Založ si blog

Rusko bez Európy prežije, ale Európska Únia bez Ruska skôr nie! Čakajú nás asi ťažšie časy.

3. mája bude Medzinárodný deň slobody tlače. Po tom, ako sa mažú nepohodlné informácie na sociálnych sieťach a blokovaní internetových denníkov, tak si nie je čo pripomínať, skôr by sme si mali zapáliť sviečku, pretože sloboda tlače už zomiera! Rovnako ako za socializmu. A tak nebude čo si pripomínať a oslavovať!

Sú veci, o ktorých sa píše ťažko, o ktorých sa klame, o ktorých sa písať nemôže a potom tie, o ktorých sa propagandistuje. Vo vojne to platí niekoľko násobne. Ten prvý fakt je charakteristický pre ešte voľné šíriteľné internetové sociálne siete, ak ich i napriek v Ústave zakotveného zákazu cenzúry, nezablokovali. Tie tri zostávajúce charakterizujú obmedzené informovanie v mainstreamových médiach. Žiaľ, vojnová propaganda sa nezaoberá vlastnými stratami, ale zveličuje straty vojnových rivalov. Vraví sa, že dookola treba utužovať bojovú morálku. To bolo v dávnych i nedávnych vojnách a je to tak aj teraz.

Mnohí si scenár z titulku nepripúšťajú, iní na neho nechcú ani pomyslieť a politickí všeodborníci vo vedeniach väčšiny štátov EÚ, ako aj v jej samotnom vedení, kľučkujú a kľučkujú v neznámom slalome. A myslia si, že to je to pravé, ak budú plávať v momentálnom v kurze. Hľadajú náhradné riešenia s tým, že sa musíme od Ruska odstrihnúť. „Výborná“ myšlienka na základe popudu od USA riadeného prezidenta Zelenského, ktorý sa snaží dirigovať orchestre všetkých ostatných.

Stretol som počas dvoch týždňov dvoch televíznych spravodajských moderátorov mainstreamu a opýtal som sa ich, ako sa cítia, keď vysielajú len „zaručene pravdivé“ správy? Či nesledujú sociálne siete, keď sú tak slepí a nevidia, čo sa deje, čo páchajú na Ukrajine nacionalisti spolu s nacistami? Môžem Vás ubezpečiť, že aj im chodia takéto správy. A unisono odpoveďou bolo iba myknutie plecami so slovami,: „Čo máme robiť?“ naozaj to boli skvelé odpovede! Vyzerá to tak, že nenavrhujú témy, vôbec nezasahujú do scenára a materiálov, ktoré im pripravia a pritom moderátori majú byť spoluautori vysielania. Takto si za vysoký plat moderátora plnia iba hlásateľskú funkciu, nie moderátorskú! Veľmi mi to pripomína časy pred Nežnou.

Je zaujímavé, že sa vo vysielaní objavia zábery z mobilov, ak je to politicky výhodné, ale mnoho krát pravda o dva dni vydymí komínom a nie cez obrazovku, pretože pravda a tie informácie, ktoré zaplavujú internet brutálnymi zásahmi na obyvateľoch sa objavia zväčša len na sociálnych sieťach. A čo je paradoxné, chvália sa nimi samotní ukrajinskí aktéri!!!

A tak sme videli dve ukrajinské dievčiny, ktorým v telefónoch objavili, ako si písali na Telegrame s kamarátom Rusom. Za to ich ukrajinskí vojaci brutálne dokopali na zemi do hláv. Videli sme reportéra, za ktorým boli vo vakoch naukladané „mŕtvoly“ a jednej z nich vietor odkryl tvár, tak si „živá mŕtvola“ naprávala vak. V ďalšom videu sme videli ďalšiu „ živú mŕtvolu“ vo vaku, ktorá ležala medzi ďalšími na korbe nákladného auta , odokryla si tvár a veselo si pofajčievala. Máme potom veriť ukrajinskej vojnovej propagande? Tie brutálne videá z ukrajinskej strany pribúdajú a pribúdajú., napríklad ako podrezávania hrdiel ruským zajatcom. Strieľanie ruských zajatcov do kolien pri vystupovaní z vozidla a ďalších brutálností na civilistoch už zverejnila aj CNN. A písali o nich aj najvplyvnejšie americké denníky, len európske mlčia.

Ukrajinsko – americká propaganda na ohúrenie demokratického sveta vládla aj v Buči. Sfalšované zábery zo satelitu s mŕtvolami na cestách vyvrátil samotný ukrajinský vojak, keď na sociálne siete vypustil zábery tých istých ulíc pri príchode, do Buče, keď Rusi už opustili Buču. A mŕtvoly, na rovnakej ceste neležali!!! No, ale všetci šéfovia v EÚ vyniesli súd a odsudzujú ruskú brutalitu na civilistoch. Rozmýšľam nad tým, či by človek s tak chorým mozgom a brutalitou, ktorý zanecháva po sebe takéto vizitky, dokázal bojovať. A ešte niečo – prečo by nechal mŕtvoly na očiach všetkých na strede cesty so zviazanými rukami??? Logiku to naozaj nedáva! Len preto, aby mali Európski lídri plné ústa ruskej brutality? Nepotvrdili sa ani fámy o masových hroboch, kam mali Rusi pochovávať zabitých. Prihlásil sa k nim riaditeľ miestnej nemocnice, kde dávali neidentifikovatelné telá tých, čo zomreli a zahynuli v bojoch.

Z masakru na civilistoch obvinili Rusov na stanici v Kramatorsku. Zostalo vyše 50 obetí. (Rovnaký scenár s utečencami na stanici a raketami sa odohral predtým aj v Donecku – 22 obetí.). A ukázalo sa, že tí, čo vystrelili raketu, netušili, že zostane skoro v celku jej zadná časť aj s neporušeným identifikačným číslom, podľa ktorej sa dalo jasne identifikovať, v ktorom sklade sa nachádzali a kto raketu vystrelil raketu. Bola to bola  raketa Točka U, v preklade Bodka U. A tie majú vo výzbroji Ukrajinci a Rusi ich už 10 rokov nepoužívjú. Ruské rakety Iskander majú krídelka na inom mieste. – viac vzadu. A tak Kramatorsk veľmi rýchlo zmizol z obrazoviek. Nuž, ale ak niečo povie Zelenskyj, tak je to vždy „pravda“ !!! a európski lídri obviňujú pri každej príležitosti Rusov z brutality i napriek tomu, že nemajú dôkazy. Ale dnes je klamanie innnn a cooool. Tento seriálový exSluha národa (V sobotu narýchlo otitulkovaný seriál už akčne vysielal jeden kanál z portfólia JOJ. Nejako je táto televízia aj okrem spravodajstva veľmi akčná!) sa prevtelil na Sluhu amerických vojnových jastrabov a nechce sa s Rusmi dohodnúť. Vie, že tú vojnu nemôže vyhrať (generál vo výslužbe Macko stále tvrdí niečo iné) a denno denne posiela na smrť svojich ľudí. Zelenského výborná rétorika však hovorí len o úspechoch Ukrajinskej armády, ale je zaujímavé, že ten červený pás z východu sa stále rozširuje a že denno denne prichádza o vojenské body armády. To je klasická vojnová propaganda podporujúca bojovú morálku. To sa dá pochopiť, veď ide o bojovú morálku vojska. Rovnako to robia aj Rusi. Aj tí informujú o svojich úspechoch. Ale trošku triezvejšie a nie tak fantazmagoricky ako deň, čo deň nám zahrá s hereckým pátosom Zelenskyj. Musíme však povedať, že sa mu darí úspešne presviedčať celú EÚ, USA, Veľkú Britániu, Kanadu, Japonsko a Austráliu. Každá jeho šokujhúca „pravda“ netrvá dlho, pretože ju prekryje ďalšou a ešte šokujúcejšou. Najskôr hovoril o kazetových, potom o chemických a dnes už „zaručene“ tvrdí, že Rusi použijú na Ukrajine atómové bomby!!! Žiaľ tí, čo sledujú iba mainstream mu veria a nadávajú na Rusov.

A Sluha národa stále „určuje“ krajinám EÚ a USA, aby mu doviezli zbrane, aby sprísnili sankcie proti Rusku a aby mu prispeli miliardami do ukrajinskej štátnej kasičky. Väčšina lídrov EÚ, ktorým nezáleží na vlastných národoch, mu papká z ruky! Dodávame mu zbrane a sankcionujeme. Lenže,:“Toľko sa chodí s krčahom po vodu, pokým sa nerozbije!“

V Ruskej štátnej dume sa už diskutuje o proti sankciách. A hovorí sa o absolútnej stopke pre EÚ. Zahrňovať by mali plyn, ropu, nikel, paládium, hliník, meď, čierne uhlie, železnú rudu a ďalšie nerasty, tyče do atómových elektrární, rastlinný olej i pšenicu. Je to veľmi jednoduchá odpoveď na sankcie proti Rusku. Ak to Ruská štátna duma schváli a Putin potvrdí, dostanú vážnosť väčšinou odsudzované slová Sulíka: „… o platení v rubľoch, ak nebude iná možnosť.“

Ak by sa tento scenár sankcií udial, môžeme sa ísť pásť. Po niekoľkých mesiacoch prestaneme všetko vyrábať, plynové spotrebiče nám budú na oštaru, autá si nebudeme môcť dovoliť používať, lebo liter pohonnej látky z nedostatku sa môže vyšplhať na nepredvídateľnú výšku. A tým pádom skrachuje mnoho podnikateľov, vyprázdnia sa obchody a život sa začne zastavovať. Vznikne totálna nezamestnanosť a kríza všetkého druhu. Začnú rabovačky, prepadnutia, lúpeže, pretože ľudia kvôli hladu nebudú mať inú možnosť. Možno to vidím veľmi predvídavo i čierno a budem rád, ak sa to nikdy nezrealizuje. V tom lepšom prípade padnú vlády, reformuje sa Európska únia, v tom horšom NATO napadne Rusko a to sa netají tým, že pri ohrození okamžite použije atómové zbrane. Nuž, pekná vízia zajtrajška! Som zvedavý, čo budú potom robiť a hovoriť naši principiálni vojnoví štváči, ako Naď, Korčok, Heger, Čaputová, Valášek, Šimečkovia“ v PS, a ďalší, ako primátor Bratislavy Vallo (zrušil oslavy oslobodenia Bratislavy a namiesto slovenskej vyvesil na budove magistrátu ukrajinskú vlajku), starostka Aufrichtová (provokačne chce premenovať Godrovu ulicu pred Ruským veľvyslanectvom na ulicu Borisa Nemcova), Osuský (najradšej by videl na Červenom námestí pustú rovinu, a počul v tichu iba cvrlíkať stroncium) i náckový aktivista Hlísta (organizuje chorú petíciu za zbúranie Slavína, kde je najviac pochovaných Ukrajincov z Červenej armády!!! V pláne tam má byť wellnes park). Čo, ak by za vojny v Iraku, Sýrii, Líbyi, v južnej Amerike, v Afrike, ale aj v Jemene, kde USA vojensky podporilo Saudskú Arábiu v útokoch na Jemen, sa obete šplhajú k 400 tisícom, Hlista v New Yorku zorganizoval petíciu za zbúranie Sochy slobody? To by sa už predviedla FBI a po slobode by sa asi nepohyboval. Mimochodom po internete sa šíri fotografia Hlistu so Sorosom, ktorý ho objíma okolo pliec. To hovorí za všetko.

 

 

Ten zoznam našich „principiálnych“ politikov by bol siahodlhý. Tí určite zoberú nohy na plecia a zmiznú niekam veľmi ďaleko. A odskáčeme si to my – normálni ľudia. Jedna pravda je krutá, ako povedal ekonóm a prognostik SAV Staněk: „Rusko bez Európy prežije, ale Európska Únia bez Ruska kľakne, skôr padne na hubu!“

Pred pár dňami som dostal video, kde sa zveruje francúzsky žurnalista, ako robil tlmočníka francúzskym legionárom, ktorí išli bojovať za Ukrajinu a povedal: „Bol som prekvapený, že tej jednotke, ako aj ostatným velili americkí dôstojníci!“ Nuž, nie oficiálne, ale skryto. A spomenul aj to, že článok uverejní v Le Figaro. Tu mi vyvstáva otázka, koľko amerických vojakov tajne bojuje za ukrajinskú armádu? Dokonca amerického generálporučíka Rogera Clutiera už zajala Ľudová milícia DNR zo zostreleného vrtuľníka.

Už aj niektorí americkí novinári hovoria o nevyhlásenej vojne zo strany USA proti Rusku, ktorej obeťou je Ukrajina. Nechcem maľovať čerta na stenu, ale spejeme k niečomu, čo nám veľmi znepríjemní život a možno nám ho aj vezme. Stačilo mi, že som svinstvá, vojenské boje, brutality a zvrátenosti videl v dokumentárnych i vo vojnových filmoch a nikdy to nechcem zažiť na vlastnej koži. Aj preto mi je vojna na Ukrajine odporná a chcel by som, aby okamžite skončila a všetko sa riešilo diplomaciou. Ale dohoda dokáže vzniknúť iba vtedy, ak každý jej aktér trochu ustúpi. Zdá sa však, že po poslednom varovaní Zelenského, že ak Rusi dokončia akciu v oceliarskom kombináte v Mariupoli, kde zostali iba prápory Azov a zahraniční legionári, ktorí sa napriek nulovým zásobovacím podmienkam odmietli vzdať, tak nebudú rokovať s Rusmi. Zaujímavé je, že sám Zelenskyj pred dvoma týždňami ešte rozmýšľal logicky a vyhlásil, že každý druhý deň telefonuje s veliteľmi v Mariupole a povedal im, že to pochopí a nebude im vyčítať, ak sa vzdajú a zachránia si životy(využilo to vyše 1000 vojakov). No, ale to bolo pred dvoma týždňami, teraz už obrátil a určite to rétoricky využije. A bude to pre neho ďalšia téma, ako presviedčať jastrabov vo svete, aby mu dodali zbrane (Teraz ich má zadarmo, ale tie peniaze si krajiny na Ukrajine neskoršie vyúčtujú a poriadne, až bude chudobná krajina na hunte.) a predlžovali tak vojnu, ktorá nepriniesla a ani neprinesie nič dobré, iba obrovské škody na infraštruktúre, náklady na ošetrovanie zranených a biznis pohrebným službám. A to americkým jastrabom ani ich sluhovi vôbec neprekáža! Tí sa síce netešia z toho, že rubel sa po prepade vracia na predchádzajúcu úroveň, ale radujú sa, že vďaka objednávkam skvapalneného plynu stúpol aj kurz dolára. A o tom to všetko je. O plyne!!!

Pavel Jacz

Poslankyňa Tabaková svojou delovkou vyčarila z Bittej Ciganikovej Sibylu č. 2. Manipulácia v Markíze.

01.03.2023

Zase sme mali pred a počas víkendu silné aj slabé slovné pingpongy politických garnitúr. V piatok na TA3 v relácii Pozrime sa na to (mimochodom je to kópia relácie Máte slovo v Českej televízii uvádzanej skúsenou moderátorkou Jílkovou) sľubovala zostava zaujímavú slovnú prestrelku. Na jednej strane silná zostava spisovateľ Banáš, vysokoškolský učiteľ, komentátor a [...]

Naozaj máme zbytočné Migy? Nenávisť k Rusku. Osočovanie, klamstvá a zavádzanie, v médiach hustne. Špinavo čierna propaganda začala od štvrtka svietiť.

22.02.2023

Ten, kto pozeral vo štvrtok 16. februára spravodajské televízie musel byť zhrozený. Na spoločnej tlačovke dvoch slovenských USAjastrabov sa blysli ministri Naď a Káčer, ktorí sa neštítili používať ten najhubatejší slovník proti Rusku. Neviem, prečo si myslia, že naša „ohromujúca“ ženijne zameraná armáda sa dokáže brániť väčším a lepším armádam. [...]

Ak by sme Matoviča so Šipošom prirovnali k filmovým Blbému a Blbšiemu, asi by sa veľmi urazili!

15.02.2023

Po neúspešnom hlasovaní v parlamente dostal trnavský macher po nose. Poslanci mu neschválili 10 percentnú zľavu z poplatkov za služby štátu pre tých, ktorí sa zúčastnia na voľbách. A tak si neúnavne zmozgovaný a určite veľmi hladný Igorko sadol radšej do kúta, ako by sa navečeral a do rána vymyslel ďalšiu Maťonukleárku, ktorou ohúril na pondelňajšej tlačovke. [...]

Róbert Halák

Halák zle zapojil káble. Trestné stíhanie pre incident v NR SR zastavili

20.03.2023 10:25

O podaní trestného oznámenia informoval ešte vlani predseda parlamentu Boris Kollár.

požiar

Ničivé inferno: Plamene zničili v Nových Zámkoch kamión i halu. Škoda je miliónová

20.03.2023 10:12

Zasahovalo 38 hasičov s 12 kusmi techniky.

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.