Založ si blog

Poslankyňa Tabaková svojou delovkou vyčarila z Bittej Ciganikovej Sibylu č. 2. Manipulácia v Markíze.

Zase sme mali pred a počas víkendu silné aj slabé slovné pingpongy politických garnitúr. V piatok na TA3 v relácii Pozrime sa na to (mimochodom je to kópia relácie Máte slovo v Českej televízii uvádzanej skúsenou moderátorkou Jílkovou) sľubovala zostava zaujímavú slovnú prestrelku. Na jednej strane silná zostava spisovateľ Banáš, vysokoškolský učiteľ, komentátor a politológ Chmelár a predseda SNS Danko a na strane druhej poslanec Dostál (OKS prifarené v OĽaNO), Poliaček (Globsec Ukrajina) a Hordová nalinkovaná neskúsená Ukrajinka. A debata o stíhačkách a o Ukrajine bola tak vášnivá, že moderátor Šivák totálne nezvládol situáciu a nastali momenty, kde sa štyria hostia navzájom prekrikovali, hádali sa medzi sebou a divák zostal totálne v ofsajde. Žiaľ, toto skákanie do reči začal sám moderátor, ktorý nechcel nechať dohovoriť Chmelára niekoľko krát, pretože nešiel v línii televízie. Ak si chcete túto reláciu pozrieť, musíte mať prístup k archívu operátora signálu, pretože TA3 ani nezaradila reprízy a ani na jej stránke reláciu nenájdete a rovnako ani na YouTube. Relácia sa totiž názorovo vymyká z jednostrannej línie informovania v médiach hlavného prúdu. Dozviete sa v nej aj fakty, ktoré poznáte iba z nezávislých zdrojov. A to je v dnešných euroúnijných časoch nežiadúce a nevhodné!

Reláciou V politike na TA3 sa začal nedeľňajší televízny diskusný maratón. Na úvod nám moderátor Iliev zase ponúkol svoj tentoraz dvojsmerný zanietený komentár na Fica a prekvapujúco urobil reklamu už aj na Matoviča! Avšak naviac v relácii zaujala zbitá poslankyňa Bittá Cigániková (SaS). Tá sa nám predstavila ako Sibyla č 2. Takže delovka od poslankyne Tabakovej jej neublížila, skôr „pomohla“. Zrodila sa totiž nová ohromujúca veštkyňa. Predpovedala nám jasnejšie výsledok vojny na Ukrajine ako ktorákoľvek iná vedma a vyslovila to tri či štyri krát za sebou: „Ukrajina porazí Rusko!!!“ Nuž, na ženu ktorá sa hrá na odborníčku v zdravotníckej tematike to bol „sizyfovský“ výkon vo vojenskej oblasti! Môžeme skandovať iba „Bravó, bravó“! A ako „mysliteľka“ sa predstavila aj pri definícii slova terorizmus, ktorý adresovala na Ruský štát a vehementne ho obhajovala. A neobstojí ani to, že NRSR schválila tento bezvýznamný chorý prívlastok Rusku. Aspoň je vidieť, aká „inteligentná“ zostava dnes vládne v slovenskom parlamente! Zbitá pani Bittá Cigániková, len pre zaujímavosť – Terorizmus je definovaný ako súhrn antihumánnych metód hrubého zastrašovania politických odporcov hrozbou sily a užitia rôznych foriem násilia. Vedľa individuálneho terorizmu existuje terorizmus skupín, niektoré koordinujú svoju činnosť na medzinárodnej úrovni (medzinárodný terorizmus).Všetko si nájdete jednoducho na linku: https://sk.wikipedia.org/wiki/ A dozviete sa, že slova terorizmus teda slovo terrere znamená vydesiť, zastrašiť. A vojna vždy odstrašuje a desí, nech je akokoľvek mierna. To je asi jediné z čoho naša „vzdelankyňa“ vychádza.

A tak podľa najnovšej teórie našej „super vzdelanej“ poslankyne za SaS je teroristický štát nielen Rusko, ale USA, Francúzsko, Veľká Británia, Izrael, Saudská Arábia, Turecko, Irak a ďalšie krajiny, i organizácia NATO, ktoré viedli hrozné vojny na cudzích územiach a samozrejme obyvateľov desili a zastrašovali!

Za zmienku ešte stojí relácia Na telo v Markize, kde s odvolaným ministrom obrany Naďom (OĽaNO) debatoval poslanec Blanár (SMER).

Na otázku moderátora Kovačiča, prečo chceme byť prví, ktorí pošlú stíhačky na Ukrajinu sme sa dozvedeli od Naďa, že už štyri krajiny dodali lietadlá na Ukrajinu a na otázku Kovačiča, ktoré krajiny už dodali stíhačky, sme počuli čudesnosť. Naď odpovedal, že to je tajné!!! Škoda, že Kovačičovi neprišla na rozum ešte nasledujúca reakcia? Tak tajné, ako tajné, ale prečo o našom úmysle vie celý svet a o štyroch krajinách nikto??? Som zvedavý, ako by sa Naď zatváril a ako by to vysvetľoval? Nuž, slová Naďa vyzneli ako ďalšie klamstvo, ktoré dokázal verejne vysloviť.

Zaujali aj čísla fanúšikov na FB. Meranie začalo v tretej minúte pomerom Blanár – Naď 64:36, po šiestej minúte už bolo 48:52 a v tridsiatejprvej minúte už 27:73. Nepamätám si, že by sa v relácii tak obrátilo skóre! Okatosť vyskakovala najmä vďaka neobľúbenosti slovenského modroknižkového mini Napoleóna. Takže heslo: Všetko je celkom inak“ sa nám pripomenulo. Uveril tomu niekto?  Nakoniec sme sa v utorok dozvedeli z úst predsedu SMERu Fica, že sa riaditeľ Markízy Settele ospravedlnil za manipuláciu v hlasovaní. Kto a ako to zmanipuloval sme sa však už na tlačovke nedozvedeli.

Tých drobných jednostranných propagandistických úletov a útokov proti opozícii i proti Rusku začína byť v našich médiach hlavného prúdu akosi priveľa. A to ešte nebude koniec, pretože predvolebný boj ešte len začína a tak ľudia radšej sledujú správy na internetových portáloch, kde sa dozvedia aj pravdu.

Vraví sa, že: Babka k babce a budou kapce. Lenže tie naše kapce sa asi premenia na deravé galoše a potom sa asi Slováci preberú, keď im začnú nohy mrznúť.

Pavel Jacz

Naozaj máme zbytočné Migy? Nenávisť k Rusku. Osočovanie, klamstvá a zavádzanie, v médiach hustne. Špinavo čierna propaganda začala od štvrtka svietiť.

22.02.2023

Ten, kto pozeral vo štvrtok 16. februára spravodajské televízie musel byť zhrozený. Na spoločnej tlačovke dvoch slovenských USAjastrabov sa blysli ministri Naď a Káčer, ktorí sa neštítili používať ten najhubatejší slovník proti Rusku. Neviem, prečo si myslia, že naša „ohromujúca“ ženijne zameraná armáda sa dokáže brániť väčším a lepším armádam. [...]

Ak by sme Matoviča so Šipošom prirovnali k filmovým Blbému a Blbšiemu, asi by sa veľmi urazili!

15.02.2023

Po neúspešnom hlasovaní v parlamente dostal trnavský macher po nose. Poslanci mu neschválili 10 percentnú zľavu z poplatkov za služby štátu pre tých, ktorí sa zúčastnia na voľbách. A tak si neúnavne zmozgovaný a určite veľmi hladný Igorko sadol radšej do kúta, ako by sa navečeral a do rána vymyslel ďalšiu Maťonukleárku, ktorou ohúril na pondelňajšej tlačovke. [...]

Infekčne nákazlivá hlúposť sa na Slovensku poriadne rozrastá. Dobiehame západnú Európu a USA.

08.02.2023

Do médií a do politiky sa dostalo už mnoho školákov z éry nového porevolučného školského systému. Staré kádre vymierajú a tak sa vytráca aj múdrosť, rozvaha, skúsenosť, logika a predvídavosť. Mladí si myslia, že sú najmúdrejší a s istotou bohov dokážu trepať hlúposti jedna radosť. Denno denne sme toho svedkami, ako mnohí novinári, skôr panovinári i naši [...]

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.

Putin

Putin: Rusko je otvorené politickému a diplomatickému riešeniu ukrajinskej krízy

20.03.2023 07:10

Poznamenáva tiež, že budúcnosť mierového procesu závisí od vôle začať "zmysluplnú diskusiu s ohľadom na súčasnú geopolitickú realitu".

Banka lásky, izba Maríny, Banská Štiavnica

Marínin dom zničil oheň, jej obrazu sa zázračne nedotkol. Obnova Štiavnice môže trvať roky

20.03.2023 06:00, aktualizované: 08:35

Skaza, ktorú v Banskej Štiavnici narobil oheň, vháňa slzy do očí. Najviac utrpela Banka lásky, kde požiar vznikol. Obraz Sládkovičovej múzy, ktorá tam žila, však nezhorel.