Založ si blog

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. Poslanec Pčolinský pred plénom parlamentu jasne povedal, že on bude za zákon hlasovať. Ale okamžite sa objavili protesty koaličných strán a dve koaličné „grácie“ Remišová a Bittóová Cigániková začali hovoriť o porušení koaličnej zmluvy tým, že žiadna zo strán koalície nesmie hlasovať s opozíciou (Tá jediná veta jasne charakterizuje riadenie krajiny dnešným štvorlístkom.) aj keby to bol geniálny zákon!!!, pritom sama Remišová vytýkala v televíznej debate, že opozícia za rok podala iba 9 návrhov zákonov a poslanec Blaha iba jeden o pamätnom dni. Samozrejme, ani jeden nemohol prejsť. Opozícia nemá 76 hlasov a tak je to zbytočná námaha pri takomto postoji zakotvenom v koaličnej zmluve. Je to naozaj „ohromujúca prezieravosť“ koalície!!! Pritom hádky pre rôznorodosť strán sú na dennom poriadku.

Bohorovný patent na pravdu, pri neodbornosti a diletantstve mnohých koaličných ministrov a poslancov, je ako úder päsťou do oka. Je to bezočivosť a despotizmus najvyššieho stupňa! Keďže predseda Kollár jasne povedal, že Sme rodina bude za zákon navrhnutý Hlasom – SD hlasovať, narýchlo zasadala koaličná rada. A šalamúnsky rozhodla. Zvýšila príspevok 300 € o „výraznú“ sumu, ako to interpretovali, na 333 Euro. No nie pre všetkých. Iba pre rodiny s hmotnou núdzou! Zrazu sa nechal počuť Kollár, že jeho deti ani Počiatkove nepotrebujú 300 Euro, lebo on by dostal na desať detí 3000. Veď ich môže venovať charite! (Prečo potom išiel do politiky? Nezačali náhodou upadať jeho firmy?) Zrazu! Predtým bol za. A vraj si stojí za slovom! Mimochodom tieto peniaze potrebujú napríklad aj zle platené rodiny predavačiek, pracovníci v službách a ďalších, ktorí žijú z ruky do úst, ale aj zdravotníkov, ktorých si vraj vážime, čo včera dokumentoval premiér Heger návštevou v nemocnici a zalepil oči sestričkám slovami ďakujem a kvetmi. Škoda, že im do vreciek nenahádzal obáločky s 300, prípadne 333- timi Eurami, pretože aj oni majú deti, ktorým museli kúpiť počítače a navyše platili za vyššiu rýchlosť internetu,. Štát im totižto zakázal chodiť do školy!

Ale hlavne, že sme počuli, že štát ušetril 315 miliónov Euro. Čo tam po diskriminácii ostatných vyše 100 tisíc detí, ktorých rodiny si mohli prilepšiť, deti mohli mať vreckové, ak nie nový mobil či tablet. Ešteže veľká väčšina z tých 40 tisíc detí žije v marginalizovaných osadách. Tam sa určite nebudú kupovať potrebné veci pre deti, tam sa bude „zdravo vnútornou dezinfekciou“ očkovano oslavovať ! Veď za tie hlasy vo voľbách to stojí, alebo nie?

Pavel Jacz

Minister zdravia Lengvarský chce kupčiť so zdravím. Za očkovanie chce ponúkať peniaze na ruku, alebo lotériu.

17.06.2021

Zostal som ako prikovaný, keď sa minister zdravotníctva Lengvarský vyjadril, že chcú zvýšiť percentá zaočkovania Slovákov štátnym úplatkom – finančnou odmenou, alebo lotériou. Aj týmto spôsobom sa chceme opičiť po Američanoch (max 100 USD) a Srboch (25 €)? Lenže všeobecná vzdelanostná úroveň Slovákov je o mnoho percent vyššia, ako našich novodobých zrazu [...]

Aké hodinky, taký minister! Pán Mikulec, myslíte si to isté? Väčšina určite áno.

14.06.2021

Problémy ministra vnútra sa začínajú kopiť. Lapá ho jeho zaujímavá minulosť. Jeho vysvetlenia oficiálnych záznamov komentuje slovami vykonštruované a Fico je klamár, chrapúň a gauner. To nám všeličo vysvetľuje, nie však podstatu problému. Oháňa sa rozsudkami súdov, na ktoré v iných reakciách haní a odsudzuje a to podľa toho, ako mu to vyhovuje. V tom našom zhnitom [...]

Ako Mikulcovi praskli nervy: „Fico je chrapúň a gauner“. Psychiater by mu pomohol.

11.06.2021

To, čo včera predviedol minister vnútra Mikulec, nemá v slovenskej vládnej politike obdoby. Jediný kto sa mu môže vyrovnať, je jeho stranícky šéf Matovič ešte keď nebol vo vládnej koalícii, ale ako poslanec potreboval zaujať, i keď občas zaperlil zo začiatku aj ako premiér. Mikulec vraj s vysokým IQ (Čo nám ešte nedokázal!) sa primitívne predviedol pred celým [...]

Ide o Pravdu, Peter Pčolinský

Pčolinský v Ide o pravdu: Niektorí vyšetrovatelia NAKA sa utrhli z reťaze, mýlia si 'rozviazané ruky' so svojvôľou

17.06.2021 22:12

"Ak sa to potvrdia informácie SIS o manipulácií vyšetrovaní, všetkým musí byť jasné, že je to na pád vlády,“ povedal v relácii Ide o pravdu poslanec Peter Pčolinský (Sme rodina).

očkovanie

EÚ musí využiť všetky dostupné vakcíny, radí EMA

17.06.2021 20:46

Členské štáty Európskej únie musia využiť v boji proti pandémii koronavírusu všetky dostupné vakcíny, radí EMA.

pocasie-18-6-2021

Ide do tuhého. Pri vysokých horúčavách dokonca o zdravie

17.06.2021 19:58

Teploty sa stupňujú, môžu sa už v piatok dostať na rekordné hodnoty. Meteorológovia varujú pred horúčavami. Zmiernia sa cez víkend?

Jaroslav Naď

Kyberútoky, hybridné operácie. Rusi sú podľa Naďa v tom na Slovensku veľmi aktívni

17.06.2021 18:49

Ruská federácia je na Slovensku veľmi aktívna v oblasti hybridných operácií či kyberútokov, tvrdí minister obrany Jaroslav Naď.