Založ si blog

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. Moderátorov v štúdiu poriadne zaskočil. Myslím si, že dnes by už v inej televízii ako v JOJ-ke nepracoval. Petrusova láska k deťom je naozaj obrovská, ale diváci sú mu ukradnutí. Čo tak ísť pracovať na úradnícku stoličku, kde pravidelne o 16.00 hod. zalomí a môže sa venovať rodine, samozrejme za obyčajný plat.

Ja sa však pristavím pri ministerkinej jednej z mnohých zaujímavých a niekedy aj nelogických argumentácii v nedeľňajšej relácii na Ta3 V politike. Išlo o tému referendum. Tvrdila, že ak by bol dôvod odchodu tejto vlády občianske nepokoje, tak by to bolo prípustné. Naozaj pani ministerka?

Pozrime sa na čísla. Na niekoľkých protestoch Za slušné Slovensko sa celkom zúčastnilo na celom Slovensku maximálne 60 – 80 tisíc ľudí. Aj to spolu, pretože to boli v podstate tí istí ľudia, ktorí sa prišli počas demonštrácií odreagúvať a vyziapať, aby boli v televízii a samozrejme, aby boli v tom čase aj innnnn a cooool. Na nám SNP sa nezmestí 65 tisíc ľudí, ako tvrdili v spravodajstvách. Maximálne 25-30 tisíc. Teda naozaj „silné“ občianske nepokoje.A všetci vraj boli za nové voľby. Dokonca Matovič  vyzýval na všeľudové hlasovanie.

Pozrime sa na referendum. Otázka pre pani ministerku. Nie je podpisov na petičných hárkoch skoro 600 tisíc? A to aj s menami a podpisom – teda nie opakujúcich sa a nie anonymných, ako na protestoch. Ak by vláda nevyhlásila núdzový stav, koľko by prišlo na protesty po celom Slovensku? Ak by to bola len minimálne jedna šestina podpisov, čo si myslím, že je určite viac, ako na spomínaných Šeligových protestoch, koľko nespokojencov by prišlo žiadať, aby Matovičova vláda odstúpila. Prieskumy odhalili vyše 80 % nedôveru k vládnej koalícii. Takže je vidieť, že logika (dnes je to iba výberový predmet, nie povinný), ktorú na štúdiu práva, ešte za mojich štúdijných časov zrušili na Právnickej fakulte UK (sťažoval sa nám na to Doc. Hambálek na prednáškach z logiky), pričom takéto zmýšľanie medzi kľučkami paragrafov je základ úspechu právnej argumentácie, absentuje u právnikov. A tento deficit Kolíkovej (nepredpokladám že počas ročného vzdelávania v Právnickom centre Georgetownskej univerzity, kde ju právne v roku 2001 vyškolili, absolvovala prednášky a skúšku z logiky), ako momentálnej šéfke spravodlivosti na Slovensku, evidentne chýba.

Pavel Jacz

Minister zdravia Lengvarský chce kupčiť so zdravím. Za očkovanie chce ponúkať peniaze na ruku, alebo lotériu.

17.06.2021

Zostal som ako prikovaný, keď sa minister zdravotníctva Lengvarský vyjadril, že chcú zvýšiť percentá zaočkovania Slovákov štátnym úplatkom – finančnou odmenou, alebo lotériou. Aj týmto spôsobom sa chceme opičiť po Američanoch (max 100 USD) a Srboch (25 €)? Lenže všeobecná vzdelanostná úroveň Slovákov je o mnoho percent vyššia, ako našich novodobých zrazu [...]

Aké hodinky, taký minister! Pán Mikulec, myslíte si to isté? Väčšina určite áno.

14.06.2021

Problémy ministra vnútra sa začínajú kopiť. Lapá ho jeho zaujímavá minulosť. Jeho vysvetlenia oficiálnych záznamov komentuje slovami vykonštruované a Fico je klamár, chrapúň a gauner. To nám všeličo vysvetľuje, nie však podstatu problému. Oháňa sa rozsudkami súdov, na ktoré v iných reakciách haní a odsudzuje a to podľa toho, ako mu to vyhovuje. V tom našom zhnitom [...]

Ako Mikulcovi praskli nervy: „Fico je chrapúň a gauner“. Psychiater by mu pomohol.

11.06.2021

To, čo včera predviedol minister vnútra Mikulec, nemá v slovenskej vládnej politike obdoby. Jediný kto sa mu môže vyrovnať, je jeho stranícky šéf Matovič ešte keď nebol vo vládnej koalícii, ale ako poslanec potreboval zaujať, i keď občas zaperlil zo začiatku aj ako premiér. Mikulec vraj s vysokým IQ (Čo nám ešte nedokázal!) sa primitívne predviedol pred celým [...]

očkovanie

EÚ musí využiť všetky dostupné vakcíny, radí EMA

17.06.2021 20:46

Členské štáty Európskej únie musia využiť v boji proti pandémii koronavírusu všetky dostupné vakcíny, radí EMA.

pocasie-18-6-2021

Ide do tuhého. Pri vysokých horúčavách dokonca o zdravie

17.06.2021 19:58

Teploty sa stupňujú, môžu sa už v piatok dostať na rekordné hodnoty. Meteorológovia varujú pred horúčavami. Zmiernia sa cez víkend?

Jaroslav Naď

Kyberútoky, hybridné operácie. Rusi sú podľa Naďa v tom na Slovensku veľmi aktívni

17.06.2021 18:49

Ruská federácia je na Slovensku veľmi aktívna v oblasti hybridných operácií či kyberútokov, tvrdí minister obrany Jaroslav Naď.

Igor Matovič

Matovič pred týždňom posielal ľudí na dovolenku. Dnes hovorí, že na 'lážo-plážo cez hranice' doplatíme

17.06.2021 17:51

Igor Matovič označil za naivných ľudí, ktorí si myslia, že sa dá zabrániť príchodu nebezpečnej mutácie koronavírusu na Slovensko. Pred týždňom ich posielal dovolenkovať.