Založ si blog

Kto z koho? Matovič, alebo Remišová? Kto z nich je vlastne slovenský premiér?

Včerajšie dve tlačové besedy o vakcíne Sputnik V s dvoma najzainteresovanejšími politikmi v tomto spore mi dokonale zamotali hlavu. Preto si kladiem otázky: Kto vlastne z dvojice Matovič – Remišová riadi slovenskú vládu??? Je to ešte Matovič, alebo je to už Remišová.

Táto „inteligentná“ dáma vystupovala rázne a tvrdo obhajovala svoj záporný názor na ruskú vakcínu. A tvrdila, pokiaľ nebude mať odobrenie Európskej liekovej agentúry, tak ju nemôžeme používať. Remišová asi nevie, že sme vo vojne s Covidom 19 a ako som ju počúval, utvrdil som sa, že jej je bližšie to, že tu budú denne umierať stovky ľudí. Je to pre ňu dôležitejšie, ako nejaké vedľajšie účinky vakcíny Sputnik V. Pre túto „inteligentku“ sú asi nejaké minimálne zdravotné následky (skúsenosti z očkovania v 29 krajinách to už dokazujú) škodlivejšie, ako denne spústa mŕtvol na Slovensku. Inými slovami uprednostňuje smrť stoviek ľudí denne pred nejakými zdravotnými následkami. Je to neuveriteľná hierarchia ľudských hodnôt a degradácia Remišovej zmýšľania. To je ako vo vojne nedať vojakom fungujúcu muníciu, lebo tá neprešla v Európe oficiálnym schvaľovaním. Remišová si asi myslí, že všetci Slováci sú padnutí na hlavu. Je neuveriteľné, že takáto nekompetentná osoba, ktorá o medicíne nemá ani šajnu, riadi oficiálneho premiéra a rozhoduje o tak dôležitej otázke, ako sú vakcíny.

Hneď po jej skôr ukončenej tlačovke pristúpil k mikrofónu plačovkový mág Matovič, ktorý sa chcel zapáčiť Slovákom. Začal obhajovať ruskú vakcínu, dokonca sa pochválil, že dohodol s členom vlády RF Kirilom Molotcovom celkom 2 milióny a do konca tohto mesiaca 160 tisíc kusov (Či tieto čísla (Stále mám pred očami jeho „vraj vtip“ o 20 miliónoch úplatku za povalenie vlády pri ouvertúre v politike.) sú naozaj realitou pri používaní pravdivých údajov Matovičom je otázne, pretože Rusi nestíhajú uspokojiť obrovský záujem krajín o Sputnik V.). A ukázal nám aj grafy prieskumu, že o minimálne 300 tisíc Slovákov viac by sa dalo zaočkovať práve ruskou vakcínou. A nezabudol pripomenúť presný opak tvrdenia Remišovej, že životy ľudí sú pre neho dôležitejšie, ako  nejaká registrácie EMU a vedľajšie účinky. A všetko toto zabrzdila Remišová! Z jeho vystúpenia (a nielen z tohto) mám ten dojem, že už nie je dlhšie predsedom vlády, pretože vystupoval ako nejaký lobista, prinajlepšom ako poradca štátneho tajomníka najslabšieho ministerstva. Hovoril tak zmierlivo a pokorne, ako nie sme u neho zvyknutí (Asi tie tri týždne, kedy sa neukazoval, bol na liečení, alebo na školení) . A tak neviem, kto vlastne šéfuje slovenskej vláde??? Zrazu umiernený Matovič, alebo rázna Remišová. Kladiem si aj otázku, či Matoviča niekto nevydiera, keď sa nevie zrazu ako premiér rozhodnúť a zaveliť? Veď on má hlavnú zodpovednosť za chod štátu a nie Remišová a pri všetkých sporoch vo vláde rozhoduje predseda vlády. Preto je aj premiér. Nerozumiem, prečo nedal hlasovať o Sputniku V? Asi by Remišová zažila dvojcifernú porážku 13:2. A nemohla by ani ceknúť, pretože to je demokracia, ako neraz zdôrazňovala. Nerozumiem, ako môže najmenšia strana zastupujúca cca 3% obyvateľstva diktovať najsilnejšej a po voľbách 5 krát viac zastúpenej strane v parlamente rozkazovať? Niečo tu veľmi smrdí. Treba len zistiť, o čo ide a odkiaľ ide ten dusný pach. Že by išlo len o stále klesajúce percentá OĽaNO, alebo o ústavné zmeny vďaka vyššiemu princípu tejto vládnej koalície, kde sa jej členom všetko prepečie?

A tak všetko má v rukách minister Krajči, ktorý môže dať vakcíne výnimku. Či sa k tomu odhodlá, uvidíme. Možno mu poradí jeho jediný nadriadený Satan, keď sa s ním v nedeľu na spovedi dohodne.

Pavel Jacz

 

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Košice koronavírus odbery mesto armáda

Vláda už nebude potrebovať núdzový stav, aby niečo prikázala

14.05.2021 12:26

Niektoré opatrenia hospodárskej mobilizácie budú môcť byť prijaté nielen v núdzovom stave alebo vo výnimočnom stave, ale aj v mimoriadnej situácii.

DOD: Ústavný súd SR

Väzba advokáta Ribára bola protizákonná, rozhodol Ústavný súd. Sedí 20 mesiacov

14.05.2021 12:07

Ústavný súd nariadil bezodkladne prepustiť advokáta Martina Ribára. Je vo väzbe podľa Advokátskej komory len preto, že si riadne vykonával svoju advokátsku činnosť.

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.