Založ si blog

Včera v TV JOJ ma opäť zabavila satiristka Remišová. Som rád, že ju televízni moderátori neobchádzajú.

Včera zase excelovala naša bábkohviezda v relácii TV JOJ Na hrane. Predohru očakávanej dobrej zábavy spôsobila informácia o relácii na Skylinku. Chcel som vedieť, akí budú hostia. Citujem: “Ostrý duel politikov s moderátorom Michalom Magnušinom za účasti divákov. Od 12.septembra každý štvrtok na JOJ-ke…….“

Ďalej citovať netreba, prikladám fotografiu obrazovky s dátumom 21.5.2021. Od septembra  2020 moderuje reláciu Krescanková Dibáková. Je to už 9 mesiacov, čo tento opakujúci sa oznam svieti nesprávnou informáciou o programe. Za čo berie peniaze programové oddelenie súkromnej televízie, neaktualizuje informácie o reláciach. Rovnako je to aj s informáciami o vysielaní programov po 24.00 hodine, teda v noci, kedy nikdy nedostanete správnu informáciu (Reprízu včerajších Novin podľa info na Skyliku mali vysielať od 2,25 – 3,30 hod. Noviny skončili o 3,01 hod. Čiže nezačala o pol tretej, ale o 1, 56 hod.). Rovnako je to v noci aj v RTVS. Mali by si pozrieť ako vzor informácie všetkých sledovaných českých televízii. Tie dokážu aj pri zmene programu okamžite informovať s presnými začiatkami relácií a aktuálnymi hosťami. TV JOJ sa môže chváliť pomaly už dvojročným informačným archívom relácie Na hrane. Veď načo ho aktualizovať. Divák je blbý.

Ale vráťme sa k excelovaniu našej satirickej bábkoherečky. Napísal som, že som rád, že som ju opäť videl. Veď televízia má prinášať hlavne zábavu. A „inteligentná“ Remišová to správne pochopila a chytila to znova poriadne  za „papačesy“. Tento „skvost“ slovenskej politiky nám zakaždým predvedie, ako sa odpovedá – teda NEodpovedá na priame otázky.

Uvediem modelovaný príklad: Ak sa jej napríklad  moderátorka opýta, či tečie rieka Dunaj, dostanete od Remišovej nasledujúcu odpoveď: „V Európe je veľa riek, ktoré tečú. Niektoré na západ, iné na juh. Ale treba si dať pozor, aby SMER neosedlal nejaký koráb, potom by sa mohla voda rieky zohriať, prípadne by sa Dunaj mohol vyliať z koryta.“ A moderátorka sa znova opýta:„Mohli by ste mi odpovedať na to, či Dunaj tečie?“ A druhá odpoveď Remišovej: „Na to sa musíte pozrieť cez naše úspechy. Strana Za ľudí plní svoje sľuby a je súčasťou vládnej koalície a my sa poradíme, či je dobré, aby sme zákonom zakázali požívať koráby na Dunaji, lebo by sa SMER-ácka mafia mohla dostať k moci a to my rozhodne nechceme, rovnako ako to nechce celé Slovensko. Preto nepripadajú do úvahy ani predčasné voľby, pretože referendum je zbytočné a nebude úspešné “Ale moderátorka sa nedá a jasne sa opýta aj po tretí raz .“ Pani Remišová, mohli by ste mi už odpovedať na otázku, či tečie Dunaj?“ Odpoveď Remišovej: „ Pani moderátorka, veď som Vám to už vysvetlila, pretože situácia v Európskej únii má jasné línie a zmena polohy rieky Dunaj nepripadá do úvahy. A aby som dodala, je to jedno či tečie, alebo voda bublá, vrie, alebo má pokojnú hladinu. A ešte musím povedať, že na to využívame Eurofondy, ktoré poctivo do eura míňame“ (Škoda, že sa nedajú napísať aj jej sekundové mlčania pri hľadaní tých „správnych slov a výrazov a nesprávneho časovania či skloňovania – to si môžete predstaviť.)

A na tomto modelovanom príklade som ukázal, ako naša bábkohviezda nezmyslami reaguje na každú jednu otázku špeciálne zamotaným politickým humorom. Ako priekopníčka v tejto oblasti sarkasticko-humornej satiry by ju  mohla prednášať na VŠMU. Potom bude kvalitných humoristov ako maku.

Remišová zásadne na otázky neodpovedá a privádza Vás komplikovanosťou odpovedí, ktoré sa zrodia v jej „úžasnej a inteligentnej“ mozgovni k hlasnému smiechu. Predviedla to v nedeľu s Kamenickým (Opýtal na je hodnotu myslím HDP, o ktorej nemala ani šajnu, ale pohotovo zareagovala odpoveďou: „Veď vy povedzte!“) a predtým dva krát s Ficom a včera ma opäť nesklamala s Blanárom.

Prosím teda všetkých moderátorov televíznych politických diskusií, Martinákovú a Bielika z TA3, Dibákovú z TV JOJ, Kovačiča z TV Markiza a Makaru z RTVS, aby si urobili harmonogram a každý týždeň ju pozývali do relácii, najlepšie s politikmi zo SMER-u a Hlas-u. To preto, aby sme popri ostrých dueloch, zlosti a nervoch z diskusií zažili aj kvalitný politický humor, ktorý po vymiznutí z televízií zavádza do vysielania Remišová. Najlepšie by bolo ju vidieť aj dva krát do týždňa.

Myslím si, že by mali urobiť pre šéfku Za ľudí aj reklamný slogan:

Prichádza úžasná satirička, humoristka a sarkastička Remišová,                              preto výborná zábavná relácia bude vždy aj chutne krémešová.

Pavel Jacz

P.S. Rád by som vedel, čo jej na jej vystúpenia hovoria manžel, deti, jej straníci, priatelia, kamaráti a známi. Naozaj všetci  okolo nej mlčia, že svoju stranu vedie do záhuby?

 

 

Poslankyňa Tabaková svojou delovkou vyčarila z Bittej Ciganikovej Sibylu č. 2. Manipulácia v Markíze.

01.03.2023

Zase sme mali pred a počas víkendu silné aj slabé slovné pingpongy politických garnitúr. V piatok na TA3 v relácii Pozrime sa na to (mimochodom je to kópia relácie Máte slovo v Českej televízii uvádzanej skúsenou moderátorkou Jílkovou) sľubovala zostava zaujímavú slovnú prestrelku. Na jednej strane silná zostava spisovateľ Banáš, vysokoškolský učiteľ, komentátor a [...]

Naozaj máme zbytočné Migy? Nenávisť k Rusku. Osočovanie, klamstvá a zavádzanie, v médiach hustne. Špinavo čierna propaganda začala od štvrtka svietiť.

22.02.2023

Ten, kto pozeral vo štvrtok 16. februára spravodajské televízie musel byť zhrozený. Na spoločnej tlačovke dvoch slovenských USAjastrabov sa blysli ministri Naď a Káčer, ktorí sa neštítili používať ten najhubatejší slovník proti Rusku. Neviem, prečo si myslia, že naša „ohromujúca“ ženijne zameraná armáda sa dokáže brániť väčším a lepším armádam. [...]

Ak by sme Matoviča so Šipošom prirovnali k filmovým Blbému a Blbšiemu, asi by sa veľmi urazili!

15.02.2023

Po neúspešnom hlasovaní v parlamente dostal trnavský macher po nose. Poslanci mu neschválili 10 percentnú zľavu z poplatkov za služby štátu pre tých, ktorí sa zúčastnia na voľbách. A tak si neúnavne zmozgovaný a určite veľmi hladný Igorko sadol radšej do kúta, ako by sa navečeral a do rána vymyslel ďalšiu Maťonukleárku, ktorou ohúril na pondelňajšej tlačovke. [...]

Róbert Halák

Halák zle zapojil káble. Trestné stíhanie pre incident v NR SR zastavili

20.03.2023 10:25

O podaní trestného oznámenia informoval ešte vlani predseda parlamentu Boris Kollár.

požiar

Ničivé inferno: Plamene zničili v Nových Zámkoch kamión i halu. Škoda je miliónová

20.03.2023 10:12

Zasahovalo 38 hasičov s 12 kusmi techniky.

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.