Založ si blog

Ako Mikulcovi praskli nervy: „Fico je chrapúň a gauner“. Psychiater by mu pomohol.

To, čo včera predviedol minister vnútra Mikulec, nemá v slovenskej vládnej politike obdoby. Jediný kto sa mu môže vyrovnať, je jeho stranícky šéf Matovič ešte keď nebol vo vládnej koalícii, ale ako poslanec potreboval zaujať, i keď občas zaperlil zo začiatku aj ako premiér. Mikulec vraj s vysokým IQ (Čo nám ešte nedokázal!) sa primitívne predviedol pred celým národom. Na kritiku Fica ohľadom jeho manipulácií a rodinkárstva sa pred mikrofónmi a kamerami zvedavých novinárov, ktorí mu položili aj priame otázky, tak rozohnil, až reagoval nadávkami. Jeho pejoratíva smerom na Fica, že je to obrovský klamár a demagóg, že je jeden chrapúň, ktorý by mal odtiaľto už odísť preč a že je klamár a gauner sa dostali prostredníctvom televíznych a rozhlasových i písaných spravodajstiev do každého kúta Slovenska. Ani nevie, ako mu takýmito slovami dvihol preferencie.

Počuli ste niekedy takéto nadávky počas veľmi tvrdej Mečiarovsko-Dzurindovskej politickej vojny, alebo nejakého kritika, ktorý by takýmto nevyberavým spôsobom verejne nadával na svojho protivníka? Všetci doterajší ministri vnútra sa napriek tvrdej a niekedy až krutej kritike správali slušne a Mikulcov slovník im bol cudzí. Teraz si vieme predstaviť, aké vulgarizmy používa Mikulec v súkromí. Známe sú Mečiarove prívlastky prďúsi a gágaji, ale od chrapúňa a gaunera s oduševnenou nenávistnou dikciou, to ma veľmi, naozaj veľmi ďaleko. Minister Mikulec sa sám diskvalifikoval na verejnú funkciu a mal by porozmýšľať nad svojím pôsobením v politike. Daňoví poplatníci ho nefinancujú za vulgárne slová, ale za prácu. A tú nie je veľmi vidieť.

Ak k tomu zahrnieme, že ako šéfa krízového tímu sme ho počas pandémie nevideli pred mikrofónmi a mlčal ako partizán (Kladiem si otázku, či aj krízový tím riadil?), ako radi-neriadi aj momentálne zúrivú vojnu v policajných zložkách dokazuje, že po Krajčim a Mičovskom svoju ministerskú funkciu nezvláda a mal by s nimi dávať už len kávičku a samozrejme  neodmysliteľné poháriky pod preslávenou známou pomaly zhasínajúcou žiarovkou.

Plnia sa tak fantasmagorické slová Matoviča, ale s nechutnou plnkou: „Zavedieme novú politickú kultúru, bude to najlepšia vláda, akú Slovensko malo a o ktorej sa budú aj deti v školách učiť.“ Pripomeniem len, že to by musel byť Matovič bez vládnej funkcie a musel by si vybrať nie iba slepo oddaných straníkov, ale naozaj odborníkov na ministerské kreslá a nie takých ľudí, ktorí majú od manažérskych schopností a odbornosti naozaj ďaleko. Táto vláda prekypuje väčšinou ministrami, ktorí sa danej problematike nerozumejú a ak, tak veľmi málo. Rezorty im kľakajú na kolená, všade začína vyčíňať vyšší stupeň chaosu – chaosisko! Všetko, čo vymyslia, musia viac krát korigovať a tak vyznať sa v chaotických nariadeniach, vyhláškach a zákonoch je doslova umenie. Nuž, ale keď sme pri vhadzovaní volebných lístkov neuvažovali, volili sme nie za, ale proti niekomu a zvolili sme si OĽaNO s esami ako Matovič, Heger, Naď, Krajči, Mičovský, blablaTabaková, Pročko, Herák, Za ľudí s Remišovou, Sme rodinu s mafiánskym pozadím i Liberálnu SaS so Sulíkom a ďalších, nemôžeme sa čudovať. Musíme len vydržať, len aby to netrvalo celé štyri roky. Ľutujem následnícke vlády, ktoré budú chyby a kolízie tejto vládnej hádajúcej sa koalície odstraňovať ešte dlho. Ale veď je to „najlepšia vláda a nebojte sa bude dobre“ – povedal Matovič – dnes už len minister financií bez finančných vedomostí. Ako by Maďar povedal : „Væríme, væríme a budeme væriéť.“

Pavel Jacz

 

Minister zdravia Lengvarský chce kupčiť so zdravím. Za očkovanie chce ponúkať peniaze na ruku, alebo lotériu.

17.06.2021

Zostal som ako prikovaný, keď sa minister zdravotníctva Lengvarský vyjadril, že chcú zvýšiť percentá zaočkovania Slovákov štátnym úplatkom – finančnou odmenou, alebo lotériou. Aj týmto spôsobom sa chceme opičiť po Američanoch (max 100 USD) a Srboch (25 €)? Lenže všeobecná vzdelanostná úroveň Slovákov je o mnoho percent vyššia, ako našich novodobých zrazu [...]

Aké hodinky, taký minister! Pán Mikulec, myslíte si to isté? Väčšina určite áno.

14.06.2021

Problémy ministra vnútra sa začínajú kopiť. Lapá ho jeho zaujímavá minulosť. Jeho vysvetlenia oficiálnych záznamov komentuje slovami vykonštruované a Fico je klamár, chrapúň a gauner. To nám všeličo vysvetľuje, nie však podstatu problému. Oháňa sa rozsudkami súdov, na ktoré v iných reakciách haní a odsudzuje a to podľa toho, ako mu to vyhovuje. V tom našom zhnitom [...]

Komu chýba charakter a chrbtová kosť? Hegerovi, alebo Mičovskému?

10.06.2021

To, čo nám predviedli v pondelok 7. jôna obaja aktéri pri demisii a antidemisii svedčí o hrubej falošnosti jedného z nich. Nechcem byť sudcom, ale popíšme si, čo sa stalo. Minister Mičovský oznámil svoju demisiu na základe toho, že jeho nominantku v SPF obvinili z trestného činu. Zrazu si po dvoch týždňoch zmyslel, že už prezidentke doručenú demisiu zruší (naša [...]

Ide o Pravdu, Peter Pčolinský

Pčolinský v Ide o pravdu: Niektorí vyšetrovatelia NAKA sa utrhli z reťaze, mýlia si 'rozviazané ruky' so svojvôľou

17.06.2021 22:12

"Ak sa to potvrdia informácie SIS o manipulácií vyšetrovaní, všetkým musí byť jasné, že je to na pád vlády,“ povedal v relácii Ide o pravdu poslanec Peter Pčolinský (Sme rodina).

očkovanie

EÚ musí využiť všetky dostupné vakcíny, radí EMA

17.06.2021 20:46

Členské štáty Európskej únie musia využiť v boji proti pandémii koronavírusu všetky dostupné vakcíny, radí EMA.

pocasie-18-6-2021

Ide do tuhého. Pri vysokých horúčavách dokonca o zdravie

17.06.2021 19:58

Teploty sa stupňujú, môžu sa už v piatok dostať na rekordné hodnoty. Meteorológovia varujú pred horúčavami. Zmiernia sa cez víkend?

Jaroslav Naď

Kyberútoky, hybridné operácie. Rusi sú podľa Naďa v tom na Slovensku veľmi aktívni

17.06.2021 18:49

Ruská federácia je na Slovensku veľmi aktívna v oblasti hybridných operácií či kyberútokov, tvrdí minister obrany Jaroslav Naď.