Založ si blog

Prvé zavretie vyšetrovacieho spisu za smrťou PÁNA Milana Lučanského – najvznešenejšieho slovenského generála a zároveň kovboja kriminalistiky sa udialo. Zostane to tak?

Aj po ukončení „zaujímavého“ vyšetrovania vyvstáva veľa otáznikov nad generálovou smrťou. Mnoho nejasností je aj teraz nad jeho pobytom a zraneniami vo väzbe. Výčitky smerujú aj k vyšetrovateľom, prokurátorom a najmä sudcovi, ktorý ho na základe výpovedí udavačských kajúcnikov poslal do zapadákovej kolúznej väzby až do Prešova.

Informácie o jeho smrti sa množili. Tak napríklad nemenovaný český lekár v AV News, vylúčil obesenie na teplákovej bunde: „Pokud by opravdu použil teplákovou bundu k sebevraždě, potom by takové věšení bylo velmi nespolehlivé, protože teplákovina není konopný provaz. Teplákovina má tendenci se natahovat a když se zatočí a smotá do provazu, smyčka nedokáže na krk vytvořit tlak na zaškrcení vzduchové trubice, protože smotaná bunda je příliš tlustá a rozkládá tlak a hmotnost na širokou plochu krku“, upozorňuje lekár a uvádza príklad. „Oběšení nelze provést s kdečím, protože při tlustém provazu nebo smotaném hadru dojde jenom k částečné asfyxii (zastavenie dychu pre nedostatok kyslíka pozn. autora) a člověk umírá dlouhé hodiny, jsou známy i dny.

Na druhej strane slovenský lekár Hodossy pripustil, že úder na oko podľa lekárskej správy mohol byť spôsobený pádom. Pripusťme aj túto možnosť. Všetci vieme, akú konštrukciu tela mal generál a k tomu výcvik bojových umení, pri ktorom je gymnastika základom. A tak, ak spadol bez cudzieho zavinenia, potom mi vychádza, že bol pod sedatívami, alebo drogami, ktoré mu mohli podstrčiť do jedla. To sa však už nedozvieme, ak sa v niekom neozve svedomie.

Veľavravný je aj postoj médii ku skonu generála. Pre nich boli dôležitejšie informácie, o tom, že vo väzení zomrel najbrutálnejší vrah v USA s tromi doživotnými testami, ktorého na Slovensku nikto nepoznal a z hľadiska informovania nebol dôležitý a rovnako úmrtia aj ďalších pre nás neznámych Američanov a mnoho ďalších síce bulvárnych a ohlupujúcich správ. Dokonca na zakrytie dôležitosti záhadného úmrtia po 50 sekundovej správe o Lučanskom nasadila televízia Markíza troj minútový sumárny materiál o vražde Kuciaka s priateľkou. Takto sa nesprávala Markíza ani počas existencie Ruskovej strany ANO. Že si média nevážia generála, ktorý ich oslobodil od vplyvu mafie na Slovensku je naozaj hanba!!! Kuciak, ktorý len hackersky odhaľoval podvody, si zaslúžil aj zvučkové predely v spravodajstvách a denno-denne 10 minútovky niekoľko mesiacov a že Lučanského nejaký udavačský kajúcnik obvinil? Spomeňte si na Lexu, ktorý vyhral i napriek jasnosti obvinení všetky súdne pojednávania. Zásada je jedna, pokiaľ Vás nepristihnú pri preberaní úplatku, tak Vám to, ak vysvetlíte pôvod svojho majetku, nemajú ako dokázať. Taká je právna kvalifikácia. A kecy od udavačov kajúcnikov, že bral úplatky sú len obvinenia, nezakladajúce sa na právnych základoch. Vyšetrovatelia, ktorí sa potrebovali asi pomstiť Lučanskému, pravdepodobne za jeho kroky ako riaditeľa inšpekcie, majú asi rovnaké rozmýšľanie ako väčšina vlády. Urobia A, ale nedokážu prepokladať aj B,C,D…. Len, aby valec zafungoval a poriadne zarezonoval! A teda odkázal ďalším, že prídu o svoj život, ak nebudú spolupracovať na požiadanie mocných. Strach má obrovskú silu!

Aj teraz Markíza nasadila svoju provládnu pravdu. Krajský prokurátor v Prešove Matija potvrdill, že generál Lučanský zomrel na kardiorespiračné zlyhanie po udusení obesením sa. S čím však nesúhlasí právny zástupca rodiny Lučanských, ktorý pripravuje ústavnú sťažnosť. Na tlačovej besede spomenul, že súdna pitva neodhalila na krku škrtiace ryhy. A tak redaktor Markízy vytiahol súdneho znalca Kováča, ktorý spomenul, že od mäkkého materiálu, ako je tepláková bunda, môže byť vyblednutá koža a nie ryha. To však nekorešponduje s vyššie spomínaným vyjadrením českého lekára v článku AV News.

Ministerka Kolíková, ktorá hneď videla Lučanského samovraždu bez akýchkoľvek dôkazov, dostala od prešovského krajského prokurátora satisfakciu. Zatiaľ! Hneď zriadila 17 člennú vyšetrovaciu komisiu. No ani táto porota nám nedokázala poskytnúť celkovú pravdu, pretože vo väzení sa výhražné odkazy a symboly nedajú vždy dokázať a inštruovaní dozorcovia budú vypovedať ako jeden šík. SIS a tajné zložky vyšetrovať nebudú. Ešte šťastie, že existuje možnosť – lenže. Tí, čo sa podieľali na tomto svinstve si budú za mlčanie uzurpovať výhody v zamestnaní. A príde nová vláda, nový šéf a stačí, aby niekoho z aktérov vyhodili pre niečo celkom iné. A ten, keďže je mu, ako dokázal, pri Lučanskom pomstychtivosť blízka, vyjde s pravdou von. Takže si osobne myslím, že sa skutočnú pravdu dozvieme o niekoľko rokov. Možno aj o 10-15. Tak, ako to býva vo viacerých prípadoch. Aj mnoho vrážd sa podarilo vyriešiť až po vyše 10-tich rokoch. A to aj vďaka náhodám. A náhoda je blbec. A tak sa spoliehajme viac na náhody a pomstychtivosť, nie na komisie krajskú prokuratúru v Prešove.

A čo vyšetrovatelia, a operatívci podieľajúci sa na smrti Lučanského? Spokojne budú aj naďalej chodiť počas vojny policajtov do práce? Verím, že sa lavína zodpovednosti nezastaví nielen v justičných orgánoch, na ministerke Kolíkovej, na vláde, ale ani v prokurátorských, súdnych a najmä už v spomínaných policajných zložkách. A tak môžem napísať. „Hoši“ s Lučanským a s vojnou policajtov i pomstou za pôsobenie generála ako šéfa inšpekcie ste to viac ako poriadne prehnali. Jednoducho ste to tragicky posr..li!!! Odstránili ste zo sveta informáciami nabitého kolegu, ktorého ste si mali vážiť a nie s ním zaobchádzať, ako so zhnitými odpadkami. Verte, že jeho krv si z rúk nikdy nezmyjete! A nepomôžu Vám ani nedeľňajšie spovede!

Vojna policajtov na Slovensku mala ako prvú obeť najvznešenejšieho slovenského generála a kovboja kriminalistiky, skutočného policajného profesionála Milana Lučanského! Česť a hold jeho stálej pamiatke!

Pavel Jacz

Kto zmaril úspešné? , či neúspešné? referendum a kto by ho mal zaplatiť?

25.01.2023

Na úvod: Keďže ma stále „demokraticky“ blokujú na úvodnej stránke, dajte prosím vedieť známym, ak sa Vám bude páčiť článok, aby si ho prečítali. Vďaka. Aj jedna aj druhá strana hovoria o víťazstvách v referende, pričom vládna koalícia hovorí o vyhodených 10 miliónov Euro (Heger a ďalší), ale aj o najzbytočnejšom referende v histórii (Sulík), [...]

Ministerka – zloba, minister – hovädo, ďalší minister americký hnus a prezidentka mení názory a tak nás zavádzala s referendom!

19.01.2023

(Keďže ma stále v blokujú na úvodnej stránke a článok sa Vám bude páčiť, povedzte aj známym, že si ho môžu vyhľadať a prečítať. Vďaka.) To je len časť tých, ktorí nám aj dnes pod stratení dôvery vládnu. Začnime ministerkou Remišovou. A jej vyjadrením k predčasným voľbám. Bábkoherečka vie, že SMER bude vo vláde a tak sa aj správa. Ona je zásadne proti [...]

Neuveriteľné, čo stvára odvolaný pseudopredseda vlády „demokrat“ Heger, ktorý hľadá pohľadnú 76-tku.

13.01.2023

Na úvod: Od marca ma stále blokuju na úvodnej stránke. Ak sa Vám môj fejton páči, povedzte aj známym, aby si ho prečítali. Vďaka. To, že v našej vláde panuje pseudodemokratický egoizmus, ktorým predstavitelia vládnej koalície nazývajú sami seba falošne demokratickými politikmi, vieme. Demokrati sa stále hádajú, stále niečo pripravujú, stále rokujú, stále hasia [...]

pavel pavlová

Budúca prvá dáma Českej republiky je podplukovníčka, ktorá študovala na Slovensku

28.01.2023 17:45

Pavlová bola profesionálna vojačka. Je podplukovníčka vo výslužbe.

Lukáš Kyselica, Boris Kollár, parlament, NR SR, Peter Pčolinský

Ďalšie snahy Sme rodina i ĽS NS. Meniť chcú ústavu a podmienky referenda. Sú to „jatky populizmu“, tvrdí politológ

28.01.2023 16:00

Zdá sa, že sa so zmenami ústavy roztrhlo vrece. Len pred týždňom si poslanci schválili jednu zmenu a už sú na stole ďalšie.

petr pavel

Pavel: Vo voľbách vyhrala pravda, dôstojnosť a pokora

28.01.2023 15:52, aktualizované: 16:29

Nevidím víťazov či porazených, v týchto voľbách vyhrali hodnoty ako sú pravda, dôstojnosť a pokora, povedal Pavel.

pavel

Kto je generál Pavel? Zachránil životy mnohým Francúzom (profil víťaza volieb)

28.01.2023 15:30

Celá pracovná kariéra Pavla sa spája so službou v armáde.