Založ si blog

Ideológia zase v Slovenskej televízii začína rozdávať buchnáty. Globalistickú doktrínu nesmie nikto spochybňovať. Odskúša ŠUKL aj Astru Zenecu?

V Hlavných správach som sa na Jozefa dočítal nasledujúce:

Etická komisia Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) sa jednohlasne zhodla, že reportáž, v ktorej bolo spojené úmrtie 38-ročnej učiteľky s očkovaním proti ochoreniu COVID-19 porušila Štatút programových pracovníkov a spolupracovníkov RTVS. Vedenie preto napomenulo tvorcov spornej reportáže a rozhodlo sa nepriznať im odmeny. Informovala o tom hovorkyňa telerozhlasu Andrea Pivarčiová.“

Zaráža ma spojenie „Etická komisia RTVS sa JEDNOZNAČNE ZHODLA!!! „Jednoznačne bolo vždy minimálne pred 32-ma rokmi! To v etickej komisii neexistuje naozaj objektívny člen???

Zaujímavé je aj nasledujúce vyjadrenie: „Pivarčiová priblížila, že vzhľadom na verejnoprávne pôsobenie televízie, považuje jej vedenie za nutné postaviť sa k vzniknutej situácii zodpovedne a urobiť všetko pre to, aby sa predišlo podobným pochybeniam v budúcnosti.“

Mám pod tým rozumieť, že téma ktorá nemá byť zverejnená , neuzrie svetlo obrazovky!!! No nepripomína vám to staré socialistické časy? Aj vtedy sme na obrazovkách nevideli niektoré politicky tabuizované témy.

Podrobne som si vypočul obe reportáže o 38 ročnej učiteľke Antónii Dančovej, ktorá zomrela dva týždne po očkovaní vakcínou Astra Zeneca. V reportážach som nezaregistroval jeden jediný moment neobjektívnosti. Slovo dostali všetky strany, dokonca tí, čo obhajovali vakcínu dostali niekoľkonásobne väčší priestor ako otec nebohej, ktorý z hľadiska svojho subjektívneho pohľadu vidí dôvod straty svojej dcéry v očkovaní vakcínou Astra Zeneca, čo vyvrátili zodpovedné lekárske kapacity. Obe redaktorky spracovali materiál objektívne. Objektívnejšie sa ani nedalo. A dostalo sa im za to trestu. Takéto niečo som počas 12,5 ročnej práce ako redaktor (ako nestraník) v Televíznych novinách zažil na mojej koži mnohokrát ešte pred nežnou, ale aj po nej, keď ma potľapkali po pleci a o dva, tri dni prišiel z ÚV KSS, alebo z VPN príkaz potrestať ma. A tak som prišiel o odmeny a dostal som aj od aktívneho  ex-člena strany  po nežnej šéfa Organizačného výboru VPN Ruska dištanc. A nie vždy išlo len o odmenu, ale dostal som aj kárne opatrenie i pokuty, ktoré mi strhli z predchádzajúcich odmien. A to len preto, že som vôbec zabŕdol do háklivej témy, ktorá nebola niekomu po chuti a poriadne som mu šliapol otlaky.

V Štatúte PPS RTVS sa píše aj nasledujúce:

2.1 Spravodajstvo a publicistika

Rozhlasu a televízie Slovenska „poskytujú nestranné, overené, neskreslené, aktuálne, zrozumiteľné a vo svojom celku vyvážené a pluralitné informácie o dianí v Slovenskej republike i v zahraničí na slobodné utváranie názorov. Utvárajú podmienky na spoločenskú dohodu vo veciach verejných s cieľom posilniť vzájomné porozumenie, toleranciu a podporovať súdržnosť rozmanitej spoločnosti“.

Hovorkyňa neinformovala konkrétne, alebo to redaktor článku v HS neuviedol, v ktorej časti redaktorky Ščobíková a Beňačková porušili štatút. Ale je až neuveriteľné, ako začínajú zastrašovať a búchať kladivom v Slovenskej televízii len preto, že sa pustíte do témy, ktorá nie je po vôli globalistickým kruhom zastúpeným v ideovo poslušných slovenských riadiacich orgánoch. Reportáže boli objektívne a vyvažovali všetky názory, dokonca som mal pocit, že bolo cítiť viac obhajovanie vakcíny. Ale asi podľa poskokov -politických exekútorov názorov nemali o tejto veci redaktorky informovať vôbec. A to by potom neboli strážcami demokracie a porušili by spomenutý štatút. Ale začína sa presadzovať jeden uhoľ pohľadu, ktorý vzišiel z nákazy, nasledoval epidémiou, pandémiou, vytvorením strachu medzi ľuďmi, uzavretím spoločnosti, straty zamestnaní, poslušne sa zaradenie do radu na vyčistenie nosných otvorov a potom si poslušne nechať vpichnúť vakcínu. No a zverejnenie úmrtia 38 ročnej učiteľky dva týždne po očkovaní sa v tejto súvislosti istým kruhom nepáči.

Koľko povyku sme zažili po dovoze zatiaľ neschválenej ruskej vakcíny Sputnik V, ktorou už očkujú vo vyše 40-tich krajinách sveta. Alibistická reakcia ŠUKL (Štátny ústav na kontrolu liečiv) bola, že nemáme na schválenie dostatočné kapacity a to majú iba v EMA. Ja sa len pýtam, tak načo platíme ŠUKL, keď si nedokáže plniť základné funkcie v liekovej politike???

No i napriek tomu sme otestovali vakcínou Sputnik V myši a morčatá. A všetky prežili bez akýchkoľvek zdravotných zmien! A ja sa teraz pýtam, vpichnú pokusným zvieratkám aj vakcíny PfizerBiontech a najmä Astra Zeneca, keď vzbudila smrť predtým zdravej učiteľky Tonky toľko povyku. Možno by sme boli prekvapení. Ale to určite nebudú riskovať, veď spomínané vakcíny schválila Európska lieková agentúra, ako kedysi Najvyšší Soviet.

Panie či slečny redaktorky spravodajstva Slovenskej televízie Ščobíková a Beňačková. Vaše reportáže boli naozaj dobre vyvážené. Možno ste nahnevané, ale hoďte to za hlavu a pracujte rovnako ako doteraz. Strážte demokraciu! Nezabúdajte na to, že nevýrazného redaktora nikdy nepotrestajú.

Pavel Jacz

 

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.

suchoba

Obvinený podnikateľ Michal Suchoba sa dobrovoľne vrátil na Slovensko

14.05.2021 09:32

Podľa medializovaných informácií má Suchoba vypovedať pred vyšetrovateľom v Národnej kriminálnej agentúre.

Milan Ftáčnik

Zomrel exminister školstva Milan Ftáčnik

14.05.2021 09:21, aktualizované: 10:42

Bývalý minister školstva, exprimátor Bratislavy, politik a vysokoškolský učiteľ Milan Ftáčnik zomrel vo veku 64 rokov.

gazy gaza rakety izrael palestína

Izraelské pozemné sily útočili na Gazu, jej hranice však neprekročili

14.05.2021 09:03, aktualizované: 11:06

Na hraniciach z Gazou sa začali zhromažďovať veľké počty Izraelských obranných síl.