície, ktoré nás nasmerovali do čertovej diery.

Písal som tento príspevok práve v čase, keď sme očakávali vyhlásenie našej prezidentky, ktorá uprednostnila korunováciu Karola III. namiesto riešenia krízy u nás. No márne sme čakali na jej reakciu na situáciu na Slovensku. Ani jeden z redaktorov sa neopýtal na vládnu krízu. Asi im to demokraticky zakázali, pretože prezidentka so svojím príveskom je teraz na korunovácii. To je predsa najdôležitejšia vec, ktorá nás nasýti a zariadi nám krásny, pohodlný, šťastný a spokojný život. Rovnako ako pobyt našej hlavy štátu v Londýne! Čo tam po slovenskej vláde, za ktorú zodpovedá!!!

Pavel Jacz

Vymení si moderátor spravodajstva TV JOJ Mečiar už neaktuálny odznačik na klopni svojho saka za aktuálny?

22.05.2024

Moderátor spravodajstva TV JOJ Mečiar od vraždy Kuciaka s priateľkou si pripína do každého rýdzo slovenského vysielania svoj obľúbený odznačik po napísaný po anglicky All for Jan – Všetci za Jana. Je to už 6 rokov odznačkovania sa od roku 2018, kedy sa stal tento ohavný čin. Keďže je Mečiar v tomto tvrdohlavý posledný mohykán, ktorý si pripína do každého vysielania [...]

„Zmierlivosť“ od extraligových štváčov SME, Denníka N a aktuality. sk, ! Aké „poetické“! „Chce se mi blejt! “

19.05.2024

Po brutálnom útočnom atentáte na premiéra Fica sa snaží pohnúť svedomie u šéfredaktorov tých troch najštvavejších plátkov na Slovensku. Použil som sloveso snažiť sa. No len to nestačí. Tento politicky besniaci triumvirát hravo prirovnám k socialistickým hlavným médiám Rudému Právu, Moskovskej Pravde i bývalej TASS (Tlačová agentúra Sovietskeho zväzu). [...]

„Zmierlivosť“ od extraligových štváčov SME, Denníka N a aktuality. sk, ! Aké „poetické“! „Chce se mi blejt! “

19.05.2024

Po brutálnom útočnom atentáte na premiéra Fica sa snaží pohnúť svedomie u šéfredaktorov tých troch najštvavejších plátkov na Slovensku. Použil som sloveso snažiť sa. No len to nestačí. Tento politicky besniaci triumvirát hravo prirovnám k socialistickým hlavným médiám Rudému Právu, Moskovskej Pravde i bývalej TASS (Tlačová agentúra Sovietskeho zväzu). Prečo si [...]

Mallorca

Na Malorke sa zrútila terasa reštaurácie, najmenej štyria ľudia neprežili

23.05.2024 23:02, aktualizované: 23:38

Ďalších zhruba 27 osôb utrpelo zranenia.

pásmo gazy

Izraelská armáda postupuje hlbšie do Rafahu, podľa Galanta operácia ďalej zosilnie

23.05.2024 22:26

Za posledný deň prišlo pri izraelskom bombardovaní a pozemných operáciách v celom Pásme Gazy o život 91 Palestínčanov.

Peter Pavel

Prezident Pavel sa zranil pri jazde na motorke. Skončil v nemocnici

23.05.2024 21:30

Jeho zranenia nie sú vážne, vyžiadajú si však krátke pozorovanie.

okamura, SPD, protest

Danko vystúpil na Okamurovej demonštrácii v Prahe. Odporcovia po nich hádzali vajíčka

23.05.2024 21:03, aktualizované: 21:38

Danko občanom Česka zaželal vládu, pre ktorú budú na prvom mieste.