Založ si blog

Heger – kajúcnik, alebo žobrák? Alebo oboje?

To, čo nám dočasne poverený premiér Heger predviedol vo štvrtok v mimoriadnom príhovore v Slovenskej televízii sa blížilo k hranici absurdum. Premiér vidiac pred očami po kauze Vlčana koniec jeho dočasne poverenej vlády je schopný všetkého. Nakydal na seba, že nedokázal zabrániť hádkam a chaosu a prosíkal občanov Slovenska o znovupriazeň. A to bez známky kúska hanby sa z neho stal ďalší známy kajúcnik!!! Premiér bez dôvery a z neparlamentnej nezvolenej strany Heger sa doslova kajal ako na spovedi a svojim spôsobom žobronil prezidentku, aby ho ešte neodvolala a nevymenovala úradnícku vládu. A to po tom všetkom, čo tu svojím vládnutím spôsobil!!! V každom inom zamestnaní by mu dal zamestnávateľ okamžitú výpoveď. A nezabudol dodať, že si nevie predstaviť, že by v tejto situácii prevzala žezlo úradnícka vláda!!! On nie, ale veľká väčšina národa áno.

Po prvý krát z jeho očí nesršala pomstychtivá zlosť, ale podlízavá prosba, aby obyvatelia Slovenska uverili tomuto papremiérovi, ktorý dotiahol krajinu tam, kde je i keď doteraz sme ho videli vždy sebaistého, ktorý s istotou rovnej boha farárskymi slovnými zvratmi obhajoval svoju prácu, ako najlepšiu a najbezchybnejšiu na svete. Sebaisto dokázal zo seba vypudiť to, ako všetko zvládajú, že za všetko môže SCP (nemýľte si to prosím s fabrikou v Ružomberku) teda SMER, Covid a Putin a jeho vláda je najlepšia, akú kedy mohla mať naša krajina. S tým súhlasím, ale najsamlepšia, skôr najšikovnejšia v tom, ako len kecať, nadávať na predchodcov, opravovať nekvalitné a nedokonalé zákony, ktoré parlament počas jej pôsobenia schválil, na všetky problémy, ktoré nás postretli a na neriešenie mnoho ťažkostí, s ktorými sa potýkajú občania.

Koľko krát nás Heger už účelovo podviedol, jeho kvetnaté reči nás mali ohúriť. Do ničoho konkrétneho sa vo vysvetľovaní nepúšťal, všetko nechával na ministrov a nás len iným spôsobom, ako predĺžená ruka „matovička“ presviedčal, že: „Nebojte sa, dobre bude!“ A tak zažívame naozaj viac ako “dobrúcu dobrosť“!!!

A tento premiér na smiech, ktorý prebehol do inej neparlamentnej strany, ktorú nikto nevolil nás chce presvedčiť, že od teraz už bude inak, teda lepšie? Doslova ako žobrák na prezidentku a na nás apeloval, aby sme mu dali druhú šancu!!! Opakujem ešte raz: „Premiér Heger, ktorý nás nasmeroval do podzemných poschodí chce druhú šancu!!!“ Náš malý naivný Edko sa asi zalzheimeroval. A to aj napriek tomu, že si priznal ako posledný v dlhom rade, že aj on má na svedomí chaos v krajine. Ale chce to napraviť a napraví to! Že by funkcia premiéra ako zamestnanie nebola rovnocenná funkcii remeselníka, ktorý keď k vám príde čosi porobiť a urobí to nekvalitne? Takého si už nikdy nezavoláte. Tak prečo sa premiér snaží o reparát, keď nám už mnohokrát ukázal, že na to nemá? Zhoršiť svojím premierovaním životnú úroveň obrovskej väčšiny obyvateľov na Slovensku a zrazu sa má z Hegera stať zázračný záchranca Batman? Verí tomu asi iba sám kazipremiér. Namiesto vysvetlenia Budajovo-Vlčanovej kauzy, alebo rozlúčkového prejavu sme sa dočkali slovného žobráctva a kajúcnictva premiéra, ktorý doslova zneužil svoju ústavnú funkciu na mimoriadny príhovor v Slovenskej televízii v najsledovanejšom čase!!!

Toto počínanie asi nedokázal stráviť jeden z diktátorských ministrov vlády – Káčer, a požiadal prezidentku o uvoľnenie z funkcie. No ani to dočasného premiéra nezastavilo vo fantazmagorických ilúziách. V dlhom piatkovom rozhovore s redaktorom Králom na TA3 sa snažil presvedčiť, že jeho najdôležitejším krédom je stabilita s dotiahnutím to do volieb. Vyzeralo to tak, ako keby termín stabilita opojilo nášho Edka a tak ho opakoval a opakoval.

Je neuveriteľné, aká neomylná bohorovnosť srší z dočasne povereného Edka Hegerka. Vyzerá to tak, že má čiastočné absolvované semináre a dohody s Copperfieldom. Len sa to čaro iluzionistu nedokázalo vyrovnať s pochmúrnymi vlnami Hegerizmu. Politika je špinavá a teda aj neúprosná. Budem sa len čudovať, koľko Slovákov opäť naletí na fiktívne sľuby politika kvázi demokrata a nahádže jeho novej zatiaľ neparlamentnej strane zloženej zo samých „extrémnych expertov“ hlas. Predpokladám, že strmý pád Demokratov už odštartoval i ďalších z bývalej koalície, ktoré nás nasmerovali do čertovej diery.

Písal som tento príspevok práve v čase, keď sme očakávali vyhlásenie našej prezidentky, ktorá uprednostnila korunováciu Karola III. namiesto riešenia krízy u nás. No márne sme čakali na jej reakciu na situáciu na Slovensku. Ani jeden z redaktorov sa neopýtal na vládnu krízu. Asi im to demokraticky zakázali, pretože prezidentka so svojím príveskom je teraz na korunovácii. To je predsa najdôležitejšia vec, ktorá nás nasýti a zariadi nám krásny, pohodlný, šťastný a spokojný život. Rovnako ako pobyt našej hlavy štátu v Londýne! Čo tam po slovenskej vláde, za ktorú zodpovedá!!!

Pavel Jacz

Voľte prosím prvú, jednu a jedinečnú Remišovú – zakladateľku politikárskej humoriády!

08.06.2023

Pri našej turbulentnej politickej scéne dobre padnú argumentácie „najúžasnejšieho mozgového trustu Slovenska a asi aj Európy“ našej Verči Remosky, prepáčte Remisky, či Remišky? Už presne neviem, ako ju zo zmätenosti volať. Jej politikárske gagy však dokážu zabaviť všetkých, čo pozerajú politické debaty a podivné vyjadrenia politikov, v ktorých hrá Verča [...]

Kedy už Krupa s Mackom prestanú kecať klamstvá o vojne na Ukrajine.

07.06.2023

Poturčenec horší od Turka!!! Táto hodnotiaca vetička z historických skúseností Slovákov sa dá presne povedať o „veľkom“ malom poslancovi (s 1864 hlasmi od známych a kamarátov) Krúpovi. ktorý najskôr vehementne a bezohľadne tvrdo hájil demoralizujúci chaos štvorkoalície a samozrejme aj chrbáty svojich šéfskych súputníkov Matoviča a Hegera. No, keď vymenil [...]

Z Ilieva sa v TA3 stáva agresívny diktátorsky moderátor, za ktorého by sa nehanbil ani Goebbels.

30.05.2023

To, ako začal v nedeľu v relácii TA3 v Politike rozhovor moderátor Iliev sa len tak ľahko nevidí. Jeho bohorovnosť, útočnosť, „neomylnosť“ a „zákonná pravda“, ktorú pretláča ako svojské právo na pravdu, stupňujúcu sa z relácie na reláciu, zažívame každý druhý týždeň. Horšie je to, že jeho agresivita, povýšenectvo, urážky a drzosť si jednostranne vždy [...]

migranti, Brodské , Kúty, hranica,

Krajiny Únie sa dohodli na migračnej reforme. O utečencov sa podelia alebo pomôžu inak

08.06.2023 23:50

Reforma počíta s povinnou solidaritou s krajinami, ktoré sú preťažené žiadateľmi o azyl, rovnako ako s rýchlejším vybavovaním neúspešných žiadostí.

Ukrajina, Cherson, záplava, priehrada

Voda zo zničenej priehrady Kachovka už nedokáže chladiť jadrovú elektráreň

08.06.2023 21:50, aktualizované: 22:33

Hladina vody klesla pod kritickú úroveň. Všetkých šesť reaktorov tejto elektrárne už bolo postupne odstavených.

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.