Založ si blog

Priesvitnosť odloženého rozhodnutia procesu roka s Kočnerom a spol.

Včerajšie rozhodnutie senátu Špecializovaného trestného súdu pod vedením sudkyne Sabovej ma ani tak neprekvapilo. Asi sa v niektorom z členov ozvala sudcovská česť a dohadujú sa o dvoch možných a zásadných verdiktoch. Odsúdiť Kočnera a Zsuzsovú na 25 rokov, alebo doživotne, ktorému drukuje jedna strana, alebo v druhom prípade oslobodiť pre nedostatok dôkazov, alebo odsúdiť. Je jasné, že ak by bola zhoda v senáte, tak by neodložili vyhlásenie verdiktu o mesiac. Zainteresovaní advokáti a právnici síce neodsúdili odklad (podľa práva je to možné), ale zdá sa im to nezvyčajné.

Pozrime sa na to z inej strany.

Momentálne je Špecializovaný trestný súd bez svojho predsedu a po rozhodnutí výberovej komisie sú v hre traja kandidáti. Posledný predseda Truban a ďalší dvaja Hrubala a Duvala – všetci zo Špecializovaného trestného súdu. A tak ich názory a právne výklady poznajú aj členovia senátu. A tak si senát ŠTS pod vedením sudkyne Sabovej  vybral vyčkávaciu taktiku. Nebolo by predsa dobré vyniesť verdikt, ktorý by sa priečil budúcemu predsedovi ŠTS. A tak môžu rozsudok dotvoriť podľa želania po konzultácii s novým predsedom ŠTS. Aké to priehľadné! Načo si komplikovať život nasledujúcich 5 rokov, keď nemusia. Veď si počkajú koho ministerka Kolíková z troch spomínaných kandidátov vymenuje a potom podľa názoru nového predsedu dokrejujú rozsudok. Preto aj ten mesiac, pretože aj ministerka má mesiac na vymenovanie. Zaujímavý je rovnaký termín s náskokom dvoch-troch dní! 14 dňové dovolenky sú v tomto prípade zanedbateľné.

Pozrime sa však na dve ovplyvňujúce veci, ktoré sprevádzajú tento proces. V prvom spomeniem už právoplatný rozsudok nad Andruškóm. V ňom tá istá sudkyňa Sabová konštatovala, že Andruško konal na podnet sprodtredkovateľky Zsuzsovej a objednávateľa vraždy Kočnera. Čiže už vo vyčlenenom procese odsúdila dvoch aktérov procesu roka ako vinných!!! Celý senát sa na základe tohto mal namietať, pretože je v práve neprípustné najskôr vyriecť právoplatný verdikt o vine a potom súdiť. Dá to jednoducho aj sedliacka logika. A práve kvôli tomu môže celý proces skončiť na Európskom súde a potom sa len budeme čudovať, ako rozhodne naozajstná nestrannosť.

A práve z tohto dôvodu už nemal senát pokračovať v rozhodovaní a mal odstúpiť, pretože vopred odsúdil páchateľov. A tak na ich počínanie v hlavnom procese padá tieň neobjektivity.

A druhé, čo ma zaráža, je to, že sa predsedníčka senátu pri výpovediach kolegov zavraždeného Kuciaka rozplakala. Sudkyňa musí byť otrlý človek a nie vyjavovať na verejnosti svoje city. Ako teda môže správne a nestranne rozhodnúť žena,ktorá sa nevie ovládať a ktorou lomcujú citové pocity priamo počas pojednávania. Môže byť verdikt z jej úst nestranný a citovo neovplyvniteľný? To asi oddeliť nejde.

Pozor , neobhajujem ani Zsuzsovú ani Kočnera. Ak sú obaja vinní a dokážu im vinu, nech ich exemplárne potrestajú.

Aj ja som bol obeťou kopacieho útoku zo strany veksláckych gaunerov Steihübela, Farkaša a Čučanova a nie tajne, ale verejne pred minimálne 100 svedkami, ale predseda senátu Obvodného súdu BA1 Mihál v rozsudku z 30.1.94 a na odvolaní na Mestskom súde predseda senátu Mikuš  vo verdikte z 23.8.95 všetkých troch oslobodili (Mihál v v ústnom zdôvodnení konštatovai, že ma síce dokopali, ale nie je jasné, ktorý a koľko, tak sú nevinní, v rozsudku vraj pre nedostatok dôkazov!!!. Vyplynulo z toho, že som bol špeciálny akrobat, ktorý si dokázal kopnúť do oblasti obličky a aj do slychu na hlave a ako vtedy napísal nejaký škrabálek z Nového času, ktorý ani nevedel správne napísať moje priezvisko a napísal typický novočasovský titulok: „P. Jazc  sa zbil sám!.“ A naviedli ho na to sudcovia Juraj Mihál s Jaroslavom Mikušom, ktorí objavili moje špeciálne schopnosti!!!). Ja mám informácie, že nie pre nedostatok dôkazov, ale pre „geršličky“ a to v hojnom množstve na vtedajšie pomery uzrel svetlo sveta takýto verdikt. Veď aj odvolanie na mestskom súde trvalo 20-30 minút. Tu možno hľadať aj zrod beztrestných následných útokov na ľudí, podnikateľov a špeciálne na novinárov (Lesná, Korda a ďalší), ktorý vyústil do masových vrážd mafiánmi a aj  dvojnásobnej vraždy novinára so snúbenicou. Nebudem sa vyjadrovať k tomu, či si to Kočner objednal. Kočner bol tiež novinár a je pre mňa nepredstaviteľné, že aj keď už bývalý novinár si objedná vraždu novinára. Na to má média, aby sa mohol brániť. A tak aj Kočner konal. Dodnes vidieť na Youtube jeho tlačovky, ktoré jasne vyvracali obvinenia aj zo strany Kuciaka. Pozor ešte raz opakujem. Neobhajujem Kočnera, ani Zsuzsovú. Len sa zamýšľam nad vedením procesu roka na Slovensku. Nie je totiž všetko a vždy čierne, ako sa niekedy zdá (Verejnosť kŕmená médiami mainstreamu čaká maximálnu satisfakciu), ale v tomto prípade je to priesvitné!

Pavel Jacz

Kotlebovo rúško – nerúško v pápežskejšej Slovenskej televízii.

28.09.2020

Nebudem sa zaoberať tým, prečo nemal Kotleba rúško, ani jeho zdôvodnením či príkladom na masy ľudí, ale samotnou podstatou používania rúšok na televíznej obrazovke. Nebudem poslanca ani chváliť ani haniť, ako to horlivo v Novinách TV JOJ odsúdili naši horliví politici. Medzi nimi najmä papuľnatý právnik – „najspravodlivejší a najpricipiálnejší“ politik [...]

Ďalší prerod Borisa Kollára je naozaj „podnetný a inšpirujúci“ počin! ! !

09.09.2020

Prečo píšem o prerode? Pretože mám stále pred očami „ohromujúce“ billboardy Kollára s mottom spred volieb v roku 2016, ktorým ohuroval najmä dámy a medzi nimi aj zlatokopky. Ja nie som politik, ja som Boris Kollár. No prešiel určitý čas a z Borisa sa stal politik. Neveríte? Sám sa k tomu priznal vetou: „My politici musíme….“ v nedávnom príhovore v [...]

Prečo nás média neinformujú pravdivo a nestranne? ? ? Kto im zatvoril ústa?

05.09.2020

Nespokojnosť občanov s vládnou koalíciou narastá. A to je pri kormidle iba pol roka. Spomeniem jej pár krokov. Obmedzovanie slobody, zrušenie výšky 13-tych dôchodkov, zrušenie tripartity, porušenie zákona o minimálnej mzde, chystané zrušenie obedov na školách, plagiátorské diplomovky, nepremyslené opatrenia, ktoré zakaždým korigujú (svedčí to nekompetentnosti a [...]

Sebinkovci, podporovatelia

Za smrť Sebastiána sa zodpovedajú lekárky aj sestričky

01.10.2020 09:00

Ide o prípad trojročného Sebastiána, ktorého pred troma rokmi prijali v nemocnici v Nitre pre podozrenie na cukrovku. Chlapec však skonal.

Arménsko / Azerbajdžan / Náhorný Karabach /

Putin a Macron vyzvali na "úplné" zastavenie bojov v Náhornom Karabachu

01.10.2020 08:45

V Náhornom Karabachu prebiehajú od nedele boje medzi arménskymi silami a azerbajdžanskou armádou, pričom si už vyžiadali desiatky mŕtvych a stovky zranených.

akcia plevel Polka sudca korupcia

Na súde ako na trhu. V Žiline sa dala kúpiť sloboda za 10–tisíc

01.10.2020 06:30

V Žiline sa rozsudky predávali ako na trhu. Sudcovia dokázali zrušiť rozsudok s 12–ročným trestom už za 10–tisíc eur.

USA OSN štát členské koronavírus vakcína prístup rezolúc

ONLINE: Bezpečná vakcína v USA rýchlo nebude. Ani inde

01.10.2020 06:00, aktualizované: 09:00

Americká biotechnologická firma Moderna nebude žiadať povolenie na núdzové použitie svojej vakcíny proti koronavírusu skôr ako 25. novembra.