Založ si blog

Protiruská úderka v TA3 nás zámerne klame, alebo sú blbí z matematickej logiky?

Pondelňajšie (19.12.22) Hlavné správy na TA3 opäť dokumentovali svoje rusofóbne zameranie, ktoré interpretujú svojsky. Najskôr nás moderátor oboznámil, že Rusi zase zbombardovali Kyjev, ktorý je skoro celý bez elektrickej energie. A hneď na to „najsamlepšejší“ vedúci rusofóbneho spolku zahranično politickej redakcie Verníček (lepšie by mu pristalo Večerníček!) v obrazovej správe zahlásil, že Rusi vystrelili na hlavné mesto Zelenského viac ako 20 dronov. A hneď na to, že drony zasiahli niekoľko obytných domov. O energetických cieľoch nepovedal ani slovo!!!

A tak si zrátajme. Koľko je viac ako 20 vystrelených dronov ? 22, 27, 50, 100,1000 ? Samozrejme, že všetky hodnoty sú viac ako 20. Ale pri fakte 18 zostrelených sme nepresne ubezpečovaní, aká je účinná protiraketová obrana Ukrajiny a že ruské ostreľovanie nemá nárok zasiahnuť ciele ako trafostanice a elektrárne.

Druhý fakt. Drony zasiahli niekoľko obytných domov. Koľko dronov je niekoľko? Určite to nie sú dva. Zvyčajne sa tento termín používa na 3:5. Takže, ako to je? Vystrelených viac ako 20, čo môže byť cca 23-24, zostrelených zrazu určili presne ako silný a úspešný fakt -18. A k tomu ešte niekoľko civilných budov 3 – 5 bolo zasiahnutých. Evokuje to dojem, že žiadny dron, alebo raketa netrafili svoj cieľ – elektrické zariadenie. Možno iba jedno!?!? Tak ako je možné, že viac ako polovica hlavného mesta je zrazu bez elektriny? Že by pri mrazoch energetické uzly v Kyjeve zhrdzaveli a samé sa zničili? Vidíte v tom matematickú logiku? Buď je to naivná hlúposť redaktora, nedostatočné vzdelanie, alebo je to zámerné skresľovanie a teda klamstvo! Vyberte si, ktoré hodnotenie sa vám viac pozdáva.

Ja si myslím, že zavádzanie a klamstvo je jasný zámer. Prečo? TV Markíza a ostatné média nám prezradili iné číslo vystrelených dronov a rakiet. Bolo to presne 30 – slovom tridsať! Je to síce viac ako dvadsať, ale nie zavádzanie verejnej mienky v rámci úspešnosti ukrajinskej poloNATO armády!!!

Ale povedať, že z 30-tich dronov zostrelila ukrajinská obrana 18, by tak úspešne a pozitívne vôbec nevyzeralo. Preto takto zahraničnopolitická úderka v TA3 zámerne zamlčiava a prekrúca fakty, v čom sa v porovnaní s ostatnými médiami stavia na nedostihnuteľnú nenávisť voči Rusku?

A možno, že sa budú naše deti učiť okrem Einsteinovej teórie relativity  už novú Ve(če)rníčkovu teóriu matematickej logiky zavádzaním nejasnými faktami a pôsobením na citovú stránku divákov.

Čo dodať na záver? Azda len to, ako sa šéfka spravodajstva ešte v septembri chválila v reklamných klipoch európskou cenou za najobjektívnejšiu slovenskú televíziu. Takže už môžem na záver napísať a vykríknuť len slová ako : “BRAVÓÓÓÓ TA3!!! Len tak ďalej premaľovávajte fakty!“

Pavel Jacz

Kto zmaril úspešné? , či neúspešné? referendum a kto by ho mal zaplatiť?

25.01.2023

Na úvod: Keďže ma stále „demokraticky“ blokujú na úvodnej stránke, dajte prosím vedieť známym, ak sa Vám bude páčiť článok, aby si ho prečítali. Vďaka. Aj jedna aj druhá strana hovoria o víťazstvách v referende, pričom vládna koalícia hovorí o vyhodených 10 miliónov Euro (Heger a ďalší), ale aj o najzbytočnejšom referende v histórii (Sulík), [...]

Ministerka – zloba, minister – hovädo, ďalší minister americký hnus a prezidentka mení názory a tak nás zavádzala s referendom!

19.01.2023

(Keďže ma stále v blokujú na úvodnej stránke a článok sa Vám bude páčiť, povedzte aj známym, že si ho môžu vyhľadať a prečítať. Vďaka.) To je len časť tých, ktorí nám aj dnes pod stratení dôvery vládnu. Začnime ministerkou Remišovou. A jej vyjadrením k predčasným voľbám. Bábkoherečka vie, že SMER bude vo vláde a tak sa aj správa. Ona je zásadne proti [...]

Neuveriteľné, čo stvára odvolaný pseudopredseda vlády „demokrat“ Heger, ktorý hľadá pohľadnú 76-tku.

13.01.2023

Na úvod: Od marca ma stále blokuju na úvodnej stránke. Ak sa Vám môj fejton páči, povedzte aj známym, aby si ho prečítali. Vďaka. To, že v našej vláde panuje pseudodemokratický egoizmus, ktorým predstavitelia vládnej koalície nazývajú sami seba falošne demokratickými politikmi, vieme. Demokrati sa stále hádajú, stále niečo pripravujú, stále rokujú, stále hasia [...]

Lukáš Kyselica, Boris Kollár, parlament, NR SR, Peter Pčolinský

Ďalšie snahy Sme rodina i ĽS NS. Meniť chcú ústavu a podmienky referenda. Sú to „jatky populizmu“, tvrdí politológ

28.01.2023 16:00

Zdá sa, že sa so zmenami ústavy roztrhlo vrece. Len pred týždňom si poslanci schválili jednu zmenu a už sú na stole ďalšie.

petr pavel

Pavel: Vo voľbách vyhrala pravda, dôstojnosť a pokora

28.01.2023 15:52, aktualizované: 16:29

Nevidím víťazov či porazených, v týchto voľbách vyhrali hodnoty ako sú pravda, dôstojnosť a pokora, povedal Pavel.

pavel

Kto je generál Pavel? Zachránil životy mnohým Francúzom (profil víťaza volieb)

28.01.2023 15:30

Celá pracovná kariéra Pavla sa spája so službou v armáde.

Horská záchranná služba / Spálený žľab / Lavína /

V slovenských pohoriach trvá mierne lavínové nebezpečenstvo

28.01.2023 14:03

Hlavným problémom je vetrom previaty sneh na severných svahoch nad hornou hranicou lesa.