Založ si blog

Zo Šeligu bude nový profesor práva. Zavádza dnes termín prezumpcia viny! ! ! Diktatúra oviec sa začína rozbiehať.

Udalosti posledných dní nám pripomínajú hon na Židov spred 80-tich rokov a útoky na kapitalistov, kulakov, továrnikov a antikomunistické sily spred 70-tich rokov. Rozdiel je iba v jednej maličkosti. Zatváraniu represívnymi zložkami asistuje zakaždým aj technický vynález televízne kamery. A tak nám spravodajstvá deň, čo deň servírujú zrejme politicky zamerané arestačné drámy najpreferovanejšími hercami súčasnosti NAKA-istami, ako tých „najväčších a opovrhnutiahodných zločincov“ odvádzajú v putách pred kamerovými očami celého Slovenska.

No, nezostáva iba pri základných informáciách. Politici vládnej koalície si potrebujú upevňovať svoje veľké EGÁ a prstami ukazujú na „zločincov“! A ako nám predvádzajú, tak nič iné neovládajú a to je málo na to, aby vydržali v politike aj po voľbách. Konajú tak asi aj preto, že potrebujú zakryť svoje prehrešky a riadia sa tým najlepším taktickým futbalovým postupom: „Útok je najlepšia obrana!“ Zaujímavé, že jednými z najväčších krikľúňov sú dvaja predstavitelia strany, ktorí sa do parlamentu dostali v područí hanby Slovenska exprezidenta – podozrivého pozemkového mafiána a podozrivého daňového kriminálnika, ktorý si v súčasnosti užíva zaručený pokojný život. Veľmi zaujímavý postoj OČTK. Vyhlasované heslo: “Jeden meter pre všetkých“ má samozrejme aj vynechané čísla, aby sa dalo pri „svojich“ uskočiť z naplánovaných koľají.

U „inteligentnej“ Remišovej reakcie z neznalosti práva sa dajú predpokladať a dostatočne nás s nimi oboznamuje vždy, keď sa dostane pred kameru. A nielen z práva si osvojila španielsku dedinu. Bude treba asi na VŠMU zmeniť vyučovacie stanovy a zaviesť základy práva. Bolo to by dobré pán vyučený obuvník, známejší ako kaderník a plagiátor zodpovedný za školstvo pre prípad, že by sa nejaký ďalší herec a ešte lepšie bábkoherec rozhodol nastúpiť na rovnakú politickú dráhu, ako naša „ vzdelaná a inteligentná polici-ikona, prepáčte preklep, samozrejme politi-ikona“ Remišová!

Samostatnou kapitolou je však protagonista protestov Za slušné Slovenska, ktorý sa vďaka spomínanému Kiskovi, aj keď to kategoricky vylučoval, ocitol bez predchádzajúce praxe v najvrcholnejšej politike. Bolo by dobré preveriť aj jeho diplomovku a najmä znalosti zo štúdia práva. Veľký vzor má v najzamestnanejšom televíznom právnikovi Lipšicovi. Obaja pri preberaní témy určite vysedávali v Kryme na pivku, pretože ich znalosti v tejto téme sú absolútne minimálne, ale naučili sa ohurovať masy. Riadia sa fantazmagóriami niektorých médii, ktoré určujú mediálne papagájske Ctrl + C zostávajúcich informačných prostriedkov.

Ako si dovoľuje tento politický zasran opitý ústavnou funkciou – teda mocou, označiť pred vynesením rozsudkov súdov podozrivých verejne za zločincov, vagabundov, podvodníkov atď. ??? Ako vlastne študoval Šeliga právnickú fakultu, keď neovláda takúto základnú vec rímskeho práva??? Po Kočnerovi a Zsuzovej, kedy dostal od súdu po nose sa tentoraz vyvŕšil na špeciálnom prokurátorovi, zopakoval svoje súdy aj pri policajných funkcionároch. No, nezaprel sa a zaperlil útok na Fica a Kaliňáka, aby išli vypovedať a aby sa priznali zo skutkov, pretože je to poľahčujúca okolnosť!!! Tu sa pýtam: Má tento predstaviteľ ministrany už dlho bez päťpercentnej podpory právo označovať politických protivníkov za zločincov? Ako sa vlastne dnes cíti vysokoškolský učiteľ, ktorý mu zapísal známku zo skúšky, v ktorej sa preberala prezumpcia neviny, ktorú sám Šeliga preonačil na prezumpciu viny!!! Pán Šeliga, povedať niečo v krčme pri pive, neznamená, že to môžete tárať celému Slovensku. Už sa teším na to, že ak sa nepotvrdia podozrenia, ako ho ním označení zločinci zažalujú a bude sa musieť zbavovať svojich úspor. Nuž, ale takúto skúsenosť pre svoje vyvreskovanie a zalenáčstvo ešte nezažil. Ale ten čas určite príde a potom Šeligovi požičiam vánkúš, aby ho nebolela hlava, keď si ju bude trieskať o stenu a rany nezanechali na ňom ďalšie výpadkové stopy.

Zaujímavé je aj začatie trestného stíhania proti  nepohodlnej zastupujúcej generálnej prokurátorke za porušenie karantény. io všetkých, ktorí porušia karanténu budeme súdiť?  A čo B. Kollár so svojou pipinkou, ktorý sa nehanbí z nemocničnej postele povedať, že on vždy chodí z Mosta do Bratislavy cez Dunajskú Lužnú. Tu prichádzajú iba dve možnosti. Buď Kollár klame, alebo je sprostý ako drúk, pretože Z Mosta sa do Bratislavy jazdíme cez Vrakúň. Dunajská Lužná je asi 8 km obchádzka. Výhovorka, že vždy smeruje z Mosta do Bratislavy cez Dunajskú Lužnú obstojí iba u učiteľa žiakov piatej triedy Základnej školy.

Situácia v našej krajine sa začína podobať nástupu diktatúry (v našom prípade hlavne oviec), aké sme tu už niekoľko krát prežili. Prežijeme aj túto a keďže protesty stále narastajú, treba si len počkať, ako sa to všetko vyvŕbi. No už dnes je jasné, že dnešná koalícia ekonomicky potopila množstvo rodín. A to ľudia nezabúdajú.

Pavel Jacz

Kto zmaril úspešné? , či neúspešné? referendum a kto by ho mal zaplatiť?

25.01.2023

Na úvod: Keďže ma stále „demokraticky“ blokujú na úvodnej stránke, dajte prosím vedieť známym, ak sa Vám bude páčiť článok, aby si ho prečítali. Vďaka. Aj jedna aj druhá strana hovoria o víťazstvách v referende, pričom vládna koalícia hovorí o vyhodených 10 miliónov Euro (Heger a ďalší), ale aj o najzbytočnejšom referende v histórii (Sulík), [...]

Ministerka – zloba, minister – hovädo, ďalší minister americký hnus a prezidentka mení názory a tak nás zavádzala s referendom!

19.01.2023

(Keďže ma stále v blokujú na úvodnej stránke a článok sa Vám bude páčiť, povedzte aj známym, že si ho môžu vyhľadať a prečítať. Vďaka.) To je len časť tých, ktorí nám aj dnes pod stratení dôvery vládnu. Začnime ministerkou Remišovou. A jej vyjadrením k predčasným voľbám. Bábkoherečka vie, že SMER bude vo vláde a tak sa aj správa. Ona je zásadne proti [...]

Neuveriteľné, čo stvára odvolaný pseudopredseda vlády „demokrat“ Heger, ktorý hľadá pohľadnú 76-tku.

13.01.2023

Na úvod: Od marca ma stále blokuju na úvodnej stránke. Ak sa Vám môj fejton páči, povedzte aj známym, aby si ho prečítali. Vďaka. To, že v našej vláde panuje pseudodemokratický egoizmus, ktorým predstavitelia vládnej koalície nazývajú sami seba falošne demokratickými politikmi, vieme. Demokrati sa stále hádajú, stále niečo pripravujú, stále rokujú, stále hasia [...]

Lukáš Kyselica, Boris Kollár, parlament, NR SR, Peter Pčolinský

Ďalšie snahy Sme rodina i ĽS NS. Meniť chcú ústavu a podmienky referenda. Sú to „jatky populizmu“, tvrdí politológ

28.01.2023 16:00

Zdá sa, že sa so zmenami ústavy roztrhlo vrece. Len pred týždňom si poslanci schválili jednu zmenu a už sú na stole ďalšie.

petr pavel

Pavel: Vo voľbách vyhrala pravda, dôstojnosť a pokora

28.01.2023 15:52, aktualizované: 16:29

Nevidím víťazov či porazených, v týchto voľbách vyhrali hodnoty ako sú pravda, dôstojnosť a pokora, povedal Pavel.

pavel

Kto je generál Pavel? Zachránil životy mnohým Francúzom (profil víťaza volieb)

28.01.2023 15:30

Celá pracovná kariéra Pavla sa spája so službou v armáde.

Horská záchranná služba / Spálený žľab / Lavína /

V slovenských pohoriach trvá mierne lavínové nebezpečenstvo

28.01.2023 14:03

Hlavným problémom je vetrom previaty sneh na severných svahoch nad hornou hranicou lesa.