Založ si blog

Matovič: „Som ochotný odstúpiť“ – neznamená, že odstúpi! – Never ending story- nekonečný príbeh rozpadu koalície.

Počas minulého týždňa nás oboznamovali, že po poslednej koaličnej rade v nedeľu krízu slovenskej vlády vyriešia a ukončia. Je to skutočne tak? Vyhlásenie OĽaNO na čele s jej psychopubertálnym indivíduom nás oboznámilo s túžbami a nie jasným verdiktom! Jediný  rezultát bol odchod Sulíka z vlády a aj to formou oznámenia o fakte,  – „je absolútne nevyhnutný odchod Sulíka z vlády“. Rovnako aj prijímanie demisií Kolíkovej a Šeligu nie je fakt. A čerešnička na torte SaS už by nemala mať tri, ale len dve ministerstvá presne podľa volebných výsledkov. No a na záver vyhlásenia oznámil Matovič, že je ochotný aj odstúpiť z funkcie premiéra. Skúste si to vypočuť, ako sa mu zmenila modulácia hlasu a dva krát si musel zahmkať, aby to dokázal vysloviť!!! Zväčša sa takto hlasové orgány tela správajú vtedy, keď chcem vedome klamať, alebo a to v podstatne menšej miere, ak mi ide doslova a do písmena o nebezpečenstvo, možno aj o život.

A tak si skúste položiť otázku, čo tým chcel náš Katovič povedať? Mám mu to po všetkých tých klamstvách, ktoré vyprodukoval, uveriť? To určite nie! A keďže príbeh neukončil, zase zasadnú rady starších v SaS (tá sa už hovorí o osobnej pomste Matoviča) a Za Ľudí, aby sa poradili a prišli s nejakými návrhmi a nie s riešeniami.  To, že si s nimi Matovič vytiera zadnicu už dlho, vedia všetci. A ja sa pýtam, prečo nestáli pred kamerami všetci štyria šéfovia koalície a nepovedali novinárom a obyvateľom štátu, na čom sa dohodli??? No, lebo – preto!!!

Ako je možné, že sa nedokázali ani po piatich dňoch rokovaní jasne dohodnúť? No, lebo – preto! O nedohodách sme sa dozvedali po celý rok ich pôsobenia. Najskôr s niečim vyšli von ráno, potom to zmenil Hororovič na poludnie, ale podvečer sme sa dozvedeli niečo celkom iné a keď sme sa na druhý deň zobudili, neplatilo už nič z predchádzajúceho dňa. A takto vládli – nevládli po celý rok a dostali Slovensko svojou neschopnosťou sa dohodnúť na okraj priepasti.

Dokedy nás budú takto ťahať za nos a špekulovať v duchu vyššieho princípu – teda kriminalizovaní opozície a nahrabania vreciek z testov a ďalších štátnych propriet a stálom spomínaní o návrate mafie? Veď sa po tom triasli celých 12 rokov vlády SMER-u.,  84 percentná nespokojnosť s vládou a Matovičom počas prvého roka jeho vlády je naozaj „super“ výkon a možno aj Euro-únijný rekord. A tak sa nevedia ani rozpadnúť, lebo neobmedzená neschopnosť sa ani ich rozumami nedá prekonať.

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Košice koronavírus odbery mesto armáda

Vláda už nebude potrebovať núdzový stav, aby niečo prikázala

14.05.2021 12:26

Niektoré opatrenia hospodárskej mobilizácie budú môcť byť prijaté nielen v núdzovom stave alebo vo výnimočnom stave, ale aj v mimoriadnej situácii.

DOD: Ústavný súd SR

Väzba advokáta Ribára bola protizákonná, rozhodol Ústavný súd. Sedí 20 mesiacov

14.05.2021 12:07

Ústavný súd nariadil bezodkladne prepustiť advokáta Martina Ribára. Je vo väzbe podľa Advokátskej komory len preto, že si riadne vykonával svoju advokátsku činnosť.

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.