Založ si blog

Premiér Heger sa v Kyjeve blamoval, pretože nepozná poučku: „Nikdy nehovor nikdy“! ! !

V jednom v Bratislave vydávanom denníku za čias socializmu sa na titulnej strane objavilo ako názov článku heslo: „So Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy viac“. Nikto si výmenu posledného slova nevšimol, pretože nikto známe a stále publikované heslá nedočítal do konca. S tým rátal aj autor výmeny významového slovíčka – dobrý psychológ. Vyzeralo to tak, že to prejde bez povšimnutia horných. Lenže na veľvyslanectve Sovietskeho zväzu si nechali článok preložiť od slova do slova. A tak sa po dvoch či troch týždňoch prevalilo, že slová nikdy inak niekto vymenil za spojenie opačného významu nikdy viac. Samozrejme, že dôsledky na seba nenechali dlho čakať. O miesto prišiel šéfredaktor, jeho zástupcovia, vedúci redaktor, vedúci vydania, redaktor a dokonca aj sadzač v tlačiarni, ktorý to asi spískal. Ostatní leteli za to, že to neskontrolovali.

Heslo: „So Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak!“ si asi dobre náš premiér Heger nezapamätal a neprerátal si, že NIKDY trvalo len 29 rokov od vyhlásenia ČSSR, keď si dovolil povedať na podujatí Kyjevská platforma, že Slovensko NIKDY neuzná ilegálnu anexiu Krymu. Zároveň vo svojom vystúpení uvítal vznik platformy a sľúbil, že Slovensko sa v nej bude angažovať.

To naozaj premiér Heger? Zaujímavé, že tento bigotne veriaci používa komunistami obľúbené slovíčko NIKDY. Spomeniem aspoň niekoľko už zabudnutých KOMUNISTICKÝCH hesiel: Nikdy sa nevzdáme“ a vzdali sme sa, „Nikdy nás nedostanú“ a dostali nás, a aj po dvadsiatich deviatich rokoch vyhláseného socializmu sa nevyplnilo želanie komunistov – So sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak“ a už 33-tí rok je to inak! To, že sa spustila na Hegerovo vyhlásenie obrovská diskusia na sociálnych sieťach len dokumentuje úbohosť nášho premiéra, ktorý asi nevie, akej krajine vládne! A ako pravý zadubenec s americkými klapkami dokázal zo seba dostať propagandistickú vetičku, aby sa zapáčil. Ale komu? No na Slovensku len jemu verným rusofóbnym klapkovo-očným súputníkom a ani doma sa určite sám sebe nepáči v zrkadle, keď trieska fantázie dve na tri. Aby som nezabudol, samozrejme aj americkým jastrabom, ktorí si nepovažovali za dôležité  poslať do Kyjeva vrcholového politika, rovnako ako aj Veľká Británia, Francúzsko, Taliansko a dokonca aj Merkelová odišla z Kyjeva niekoľko hodín pred začiatkom podujatia a nepovažovala za dôležité po rokovaní so Zelenským počkať na podujatie!.

Čo ak u nás po súčasných frustráciách nasledujúce voľby vyhrá strana blízka Rusku. Vystúpi referendom z EÚ a aj z NATO a pridruží sa k najväčšiemu zo Slovanov a samozrejme uzná Krym, ako súčasť Ruska? Túto možnosť Heger v demokratickom štáte absolútne vylučuje? Kde bude potom visieť to jeho NIKDY?  U neho doma nad toaletou, alebo padne rovno do nej? Na rozdiel od jeho strany OĽaNO 25 percentnou výhrou vo voľbách a po predvedení „čarovných“ schopností dnes už len s jednocifernou podporou, blížiacou sa mimoparlamentnej matematike, si to mohli komunisti dovoliť, pretože mali vedúcu úlohu strany zakotvenú v Ústave.

Mimochodom aj ukrajinský prezident Zelenský nebol nadšený, keď do Kyjeva prišlo z celého sveta len 6 premiérov z hľadiska geopolitiky nepodstatných krajín (4 rusofóbne krajiny  z bývalého Sovietskeho zväzu Litva, Lotyšsko, Estónsko a Moldavsko a ďalej Slovinsko a Slovensko s angažovaným premiérom Hegerom).

Heger sa teda opäť prejavil a v očiach Slovákov opäť klesol a určite aj preferencie OĽaNO opäť ponížil. Myslím si, že triezvo uvažujúci človek neverí báchorkám západnej propagandy o anexii a  vie, že sa obyvatelia Krymskej republiky  rozhodli ústavne. A argument Ukrajiny a západných krajín, že bolo na Kryme mnoho ruských vojakov je scestné, pretože pri referende vojaci nikomu nečumeli za plentou cez plece a nikoho by ani nedonútili či zaškrtne áno, alebo nie. A ak Heger nepozná históriu Krymu, tak nech sa ju doučí. Pretože boli problémy Ruska so zásobovaním Krymu, opilec Chruščov daroval pro forma jedno ráno po druhej svetovej vojne Krym Ukrajine, ktorá bola súčasťou Sovietskeho zväzu. Aspoň toto si mohol náš premiér naštudovať, aby netrepol taký nezmysel s obľúbeným komunistickým slovíčkom NIKDY, rovnako ako štátny tajomník ministerstva zahraničných veci Klus, ktorý po vyhlásení platnosti referenda vyhlásil, že Krym NIKDY nebol ruský!?!?!?. Takže Edko, Krym so svojou podstatou nikdy nebol v svojej podstate ukrajinský, ale ruský a tak NIKDY nehovorte NIKDY!!! a ešte prosím založte Srbsko-Kosovkú platformu a budete innnnn a coooool. pretože si len kydáte do vlastných úst! Mimochodom pán Heger, navštívte inkognito Krymskú republiku a porozprávajte sa s jeho obyvateľmi, ktorú tvoria dominantne Rusi a zistíte, či sa majú dnes lepšie, alebo horšie.

Na záver ešte jedna poznámka, pán Heger, prestaňte sa propagandisticky miešať do vnútorných záležitostí iných krajín,  o ktorých nemáte, alebo nechcete mať relevantné informácie a s ktorými nemáme ako štát Slovensko nič spoločné!

Pavel Jacz

Naozaj potrebujeme aj amorálnu voľbu poštou zo zahraničia! ?! ?

24.09.2023

Môj sused vnuk významného umelca, ktorého pozná azda každý Slovák, hneď po absolvovaní vysokej školy odišiel ešte za Mečiara (ako mi povedal, práve kvôli nemu – super dôvod!) pracovať do zahraničia. Dnes sa mu dobre darí v Kanade a Slovensko navštevuje raz do roka vždy počas leta, keď navštívi svojich rodičov. Aj teraz je tu. Keď som išiel v noci venčiť svojho [...]

Na Pročka – slovenského politického šaša nemá ani brazílska futbalová hviezda Neymar.

20.09.2023

Chlapi sa určite pamätajú na Majstrovstvá sveta vo futbale, keď po prvý raz zahviezdil Brazíčlan Neymar. Jeho herecké výkony s bolestne vyzerajúcimi výkrikmi a skrivenou tvárou po zákrokoch, keď sa o neho len šuchli a on už nevidel inú možnosť pri strate rovnováhy ako padať. Mnoho ďalších futbalistov od neho získalo návod ako ovplyvniť rozhodcu, ak stratia loptu v [...]

Smrtiace nebezpečenstvo bratislavských progresívcov je na svete. A Primátor Vallo má trému! ?! ?!

06.09.2023

Určite si pamätáte dopravnú nehodu na Staromestskej ulici na zastávke pri Zochovej ulici v Bratislave. Opitý vodič Dedeček poriadne šliapol na plyn a po vyjdení z podjazdu už nedokázal usmerniť svoj automobil do smeru cesty a na zastávke zabil na mieste piatich študentov. Tu v tomto prípade po vyjdení z podjazdu už nehrala opitosť vodiča hlavnú príčinu. Tá hrala prím [...]

Putin, Kremeľ, Rusko, vojna na Ukrajine, Moskva

Rusko zvyšuje výdavky na obranu. Pripravuje sa na dlhú vojnu?

01.10.2023 11:32

Rusko údajne navrhuje obranný rozpočet v sume 10,8 bilióna rubľov, čo je ekvivalent zhruba 6 percent HDP a nárast o 68 percent v porovnaní s rokom 2023

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Voľby v regiónoch: Volebné miestnosti zdobili kroje, hlasovalo sa aj vo Vysokých Tatrách

01.10.2023 11:14

Slovensko sa v sobotu ponorilo do volebnej aktivity. Ako prebiehalo hlasovanie v rôznych kútoch našej krajiny?

šimečka, PS, progresívne slovensko

Urobíme všetko pre to, aby Fico nevládol, vyhlásil Šimečka

01.10.2023 09:56

Podľa lídra progresívcov existujú dve možné koalície. Rozhodujúce bude, ako sa k výsledkom postaví Hlas.

Turkey Explosion

Centrom Ankary otriasla explózia, odpálil sa samovražedný atentátnik

01.10.2023 09:33, aktualizované: 11:24

K explózii došlo v blízkosti sídla tureckého parlamentu a ministerstva vnútra.