Založ si blog

Po názornej ukážke Harabína z 9. mája na bratislavskom Slavíne som dostal fantastický podnikateľský nápad.

Internetom sa rozšírilo video o tom, ako bránili Dr. Harabinovi položiť kvety k pamätníku obetiam Červenej armády, ktorá sa postarala o to, aby nás fašisti nevymazali z mapy a aby sme vôbec existovali. Na Slavíne sa totiž stretli podporovatelia Ukrajiny, ktorí si prenajali pamätné miesto za asistencie polície na demonštráciu proti Rusku a vojne na Ukrajine. Dobre ste čítali, prenajali si cintorín – kultúrnu pamiatku!!! A prenajal im ho Magistrát Bratislavy. Teda Vallov ansámble – grupa primátora, ktorý sa neštítil zrušiť oslavy oslobodenia Bratislavy 4, apríla, primátora, ktorý sa na Pride prihováral úchylákom, primátora, ktorý neváhal na Magistráte Bratislavy vyvesiť namiesto slovenskej vlajky ukrajinskú. Preto sa ani niet čo čudovať, že sa podujal so svojim neoliberálnym progresívnym krídlom na takýto zvrátený protizákonný súhlas. Dokonca mám obavy, či Magistrát nepodporí aj chorú žiadosť istého Hlístu, ktorý sa tituluje profesorom, inžinierom a za menom si píše ako poradca Amerického veľvyslanectva neakademický titul Msc, ktoré mu budú asi vznešene uznávať na Cajle v Pezinku. A táto pošahaná hlísta dokonca požiadala Krajský stavebný úrad v Bratislave o úpravu pamiatkovej zóny. A na mieste hrobov vojakov Červenej armády chce postaviť wellnes a amfiteáter. Dokonca sa objavila na internete aj žiadosť Krajského úradu, s vizualizáciou, aby zastupiteľstvo schválilo žiadosť do konca apríla 2022. Že žiadosť vyzerá ako výrobok nejakého nevzdelanca, ktorého v škole nenaučili, čo musí obsahovať žiadosť jedného štátneho úradu na druhý dokazuje, že je to nejaký podvrh. Ale to som odbehol od témy.

Vráťme sa však k jadru veci. Keďže je fakt, že si skupinka ľudí prenajala cintorín – pamätník Slavín, presvedčil som sa, že môj podnikateľský zámer, ktorý už dlhšie nosím v hlave, bude úspešný. Rozhodol som sa totiž požiadať Magistrát Bratislavy o prenájom bratislavských cintorínov Slávičieho údolia, Martinského i Ružinovského cintorína a Urnového hája v Lamači od piatku 30. októbra 2022 do utorka 2. novembra 2020 a podľa skúseností ma bude ochraňovať zo zákona aj štátna polícia, ako sme to videli 9. mája na Slavíne. Chcem totiž oslavovať víťazstvo Ukrajinskej armády vo vojne s nenávideným Ruskom. A keďže je to dnes innnn a coool aspoň v Bratislavskej kaviarni, stopercentne dostanem súhlas. A už teraz požiadam o ochranu policajné zložky, aby ma po tomto zverejnení niekde niekto za nasledujúci podnikateľský nápad nedobil!

A v čom je podnikateľský plán? Je to jednoduché. Budem vyberať vstupné na osobu v sume jedno euro na osobu. Pri početných návštevách rodín na týchto najväčších cintorínoch to bude dobrý kšeft aj na uspokojenie požiadavok úradníkov, ktorí mi to odobria. Predpokladám čistý zisk minimálne okolo pol milióna Euro. Ak nie viac ako milión, pretože niektorí prídu na cintorín aj niekoľko krát. Vstupenka však bude mať časové obmedzenie maximálne 2 hodiny . Zároveň budem vyberať na prenajatých parkoviskách 1 Euro za parkovanie na dve hodiny. Budem poskytovať aj zľavy. Pri päťčlennej rodine 10 centov a pri 10 člennej, ktorí sa preukážu rodnými listami 20 %. z celkovej sumy.

A neobídem ani ekologickú stránku. Ak sa občan preukáže s aktuálnym cestovným lístkom hromadnej dopravy, dostane zľavu na osobu vo výške 15 centov zo vstupného. A ak príde oblečený v kožuchu i oblečením s doplnkami kožušín, čo platí aj o kožených topánkach, kožených opaskov, kožýených peňaženiek, náramkov z kože a kožených rukaviciach, tak si priplatí každá osoba 50 centov.

Aby ma nemohol neskôr sankcionovať nejaký nahnevaný pracovník daňového úradu, ktorý rovnako bude platiť za vstupné, inštalujem na všetkých vstupoch a výstupoch turnikety a elektronické pokladne napojené na server daňového úradu, ktoré budu turnikety otvárať. Zároveň budú aj skenery na rodné listy a občianske preukazy i požadované súhlasy na spracovanie GDPR v prípade účtovania zliav. Zároveň sa zaväzujem dodržiavať všetky pokyny, zákony a predpisy vyplývajúce z takejto akcie. Dokonca objednám aj prenosné toalety a zriadim aj bufety a samozrejme aj predaj vencov, kvetín, sviečok a všetkých ostatných potrieb, aby návštevníci boli za moju službu vyberania vstupného spokojní. A nezabudnem ani na farárov s malými kaplnkami a spovednými miestami. Pred cintorínmi zriadim aj platené atrakcie pre deti s ich strážením, ale aj opatrovanie domácich miláčikov. Objednám aj ambulancie v prípade zdravotných problémov a úrazov návštevníkov, takže moje služby budú kompletné. Pre tých, ktorí sa mienia zdržať dlhšie, prepožičiam prenosné skladacie stoličky a deky, ak by bola zima. Na citorínoch bude hrať príjemná stíšená živá hudba v Quatro Dolby kvalite. Verím, že som myslel na kompletné pohodlie návštevníkov, ale ak mi niekto ešte niečo rozumné vnukne, predstavenstvo mojej firmy rozhodne a postará sa aj o túto vec k spokojnosti všetkých platiacich návštevníkov.

Ak by chcel niekto použiť tento môj nápad má smolu. Už som požiadal o zaregistrovanie môjho autorského nápadu na Patentovom úrade. Myslím si, že všetci spomínajúci i trúchliaci návštevníci budú spokojní a užijú si moju špeciálnu akciu pre nich.

Podnikatelia aj v iných mestách. Neváhajte a rýchlo si zarezervujte miestne cintoríny, ale vedzte, že za autorstvo a licenciu na prenajatie cintorínu budem požadovať 20 percent z vášho čistého zisku ako Johny Twenty, ako prezývali v 90-tych rokoch ministra Duckého.

V tejto republike je vďaka všemožne orientovanej demokracii, až na názorové výnimky, možné všetko,. Žiadne limity neplatia a tak verím, že podnikatelia, ktorých všemožne ochraňuje náš mág Sulík nás aj podporí a tak sa budú vďaka podobným, pre niekoho možno zvráteným nápadom ako mám aj ja, mať ako prasatá v žite. Čo tam po ľuďoch, veď pre tých to robíme a oni si to aj radi zaplatia!!! A možno im po roku protestov minister financií po komplikovanej dohode v koalícii aj polovicu preplatí. Preto si potvrdenky z akcie poctivo uschovajte.

Pavel Jacz

Skúška blokovania č. 8

06.09.2022

Aj teraz po dlhom čase už po siedmy raz som zvedavý, či ma po štyroch mesiacoch na úvodnej stránke stále blokujú bez vysvetlenia . Dôvod od anonymného admina, že oni môžu vyhodiť z úvodného prehľadu hocikoho je veľmi slabé vysvetlenie. Asi to je na príkaz z vyšších miest. Že by od prezidentky, alebo niekoho z koalície, ktorým sa moje pravdivé kritiky nepáčili??? [...]

Skúška blokovania č. 6

11.08.2022

Aj teraz po dlhom čase už po šiesty raz som zvedavý, či ma na úvodnej stránke stále blokujú bez vysvetlenia . Dôvod od anonymného admina, že oni môžu vyhodiť z úvodného prehľadu hocikoho je veľmi slabé vysvetlenie. Asi to je ne príkaz z vyšších miest. Že by od prezidentky, alebo niekoho z koalície, ktorým sa moje pravdivé kritiky nepáčili??? Cenzúra je podľa [...]

Skúška blokovania č. 5

18.07.2022

Aj teraz po dlhom čase už po šiesty raz som zvedavý, či ma na úvodnej stránke stále blokujú bez vysvetlenia . Dôvod od anonymného admina, že oni môžu vyhodiť z úvodného prehľadu hocikoho je veľmi slabé vysvetlenie. Asi to je ne príkaz z vyšších miest. Že by od prezidentky, alebo niekoho z koalície, ktorým sa moje pravdivé kritiky nepáčili??? Cenzúra je podľa [...]

Zochova, Bratislava nehoda zastávka HaZZ polícia BAX

Matovič po tragédii na Zochovej avizuje nemilosrdné tresty

03.10.2022 10:55

Minister vodiča, ktorý po nehode nafúkal 1,6 promile označil za „debila“.

covid

Covid si vyžiadal ďalšiu obeť, za nedeľu PCR testy odhalili 53 prípadov

03.10.2022 10:05

V nemocniciach je 578 pacientov s covidom.

Petraeus

Petraeus: Ak Putin siahne po jadrových zbraniach, USA zničia ruské vojská

03.10.2022 09:48

O pravdepodobnej reakcii USA na jadrovú eskaláciu zo strany Ruska bola Moskva už viackrát informovaná.

rusko

Polovicu Rusov poslal domov, nevyhoveli. Komisára pre nevydarenú mobilizáciu odvolali

03.10.2022 09:15

Gubernátor Chabarovskej oblasti dodal, že odvolanie Lajka nijako neovplyvní plnenie úloh zadaných Putinom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 340
Celková čítanosť: 2702061x
Priemerná čítanosť článkov: 7947x

Autor blogu

Kategórie