Založ si blog

Ṕremyslený útok Nicholsonovovej na predsedníčku SaS! ?

Od tejto političky sme v poslednom období videli niekoľko taktických manévrov. Jej nepremyslené a na faktoch nezakladajúce sa obvinenia sme v posledných rokoch zažili niekoľko. Pripadá mi to, ako keby jej radili zahraničné tajné služby. História zaznamenala niekoľko jej výpadov aj do vlastných radov a vždy na tom posilnila svoje postavenie v strane, hoci sa časť ľudí nádejala, že už túto možno aj stredoškoláčku neuvidí v politike.

To sme si mysleli aj po predvolebnom pozastavení členstva v strane SaS. Nakoniec z toho bolo druhý najvolenejší člen SaS a to i napriek tomu, že už sedela v Európskom parlamente. Bez jej hlasov (získala tretinu voličov SaS) by už strana možno neexistovala, pretože by parlament bol pre ňu už neznámou stanicou. A jej slová, že sa presunie do slovenského parlamentu sme pri jej častom táraní pred voľbami brali ako bláboly. Tak aj bolo a smrdí to doteraz podvodom na voličoch. Toľko rozumu ešte má, aby sa ukrátila o poriadne európske poslanecké výživné a aby si sadla do 5 – 6 krát možno viac chudobnejšej lavice na hradnom vŕšku v Bratislave. Otestovala si aj, či by dokázala poraziť svojho šéfa. No, zatiaľ to nevydalo, ale bola blízko. A vychádzajúc zo Sulíkovej stratenej hrdosti, momentálne exponovanej funkcie a talianskemu manželstvu s OĽaNO šípi, že tento pokus by mohol už konečne vyjsť. Vychádzam z toho, že ak by to s vystúpením zo strany SaS a politiky myslela skutočne vážne, opustila by aj post poslankyne Európskeho parlamentu. Lenže po skončení mandátu bez strany sa z nej hravo stane politická mŕtvola a položí si otázku-  čo ďalej. A to bude mať asi veľmi náročné nastúpiť do normálnych pracovných koľají, keď si zvykla len na výstredné osočovanie opozičníkov a aj súputníkov. Teda konflikty vychádzajúce zo zdrojov JPP na každom bitevnom poli sú jej charakteristickou črtou. A práve táto konfliktnosť budí u tretiny voličov tejto liberálnej strany spriaznenosť – veď nevyspytateľná politická bosorka je naša Lucia!!!

Sulík síce povedal, že sa na ňu nehnevá a urobil zo seba aj takú nijakú pofidérnú obeť vďaka ospravedlneniu, ale cíti, že môže byť kratšie vo funkcii ako minimálne tvrdil. Myslím, si že spomínal rok 2023. Aj keď spomínal, že budú mať času vybrať kohosi , aby strana SaS bola naďalej parlamentná. No nemyslím si to, že nevýrazný Gröhling je tým adekvátnym vodcom, ktorý by „prehovoril“ liberálnych voličov , aby strane SaS dali prednosť pred Progresívnym Slovenskom.

Uvidíme, kroky Ďurišovej Nicholsonovej sú určite dobre odkonzultované a premyslené. Túžba po šéfke strany v rámci konsolidácie strany je pravdepodobne na programe dňa.

Pavel Jacz

Moderátor Iliev z TA3 – krivič faktov.

07.12.2022

Moderátor Iliev z TA3 – krivič faktov. Pre každý režim je príznačné, že veľká časť mainstreamu vďaka „demokratickému“ vedeniu krajiny zamlčuje nepríjemnú pravdu, zavádza v informáciách, alebo kriví fakty. Zväčša ide novinárska etika a nezávislosť pravidelne do ofsajdu, len aby novinára „demokratickí“ šéfovia pochválili a finančne ocenili. Samozrejme sú [...]

25.10.2022

Aj teraz po dlhom čase už po ôsmy raz som zvedavý, či ma po šiestich mesiacoch na úvodnej stránke stále blokujú bez vysvetlenia . Dôvod od anonymného admina, že oni môžu vyhodiť z úvodného prehľadu hocikoho je veľmi slabé vysvetlenie. Asi to je na príkaz z vyšších miest. Že by od prezidentky, alebo niekoho z koalície, ktorým sa moje pravdivé kritiky nepáčili??? […]

Skúška blokovania č. 8

06.09.2022

Aj teraz po dlhom čase už po siedmy raz som zvedavý, či ma po štyroch mesiacoch na úvodnej stránke stále blokujú bez vysvetlenia . Dôvod od anonymného admina, že oni môžu vyhodiť z úvodného prehľadu hocikoho je veľmi slabé vysvetlenie. Asi to je na príkaz z vyšších miest. Že by od prezidentky, alebo niekoho z koalície, ktorým sa moje pravdivé kritiky nepáčili??? [...]

Marcel Forai

NAKA obvinila exšéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne Marcela Foraia

07.12.2022 18:08

NAKA Foraia obvinila z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku spáchaného formou spolupáchateľstva.

SR Bratislava zdravotníctvo LOZ protest BAX

Ambulancie vedeli, že LOZ za ne nebojuje. Príspevok dostane len 30 percent zdravotníkov

07.12.2022 18:00

Vlnu kritiky ani tak nespustili vyššie platy pre nemocničných lekárov a lekárky, ale schválenie stabilizačného príspevku.

Polícia / Policajná páska /

V galantskom byte našli mŕtvu ženu, podozrivú osobu polícia zadržala

07.12.2022 17:33

63-ročnú ženu bez známok života našli v kúpeľni s viacerými zraneniami na tele.

Virus Outbreak Germany

Merkelová priznala zlyhania vo svojej politike voči Rusku

07.12.2022 16:58

Komentár bývalej nemeckej kancelárky sa týkal ruskej okupácie ukrajinského polostrova Krym v roku 2014.