Založ si blog

Matovičovo-Mikulcovo-Hamranovská elégia smeruje k totálnej porážke vo voľbách.

(Zdroj SputnikNews) V tomto prípade naozaj platí, že všetko zlé je na niečo dobré. Na tomto príklade je vidieť, že si spomínaná trojica naozaj nedovidí ani na úvod koreňa nosa, nie to ešte na jeho konček. Rovnaké je aj jeden a pol ročné vládnutie celého koaličného štvorlístka. Je kostrbaté, nekoordinované, chaosné, nepredvídateľné…., z ktorého rezultuje množstvo nezrovnalostí a vo výsledku zlepeností, v ktorých sa nikto poriadne nevyzná. Neodborné riadenie štátu sa po politických výmenách štátnych odborníkov – špecialistov prejavuje skoro v každom jednom sektore. Vďaka absolútnej demokracii a bez odborného vedenia vnútri štruktúr sa jednotlivé kroky jednej časti bijú s činmi druhej skupiny, ktorej polená pod nohy neodbornosťou hodí ďalšia odnož. Niekde aj dve tri. A to všetko v jednej inštitúcii.

Veľmi dobrou zastrašovacou ukážkou bolo zadržanie dvoch záchranárov, ktorí s kolegami ďakovali parlamentu za to, že si ich požiadavky poslanci nevšímali. Policajti napriek dodržiavaniu všetkých pandemických predpisov vyžadovali pokuty a začali nezmyselné trestné stíhania. Ešte dobre, že máme správneho človeka na mieste generálneho prokurátora, ktorý túto chorú policajnú iniciatívu, odvolávajúc sa na zákony, zatrhol. No vysvetľujúce slová policajného torpéda – prezidenta Hamrana boli ďalším vyhrážaním sa budúcim protestujúcim, ktorí sa mali zúčastniť na vopred ohlásenom protivládnom autoproteste SMER-u. Možno, že Hamranove bububu zabralo a neprišlo toľko protestujúcich vodičov s autami (narátali ich 700), ale aj tak ich bolo dosť a ich protestujúce trutútú bolo dobre počuť nielen v budove vlády. Bola to naozaj neuveriteľná Hamranova fraška s podporou ministra Mikulca zakročiť bez uváženia verejne proti tým, ktorí im pomáhajú zvládať tragické situácie a s ktorými deň, čo deň spolupracujú. A to s jediným argumentom zaklapkovaného policajného bossa : „Zákon platí rovnako pre všetkých!“ Aká úbohosť sa prejavila v tomto prípade držať sa litery zákona bez použitia rozumu a zváženia si následkov. Žiaľ, zákony sú jasne dané, ale sú slepé ku špecifikám. Vtedy sú jednoznačne protiaktívne a ak sa vynucujú, bez použitia mozgu, tak sú vlastne deštruktívne, ako na to poukázala aj filmová komédia Čierni baróni. A to sa stalo aj v prípade zadržaných záchranárov!!! Povesť vládnej koalície a najmä OĽaNO klesla až k úplnému dnu.

No to, čo predchádzalo protivládnemu autoprotestu sa stávalo v časoch pred 32 rokmi. Slovenská polícia sa predstavila ako kopírka ŠTB spred nežnej revolúcie. Ale tá to robila aspoň tajne, keď pred avizovanými protestami a podpisovými akciámi prišla domov zadržať, tých čo podpísali Chartu 77, aby sa na demonštráciách nemohli zúčastniť. Ako kedysi vzali chartistov Havla, Hegerovú, Uhla, Tatarku a spol,. tak teraz zobrali šéfa opozičnej strany Fica s jedným rozdielom a to bolo nezákonné verejné zadržanie poslanca a obvinenie z podnecovania (Z akého? To nevieme.) pred zrakmi všetkých občanov Slovenska! Veď stačilo, aby Ficovi policajti odovzdali predvolanie a nie ho bezprecedentne odviezli k vyšetrovateľovi!!!

Zaujímavé boli aj vyjadrenia prezidenta Hamrana na tlačovej besede. Oháňal sa svätým slovom zákon. A ten je pre policajtov jediné riešenie. Akosi pozabudol, že existuje aj zákon zákonov – Ústava SR a nezišlo na um ani jednému novinárovi sa opýtať na jej odseky o právach občanov, čo sa týka vyjadrení nespokojnosti.

V tejto situácii sa opäť predviedol víťaz volieb krajiny, dnes najmä vďaka nemu nazývanej Zlovenskom. Frustrovaný a upadajúci Matovič si zase zareval, aby si namiesto troch rokov odsedel Fico 30 rokov vo väzení a aby odtiaľ vyšiel ako starec! No, to sa náš trnavský element s vyjadrovaním sa kráľov krčiem zo slovenského Ríma musí neuveriteľne báť šéfa SMER-u. Neviem, či mu stačia vymieňať plienkové boxerky a prepancierovávať vládnu limuzínu!!! Ak by bol Matovič klasický mafián, Fico by už určite dávno voňal fialky odspodu s prevŕtanou lebkou. Je neuveriteľné, koľko zla a bleskov dokáže dostať zo seba toto psychopubertálne indivíduum sediace v kresle ministra financií a zároveň generálny tajomník diktujúcej „demokratickej“ vládnej koalície. Jeho duševný stav a najmä nie celkom dokonale pracujúca mozgovňa musia byť naozaj hlboko napadnuté „supercovidom“, alebo inou neidentifikovateľnou pliagou. Možno je to už aj čerstvý omicron.

Dokedy bude tento exot v slovenskej politike a jeho zbožňovatelia nielen z OĽaNO, ale aj zo SaS i Za ľudí ako Vetrák, Šipoš, Krúpa, Dostál, Baránik, Pročko, Tabaková, Remišová, Šeliga a ďalší šíriť zlo a síru medzi občanov? Dokedy bude obyvateľov zaťažovať svojimi vulgárnosťami, zlosťami a „geniálnymi“ myšlienkami a krokmi pripomínajúc vykľučkované stopy prepitých krčmárskych elementov s hodnotou vyše troch promile? Lebo dvojnásobná verejná bezpečnostná estráda policajtov, konajúcich na základe chorého rozkazu pri protestoch, nám evokuje rozhodnutia psychiatrického rázu. A imidž polície nevylepšilo ani zadržanie morálneho inkvizítora – šéfa periodika Týždňa Hríba, ktorý už po druhý raz porušil so svojou krčmou v Bratislave pandemické pravidlá. Nuž, ale čo sme si predsa navarili, musíme si aj popapať. Takže „dobrú“ chuť Slováci. Ale otázka znie, dokedy budeme mať v ústach takú žumpovú pachuť z našej ohromujúcej voľby? Skončí sa už konečne elégia dnešnej vládno-koaličnej verchušky?

Pavel Jacz

Ako si včera Čaputová protirečila a odhalila chyby v zmluve s USA, pričom ponúkla iba zle prišitú záplatu.

21.01.2022

To, čo včera predviedla prezidentka Čaputová, sa rovná počínaniu hláv štátov s diktátorskými praktikami a nie k demokratickej krajine. Bolo evidentné, ako si protirečila. Najskôr sa s neomylným prejavom kajala pred zmluvou, s ktorou jednoznačne súhlasila a následne odhalila chyby zmluvy, ktoré aktérom všetci vytýkali, keď pripojila interpretačnú doložku. A tá poukazuje [...]

Scestný argument Naďa, Korčoka, a Krúpu: 23 krajín má dohodu s USA a my nie! !!

20.01.2022

(Zdroj SputnikNews) Nasledujúce porekadlo určite poznáte: Keď dvaja robia to isté, tak to nie je to isté! A z tohto by som sa chcel v nasledujúcich riadkoch odpichnúť. V nedeľu sme unisono v diskusných reláciách v televíziách TA3, STV a Markiza od zástupcov OĽaNO Naďa a Krúpu i diplomata nominovaného stranou SAS Korčoka počuli stále opakovaný smiešny argument. Keď má 23 [...]

Jeden Biľak už zomrel a objavili sa dvaja noví Biľaci Naď s Korčokom a to tak, že môžeme mať z toho opäť okupačný biľag.

05.01.2022

(Zdroj SputnikNews) Takmer 23 rokov sme na území Československa mali „dočasne“ Sovietske vojská. A ak by nebol padol socializmus, tak by tu určite boli dodnes. Medzi piatimi autormi pozývacieho listu (Alois Indra, Drahomír Kolder, Oldřich Švestka, Antonín Kapek) bol aj jeden rusínsky Slovák – Vasil Biľak. Jeho meno dodnes rezonuje v národe slovenskom. Nikoho z týchto [...]

súd, exekútor, paragraf

Sudca poslal do väzby Čurillu a jeho kolegov, teraz mu chcu 'prišiť' ohýbanie práva

27.01.2022 00:00

Nepochopenie trestného činu ohýbania práva demonštruje portál pravnelisty.sk na prípade sudcu, ktorý uvalil väzbu na štyroch vyšetrovateľov NAKA.

Ribe hex museum cert3

Katalánsky parlament chce rehabilitovať ženy popravené za čarodejníctvo

26.01.2022 23:00

Krok iniciovali ľavicové a separatistické strany, ktoré sú presvedčené, že tieto ženy, mučené a následne popravené bez súdneho procesu, sa stali "obeťami mizogýnneho prenasledovania".

Stephen Breyer

Breyer po takmer 30 rokoch odstúpi z postu sudcu Najvyššieho súdu USA

26.01.2022 22:32

Breyerovo rozhodnutie odstúpiť znamená, že prezident Biden bude mať príležitosť nahradiť ho mladším liberálnym sudcom alebo sudkyňou, ktorí budú menovaní na doživotie.

Joseph Ratzinger

Vatikán sa v súvislosti so správou o sexuálnom zneužívaní zastal Benedikta XVI.

26.01.2022 21:27

Bývalý pápež čelí obvineniam zo zlyhaní, keď nepodnikol nič voči štvorici duchovných, z ktorých dvaja preukázateľne spáchali viacero skutkov zneužívania maloletých.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 313
Celková čítanosť: 2436058x
Priemerná čítanosť článkov: 7783x

Autor blogu

Kategórie