Založ si blog

Tak čo pán minister Korčok? Uznáte voľby v USA, pretože Trump nie je ako Guaidó a 10-percentná Tichanovská ?

Aký to zásadný rozdiel v ponímaní volieb podľa politického a ekonomického zamerania krajiny. To, čo vytýkajú jedným, to schvaľujú u druhých. S dvojakým metrom našich politikov sa stretávame deň, čo deň, takže politicko-bezcharakterné ohýbanie chrbtice u nás nie je ničím výnimočné. Záleží na tom, aké majú aktéri politické a  obchodné smerovanie a názory. Tichanovská (s dvoma ďalšími občianstvami Litva a Izrael) s desiatimi percentami sa samozvane vyhlásila prezidentkou krajiny a obvinila Lukašenka z falšovania volieb, z ktorého spravila monštrum a emigrovala. Následne sa vyhlásila za prezidentku Bieloruska a vyhlásila generálny štrajk. Nuž, generálny je generálny, ale žiadny taký sa nekonal. To však neprekážalo von Lajnovej, Merkelovej, ani našej prezidentke, predsedovi vlády ani ministrovi Korčokovi, aby ju prijali a utvrdili ju v jej prezidentskej fantazmagórii. Jedno je však isté. Falšovanie má význam pri vyrovnanosti kandidátov, ale nie pri pomere 80:10 percent. Ale Lukašenko je predsa diktátor a navyše zlý, lebo nechce predať Bielorusko korporáciám a západ nemá z neho „Euráše“ a tak ho treba udupať.

A čo sa deje v USA? Prezident Trump sa postavil proti Deep State a začal ho ničiť, FED (tlačiareň dolárov) prevzal zo súkromných „Rockefellerských“ rúk do štátnych, čim zasadil tým, čo ťahajú v USA nitky, silný úder a z časti zobral vietor z plachiet. Postavil na hraniciach s Mexikom mnohokilometrový múr. Stretol sa aj s Kimom, ale nič nevyriešili. Výsledkom bolo aspoň dočasné upokojenie súžitia s Južnou Kóreou. A čo je najdôležitejšie je prvým prezidentom USA, ktorý nezačal vojnu a stiahol domov najviac vojakov!!! Rozpútal však obchodnú vojnu s Čínou a z časti aj s EÚ. A to americkým jastrabom veľmi prekážalo. A tak začali na Trumpa frontálny útok.

Začalo to zverejňovaním všakovakých škandálnych „pikošiek“ a robením všelijakých priekov. Rebelovali aj ministri a tak ich menil. Najčerstvejšie ministra obrany, ktorý nechcel poslať národnú gardu, aby zasiahla proti demolujúcim demonštrantom. (Mimochodom 5 Avenue v New Yorku dnes namiesto krásnych výkladov, ktoré značkové obchody demonštranti porozbíjali a vyrabovali prezentuje OSB dosky namiesto výkladov. ) Jeho predchodcu zase preto, lebo nechcel stiahnuť domov vojakov z misií. No a verejnú mienku začali média formovať prieskumami, v ktorých mal jeho súper Biden dávno vyhrané. A tak prišli voľby a až päť dní po nich zverejnila firma, že majú vakcínu proti Covidu. Nuž, nevonia Trump vplyvným svojho štátu i napriek tomu, že ako úradujúci prezident získal v histórii najviac hlasov!

Trump nechce uznať výhru Bidena a teda samotné voľby. A tak o ich platnosti budú rozhodovať súdy, na ktoré sa stále blonďák  po zisteniach s falšovaním volebných lístkov obrátil. Najčerstvejšie mu prerušili v područí istých síl, americké televízie prejav. Na internete ho nájdete. Vraj si vymýšľal o falšovaní volieb. Poukazoval na to, ako volebné lístky s jeho m,enom vyhadzovali zo štyroch kamiónov (na internete zverejnili fotografie), ako republikánov a pozorovateľov nepripustili demokrati ku kontrole volebných lístkov, ako za noc zrazu pribudlo v jednom štáte 200 000 hlasov pre Bidena. Jemu žiadny a mnoho ďalších podvodov pri voľbách. A tak by mal byť novým prezidentom jeho súper Biden. Navyše bývalý spravodajský dôstojník Pieczenik zverejnil, že Trump nechal volebné lístky tajne označiť špeciálnym vodoznakom obsahujúcim špeciálny kryptografický reťazec. Ak je toto pravda, tak sa uvidí, či volebné lístky na meno Biden budú obsahovať tieto znaky.

Ale politici, okrem prezidentov Ruska, Turecka, Číny, Mexika a niekoľkých ďalších čakajúcich na oficiálne výsledky, už gratulovali k Bidenovi k víťazstvu. Vôbec ich neznepokojuje, že Biden ešte oficiálne nevyhral a najmä, že sa objavili spomínané nezrovnalosti a falšovanie volieb. Môže, ale nemusí! Všetko závisí od výsledkov vyšetrovania a verdiktov súdov, ktoré ukončia volebný proces, čo je na slovensku španielska dedina. Naša prezidentka sa stala nezákonne prezidentkou ešte pred ukončením – teda pred vyhlásením rozsudku Ústavného súdu o ústavných sťažnostiach na voľby!

Nuž, tajné sily chcú zrušiť Lukašenka, Madura a aj Trumpa. A Trumpa v krajine s najvyššou možnou demokraciou na svete. Je tá demokracia naozaj aj taká, ako o nej básnime? Ten kto nebol dlhšie v USA (nie na dovolenke) a nespoznal normálny život ľudí, to nepochopí.

Zaujímavo naše média zverejňovali volebný súboj. Keď som predpoludním odchádzal z domu, tak naše média oznamovali pomer 238 : 213 v prospech Bidena. Vraj to oznamovala agentúra AP. No do pol siedmej podvečer CNN, SkyNews a BBC uverejňovali pomer 224:213. Iba Sky News malo namiesto Trumpových 213 počet voliteľov 214. Potom naskočilo Bidenovi 227. Po 20-tej hodine už naše média a rovnako aj Al Jazeera mali 248:213. Neskôr naskočil v BBC a CNN 237:213 a v SkyNews pomer 237:214. Ale v momente, keď Biden dosiahol cez 270 voliteľov , tak naše média už necitovali agentúru AP, ale americké televízie, najmä CNN. Zaujímavo zvereňované čísla. Asi si niekto v AP uvedomil, že strieľajú do vetra. No a naše média išli podľa vôle nejakého ťahača nitiek.

Tak čo pán po americky riadený slovenský minister Korčok, ako to vidíte Vy? Racionáln , alebo po bidenovsky. Samovoľne bez rozhodnutia vlády SR ste uznali Guadóia z Venezuely prezidentom, Tichanovskú , ako aj naši dvaja ústavní činitelia a politický veľkohubý zelenáč Šeliga ste velebili ako prezidentku a tak sa pýtam: Je Trump iný? Pre Vás asi áno.

Pavel Jacz

Kto zmaril úspešné? , či neúspešné? referendum a kto by ho mal zaplatiť?

25.01.2023

Na úvod: Keďže ma stále „demokraticky“ blokujú na úvodnej stránke, dajte prosím vedieť známym, ak sa Vám bude páčiť článok, aby si ho prečítali. Vďaka. Aj jedna aj druhá strana hovoria o víťazstvách v referende, pričom vládna koalícia hovorí o vyhodených 10 miliónov Euro (Heger a ďalší), ale aj o najzbytočnejšom referende v histórii (Sulík), [...]

Ministerka – zloba, minister – hovädo, ďalší minister americký hnus a prezidentka mení názory a tak nás zavádzala s referendom!

19.01.2023

(Keďže ma stále v blokujú na úvodnej stránke a článok sa Vám bude páčiť, povedzte aj známym, že si ho môžu vyhľadať a prečítať. Vďaka.) To je len časť tých, ktorí nám aj dnes pod stratení dôvery vládnu. Začnime ministerkou Remišovou. A jej vyjadrením k predčasným voľbám. Bábkoherečka vie, že SMER bude vo vláde a tak sa aj správa. Ona je zásadne proti [...]

Neuveriteľné, čo stvára odvolaný pseudopredseda vlády „demokrat“ Heger, ktorý hľadá pohľadnú 76-tku.

13.01.2023

Na úvod: Od marca ma stále blokuju na úvodnej stránke. Ak sa Vám môj fejton páči, povedzte aj známym, aby si ho prečítali. Vďaka. To, že v našej vláde panuje pseudodemokratický egoizmus, ktorým predstavitelia vládnej koalície nazývajú sami seba falošne demokratickými politikmi, vieme. Demokrati sa stále hádajú, stále niečo pripravujú, stále rokujú, stále hasia [...]

Lukáš Kyselica, Boris Kollár, parlament, NR SR, Peter Pčolinský

Ďalšie snahy Sme rodina i ĽS NS. Meniť chcú ústavu a podmienky referenda. Sú to „jatky populizmu“, tvrdí politológ

28.01.2023 16:00

Zdá sa, že sa so zmenami ústavy roztrhlo vrece. Len pred týždňom si poslanci schválili jednu zmenu a už sú na stole ďalšie.

petr pavel

Pavel: Vo voľbách vyhrala pravda, dôstojnosť a pokora

28.01.2023 15:52, aktualizované: 16:29

Nevidím víťazov či porazených, v týchto voľbách vyhrali hodnoty ako sú pravda, dôstojnosť a pokora, povedal Pavel.

pavel

Kto je generál Pavel? Zachránil životy mnohým Francúzom (profil víťaza volieb)

28.01.2023 15:30

Celá pracovná kariéra Pavla sa spája so službou v armáde.

Horská záchranná služba / Spálený žľab / Lavína /

V slovenských pohoriach trvá mierne lavínové nebezpečenstvo

28.01.2023 14:03

Hlavným problémom je vetrom previaty sneh na severných svahoch nad hornou hranicou lesa.