Založ si blog

Už dlhšie nezažil redaktor Markízy Serebriakov taký mohutný novinársky orgazmus ako včera.

A zámienku mu dala včerajšia tlačovka Smeru na čele s pre neho nenávideným Ficom. Jeho orgazmická predohra sa začala po vypočutí argumentácie Fica o sledovaní opozície kladením otázok. Musím povedať, že tvrdohlavo sa opýtal niekoľko krát i napriek tomu, že vedel, že z úst Fica nebude počuť nasledujúce: – Áno, pán Serebriakov, robil som zle, porušil som zákony, zavolajte NAKA a nechajte ma zavrieť na doživotie!  Na otázku redaktorky pred Serebriakovom o tom, či sa Fico nebojí, že Kočner bude vypovedať o ňom, Fico povedal, že Kočnera nepozná (v nahrávkach sa bavia o jeho ovplyvňovaní) a ako by ho mohol ovplyvňovať, keď sedí vo väzení a nebude komentovať obsah súkromných rozhovorov, ak tam nebola trestná činnosť a na to nastúpil zurvalecký redaktor Markízy a začal svoj orgazmický srd štartovať. A jeho otázka už nebola taká priama: “ale vyzeralo to tak , ako by ste sa báli, že pán Kočner začne rozprávať. Odpoveď Fica: „že začal podsúvať verejnosti nezmysly“.

Vášeň zvýšeného tepu Serebriakova sa začala stupňovať otázkou: „Mňa by zaujímala vaša motivácia, prečo ste urobili kroky, aby Marian Kočner nezačal vypovedať?“ Ďalšia „veľmi inteligentná“ otázka z piatej triedy nasledovala po odpovedi Fica: „Hovoríte, že všetko bolo v poriadku, tak prečo tie rozhovory boli tajné na chate s advokátmi s vypnutými telefónmi?“ (Touto otázkou dokázal redaktor upliesť z exkrementov, dokonalú lokomotívu!).

Ale Serebriakov, u ktorého predohra stúpala, sa nedal a ďalšia otázka už bola ako zo piatej triedy aj napriek tomu, že vedel, že Fica nezlomí: „takže hovoríte, že všetko bolo v poriadku a neriešili ste tam nič problematické.,a“ Po odpovedi sa zurvalecký redaktor opýtal: „Príde vám bežné, že ako predseda opozičnej strany sa stretávate s advokátmi obvinených osôb z korupcie a je tam prítomný aj oligarcha Bodor? Odpoveď Fica zostávala rovnaká, akú poznáme z tlačoviek, že považuje obvinených za nevinných.

A potom sa Serebriakov, ktorý bol už počiatočnom stave tranzu opýtal: „Vy ale tvrdíte, že sú nevinní na základe toho, že sa stretávate iba s jednou stranou a nestretli ste sa s pánom Makom“, ktorá vyčarila všeobecný úsmev prítomných. Serebraikov sa teda školácky priznal, že má informácie čerpá iba z jednej strany – od udavača kajúcnika.

A svoju zarputilosť prejavil otázkou: „Skúste mi ešte vysvetliť, prečo sa pán Kaliňák radil s advokátmi, ako má vypovedať?“ Touto otázkou trafil rovno bingo za milión!!!

Neželám Serebriakovi nič zlé, ale ak sa mu niečo nedbalostné prihodí a bude potrebovať advokáta, tak som zvedavý, ako by odpovedal na rovnakú otázku!!! Je vidieť, že sa púšťa do tém, v ktorých má medzery, len z bulvárneho a senzácie chtivého pohľadu a o serióznej žurnalistike má tento SMERofób, Ficofób a Rusofób len hmlisté predstavy.

A „čarovný právnik“ Serebriakov zahlásil: „Toto zaváňa marením spravodlivosti, ak svedok príde za advokátom a pýta sa, ako má vypovedať. „Pán Serebriakov a Vy vôbec viete, prečo existujú advokáti, keď sa pýtate takéto nezmysly? Asi nie!“ Ale zurvalecký redaktor sa nedal a opäť sa na smiech všetkých ako verklík opýtal to isté: „Čiže prečo sa Kaliňák….?.“

Je krutou pravdou, že takéto monitorovanie opozície pod akoukoľvek zámienkou je v demokratických štátoch neprípustné a akonáhle policajná sledovačka zistila, že žiadne pytliactvo sa nekoná, mala ukončiť nahrávania a zmazať nahrané záznamy opozície, na ktoré nemala povolenie od sudcu. A ak mala, tak sudca už nemá nosiť talár! A ak je to maslo polície, tak by mal okamžite zasiahnuť policajný prezident s ministrom vnútra. Nehovoriac o tom, že sa takéto niekoľko mesiacov dlhotrvajúce záznamy z nahrávania opozície dostali od OČTK na verejnosť. To je ale až druhoradý problém.

Nuž, ale pravý orgazmus zurvaleckého redaktora (Egon Ervin Kisch bol iba zúrivý redaktor) sa prejavil v reportáži Televíznych novín Markízy. Jeho rovnaké otázky na poslancov smerovali na to, prečo sa Fico stretával s advokátmi a oligarchom a „po pleci ho tlapkali“ iba traja – mudrc a jasnovidec v jednej osobe Šeliga ktorý zase perlil „ To je len premyslené manipulovanie trestných konaní!“ a očnoklapkový poslanec OĽaNO aktivista Šipoš, ktorý SMERákov nazval pytliakmi a jeho kolega zo SaS špecialista – potravinár Žiak, ktorý potvrdil, že sledovanie bolo na základe odhalovania pytliakov.

Nedá sa ani popísať prejav žlčových pocitov v hlase a v nenávistnej dikcii Serebriakova, jeho novinársky orgazmus dospel v obrazovej skratke k absolútemu vyvrcholeniu. A myslím si, že v noci určite zaspával v ružových obláčikoch, ako zase „nandal“ tomu SMERu a nenávidenému Ficovi. No zabudol, že svojím spôsobom urobil Ficovi zase reklamu a posunul ho takýmto spracovaním informácií z tlačovej besedy v preferenciách zase vyššie, pretože to, čo žlčovo zosmolil, ocenia iba málo dumajúci diváci (treba si to pozrieť v archíve Markízy na ineternete). Je mi len čudné, že takáto prehnaná angažovanosť redaktora, ktorý sa hrá na boha s dekrétom absolútnej pravdy a pritom sa dokáže pýtať ako žiak prvého stupňa zo Základnej školy, neprekáža vedeniu TV Markiza. (Mimochodom ani Špecializovaný trestný súd nebral záznamy ako relevantné a prepustil zatiaľ neprávoplatne troch bývalých vrcholných policajtov z väzby. Aj týmto verdiktom súdu dostal Serebriakov po nose.

Nerozumiem, prečo sa tento redaktor snaží robiť poriadky na Slovensku a nie vo svojej domovine, kde ľudia žijú v biede, vládne korupcia najvyššieho zrna a podvody, o ktorých mi ani nesnívame, z časti fašizmus a despotizmus a ktorú preto opustilo už vyše 20 miliónov ľudí, ktorí pracujú v zahraničí,  vrátane jeho osoby, ktorá je tu od štúdia na KŽ FFUK.  Veď doma by mal novinársky orgazmus každý deň a pomohol by svojej domovine. Ale k tomu treba aj trochu vlastenectva a hrdinstva robiť v riziku s obavami o zdravie a život za podstatne menej peňazí ako na Slovensku.

Pavel Jacz

Slovensko, ovenčené 76-timi poslaneckými hrdinami, je krajina, kde sa ľudia neboja zomierať! !! Aj preto sa mi obyčajná logika pri pandémii rúca!

16.11.2021

Je toto zámer politických elít dostať rozkokošenú konzumnú populáciu, medzi hrubé múry, alebo nie je Covidlogika správne vyhodnotená? Pri porovnaní čísiel nakazených tou dnešnou pliagou z minuloročných a tohtoročných čísiel nakazených sa obyčajná logika začala rútiť z Mount Everestu a ešte stále padá. A neviem či niekedy aj dopadne, ale stále sa rúti strmhlav. [...]

Amerikodiziakum u nás rastie do diktatúry! Jedni policajti môžu použiť brutalitu a druhí za spútanie v stoji kráčajú pred súd! !!

12.11.2021

(Zdroj SputnikNews) Určite sa pamätáte na video z októbra roku 2014, keď policajti pri kontrole vozidla vodičke Marte, ktorá neuposlúchla pokyny nasadili putá. Nikto ju nepovalil na zem, nikto ju neudrel, naopak ona na úvod sotila do policajta. Pri zákroku ju jeden chytil a druhý jej nasadil putá! Bol som vtedy v USA a pýtal som sa policajta v priateľskej debate, čo by urobil, ak [...]

Chcete sa stať poslancom nášho parlamentu? Tu je návod, ako si štyri roky užívať pôžitky z našich daní.

10.11.2021

Vraví sa, že ak máte záujem o takúto funkciu, musíte sa prihlásiť u súdruha Žinčicu. Žiaľ, naše „dokonalé“ zákony umožňujú všetko a aj obísť všemocného súdruha Ž. A aj to, aby zástupca 36 000 ľudí v parlamente „terorizoval“ a stresoval svojimi návrhmi v polročných intervaloch predkladaním zákonov skoro 2, 5 milión ľudí. Takže, tu je manuál a krok po [...]

Alexander Dubček, príloha, 100 rokov

Dubček? Ani naivný, ani neschopný. Naopak, jeden z najväčších Slovákov

27.11.2021 06:00

Alexander Dubček sa narodil pred sto rokmi. Denník Pravda pripravil špeciálnu prílohu plnú spomienok na túto mimoriadnu osobnosť slovenských dejín.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Matovič dostal Fica aj Sulíka do pasce

27.11.2021 06:00

Prezidentka Zuzana Čaputová v súvislosti s pandémiou použila nezvyčajný slovník. „Niekedy treba buchnúť po stole,“ povedal v podcaste Marián Repa.

pocasie-27-11-2021

Nad Slovenskom sa striedajú tlakové níže. Cez víkend naprší, nasneží

27.11.2021 00:00

Niekde dážď, niekde sneh, v každom prípade rátajte s mokrom. Zmení sa to aspoň začiatkom nového týždňa?

čaputová

Prezidentka ani po druhý raz nepodpísala zákon o štátnej službe

26.11.2021 22:44

Právnu normu už raz vrátila Národnej rade, plénum však jej veto prelomilo, zákon tak bude platiť napriek jej námietkam.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 305
Celková čítanosť: 2375158x
Priemerná čítanosť článkov: 7787x

Autor blogu

Kategórie