Založ si blog

Komu chýba charakter a chrbtová kosť? Hegerovi, alebo Mičovskému?

To, čo nám predviedli v pondelok 7. jôna obaja aktéri pri demisii a antidemisii svedčí o hrubej falošnosti jedného z nich. Nechcem byť sudcom, ale popíšme si, čo sa stalo.

Minister Mičovský oznámil svoju demisiu na základe toho, že jeho nominantku  v SPF obvinili z trestného činu. Zrazu si po dvoch týždňoch zmyslel, že už prezidentke doručenú demisiu zruší (naša ústava také niečo nepozná), čo aj urobil v pondelok listom hlave štátu. Na tlačovej besede, ktorú zorganizoval na základe tohto rozhodnutia povedal, že ho presvedčilo mnoho listov od malých poľnohospodárov a široká podpora (Vyšlo najavo, že si vraj túto podporu sám zorganizoval!) a on nechce utekať z boja. Povedal, že to konzultoval s Matovičom, ktorý nebol proti a preto v pondelok predpoludním navštívil premiéra, ktorého rovnako informoval o svojom rozhodnutí. Nechce sa mi veriť, že by premiérovi nepovedal, že chce zostať vo funkcii ministra a oznámiť to národu formou tlačovej konferencie.

Poďme na druhú stranu. Heger dlho hľadal nástupcu (Niet sa ani čo čudovať, lebo OĽaNO má podľa predvolebných rečí „super odborníkov“ ako maku na každom rohu.). Nakoniec v piatok predstavil prezidentke svojho poradcu ako kandidáta na ministra. Vraj sa zhodli. Takže bolo rozhodnuté. A tri dni nato k nemu prišiel minister Mičovský, aby mu oznámil svoje rozhodnutie zostať ministrom. A Heger ho asi neinformoval, že sa už rozhodol a Mičovského asi nechal v tom, že zostáva vo funkcii. A po Mičovského tlačovke na otázku o odvolaní demisie premiér povedal, že išlo o Mičovského PR. To bolo celé jeho vyjadrenie k tejto téme. Veľmi „výstižné“!!!

Je však zarážajúce, aká z toho vznikla groteska.

Ak si vezmem doterajšie úprimné vyjadrenia Mičovského na tlačových besedách ako ministra, vždy sa snažil úprimne odpovedať a netváril sa ako boh. Žiaľ, jeho manažérske schopnosti na komandovanie tak zložitej oblasti boli nad jeho sily. Nepamätám si na to, že by sa vykrúcal, úprimne klamal, alebo úprimne trepal.

A čo náš premiér? Na otázky zväčša neodpovedá asi ako „pravý“ veriaci. Snaží sa vždy oblúkom vyhnúť priamej odpovedi, niekedy aj klamstvami a neustálym osočovaním predchádzajúcej vlády ko argumentom. Mám mu teda veriť, že sa rozhodol obsadiť ministerské kreslo až po tlačovke Mičovského. No neviem, neviem.

Mičovský teda urobil zo seba komika – blbca, ale vďaka komu? Vďaka Hegerovi, alebo vďaka jemu samému? Odpovedať si môžete sami, kto z týchto dvoch nemá ani charakter a ani chrbtovú kosť. A kto koho chcel zosmiešniť a podraziť? Už som napísal, že ja sudcom nebudem, ale myslím si svoje. A čo si myslíte Vy? Bol špinavcom v tejto politickej šachovej partii premiér Heger, ktorý vedie národ, alebo dnes už exminister Mičovský? Chrapúňom v tejto humoreske je iba jeden z nich, obaja určite nie! Taká je dnes slovenská morálka väčšiny politikov a nielen politikov. A tak sa stretávame dennodenne s neúprimnosťou, klamstvami, zlodejinami, násilím, protekcie, úplatkami, podrážaniami kolien, osočovaním, pritakávaným lízaním zadníc, špinavými bitkami o posty, egoizmom, zveličovaním nepodstatností s jedinným cieľom, čím viac si nahrabať do svojho trezorového senníka. To je dnešný zmysel veľkej väčšiny nášho „úžasne demokratického“ systému!!! Veď – money, money…aneb za peníze v Praze dům.

Pavel Jacz

Minister zdravia Lengvarský chce kupčiť so zdravím. Za očkovanie chce ponúkať peniaze na ruku, alebo lotériu.

17.06.2021

Zostal som ako prikovaný, keď sa minister zdravotníctva Lengvarský vyjadril, že chcú zvýšiť percentá zaočkovania Slovákov štátnym úplatkom – finančnou odmenou, alebo lotériou. Aj týmto spôsobom sa chceme opičiť po Američanoch (max 100 USD) a Srboch (25 €)? Lenže všeobecná vzdelanostná úroveň Slovákov je o mnoho percent vyššia, ako našich novodobých zrazu [...]

Aké hodinky, taký minister! Pán Mikulec, myslíte si to isté? Väčšina určite áno.

14.06.2021

Problémy ministra vnútra sa začínajú kopiť. Lapá ho jeho zaujímavá minulosť. Jeho vysvetlenia oficiálnych záznamov komentuje slovami vykonštruované a Fico je klamár, chrapúň a gauner. To nám všeličo vysvetľuje, nie však podstatu problému. Oháňa sa rozsudkami súdov, na ktoré v iných reakciách haní a odsudzuje a to podľa toho, ako mu to vyhovuje. V tom našom zhnitom [...]

Ako Mikulcovi praskli nervy: „Fico je chrapúň a gauner“. Psychiater by mu pomohol.

11.06.2021

To, čo včera predviedol minister vnútra Mikulec, nemá v slovenskej vládnej politike obdoby. Jediný kto sa mu môže vyrovnať, je jeho stranícky šéf Matovič ešte keď nebol vo vládnej koalícii, ale ako poslanec potreboval zaujať, i keď občas zaperlil zo začiatku aj ako premiér. Mikulec vraj s vysokým IQ (Čo nám ešte nedokázal!) sa primitívne predviedol pred celým [...]

očkovanie

EÚ musí využiť všetky dostupné vakcíny, radí EMA

17.06.2021 20:46

Členské štáty Európskej únie musia využiť v boji proti pandémii koronavírusu všetky dostupné vakcíny, radí EMA.

pocasie-18-6-2021

Ide do tuhého. Pri vysokých horúčavách dokonca o zdravie

17.06.2021 19:58

Teploty sa stupňujú, môžu sa už v piatok dostať na rekordné hodnoty. Meteorológovia varujú pred horúčavami. Zmiernia sa cez víkend?

Jaroslav Naď

Kyberútoky, hybridné operácie. Rusi sú podľa Naďa v tom na Slovensku veľmi aktívni

17.06.2021 18:49

Ruská federácia je na Slovensku veľmi aktívna v oblasti hybridných operácií či kyberútokov, tvrdí minister obrany Jaroslav Naď.

Igor Matovič

Matovič pred týždňom posielal ľudí na dovolenku. Dnes hovorí, že na 'lážo-plážo cez hranice' doplatíme

17.06.2021 17:51

Igor Matovič označil za naivných ľudí, ktorí si myslia, že sa dá zabrániť príchodu nebezpečnej mutácie koronavírusu na Slovensko. Pred týždňom ich posielal dovolenkovať.