Založ si blog

Klamali nám premiér Heger, ako aj ministri Naď s Korčokom o evakuačnom lete z Afganistanu? Čo mi nesedí na utajení a informáciách?

Utajená operácia o špeciálnom lete s našimi ľudmi a 6-timi Afgančanmi na palube zarezonovala. Všetci čakali, že lietadlo Spartan, ktorého let sa dal sledovať na internete, pristane na letisku v Bratislave, ale to sa v noci nestalo. Tajne sadlo na vojenskom letisku na Záhorí. Pýtam sa, prečo musela byť akcia utajená aj na Slovensku??? V Afganistane to z hľadiska bezpečnosti pochopím, ale prečo aj u nás, keď u nás žiadne nebezpečenstvo pasažierom nehrozilo a už počas letu mohli naše orgány informovať verejnosť tak, ako to napríklad robili naši susedia z Česka.

Aké informácie nám ministri poskytli? Predovšetkým nezmyselne obhajovali, že aj u nás museli operáciu utajiť z bezpečnostných dôvodov. Na Slovensku pristálo PLNE obsadené lietadlo Spartan s 24 cestujúcimi, z toho bolo 8 Afgancov. Vieme, že ďalších štyroch utečencov doviezol český štátny špeciál, čo je celkové číslo 12. Desiatim Afgancom sme sa rozhodli udeliť politický azyl. No je ich o dvoch viac. To je všetko v poriadku. Aby situáciu Naď zdramatizoval a odviedol pozornosť, spomenul, že naše bezpečnostné sily museli pri evakuácii použiť zbrane. Ako informoval Naď, zbrane použili pri pouličných prestrelkách, aby ochránili evakuovaných.

No a teraz dôvod, prečo som sa pozastavil nad touto celkom utajenou akciou. A tou je kapacita lietadiel Alenia C-27J Spartan, ktoré sme si kúpili a nahradili staré ruské lietadlá Antonov AN-24 s kapacitou podľa verzie 44 až 50 pasažierov. Do Spartana sa vmestí 60 cestujúcich alebo 46 výsadkárov a traja členovia posádky. Parašutistov môžeme vylúčiť. Takže rátajme spolu – 3 členovia posádky, 10 členov bezpečnostných zložiek a 24 cestujúcich znamenalo podľa Naďa na 100 percent obsadené lietadlo!!! Čiže spolu bolo na palube bez posádky 34 cestujúcich. A tak si položme otázku, prečo lietadlo na Slovensku pristálo na vojenskom letisku v Kuchyni a to celkom tajne a bez kamier médii? Keďže aj jeden z koaličných partnerov pritvrdil, že Afgancov, môže byť maximálne 10. A tak si a určite nielen ja kladiem otázku, skutočne bolo na palube iba 6 Afgancov alebo ich bolo viac možno aj veľmi dôležitých, či utajených osôb a preto miesto pristatia zámerne utajili, aby tých zvyšných mohli nepozorovane odviesť z letiska. Do Afganistanu neletelo 36 členov bezpečnostných zložiek, ale iba 10 už len z toho dôvodu, že hlavnú ťarchu pri evakuáciách mali určite americkí vojaci, ktorí dobre poznajú Kábul, aby bezpečne ochránili aj naše konvoje. Takže povedali nám premiér Heger a ministri Naď a Korčok pravdu o počte cestujúcich na palube Spartana, alebo nám klamali? A ak áno, tak to poriadne. Verím, že sa niekto nájde, kto vyjde s pravdou von. Čudujem sa aj spravodajcom médii, že nie sú tak rozhľadení, nedajú si veci do súvisu a že sa vôbec nepozastavili nad plnou kapacitou Spartana 34 namiesto 60 cestujúcich. Veľmi rýchlo zabudli na jeho kapacitu, ktorá je verejne známa od ich príchodu do našej armády. Možno premenujeme Spartana na Spratana, alebo Upratana, keď ho používame na urýchlený útek doma ohrozených ľudí, no pre nás veľmi prospešných!

Pavel Jacz

Nepoznám nadávku či prívlastok na Matoviča, ktorými by som ich neurazil, ak by som ich použil na neho.

27.06.2024

Takže, na úvod sa ospravedlňujem všetkým nadávkam a prívlastkom, ktoré použijem v súvislosti s naším „nepoškvrneným“ trnavským „Bohom zla, klamstiev, podrazov, bezcitnosti a túžbou prešľapávať a dupať so svojou pravdou po mŕtvolách“. V pléne debaty k zákonu „Lex atentát“ si takto zakecal či zatrepal za rečníckym pre neho len kecpultom či trepopultom v [...]

Skrachovala známa super luxusná cestovná kancelária!

14.06.2024

Pred piatimi rokmi vznikla nová cestovná kancelária, ktorá prispôsobuje cesty na mieru svojim zákazníkom a všetko v jednej cene all inclusive. A bola veľmi úspešná. Dokonca ako jedna z mála cestoviek vlastnila aj luxusne zariadené lietadlo Airbus za 42 miliónov s doletom 9000 km, s ktorým zaletela so svojimi zväčša stálymi solventnými zákazníkmi do mnohých turistických [...]

Po Ilievovi, Dibákovej, Dírerovi „dobrovoľne odídu“ ďalší angažovaní neobjektívci sediaci v moderátorskych kreslách.

28.05.2024

Čistiť od obrých pliev to začali v TA3. Moderátor Iliev, ktorý nastúpil do relácie V politike po nútenom odchode neobjektívneho Dolinského, už asi nemohol zniesť na svoju útočnú opozičnú moderátorskú politickú prácu tlaky, tak sa akože „dobrovoľne“ po česky povedané „odklidil“ do svojej novej debatnej, ale už apolitickej relácie. To sme si vydýchli po prvý [...]

vojna na Ukrajine

ONLINE: Poliaci tlačia, aby spojenci povolili Kyjevu streľbu hlboko do ruského vnútrozemia

23.07.2024 06:25

Poľsko nepovažuje povolenie úderov zbraňami od spojencov hlboko v Rusku za eskaláciu situácie, ale za oprávnenú sebaobranu.

Harris

Harrisová je vo výhode, veď nemá 80. Zľakne sa jej Trump?

23.07.2024 06:00

Svojho osemdesiatnika sa zbavili demokrati, keď 81-ročný vládca Oválnej pracovne Joe Biden oznámil, že odstupuje zo súboja o Biely dom. Či urobí Trump (78)?

fico, matovič, PVV

Výzvy na zmierenie krachujú, Smer a SNS sú proti. Politológovia: Matovič a Fico za jedným stolom? Nemožné

23.07.2024 06:00

Z koaličných strán tak ochotu vyjadruje zatiaľ len Hlas. SNS v stretnutí zmysel nevidí, podobne ako niektorí členovia Smeru. Problémom je pre koalíciu najmä hnutie Slovensko Igora Matoviča.

Kamala Harrisová

Kamala Harrisová v kampani získala za jediný deň rekordných 81 miliónov USD. Pred rokmi jej prispel aj Trump

23.07.2024 05:55

Hlavná kandidátka na demokratickú nomináciu na americký prezidentský súboj Kamala Harrisová získala za jeden deň od darcov 81 miliónov dolárov.