Založ si blog

Prišla druhá Matovičova atómová bomba. Tentoraz vybuchla zatiaľ iba na polovicu – na 50%.

Už niekoľko dní naznačoval Matovič, že prídu dve veľké prekvapenia. Hľa a jedno už máme na svete. Sputnik V je na Slovensku. Na to druhé čakáme. Koľkým by sa uľavilo, ak by premiér podal demisiu, ale to sa kvôli vyššiemu princípu vládnej koalície (kriminalizovaní opozície) určite nestane. V porovnaní s jeho prvou atómovou bombou – nazvanou „Výterka“, je toto riešenie aspoň efektívne. Včera sa pochválil na tlačovke na košickom letisku, že doletel prvý Spartan z Ruska s prvou zásielkou 200 tisícovej februárovej dávky vakcín Sputnik V a ešte dosadnú ďalšie dve lietadlá. A do júla tu budú 2 milióny dávok pre milión ľudí. Celý tento obchod urobili tajne bez oboznámenia koaličných partnerov, najmä strany Za ľudí. A hneď to malo následky. Predseda poslaneckého klubu Valášek vystúpil z vládnej koalície a tak je po Kollárovi druhý člen najmenšej vládnej strany Za ľudí mimo. Ozvala sa aj šéfka strany Remišová, ktorá tento krok odsúdila. A tak mi prišla na um myšlienkovo – logická otázka: Odíde Remišovej strana z vládnej koalície, aby si zachovala úroveň? Ale to určite nie – veď existuje, v tretej vete článku, spomínaný vyšší princíp.

Ozval sa aj minister Korčok, ktorému prekážalo, že to Matovič spáchal za jeho chrbtom. Lenže Matovič je mazaný a bol to zámer. Konečne pri svojom konaní aj predvídal. Kiež by zakaždým! Vie, že by to Korčok okamžite vytrúbil svojim „Amíkom“, ktorí by určite tento obchod stihli prekaziť. A ozvali sa aj Šimečka, ktorý spomínal diktátorstvo Matoviča, ale i Biháriová s tvrdou kritikou (obaja z PS). Dovozom Sputniku určite OĽaNO, ale i SNS poskočia percentá smerom nahor, pretože vychádzalo toto konanie z nasledujúcej logiky: Slováci sú predsa Slovania ako Rusi, tak prečo by nám nepomohli?

Vo včerajšej relácii na TA3 Téma si pozval moderátor Bielik do štúdia predsedu neparlamentnej strany SNS Danka, ktorý nám vysvetlil celú situáciu . A bol to práve Danko, ktorý využil dobré vzťahy s ruskými partnermi a je vlastne otcom celého projektu, ktorý ponúkol Matovičovi na tácke. A Matovič si na tlačovke prihrial polievočku, poďakoval sa právničke, ktorá spracovala zmluvu, ale o Dankovi poznamenal, že s dovozom Sputnika nič nemá. Vyslovil však pochybovačné slová na adresu Ruska: „Len aby dodržali sľub a doviezli vakcíny podľa dohody. Ako správne v Téme poznamenal predseda Danko, radšej sa mal poďakovať ruskej strane za to, že sme od nich dostali vakcíny a nie podozrievať. Preto bol aj sklamaný z toho, čo všetko povedal na tlačovke Matovič.

Danko zdôraznil, že je rád, že to Matovič dotiahol do konca. Veď ide o záchranu životov Slovákov. Vďaka dobrým vzťahom Danka sme dostali už včera viac dávok ruských vakcín ako maďarský premiér Orbán od decembra (40 000 vakcín  – preto Orbán vybavil už aj čínske, ktorou sa dal zaočkovať). Značí to, že expredseda NRSR si vybudoval vynikajúce vzťahy v Moskve. Rozpamätajte sa na hystériu novinárov kvôli cestám do Ruska a najmä jeho úklonu pri podávaní vzrastom malému Putinovi na oslavách víťazstva na fašizmom, ktorý bol o dva tribúnové schody nižšie. – teda asi 40 až 60 cm. Nestál aj tento úklon za milión dávok vakcíny? Myslíte si, že som sa pomýlil? Nie. Jasne to povedal Danko, že Matovič rád všetko zveličuje. Dohoda je zatiaľ na milión dávok, ktoré sú aj zakontrahované a nie na dva milióny. To je tých 50% z nadpisu.

Koža na tvári zbledla Ficovi aj Pellegrinimu, ktorí tvrdili, že Matovič len fantazíruje o dávkach. No a zrazu sú vakcíny na Slovensku. Všetko však vyrokovali Matovič s Krajčim tajne, aby to nemohol nikto prekaziť. A za to patrí Matovičovi vďaka a rovnako aj ministrovi zdravotníctva Krajčimu, že udelil výnimku. Konečne niečo pozitívne!

Zarazila ma však časť z prejavu profesora Jarčušku. Ten síce pochválil Sputnik V a vyzdvihol jeho kvalitu, ale nezabudol spomenúť, že ak by bolo amerických vakcín Pfizer dostatok, tak by nikdy neodporučil dovoz Sputnika. Tieto nenávistné slová si naozaj mohol odpustiť. Vlastne ani nemohol, pretože o jeho aj finančných vzťahoch s Pfizerom vieme. V tejto súvislosti je tu určitá historická paralela nás ako malého a nezaujímavého štátu. V roku 1938 sa na nás vykašľali naši spojenci a nechali nás Mníchovskou dohodou napospas fašistickému Nemecku. No a musela nás zachrániť Sovietska armáda (meno si však pokazila v 68-roku). Aj tentoraz sa na nás západná Euroúnia nechala v štichu a zachraňujú nás opäť Rusi. Rusko, ktoré máme vo vojenskej doktríne vedené ako hrozbu a nepriateľa! Najmä vďaka slovenským jastrabom Korčokovi, Naďovi a Klusovi, ktorí dostali po nose. Korčok už po druhý raz, keď EÚ neuznala Guaidóa za prezidenta Venezuely, ktorého on, bez súhlasu našej vlády sám za Slovensko uznal, načo nemal kompetencie!

A ešte jedna vec mi buchla do očí. Ako sa len uchádzal o kreslo ministra zdravotníctva Sulík, ktoré ho aktivitu nikto nechápal. Jeho stále neukojená túžba po funkcii predsedu vlády je permanentne zapnutá s turbom na maximum. Veď predsa chcel zachraňovať ľudské životy! A ja sa pýtam, nechcel si nahnať len ďalšie percentá voličov, čomu podriaďuje celé jeho pôsobenie vo vláde? Ako spomenul Danko, o pripravovanom dovoze totiž informoval aj samotného Sulíka. Tu môžeme hľadať príčiny toho, prečo mal zrazu taký eminentný záujem stať sa ministrom zdravotníctva, ktorý by schválil ruskú vakcínu a zariadil by jej dovoz na Slovensko. Je to sústo, do ktorého by si chcel každý určite zahryznúť.

Nuž, čo dodať na záver? Mnoho Slovákov (podľa prieskumu až 300 000) je určite rado, že sa majú čím očkovať. Za to patrí vďaka Matovičovi, Krajčimu, ale najmä Dankovi, bez ktorého viac ako partnerských kontaktov (dnešný predseda NRSR Kollár môže o nich len snívať) by táto dohoda asi nebola možná a ktorý to všetko spískal. Ale konanie vyššie spomínaných členov koalície nám opäť predostrelo vypočítavosť a amorálnosť vo vláde. A z toho, že aj dnes je politika totálne panské a najmä špinavé huncútstvo, je mi zle.

Pavel Jacz

 

Minister Korčok – slovenský jastrab nám včera zaklamal v Televíznych novinách TV Markíza.

09.04.2021

V priamom vstupe vyspovedal moderátor Vincze ministra zahraničných veci Korčoka. Z úst nášho diplomata sme počuli veľa diplomatického balastu. No, zaujalo ma jedno kráľovské do očí bijúce klamstvo v súvislosti s eskaláciou situácie na Ukrajine. Po odpovedi, kde Korčok odsudzoval hromadenie sa vojsk Ruskej armády na území Ruska (obrázky nám ukazovali ukrajinskú a nie [...]

Prvý dnešný prvoaprílový žart stihli elektárne – Blakcout v celej štvrti. , druhý Čaputová a tretí Pčolinský.

01.04.2021

Asi 50 minút po polnoci mi zrazu všetko v byte zhaslo. Moja prvá reakcia bola pozrieť sa von oknom, či je tma aj na ulici a v okolitých domoch, aby som sa zameral na svoje poistky. Tma bola všade. A tak som v sprievode batérie vzal psa so svietiacim obojkom na prechádzku a zatelefonoval som na poruchy ZSE. Vyzváňalo to asi 8 minút. Chápal som, že veľa ľudí muselo telefonovať, [...]

Nenávideli v Markíze Petra Kellnera ako majiteľa?

30.03.2021

Potom, čo predviedli včera Televízne noviny Markizy som si pomyslel, že si skôr vydýchli, ako smútili, že im tragicky na Aljaške zahynul majiteľ. Správu, aby sa nepovedalo, o jeho úmrtí odvysielali až v 40-tej minúte vysielania. Také správy a na takom mieste vysielajú po každom úmrtí pre nás menej významného človeka. Dokonca ani moderátori Televíznych novín a ani [...]

hazz, hasiči, auto

Bratislava zápasí so silným vetrom, v meste spadlo viacero stromov

12.04.2021 20:55, aktualizované: 21:05

Hasiči zasahujú na viacerých miestach kraja.

súd v Pezinku, polícia, sprievod Imreczeho,

NAKA zasahuje v Košiciach pri akcii Nobel, zadržala pri nej podozrivú osobu

12.04.2021 20:05

Z bytu vyniesli rôzne balíky a časť z nich priamo pri bytovom dome skúmali chemici.

Pavol Šajgalík, SAV

Šajgalík: Maďarské výsledky budú rovnaké

12.04.2021 19:36

Každý proces skúšania má podľa Šajgalíka daný štandardný postup.

Klíma / Znečistenie / Ovzdušie /

Rakúšan žaluje vládu na ESĽP pre zhoršenie zdravia v dôsledku klimatickej zmeny

12.04.2021 19:10

Štyridsaťročný muž trpí formou sklerózy multiplex známou ako Uhthoffov fenomén, ktorú ovplyvňujú zmeny telesnej teploty.