Založ si blog

Hystéria slovenských jastrabov Korčoka, Valáška a dvoch vládnych strán kvôli vakcíne SputnikV.

Po roku vlády urobil Matovič konečne niečo pre ľudí a hneď sa na neho vyliala hysterická kritika hlavne zo strany dvoch koaličných partnerov SaS a Za Ľudí. Prvá to deklarovala naša „inteligentná“ podpredsedníčka vlády, ktorej dvaja členovia zo strany už odišli. A chystajú sa ďalší. Žiaľ, jeden Valášek si nedával na ústa servítku a okydal svojho exšéfa premiéra, na ktorého návrh putoval za veľvyslanca do USA. Vtedy, keď postupoval v kariére mu Fico neprekážal? Zaujímavé, že naši niektorí bývalí veľvyslanci v USA u nás zaujímajú najtvrdšie postoje proti Rusku. Či už je to Bútora, Korčok, alebo Valášek. Naozaj mám pocit, ako by v USA chodili na dobre zaplatené špeciálne školenia k ministrom zahraničných vecí USA a k tajným službám, aby agresívne myšlienky nášho „veľkého brata“ prevtelovali na Slovensko. Stačí si všímať vyjadrenia týchto troch ľudí smerom k Rusku a zbadáte rovnakú rétoriku. Pripadá mi to ako za socializmu, kedy sme stále velebili Sovietsky zväz a jeho súdruhov a kydali na kapitalistický západ. Len sme skratku SZ vymenili za USA, vykorisťovateľov za diktátorov, kapitalizmus za nedemokratický režim a súdruhov za pánov, ale podstata je rovnako angažovaná slúžiaca nie Slovensku, ale záujmom nášho „veľkého brata“. Zaujal ma aj termín z úst nášho ministra Korčoka hybridná vojna. Nedokážem si domyslieť, čo tým myslel. Pomoc v núdzi je hybridná vojna? Skôr by som povedal, že Korčok má hybridný, prepáčte, to by som bol veľkorysý, skôr polo, alebo až štvrťhybridný „zamlákový“ mozog, keď dokázal niečo takéto vysloviť. Čo je to za úroveň ministra diplomacie? Používa takéto termíny a osočovanie aj pri stretnutiach so svojimi kolegami z iných krajín?

„Úžasný“ kabaret predviedla strana Za ľudí. Tá má naštartované na odchod z vlády. Nemá na výber, buď odídu z vlády, alebo sa strana rozpadne. Kollár a Valášek už odišli a Benčík sa chystá, ak neodíde premiér a minister zdravotníctva. Osobne si myslím, že je strana Za Ľudí podobne, ako boli Keľňova robotnícka strana a Rusko-Schusterova strana ANO, rovnako na jedno použitie. Po hysterickom extempore so Sputnikom im predpokladám pokles preferencií na 2-3 percentá. Remišová totiž potvrdila, že vo vláde nezastupuje Slovenský národ, ale cudzie záujmy. Žiaľ, jej inteligencia jej nedovolí predvídať, čo sa stane, ak niečo vysloví a urobí. Zaujímavé, že jej až teraz začala prekážať kultúra vládnutia Matoviča. Veď o kultúre a správaní sa Matoviča je to známe už vyše 10 rokov. Dokonca preto z jeho strany pred dvoma rokmi odišla. Ale až teraz, keď je zle a možno už nemôže byť ani horšie, jej to začalo opäť prekážať tak, že sa ozýva! Jej včerajší výrok v Téme v TA3, že nikto si neželá nové voľby, by mala spresniť. Nikto z vládnej koalície, pretože je s touto vládou nespokojných skoro 80% občanov Slovenska. A tí teda určite netvrdia, že by si neželali nové voľby. Takže, ako ste to mysleli pani Remišová? Navyše spomenula, že si nikto neželá návrat mafie Smeru a jeho odnoží. Ak si to myslí a je si tak istá, prečo sa potom tak bojí predčasných volieb???

Za rekonštrukciu a nie za pád vlády je Sulíkova SaS. Minister hospodárstva si dobre pamätá, čo je to pád vlády, odkedy ho otitulovali nespoľahlivý partner – balónikista, ale akosi na toto zabudli. Už aj Matovič mu okrem predchádzajúcich známych urážok a obvinení vykričal, že je preto zodpovedný za to, že tu vládol Fico. Sulíkova kalkulácia vyústila do dlhodobej túžby stať sa premiérom. Možno kalkuluje s nasledujúcim scenárom. Keďže mu nevyšiel ťah s ministrovaním v zdravotníctve, dnes to asi vyzerá, že tento post vraj pre nedostatok odborníkov preberie SaS. Ak by sa Matovič nechcel vzdať postu premiéra a chcel by zostavovať vládu, pravdepodobne by ho prezidentka nevymenovala a nasledovala by druhá najsilnejšia strana vo voľbách. Tou bol SMER, ale vďaka jeho rozpadu a limitovanému koaličnému potenciálu by nasledoval Kollár. Ten má však takú pohodlnú funkciu, kde nič nepokazí, ani keby sa flákal s milenkami od rána do večera. Ten sa preto snaží utlmiť vášne, lebo vie, že by v pohodlnej druhej najvyššej ústavnej funkcii nadobro skončil. A tak zostáva Sulík ako ďalší kandidát, ktorému vďaka taktickým ťahom na zadné stavajúceho koníka, rastú preferencie. A práve jeho, ako najskúsenejšieho z členov vlády by mohla prezidentka poveriť zostavením vlády. Neviem si však predstaviť, ako by sa správalo najsilnejšie OĽaNO – strana s „prebujnenosťou“ odborníkov ala tabaková dáma bla,bla,bla, či kabaretný šašo.

Od tlačovky z košického letiska Matovič mlčí. Vyjadruje sa iba na facebooku. Keďže tajne priviezol ruskú Vakcínu včera informoval, že môže vakcínu bez pokuty vrátiť. Ak by ju odšikoval naspäť do Ruska, asi by to bol jeho posledný klinec do rakve. Veď prišla správa, že výrobca ruskej vakcíny požiadal o posúdenie a následne registráciu EMA. A možno by to mal urobiť opäť na „tajňáša“! Jeden kiks za druhým vystreľuje zo seba toto psychopubertálne indivíduum sediace v premiérskom kresle.

Nuž, je to zamotaná situácia. Možno zafunguje vyšší princíp lebo mafia, lebo SMER a lebo rozkrádačky, lebo korupcia. Uvidíme, ako vládna koalícia vyrieši hystericky vyvierajúcu vodu, ktorá už špiní sporák. Nechajme sa prekvapiť ako táto hystéria na budúci týždeň, dokedy si dali pokoj zbraní, dopadne.

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

DOD: Ústavný súd SR

Väzba advokáta Ribára bola protizákonná, rozhodol Ústavný súd. Sedí 20 mesiacov

14.05.2021 12:07

Ústavný súd nariadil bezodkladne prepustiť advokáta Martina Ribára. Je vo väzbe podľa Advokátskej komory len preto, že si riadne vykonával svoju advokátsku činnosť.

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.

suchoba

Obvinený podnikateľ Michal Suchoba sa dobrovoľne vrátil na Slovensko

14.05.2021 09:32

Podľa medializovaných informácií má Suchoba vypovedať pred vyšetrovateľom v Národnej kriminálnej agentúre.