Založ si blog

Premiér Heger sa v Kyjeve blamoval, pretože nepozná poučku: „Nikdy nehovor nikdy“! ! !

V jednom v Bratislave vydávanom denníku za čias socializmu sa na titulnej strane objavilo ako názov článku heslo: „So Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy viac“. Nikto si výmenu posledného slova nevšimol, pretože nikto známe a stále publikované heslá nedočítal do konca. S tým rátal aj autor výmeny významového slovíčka – dobrý psychológ. Vyzeralo to tak, že to prejde bez povšimnutia horných. Lenže na veľvyslanectve Sovietskeho zväzu si nechali článok preložiť od slova do slova. A tak sa po dvoch či troch týždňoch prevalilo, že slová nikdy inak niekto vymenil za spojenie opačného významu nikdy viac. Samozrejme, že dôsledky na seba nenechali dlho čakať. O miesto prišiel šéfredaktor, jeho zástupcovia, vedúci redaktor, vedúci vydania, redaktor a dokonca aj sadzač v tlačiarni, ktorý to asi spískal. Ostatní leteli za to, že to neskontrolovali.

Heslo: „So Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak!“ si asi dobre náš premiér Heger nezapamätal a neprerátal si, že NIKDY trvalo len 29 rokov od vyhlásenia ČSSR, keď si dovolil povedať na podujatí Kyjevská platforma, že Slovensko NIKDY neuzná ilegálnu anexiu Krymu. Zároveň vo svojom vystúpení uvítal vznik platformy a sľúbil, že Slovensko sa v nej bude angažovať.

To naozaj premiér Heger? Zaujímavé, že tento bigotne veriaci používa komunistami obľúbené slovíčko NIKDY. Spomeniem aspoň niekoľko už zabudnutých KOMUNISTICKÝCH hesiel: Nikdy sa nevzdáme“ a vzdali sme sa, „Nikdy nás nedostanú“ a dostali nás, a aj po dvadsiatich deviatich rokoch vyhláseného socializmu sa nevyplnilo želanie komunistov – So sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak“ a už 33-tí rok je to inak! To, že sa spustila na Hegerovo vyhlásenie obrovská diskusia na sociálnych sieťach len dokumentuje úbohosť nášho premiéra, ktorý asi nevie, akej krajine vládne! A ako pravý zadubenec s americkými klapkami dokázal zo seba dostať propagandistickú vetičku, aby sa zapáčil. Ale komu? No na Slovensku len jemu verným rusofóbnym klapkovo-očným súputníkom a ani doma sa určite sám sebe nepáči v zrkadle, keď trieska fantázie dve na tri. Aby som nezabudol, samozrejme aj americkým jastrabom, ktorí si nepovažovali za dôležité  poslať do Kyjeva vrcholového politika, rovnako ako aj Veľká Británia, Francúzsko, Taliansko a dokonca aj Merkelová odišla z Kyjeva niekoľko hodín pred začiatkom podujatia a nepovažovala za dôležité po rokovaní so Zelenským počkať na podujatie!.

Čo ak u nás po súčasných frustráciách nasledujúce voľby vyhrá strana blízka Rusku. Vystúpi referendom z EÚ a aj z NATO a pridruží sa k najväčšiemu zo Slovanov a samozrejme uzná Krym, ako súčasť Ruska? Túto možnosť Heger v demokratickom štáte absolútne vylučuje? Kde bude potom visieť to jeho NIKDY?  U neho doma nad toaletou, alebo padne rovno do nej? Na rozdiel od jeho strany OĽaNO 25 percentnou výhrou vo voľbách a po predvedení „čarovných“ schopností dnes už len s jednocifernou podporou, blížiacou sa mimoparlamentnej matematike, si to mohli komunisti dovoliť, pretože mali vedúcu úlohu strany zakotvenú v Ústave.

Mimochodom aj ukrajinský prezident Zelenský nebol nadšený, keď do Kyjeva prišlo z celého sveta len 6 premiérov z hľadiska geopolitiky nepodstatných krajín (4 rusofóbne krajiny  z bývalého Sovietskeho zväzu Litva, Lotyšsko, Estónsko a Moldavsko a ďalej Slovinsko a Slovensko s angažovaným premiérom Hegerom).

Heger sa teda opäť prejavil a v očiach Slovákov opäť klesol a určite aj preferencie OĽaNO opäť ponížil. Myslím si, že triezvo uvažujúci človek neverí báchorkám západnej propagandy o anexii a  vie, že sa obyvatelia Krymskej republiky  rozhodli ústavne. A argument Ukrajiny a západných krajín, že bolo na Kryme mnoho ruských vojakov je scestné, pretože pri referende vojaci nikomu nečumeli za plentou cez plece a nikoho by ani nedonútili či zaškrtne áno, alebo nie. A ak Heger nepozná históriu Krymu, tak nech sa ju doučí. Pretože boli problémy Ruska so zásobovaním Krymu, opilec Chruščov daroval pro forma jedno ráno po druhej svetovej vojne Krym Ukrajine, ktorá bola súčasťou Sovietskeho zväzu. Aspoň toto si mohol náš premiér naštudovať, aby netrepol taký nezmysel s obľúbeným komunistickým slovíčkom NIKDY, rovnako ako štátny tajomník ministerstva zahraničných veci Klus, ktorý po vyhlásení platnosti referenda vyhlásil, že Krym NIKDY nebol ruský!?!?!?. Takže Edko, Krym so svojou podstatou nikdy nebol v svojej podstate ukrajinský, ale ruský a tak NIKDY nehovorte NIKDY!!! a ešte prosím založte Srbsko-Kosovkú platformu a budete innnnn a coooool. pretože si len kydáte do vlastných úst! Mimochodom pán Heger, navštívte inkognito Krymskú republiku a porozprávajte sa s jeho obyvateľmi, ktorú tvoria dominantne Rusi a zistíte, či sa majú dnes lepšie, alebo horšie.

Na záver ešte jedna poznámka, pán Heger, prestaňte sa propagandisticky miešať do vnútorných záležitostí iných krajín,  o ktorých nemáte, alebo nechcete mať relevantné informácie a s ktorými nemáme ako štát Slovensko nič spoločné!

Pavel Jacz

Nepoznám nadávku či prívlastok na Matoviča, ktorými by som ich neurazil, ak by som ich použil na neho.

27.06.2024

Takže, na úvod sa ospravedlňujem všetkým nadávkam a prívlastkom, ktoré použijem v súvislosti s naším „nepoškvrneným“ trnavským „Bohom zla, klamstiev, podrazov, bezcitnosti a túžbou prešľapávať a dupať so svojou pravdou po mŕtvolách“. V pléne debaty k zákonu „Lex atentát“ si takto zakecal či zatrepal za rečníckym pre neho len kecpultom či trepopultom v [...]

Skrachovala známa super luxusná cestovná kancelária!

14.06.2024

Pred piatimi rokmi vznikla nová cestovná kancelária, ktorá prispôsobuje cesty na mieru svojim zákazníkom a všetko v jednej cene all inclusive. A bola veľmi úspešná. Dokonca ako jedna z mála cestoviek vlastnila aj luxusne zariadené lietadlo Airbus za 42 miliónov s doletom 9000 km, s ktorým zaletela so svojimi zväčša stálymi solventnými zákazníkmi do mnohých turistických [...]

Po Ilievovi, Dibákovej, Dírerovi „dobrovoľne odídu“ ďalší angažovaní neobjektívci sediaci v moderátorskych kreslách.

28.05.2024

Čistiť od obrých pliev to začali v TA3. Moderátor Iliev, ktorý nastúpil do relácie V politike po nútenom odchode neobjektívneho Dolinského, už asi nemohol zniesť na svoju útočnú opozičnú moderátorskú politickú prácu tlaky, tak sa akože „dobrovoľne“ po česky povedané „odklidil“ do svojej novej debatnej, ale už apolitickej relácie. To sme si vydýchli po prvý [...]

Islamský štát, IS, vlajka

V Iraku popravili desať osôb odsúdených za terorizmus

23.07.2024 08:06

Išlo o členov skupiny Islamský štát. Skupiny na ochranu práv tieto procesy označili za unáhlené.

Kamala Harrisová

Harrisová má podporu dostatočného počtu delegátov. V kampani sa chce sústrediť na posilnenie strednej vrstvy a práva žien

23.07.2024 07:29

Viceprezidentka USA Kamala Harrisová si je istá, že v prezidentských voľbách vyhrá nad republikánskym kandidátom Donaldom Trumpom.

Joe Biden

Prezident Biden sa v utorok vráti do Bieleho domu, prekonal covid

23.07.2024 06:44

Očakáva sa, že Biden sa tento týždeň stretne s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Poliaci tlačia, aby spojenci povolili Kyjevu streľbu hlboko do ruského vnútrozemia

23.07.2024 06:25, aktualizované: 08:01

Poľsko nepovažuje povolenie úderov zbraňami od spojencov hlboko v Rusku za eskaláciu situácie, ale za oprávnenú sebaobranu.