Založ si blog

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred kamerami a mikrofónmi spolu s kolegyňou Žitňanskou doslova vysmiali občanom Slovenska. Premietnime si to finančne.

Plat poslanca je okolo 3276 Euro plus paušálne náhrady 1966 € mesačne. Výhody podpredsedu parlamentu sú navyše auto s vodičom a ďalšie výhody. Jednou z nich je aj príplatok za funkciu podpredsedu 332 Euro k platu. Takže o tento príplatok za funkciu prišiel Šeliga. Stále mu však zostáva 5270 eurový plat . Nuž, ako si len veľmi pohoršil!!! Neviem, či to prežije? Možno si založí dobročinnú zbierku.

U Jany Žitňanskej je to ešte menej. Mesačne príde o 166 Euro, ale plat 5270 € jej zostáva. Obaja budú mať menej povinností s pohodlnejším životom poslanca a tak sa môžu naďalej vysmievať Slovači. Žitňanská ( Už trojnásobná podpredsedníčka strán KDH, NOVA a teraz Za Ľudí – všetko šikovné prestupy podľa preferencií . To si nacvičila v spravodajstvách televízii, kde krátkodobo moderovala hlavné spravodajstvá vtedy vo všetkých hlavných televíziách) ako ex Europoslankyňa z EP dostáva ďalší vysokú rentu, takže mínus 166 Euro je pre ňu veľká „tragédia“ jeden obyčajný nedeľňajší obed s deťmi v luxusnej reštaurácii. Pri tých peniazoch túto stratu ani nepocíti. Takže toto sú patresty, ktorými sa sami vytrestali. No „sjúper“ a samozrejme, ako je to pri tejto vládnej koalícii zvykom, použili čarovné slovíčka ospravedlňujeme sa, urobili sme chybu!!!! A vytreli tak blatom oči všetkým, čo počas pandémie pocítili ruku zákona a nielen im. Všetkým! .

Zaujímavá bola aj výhovorka, že pokračovali v rokovaniach z budovy parlamentu. Ich oblečenie tomu však nenasvedčovalo. Šeliga so Žitňanskou mali džínsy a mikiny. Videli ste ich niekedy takto oblečených v parlamente? Určite nie. Iba Droba bol v obleku.

Ospravedlnil sa Matovič, za to ako vládol, kajal sa Sulík za slávne raňajky s Kočnerom, ľútosť prejavil aj Kollár po havárii a následných udalostiach v nemocnici, ospravedlňujú sa všetci a vládna karavána ide ďalej a valcuje!

V Česku za nenosenie rúška odstúpil z funkcie párdňový minister zdravotníctva. Zo zahraničia máme veľa príkladov o slušnej politickej kultúre. Žiaľ iba zo zahraničia!  A to všetci kvitujú, ale tá kvitácia z úst našich politikov je na programe iba vtedy , ak ide o druhých, nie o seba.

Prečo sa nevzdali aj funkcie poslanca? No, to by obaja už poriadne pocítili. Najmä Šeliga, ktorý by sa musel poctivo živiť a na mieste, kde by mu plamenné reči a útoky určite nepomohli k sláve.

Rozpíšem sa ešte k Drobovi, ktorý odmietol akúkoľvek satisfakciu, okrem pokuty za taký „malý“ priestupok!!! Nuž, asi málokto vie, prečo bol predseda BSK Droba 19. marca v Bruseli a čo mal podpisovať za Slovenskú republiku ako vedúci delegácie s ďalšími ôsmimi primátormi. Ešte preverujem túto pracovnú návštevu  a ak to bude pravda, tak mu to určite bude lámať krk. Zaujímavé, že sa v médiách zatiaľ o tomto tajnom rokovaní a následnej dohode nič neobjavilo. Nikto sa Drobu neopýtal, čo tam mal vyrokovať a podpísať s delegáciou primátorov pre Slovensko?

A tak môžem konštatovať, že si všetci traja urobili z občanov Slovenska naozaj dobrý deň a poriadne si s nami vytreli zadnice. Ešteže sme z úst poslankyne Bittóvej Cigánikovej počuli, že ich odstúpenie z funkcii je nová politická kultúra a sňala pred Šeligom a Janou Žitňanskou klobúk dole!!! Úžasná pochvala – doslova satirická! Slováci nezabávajte sa na politickej satire, už sa zobuďte! Dobré ránko samozrejme politické!

Pavel Jacz

 

P.S, Citácie zo Zákona o NRSR, druhá časť paragrafy 2 a 3

 

Poslancovi Národnej rady Slovenskej republiky (ďalej len „poslanec“) patrí plat vo výške trojnásobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za predchádzajúci kalendárny rok znížený podľa odseku 2, zaokrúhlený nahor na celé euro (ďalej len „plat poslanca“), začínajúc dňom, zvolenia za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky.1)

Poslancovi patria diéty a náhrady ďalších výdavkov spojených s výkonom jeho funkcie (ďalej len „paušálne náhrady“) vo výške 1,8-násobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za predchádzajúci kalendárny rok

Podpredsedovi Národnej rady Slovenskej republiky (ďalej len „podpredseda národnej rady“) patrí funkčný príplatok vo výške 331,94 eura

Predsedovi výboru Národnej rady Slovenskej republiky patrí funkčný príplatok vo výške 165,97eura.

 

 

Minister zdravia Lengvarský chce kupčiť so zdravím. Za očkovanie chce ponúkať peniaze na ruku, alebo lotériu.

17.06.2021

Zostal som ako prikovaný, keď sa minister zdravotníctva Lengvarský vyjadril, že chcú zvýšiť percentá zaočkovania Slovákov štátnym úplatkom – finančnou odmenou, alebo lotériou. Aj týmto spôsobom sa chceme opičiť po Američanoch (max 100 USD) a Srboch (25 €)? Lenže všeobecná vzdelanostná úroveň Slovákov je o mnoho percent vyššia, ako našich novodobých zrazu [...]

Aké hodinky, taký minister! Pán Mikulec, myslíte si to isté? Väčšina určite áno.

14.06.2021

Problémy ministra vnútra sa začínajú kopiť. Lapá ho jeho zaujímavá minulosť. Jeho vysvetlenia oficiálnych záznamov komentuje slovami vykonštruované a Fico je klamár, chrapúň a gauner. To nám všeličo vysvetľuje, nie však podstatu problému. Oháňa sa rozsudkami súdov, na ktoré v iných reakciách haní a odsudzuje a to podľa toho, ako mu to vyhovuje. V tom našom zhnitom [...]

Ako Mikulcovi praskli nervy: „Fico je chrapúň a gauner“. Psychiater by mu pomohol.

11.06.2021

To, čo včera predviedol minister vnútra Mikulec, nemá v slovenskej vládnej politike obdoby. Jediný kto sa mu môže vyrovnať, je jeho stranícky šéf Matovič ešte keď nebol vo vládnej koalícii, ale ako poslanec potreboval zaujať, i keď občas zaperlil zo začiatku aj ako premiér. Mikulec vraj s vysokým IQ (Čo nám ešte nedokázal!) sa primitívne predviedol pred celým [...]

očkovanie

EÚ musí využiť všetky dostupné vakcíny, radí EMA

17.06.2021 20:46

Členské štáty Európskej únie musia využiť v boji proti pandémii koronavírusu všetky dostupné vakcíny, radí EMA.

pocasie-18-6-2021

Ide do tuhého. Pri vysokých horúčavách dokonca o zdravie

17.06.2021 19:58

Teploty sa stupňujú, môžu sa už v piatok dostať na rekordné hodnoty. Meteorológovia varujú pred horúčavami. Zmiernia sa cez víkend?

Jaroslav Naď

Kyberútoky, hybridné operácie. Rusi sú podľa Naďa v tom na Slovensku veľmi aktívni

17.06.2021 18:49

Ruská federácia je na Slovensku veľmi aktívna v oblasti hybridných operácií či kyberútokov, tvrdí minister obrany Jaroslav Naď.

Igor Matovič

Matovič pred týždňom posielal ľudí na dovolenku. Dnes hovorí, že na 'lážo-plážo cez hranice' doplatíme

17.06.2021 17:51

Igor Matovič označil za naivných ľudí, ktorí si myslia, že sa dá zabrániť príchodu nebezpečnej mutácie koronavírusu na Slovensko. Pred týždňom ich posielal dovolenkovať.