Založ si blog

Klamal nám ukážkovo Heger, alebo Naď? Slovensko je plné klamstiev ako žumpa exkrememtov! !!

Všade počujeme len samé plané reči snažiace sa zaobaliť priesery či problémy ututlať, zahrať do autu, alebo sa im remišovskou taktikou – teda kydaním na druhého darí vyhnúť pravde a z nej súvisiacej odpovedi. Dnes sa o sto šesť klame v politike, v reklamách, v krčmách, na pracoviskách, klameme aj samých seba, akí sme úžasní a tak sa klasická pravda ocitla absolútne v ofsajde. Zadupali sme ju do protiatómového krytu. Ešte lepšejšia terminológia pochádza z hokeja. Pravda má na Slovensku zakázané uvoľnenie a to najmä v médiách hlavného prúdu!!! Aj náš slovník so zle preloženými prebranými slovami z angličtiny je plný klamstiev. Napríklad, dnes hojne používané cudzie slovo „narativ“ je epika, rozprávka, poviedka a podľa slovníka preložené z angličtiny je to príbeh či historka. A započúvajte sa do rečí politikov a novinárov do akých nedefinovateľných významov pasujú toto slovo!. A tak by sme našu republiku mohli označiť namiesto SR skratkou SKR – Slovenská klamiaca republika. Jednoducho z hľadiska pohodlnejšieho žitia a začlenenia sa do prúdového davu, aby sme boli innnnn a coooool, klameme dokonca aj samých seba. Klameme aj dejinami, aby súčasné klamstvá vyzerali pravdivo overené. Najľahšie ovládaná časť obyvateľstva je naša mládež. Koľko z nich verí, že nás v druhej svetovej vojny nás nebombardovali, ale oslobodili USA!?!?!?

Vyplýva z toho to, kto príde s prvou informáciou, vyhráva. Ďalšie vysvetľujúce informácie založené na pravde sú už pre mnohých pochybné. Koľko ráz sme v živote naleteli na prvotné zavádzajúce informácie a dnes, kam sa pozriete, tam informácie balamutia naše mozgovne. Veď v konečnom dôsledku ide len a len o kšeft a ideológiu.

Zaujímavý je boj proti hoaxom. Vyhlasujú všetky za klamstvá, ale keď sa mnohé potvrdia, tak už všetci mlčia!

Superklamár Naď – malý „veľký“ minister s postavou napoleonského typu nám povedal, že S 300 pošleme na Ukrajinu a tá už bola na mieste určenia, že v hangároch máme iba šroty neschopné letu a už nemáme pilotov, ktorí by ich vedeli ovládať. A dozvedeli sme sa, že štyri šroty zrazu vzlietli a odleteli na dlhší let na Ukrajinu. A hneď druhé klamstvo. Spáchal niekto na našich pilotoch ovládajúcich Migy genocídu? Kam sa podeli? Zavraždili ich a ani sme sa o tom nedozvedeli??? To, že nemáme pilotov je zase klamstvo v podaní Naďa!

Policajný prezident Hamran povýšil na tlačovke klamstvo na taktiku vyšetrovania. S veľkou pompou zadržali za prítomnosti televíznych kamier ôsmych podozrivých zo spáchania trestného činu vraždy a osem ich bez obvinenia prepustili. Načo bolo dobré toto televízne divadlo? Aby ďalších dvoch podozrivých upokojili? Prečo nás všetkých zavádzali, ale hlavné je, že je to taktika a nie oklamanie celého národa. Načo bolo potrebné zavolať televízne kamery a znemožňovať ľudí, ktorých ani neobvinia??? Kam sa podela prezumpcia neviny???

Zabŕdnem aj do reklamy. Tak napríklad firma Finlando.sk je zrazu monopolný dodávateľ náhradných nádob typu L na Nutribullet. Ponúkajú ich aj pod firmou Rayray.sk s rovnakou cenou, portálom a rovnakou ponukou drahšie o vyše 60 % ako stáli v kamenných obchodoch a nedodajú ich ani po delkarovaných  30-tich dňoch, lebo klamú zákazníkov, že majú 5 kusov na sklade a oni ich zrazu vozia z Číny. Pripomeniem, že iné ako platbu vopred nepripúšťajú!!! Čo nato samotný výrobca mixéru Nutribullet? Neprekáža mu takéto podvodné konanie. Dokonca ani Top shop už nepredáva náhradné nádoby vo svojich prevádzkach, ale samotný mixér áno. Čo je toto za podvod plný klamstiev?

Ďalšie klamstvá majú epický nádych. Neraz v reklamných vysielaniach počujete, že výrobok otestovali v nezávislých laboratóriách. Čo je toto za reklamné klamstvo??? A nemáte možnosť si toto klamstvo overiť!!! Ani jedno laboratórium nenájdete pod názvom Nezávislé laboratórium!!! Klamstvo je aj v reklame, v ktorej sa vás hlas pýta : „Vy si užívate a čo na to vaša pečeň???“ Je to jediný orgán v tele, ktorý sa sám obnovuje! A mohol by som pokračovať veľmi dlhým zoznamom.

Pozrime sa na to, ako nás klamal Klus. Ešte pred nástupom na ministerstvo nám zaklamal v rámci nevzdelania a ideologickej „objektivity“ a popierania dejín, že Krym nikdy nebol ruský! No i napriek tomu ho posadili hneď na druhú stoličku za ministra zahraničia. No a v súčasnej situácii vyšlo najavo jeho ďalšie klamstvo. Oslepený 12 tisícovým platom európskeho auditora plánovane zabudol na svoje slová, že ak zistí, že ho nechcú za auditora, tak sa dobrovoľne vzdá ďalšej účasti na konkurze . Ale motyka vystrelila a dnes je všetko inak. Po viac ako nulovom hodnotení európskeho výboru, keď ako jediný kandidát v histórii nezískal ani jeden hlas povedal, že bude bojovať až do konca. A počuli sme jeho ďalšie klamstvo, že to zariadil Sulík, ktorý obvolával všetkých zo všetkých frakcií, aby mu nedali hlas. Ale Klus kluše ďalej vo svojom pokrivenom klusaní, keď je stále presvedčený, že jeho vzdelanie a skúsenosti ho oprávňujú na tento post. Nuž, je to namyslenosť a bohorovnosť extra triedy!!! Že táto nominácia je pre Slovensko obrovská hanba, ako to všetci hodnotia, o ktorej si to samotný Klus nemyslí a jasne nám zase zaklamal, že to nie je hanba a on je ten pravý obsadiť post auditora aj bez zodpovedajúceho vzdelania! A tak verím, že tento už politický skrachovanec bude naďalej klamať aj sám seba a dumať v medziach svojej nadradenosti!

No a korunu všetkým klamstvám dala tlačovka o rozhodnutí vlády darovať Migy na Ukrajinu. Na pódiu boli dva „kecpulty“. Za jedným stál premiér Heger a za druhým minister Naď. Keď sa novinári dožadovali analýzy, na základe ktorej vláda rozhodla , nakoniec nevojkak odpovedal a išlo to z neho ako z chlpatej deky, že analýzu nedostal písomne, ale ústne. No a o chvíľu nato premiér Heger zareagoval, že analýza neexistuje a po chvíli poznamenal, že vláda rozhodla jednomyselne preto, lebo si všetci členovia vlády prečítali analýzu!!! Pripomínam, že neexistujúcu analýzu!!!  Asi prišiel nejaký vedec s umelou inteligenciou, ktorá neexistujúci rozbor z Naďovej mozgovne dopravil mikrovlným spôsobom do všetkých mozgovní ministrov a tí unisonno pozdvihli pravice na znak súhlasu. Presne ako na zjazdoch KSČ a dnes aj v Severnej Kórei. Ak toto porušenie Ústavy nebude mať súdnu dohru, tak Slovensko klesne na kolená! 

No a čiastočnú pravdu sa dozviete aj médiach hlavného prúdu o Ukrajine iba v tom prípade, keď za informáciou počujete, že sa to nedá overiť z nezávislých zdrojov!!! Ale to ako nás propagandisticky klamú o vojne na Ukrajine z anglických a amerických inštitúcii, ktoré s vojnou nemajú nič spoločného v prospech nášho východného suseda má byť svätou pravdou. Škoda, že si nevšímajú redaktori aj bombardovanie civilných cieľov v mestách v Luhansku a v Donecku ukrajinským delostrelectvom, ktoré je na dennom programe.

Čo dodať na záver? Žijeme v klamstvách od hora dole a od pravej do ľavej strany. Vládna koalícia tento aspekt naklonovala do vlastnej politiky. Spomeňme si na klamstvá počas Covidu, ale aj o vakcínach, ktoré mali všetkým očkovaným pomáhať. Našťastie má lož krátke nohy a tak pravda vždy vyjde na povrch i keď to niekedy trvá dlhšie. Klamstvo však prekrýva ďalšie klamstvo a to zase ďalšie. A lunaparkové Ruské koleso sa stále s klamstvami krúti a krúti. Dokedy nás budú takto títo luhári klamať.

Pavel Jacz

Voľte prosím prvú, jednu a jedinečnú Remišovú – zakladateľku politikárskej humoriády!

08.06.2023

Pri našej turbulentnej politickej scéne dobre padnú argumentácie „najúžasnejšieho mozgového trustu Slovenska a asi aj Európy“ našej Verči Remosky, prepáčte Remisky, či Remišky? Už presne neviem, ako ju zo zmätenosti volať. Jej politikárske gagy však dokážu zabaviť všetkých, čo pozerajú politické debaty a podivné vyjadrenia politikov, v ktorých hrá Verča [...]

Kedy už Krupa s Mackom prestanú kecať klamstvá o vojne na Ukrajine.

07.06.2023

Poturčenec horší od Turka!!! Táto hodnotiaca vetička z historických skúseností Slovákov sa dá presne povedať o „veľkom“ malom poslancovi (s 1864 hlasmi od známych a kamarátov) Krúpovi. ktorý najskôr vehementne a bezohľadne tvrdo hájil demoralizujúci chaos štvorkoalície a samozrejme aj chrbáty svojich šéfskych súputníkov Matoviča a Hegera. No, keď vymenil [...]

Z Ilieva sa v TA3 stáva agresívny diktátorsky moderátor, za ktorého by sa nehanbil ani Goebbels.

30.05.2023

To, ako začal v nedeľu v relácii TA3 v Politike rozhovor moderátor Iliev sa len tak ľahko nevidí. Jeho bohorovnosť, útočnosť, „neomylnosť“ a „zákonná pravda“, ktorú pretláča ako svojské právo na pravdu, stupňujúcu sa z relácie na reláciu, zažívame každý druhý týždeň. Horšie je to, že jeho agresivita, povýšenectvo, urážky a drzosť si jednostranne vždy [...]

Nemecko, Ukrajina, Rusko, konflikt, vojna, NATO

Ukrajina chce s pomocou Holandska získať španielsky Patriot umiestnený v Turecku. Erdoganovi sa to nepáči

09.06.2023 07:00

Holandsko a Ukrajina chcú od Španielska, aby odovzdalo jeden zo svojich dvoch protivzdušných systémov Patriot napadnutej krajine.

sunak, biden

Biden si pomýlil Sunakovu funkciu, nazval ho prezidentom. Pohotovo sa opravil

09.06.2023 06:50

Biden ocenil, že britsko-americké vzťahy sú vo veľmi dobrom stave.

Trump

Trump: Obvinili ma v kauze 'falošných škatúľ'. Je to hoax, som nevinný

09.06.2023 06:31

Donald Trump vo štvrtok oznámil, že bol trestne obvinený z prechovávania utajovaných dokumentov vo svojom floridskom sídle.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Dobrá práca v Bachmute. Krok za krokom

09.06.2023 06:00, aktualizované: 06:12

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzdvihol "výsledky" ukrajinských síl v ťažkých bojoch v Doneckej oblasti na východe krajiny.