Založ si blog

Kto z koho? Matovič, alebo Remišová? Kto z nich je vlastne slovenský premiér?

Včerajšie dve tlačové besedy o vakcíne Sputnik V s dvoma najzainteresovanejšími politikmi v tomto spore mi dokonale zamotali hlavu. Preto si kladiem otázky: Kto vlastne z dvojice Matovič – Remišová riadi slovenskú vládu??? Je to ešte Matovič, alebo je to už Remišová.

Táto „inteligentná“ dáma vystupovala rázne a tvrdo obhajovala svoj záporný názor na ruskú vakcínu. A tvrdila, pokiaľ nebude mať odobrenie Európskej liekovej agentúry, tak ju nemôžeme používať. Remišová asi nevie, že sme vo vojne s Covidom 19 a ako som ju počúval, utvrdil som sa, že jej je bližšie to, že tu budú denne umierať stovky ľudí. Je to pre ňu dôležitejšie, ako nejaké vedľajšie účinky vakcíny Sputnik V. Pre túto „inteligentku“ sú asi nejaké minimálne zdravotné následky (skúsenosti z očkovania v 29 krajinách to už dokazujú) škodlivejšie, ako denne spústa mŕtvol na Slovensku. Inými slovami uprednostňuje smrť stoviek ľudí denne pred nejakými zdravotnými následkami. Je to neuveriteľná hierarchia ľudských hodnôt a degradácia Remišovej zmýšľania. To je ako vo vojne nedať vojakom fungujúcu muníciu, lebo tá neprešla v Európe oficiálnym schvaľovaním. Remišová si asi myslí, že všetci Slováci sú padnutí na hlavu. Je neuveriteľné, že takáto nekompetentná osoba, ktorá o medicíne nemá ani šajnu, riadi oficiálneho premiéra a rozhoduje o tak dôležitej otázke, ako sú vakcíny.

Hneď po jej skôr ukončenej tlačovke pristúpil k mikrofónu plačovkový mág Matovič, ktorý sa chcel zapáčiť Slovákom. Začal obhajovať ruskú vakcínu, dokonca sa pochválil, že dohodol s členom vlády RF Kirilom Molotcovom celkom 2 milióny a do konca tohto mesiaca 160 tisíc kusov (Či tieto čísla (Stále mám pred očami jeho „vraj vtip“ o 20 miliónoch úplatku za povalenie vlády pri ouvertúre v politike.) sú naozaj realitou pri používaní pravdivých údajov Matovičom je otázne, pretože Rusi nestíhajú uspokojiť obrovský záujem krajín o Sputnik V.). A ukázal nám aj grafy prieskumu, že o minimálne 300 tisíc Slovákov viac by sa dalo zaočkovať práve ruskou vakcínou. A nezabudol pripomenúť presný opak tvrdenia Remišovej, že životy ľudí sú pre neho dôležitejšie, ako  nejaká registrácie EMU a vedľajšie účinky. A všetko toto zabrzdila Remišová! Z jeho vystúpenia (a nielen z tohto) mám ten dojem, že už nie je dlhšie predsedom vlády, pretože vystupoval ako nejaký lobista, prinajlepšom ako poradca štátneho tajomníka najslabšieho ministerstva. Hovoril tak zmierlivo a pokorne, ako nie sme u neho zvyknutí (Asi tie tri týždne, kedy sa neukazoval, bol na liečení, alebo na školení) . A tak neviem, kto vlastne šéfuje slovenskej vláde??? Zrazu umiernený Matovič, alebo rázna Remišová. Kladiem si aj otázku, či Matoviča niekto nevydiera, keď sa nevie zrazu ako premiér rozhodnúť a zaveliť? Veď on má hlavnú zodpovednosť za chod štátu a nie Remišová a pri všetkých sporoch vo vláde rozhoduje predseda vlády. Preto je aj premiér. Nerozumiem, prečo nedal hlasovať o Sputniku V? Asi by Remišová zažila dvojcifernú porážku 13:2. A nemohla by ani ceknúť, pretože to je demokracia, ako neraz zdôrazňovala. Nerozumiem, ako môže najmenšia strana zastupujúca cca 3% obyvateľstva diktovať najsilnejšej a po voľbách 5 krát viac zastúpenej strane v parlamente rozkazovať? Niečo tu veľmi smrdí. Treba len zistiť, o čo ide a odkiaľ ide ten dusný pach. Že by išlo len o stále klesajúce percentá OĽaNO, alebo o ústavné zmeny vďaka vyššiemu princípu tejto vládnej koalície, kde sa jej členom všetko prepečie?

A tak všetko má v rukách minister Krajči, ktorý môže dať vakcíne výnimku. Či sa k tomu odhodlá, uvidíme. Možno mu poradí jeho jediný nadriadený Satan, keď sa s ním v nedeľu na spovedi dohodne.

Pavel Jacz

 

Moderátor Iliev z TA3 – krivič faktov.

07.12.2022

Moderátor Iliev z TA3 – krivič faktov. Pre každý režim je príznačné, že veľká časť mainstreamu vďaka „demokratickému“ vedeniu krajiny zamlčuje nepríjemnú pravdu, zavádza v informáciách, alebo kriví fakty. Zväčša ide novinárska etika a nezávislosť pravidelne do ofsajdu, len aby novinára „demokratickí“ šéfovia pochválili a finančne ocenili. Samozrejme sú [...]

25.10.2022

Aj teraz po dlhom čase už po ôsmy raz som zvedavý, či ma po šiestich mesiacoch na úvodnej stránke stále blokujú bez vysvetlenia . Dôvod od anonymného admina, že oni môžu vyhodiť z úvodného prehľadu hocikoho je veľmi slabé vysvetlenie. Asi to je na príkaz z vyšších miest. Že by od prezidentky, alebo niekoho z koalície, ktorým sa moje pravdivé kritiky nepáčili??? […]

Skúška blokovania č. 8

06.09.2022

Aj teraz po dlhom čase už po siedmy raz som zvedavý, či ma po štyroch mesiacoch na úvodnej stránke stále blokujú bez vysvetlenia . Dôvod od anonymného admina, že oni môžu vyhodiť z úvodného prehľadu hocikoho je veľmi slabé vysvetlenie. Asi to je na príkaz z vyšších miest. Že by od prezidentky, alebo niekoho z koalície, ktorým sa moje pravdivé kritiky nepáčili??? [...]

SR Bratislava zdravotníctvo LOZ protest BAX

Ambulancie vedeli, že LOZ za ne nebojuje. Príspevok dostane len 30 percent zdravotníkov

07.12.2022 18:00

Vlnu kritiky ani tak nespustili vyššie platy pre nemocničných lekárov a lekárky, ale schválenie stabilizačného príspevku.

Polícia / Policajná páska /

V galantskom byte našli mŕtvu ženu, podozrivú osobu polícia zadržala

07.12.2022 17:33

63-ročnú ženu bez známok života našli v kúpeľni s viacerými zraneniami na tele.

Virus Outbreak Germany

Merkelová priznala zlyhania vo svojej politike voči Rusku

07.12.2022 16:58

Komentár bývalej nemeckej kancelárky sa týkal ruskej okupácie ukrajinského polostrova Krym v roku 2014.

bonul, security, budova

Bödörov Bonul opäť získal lukratívne zákazky od štátu

07.12.2022 16:46

Bonul má v priebehu ďalších štyroch rokov strážiť prepravu hotovosti medzi pobočkami pošty a oddeleniami bánk.