Založ si blog

Že sa premiér Heger nehanbí rozdávať iba 500 eurové odmeny za dobrú reprezentáciu krajiny, ťažkú prácu, záchranu majetkov a najmä riskovanie životov!

Keď som si včera pozeral televízne spravodajstvá, tak som žasol nad „ekonomicko-humanitným“ výkonom nášho premiéra, ktorému o kilometer ďalej odsekundovala vďaku našim hasičom aj naša „úžasná“ prezidentka. Obaja s dávkou hrdosti totiž prijali našich hrdinov, ktorí sa úspešne podieľali na hasení rozsiahleho požiaru v Grécku a úspešnej reprezentácii krajiny. 75 hasičov riskovalo svoje životy, hasili rozsiahle požiare, zachránili mnoho obydlí a to v 45 – 50 stupňových teplotách podporovaných vyžarovaním tepla z ohňa a urobili najmä kvalitnou prácou dobré meno Slovenska v zahraničných televíziách.

A odmena od nášho premiéra? Doslova a do písmená minivšimné – chudobných 500 Euro na hlavu. Pre 75 hasičov je to celkovo 37 500 Euro. Koľko je to v porovnaní s diskutovanou nevyplatenou výhernou sumou z očkovacej lotérie?.

Čakal som, že dostanú aspoň skutočnú odmenu a to 10 krát vyššiu – teda po 5 000 „evráčoch“. Ak premiér súhlasil s nezmyselnou očkovacou lotériou, ktorá nás všetkých stojí niekoľko desiatok miliónov Euro, tak tá poltisícovka odmeny sa javí ako úbohá sponzorská žobračenka s barličkami pre beznohého a nemého. Ak by pridelil každému hasičovi adekvátny 10 násobok, ktorý by nedosiahol ani na mesačné platy vyvolených pracovníkov na ministerstvách, tak by suma nedosiahla ani neudelenú výhru 400 tisíc, o ktorej zaplatenie sa veľmi usiluje náš pseudo financminister. Výhernú sumu môžeme charakterizovať ako bezpracný zisk, za dva vpichy injekčnou striekačkou.

Naozaj je to hanba, lebo tých 75 hasičov nečakalo sediac v kresle s pivom v ruke na šťastie  pri televíznej obrazovke. Našich odvážych bojovníkov s ohňom, ktorí majú aj neadekvátne platy k svojmu riskantnému povolaniu, odmeniť takouto nízkou sumou je obrovská dehonestácia ich výkonu, ale najmä obrovská hanba nášho premiéra. Vyše dvojtýždňové nasadzovanie vlastných životov si premiér Heger cenil na 500 € !!! Aspoň je vidieť, ako si skutočne cení premiér ako „Obyčajný človek“ naozaj obyčajného, ale výnimočného človeka a navyše reprezentáciu Slovenska, ťažkú drinu a riskovanie života. Ak by som bol hasič, tak na tú 500-vku poriadne napľujem a prilepím Hegerovi na čelo, aby vedel, že si takého premiéra cením na úbohých 500 Euro, teda možno šesť rodinných nákupov v supermarkete či jednu elektro-kolobežku! Na nej by sa Heger mohol rýchlejšie pratať do zabudnutia.

Náš premiér svojimi nejasnými a vágnymi vyjadreniami zažíva jednu pohanu za druhou. Zlízol si nadávky na minulo-týždňových návštevách v Poltári i v Kališti, odkiaľ sa radšej rýchlo pratal.

Žiaľ, každý neschopák si o sebe myslí, že je geniálny. Toto sebavedomie môžeme priradiť k viacerým členom súčasnej vlády a aj k slovenskému predsedovi vlády. On určite včera zaspával s výborným pocitom, ako „fantasticky“ odmenil našich obetavých hasičov. Jemu to nevezmeme, ale národ musí premiéra považovať za úbohého politika! Je mi naozaj zle, že takýto človek „odborník“ a ako sa predviedol včera aj „ekonomický humanista“ vedie najvyšší výkonný orgán a tak „súcitne“ riadi život občanov v tejto republike. Pán Heger, to je naozaj obrovská hanba, ktorú ste včera predviedli. Ak Vám komunikačné oddelenie vôbec predostrie tento článok, tak sa choďte za tento propagandistický hriech 10 krát vyspovedať, nechajte sa poriadne vyhrešiť od vášho Satana a odriekajte si po celý rok aspoň 100 krát denne zdravas, aby ste sa vôbec mohli pozrieť každé ráno do zrkadla.

Pavel Jacz

Naozaj potrebujeme aj amorálnu voľbu poštou zo zahraničia! ?! ?

24.09.2023

Môj sused vnuk významného umelca, ktorého pozná azda každý Slovák, hneď po absolvovaní vysokej školy odišiel ešte za Mečiara (ako mi povedal, práve kvôli nemu – super dôvod!) pracovať do zahraničia. Dnes sa mu dobre darí v Kanade a Slovensko navštevuje raz do roka vždy počas leta, keď navštívi svojich rodičov. Aj teraz je tu. Keď som išiel v noci venčiť svojho [...]

Na Pročka – slovenského politického šaša nemá ani brazílska futbalová hviezda Neymar.

20.09.2023

Chlapi sa určite pamätajú na Majstrovstvá sveta vo futbale, keď po prvý raz zahviezdil Brazíčlan Neymar. Jeho herecké výkony s bolestne vyzerajúcimi výkrikmi a skrivenou tvárou po zákrokoch, keď sa o neho len šuchli a on už nevidel inú možnosť pri strate rovnováhy ako padať. Mnoho ďalších futbalistov od neho získalo návod ako ovplyvniť rozhodcu, ak stratia loptu v [...]

Smrtiace nebezpečenstvo bratislavských progresívcov je na svete. A Primátor Vallo má trému! ?! ?!

06.09.2023

Určite si pamätáte dopravnú nehodu na Staromestskej ulici na zastávke pri Zochovej ulici v Bratislave. Opitý vodič Dedeček poriadne šliapol na plyn a po vyjdení z podjazdu už nedokázal usmerniť svoj automobil do smeru cesty a na zastávke zabil na mieste piatich študentov. Tu v tomto prípade po vyjdení z podjazdu už nehrala opitosť vodiča hlavnú príčinu. Tá hrala prím [...]

sanitka,

Centrom Ankary otriasla explózia, odpálil sa samovražedný atentátnik

01.10.2023 09:33, aktualizované: 09:40

K explózii došlo v blízkosti sídla tureckého parlamentu a ministerstva vnútra.

Robert Fico

BBC o Smere a voľbách na Slovensku: Vyhrala populistická promoskovská strana

01.10.2023 08:48

Svet si všíma voľby na Slovensku.

voľby 2023 centrála Smer Róbert Kaliňák

ONLINE: Ráno po voľbách. Smer prevalcoval konkurenciu, v hlasoch spoza hraníc dominovalo PS

01.10.2023 08:40, aktualizované: 09:40

V parlamente bude sedem strán. Na predčasných parlamentných voľbách sa zúčastnilo 68,4 percenta voličov.

britsky vrtulnik Sea King na Ukrajine

Ukrajinci používajú na tajné misie vrtuľník princa Andrewa

01.10.2023 06:00

Kým aktuálne sa najviac hovorí o budúcich dodávkach stíhačiek F-16, jedinými strojmi západnej výroby vo výzbroji ukrajinského letectva sú stále staré britské vrtuľníky Westland Sea King.