Založ si blog

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. Poslanec Pčolinský pred plénom parlamentu jasne povedal, že on bude za zákon hlasovať. Ale okamžite sa objavili protesty koaličných strán a dve koaličné „grácie“ Remišová a Bittóová Cigániková začali hovoriť o porušení koaličnej zmluvy tým, že žiadna zo strán koalície nesmie hlasovať s opozíciou (Tá jediná veta jasne charakterizuje riadenie krajiny dnešným štvorlístkom.) aj keby to bol geniálny zákon!!!, pritom sama Remišová vytýkala v televíznej debate, že opozícia za rok podala iba 9 návrhov zákonov a poslanec Blaha iba jeden o pamätnom dni. Samozrejme, ani jeden nemohol prejsť. Opozícia nemá 76 hlasov a tak je to zbytočná námaha pri takomto postoji zakotvenom v koaličnej zmluve. Je to naozaj „ohromujúca prezieravosť“ koalície!!! Pritom hádky pre rôznorodosť strán sú na dennom poriadku.

Bohorovný patent na pravdu, pri neodbornosti a diletantstve mnohých koaličných ministrov a poslancov, je ako úder päsťou do oka. Je to bezočivosť a despotizmus najvyššieho stupňa! Keďže predseda Kollár jasne povedal, že Sme rodina bude za zákon navrhnutý Hlasom – SD hlasovať, narýchlo zasadala koaličná rada. A šalamúnsky rozhodla. Zvýšila príspevok 300 € o „výraznú“ sumu, ako to interpretovali, na 333 Euro. No nie pre všetkých. Iba pre rodiny s hmotnou núdzou! Zrazu sa nechal počuť Kollár, že jeho deti ani Počiatkove nepotrebujú 300 Euro, lebo on by dostal na desať detí 3000. Veď ich môže venovať charite! (Prečo potom išiel do politiky? Nezačali náhodou upadať jeho firmy?) Zrazu! Predtým bol za. A vraj si stojí za slovom! Mimochodom tieto peniaze potrebujú napríklad aj zle platené rodiny predavačiek, pracovníci v službách a ďalších, ktorí žijú z ruky do úst, ale aj zdravotníkov, ktorých si vraj vážime, čo včera dokumentoval premiér Heger návštevou v nemocnici a zalepil oči sestričkám slovami ďakujem a kvetmi. Škoda, že im do vreciek nenahádzal obáločky s 300, prípadne 333- timi Eurami, pretože aj oni majú deti, ktorým museli kúpiť počítače a navyše platili za vyššiu rýchlosť internetu,. Štát im totižto zakázal chodiť do školy!

Ale hlavne, že sme počuli, že štát ušetril 315 miliónov Euro. Čo tam po diskriminácii ostatných vyše 100 tisíc detí, ktorých rodiny si mohli prilepšiť, deti mohli mať vreckové, ak nie nový mobil či tablet. Ešteže veľká väčšina z tých 40 tisíc detí žije v marginalizovaných osadách. Tam sa určite nebudú kupovať potrebné veci pre deti, tam sa bude „zdravo vnútornou dezinfekciou“ očkovano oslavovať ! Veď za tie hlasy vo voľbách to stojí, alebo nie?

Pavel Jacz

Poslankyňa Tabaková svojou delovkou vyčarila z Bittej Ciganikovej Sibylu č. 2. Manipulácia v Markíze.

01.03.2023

Zase sme mali pred a počas víkendu silné aj slabé slovné pingpongy politických garnitúr. V piatok na TA3 v relácii Pozrime sa na to (mimochodom je to kópia relácie Máte slovo v Českej televízii uvádzanej skúsenou moderátorkou Jílkovou) sľubovala zostava zaujímavú slovnú prestrelku. Na jednej strane silná zostava spisovateľ Banáš, vysokoškolský učiteľ, komentátor a [...]

Naozaj máme zbytočné Migy? Nenávisť k Rusku. Osočovanie, klamstvá a zavádzanie, v médiach hustne. Špinavo čierna propaganda začala od štvrtka svietiť.

22.02.2023

Ten, kto pozeral vo štvrtok 16. februára spravodajské televízie musel byť zhrozený. Na spoločnej tlačovke dvoch slovenských USAjastrabov sa blysli ministri Naď a Káčer, ktorí sa neštítili používať ten najhubatejší slovník proti Rusku. Neviem, prečo si myslia, že naša „ohromujúca“ ženijne zameraná armáda sa dokáže brániť väčším a lepším armádam. [...]

Ak by sme Matoviča so Šipošom prirovnali k filmovým Blbému a Blbšiemu, asi by sa veľmi urazili!

15.02.2023

Po neúspešnom hlasovaní v parlamente dostal trnavský macher po nose. Poslanci mu neschválili 10 percentnú zľavu z poplatkov za služby štátu pre tých, ktorí sa zúčastnia na voľbách. A tak si neúnavne zmozgovaný a určite veľmi hladný Igorko sadol radšej do kúta, ako by sa navečeral a do rána vymyslel ďalšiu Maťonukleárku, ktorou ohúril na pondelňajšej tlačovke. [...]

Róbert Halák

Halák zle zapojil káble. Trestné stíhanie pre incident v NR SR zastavili

20.03.2023 10:25

O podaní trestného oznámenia informoval ešte vlani predseda parlamentu Boris Kollár.

požiar

Ničivé inferno: Plamene zničili v Nových Zámkoch kamión i halu. Škoda je miliónová

20.03.2023 10:12

Zasahovalo 38 hasičov s 12 kusmi techniky.

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.