Založ si blog

Prekvapujúce a okaté odstúpenie Krajniaka z vlády nazvané obeta! Bude to naozaj obeť, alebo šachizujúci presný ťah koňom?

V momentálnej situácii doteraz servilne správajúca sa strana SME rodina urobila na upokojenie tsunami vo vládnej koalícii prekvapujúci nevynútený ťah. Minister Krajniak ako blesk z jasného neba zrazu odstúpil z funkcie. Vraj ako príklad pre Matoviča so Sulíkom. Krajniaka síce opozícia kritizovala, ale nepamätám si (okrem hromov -bleskov pri zrušení 13-teho dôchodku, ktoré už dávno prehrmelo) na to, aby niekto žiadal okrem televíznych vystupňovaných hádok Krajniakovu hlavu. A to i napriek tomu, že mnohým pripomína svojím prejavom slovenského Göringa (viď tlačovka v českých maskáčoch so širokým postojom kovboja so zaťatými päsťami, jeho nekompromisný a ostrý slovný prejav, kamenný bez mimický tvrdý pohľad i povýšenecké obchádzanie novinárov s viac ako zdvihnutou hlavou…).

Čo hľadať za Krajniakovym odstúpením, ktoré vôbec nezapadá do súkolia súčasnej vládnej krízy. Natíska sa naozaj delikátna cestička. SIS je bez svojho šéfa a toto je predsa príležitosť, ako oddaný stranícky súpútnik Kollára by mohol nastúpiť do veľmi aj pre predsedu strany i samotného Krajniaka výhodnej funkcie. Prečo pre Kollára? No pre jeho mafiánsku minulosť, ktorú evidovali tajní z BIS a záznamy existovali. Veď počas jeho predsedovania by SIS nevyťahovala a možno aj zahladila šrámy z minulosti, ak to už Pčolinský nezariadil. Ešte výhodnejšie by to bolo u samotného Krajniaka, ktorý figuruje podľa gorilej nahrávky ústami Haščáka – šéfa Penty ako jeden z piatich finančne „zaopatrených“ členov Fondu národného majetku, vďaka ktorým sa štátny majetok prelieval aj do impéria Penty (Ako to, že v dnešnom čase naháňania bosoriek NAKA takéto niečo ignoruje? Má teda naozaj rozviazané ruky?).

A darmo môže SME rodina tvrdiť, že to vylučujú a že vôbec nevedia, či obsadia svojím nominantom post riaditeľa SIS. Veď je to v platnej koaličnej zmluve, že im patrí tento post, za ktorý tvrdo bojoval Kollár už na úvodných rokovaniach pri vzniku koalície. A neverím, že by si nechal najdôležitejšiu tajnú funkciu  v štáte vytrhnúť z pazúrov. Uvidíme, či sa samotný Krajniak uspokojí iba s oslovením pán poslanec. Neviem, či má exminister bezpečnostnú previerku, ale Lipšicovi ju veľmi rýchlo vybavil, lenže ako minister si ju nemôže expresne a sám sebe vybaviť. Tu bude nasledovať niekto, kto bude mať tú možnosť. Možno sa mýlim, ale takto to vidím ako jediné rozumno-prešpekulované odstúpenie ministra dnes druhého najdôležitejšieho rezortu, ktoré si súčasná situácia nevyžaduje, skôr naopak. Nechajme sa však prekvapiť. Možno tam bude iná, ešte prešpekulovanejšia pointa.

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.

suchoba

Obvinený podnikateľ Michal Suchoba sa dobrovoľne vrátil na Slovensko

14.05.2021 09:32

Podľa medializovaných informácií má Suchoba vypovedať pred vyšetrovateľom v Národnej kriminálnej agentúre.

Milan Ftáčnik

Zomrel exminister školstva Milan Ftáčnik

14.05.2021 09:21, aktualizované: 10:42

Bývalý minister školstva, exprimátor Bratislavy, politik a vysokoškolský učiteľ Milan Ftáčnik zomrel vo veku 64 rokov.

gazy gaza rakety izrael palestína

Izraelské pozemné sily útočili na Gazu, jej hranice však neprekročili

14.05.2021 09:03, aktualizované: 11:06

Na hraniciach z Gazou sa začali zhromažďovať veľké počty Izraelských obranných síl.