Založ si blog

Priesvitnosť odloženého rozhodnutia procesu roka s Kočnerom a spol.

Včerajšie rozhodnutie senátu Špecializovaného trestného súdu pod vedením sudkyne Sabovej ma ani tak neprekvapilo. Asi sa v niektorom z členov ozvala sudcovská česť a dohadujú sa o dvoch možných a zásadných verdiktoch. Odsúdiť Kočnera a Zsuzsovú na 25 rokov, alebo doživotne, ktorému drukuje jedna strana, alebo v druhom prípade oslobodiť pre nedostatok dôkazov, alebo odsúdiť. Je jasné, že ak by bola zhoda v senáte, tak by neodložili vyhlásenie verdiktu o mesiac. Zainteresovaní advokáti a právnici síce neodsúdili odklad (podľa práva je to možné), ale zdá sa im to nezvyčajné.

Pozrime sa na to z inej strany.

Momentálne je Špecializovaný trestný súd bez svojho predsedu a po rozhodnutí výberovej komisie sú v hre traja kandidáti. Posledný predseda Truban a ďalší dvaja Hrubala a Duvala – všetci zo Špecializovaného trestného súdu. A tak ich názory a právne výklady poznajú aj členovia senátu. A tak si senát ŠTS pod vedením sudkyne Sabovej  vybral vyčkávaciu taktiku. Nebolo by predsa dobré vyniesť verdikt, ktorý by sa priečil budúcemu predsedovi ŠTS. A tak môžu rozsudok dotvoriť podľa želania po konzultácii s novým predsedom ŠTS. Aké to priehľadné! Načo si komplikovať život nasledujúcich 5 rokov, keď nemusia. Veď si počkajú koho ministerka Kolíková z troch spomínaných kandidátov vymenuje a potom podľa názoru nového predsedu dokrejujú rozsudok. Preto aj ten mesiac, pretože aj ministerka má mesiac na vymenovanie. Zaujímavý je rovnaký termín s náskokom dvoch-troch dní! 14 dňové dovolenky sú v tomto prípade zanedbateľné.

Pozrime sa však na dve ovplyvňujúce veci, ktoré sprevádzajú tento proces. V prvom spomeniem už právoplatný rozsudok nad Andruškóm. V ňom tá istá sudkyňa Sabová konštatovala, že Andruško konal na podnet sprodtredkovateľky Zsuzsovej a objednávateľa vraždy Kočnera. Čiže už vo vyčlenenom procese odsúdila dvoch aktérov procesu roka ako vinných!!! Celý senát sa na základe tohto mal namietať, pretože je v práve neprípustné najskôr vyriecť právoplatný verdikt o vine a potom súdiť. Dá to jednoducho aj sedliacka logika. A práve kvôli tomu môže celý proces skončiť na Európskom súde a potom sa len budeme čudovať, ako rozhodne naozajstná nestrannosť.

A práve z tohto dôvodu už nemal senát pokračovať v rozhodovaní a mal odstúpiť, pretože vopred odsúdil páchateľov. A tak na ich počínanie v hlavnom procese padá tieň neobjektivity.

A druhé, čo ma zaráža, je to, že sa predsedníčka senátu pri výpovediach kolegov zavraždeného Kuciaka rozplakala. Sudkyňa musí byť otrlý človek a nie vyjavovať na verejnosti svoje city. Ako teda môže správne a nestranne rozhodnúť žena,ktorá sa nevie ovládať a ktorou lomcujú citové pocity priamo počas pojednávania. Môže byť verdikt z jej úst nestranný a citovo neovplyvniteľný? To asi oddeliť nejde.

Pozor , neobhajujem ani Zsuzsovú ani Kočnera. Ak sú obaja vinní a dokážu im vinu, nech ich exemplárne potrestajú.

Aj ja som bol obeťou kopacieho útoku zo strany veksláckych gaunerov Steihübela, Farkaša a Čučanova a nie tajne, ale verejne pred minimálne 100 svedkami, ale predseda senátu Obvodného súdu BA1 Mihál v rozsudku z 30.1.94 a na odvolaní na Mestskom súde predseda senátu Mikuš  vo verdikte z 23.8.95 všetkých troch oslobodili (Mihál v v ústnom zdôvodnení konštatovai, že ma síce dokopali, ale nie je jasné, ktorý a koľko, tak sú nevinní, v rozsudku vraj pre nedostatok dôkazov!!!. Vyplynulo z toho, že som bol špeciálny akrobat, ktorý si dokázal kopnúť do oblasti obličky a aj do slychu na hlave a ako vtedy napísal nejaký škrabálek z Nového času, ktorý ani nevedel správne napísať moje priezvisko a napísal typický novočasovský titulok: „P. Jazc  sa zbil sám!.“ A naviedli ho na to sudcovia Juraj Mihál s Jaroslavom Mikušom, ktorí objavili moje špeciálne schopnosti!!!). Ja mám informácie, že nie pre nedostatok dôkazov, ale pre „geršličky“ a to v hojnom množstve na vtedajšie pomery uzrel svetlo sveta takýto verdikt. Veď aj odvolanie na mestskom súde trvalo 20-30 minút. Tu možno hľadať aj zrod beztrestných následných útokov na ľudí, podnikateľov a špeciálne na novinárov (Lesná, Korda a ďalší), ktorý vyústil do masových vrážd mafiánmi a aj  dvojnásobnej vraždy novinára so snúbenicou. Nebudem sa vyjadrovať k tomu, či si to Kočner objednal. Kočner bol tiež novinár a je pre mňa nepredstaviteľné, že aj keď už bývalý novinár si objedná vraždu novinára. Na to má média, aby sa mohol brániť. A tak aj Kočner konal. Dodnes vidieť na Youtube jeho tlačovky, ktoré jasne vyvracali obvinenia aj zo strany Kuciaka. Pozor ešte raz opakujem. Neobhajujem Kočnera, ani Zsuzsovú. Len sa zamýšľam nad vedením procesu roka na Slovensku. Nie je totiž všetko a vždy čierne, ako sa niekedy zdá (Verejnosť kŕmená médiami mainstreamu čaká maximálnu satisfakciu), ale v tomto prípade je to priesvitné!

Pavel Jacz

Pani prezidentka, Vaše pôsobenie vo funkcii nie je výzva, ale problém.

13.05.2022

Minulotýždňová spanilá púť našej prezidentky v masmédiách odštartovala v relácii TV Joj Na hrane a pokračovala v Sobotňajších dialógoch Slovenského rozhlasu. Počuli sme našu hlavnú veliteľku ozbrojených síl, ako po troch rokoch hodnotila svoje pôsobenie. Spomínala pandémiu a teraz vojnu, ako výzvy. Výzvu ako na čo? Na boj? Na vojnu? Nie sú to náhodou problémy, [...]

Po názornej ukážke Harabína z 9. mája na bratislavskom Slavíne som dostal fantastický podnikateľský nápad.

11.05.2022

Internetom sa rozšírilo video o tom, ako bránili Dr. Harabinovi položiť kvety k pamätníku obetiam Červenej armády, ktorá sa postarala o to, aby nás fašisti nevymazali z mapy a aby sme vôbec existovali. Na Slavíne sa totiž stretli podporovatelia Ukrajiny, ktorí si prenajali pamätné miesto za asistencie polície na demonštráciu proti Rusku a vojne na Ukrajine. Dobre ste [...]

Matovič a Žiak: Prečo by mal mať poslanec Fico iné postavenie a práva ako normálny občan?

03.05.2022

Zaujímavú vetu z titulku opakovane počúvame od začiatku stíhania Fica nielen z nedeľňajších televíznych diskusií,. Počuli sme ju od vládnej koalície mnoho krát. Je to veta, s ktorou plne súhlasím. To, že je to zničujúci boj Matovičovej koalície s opozíciou netreba vysvetľovať. To je každému normálne zmýšľajúcemu človeku jasné. A komu to jasné nie je, tak toho [...]

kolíková

Kolíková sa zaoberá reakciou šéfa Okresného súdu Bratislava III na postup NAKA

18.05.2022 18:42

Príslušníci NAKA-východ sa mali 25. apríla dožadovať na súde spisu obvinených Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu.

Gröhling

Gröhling označil voľnočasové poukazy za nezodpovedné hazardovanie s financiami

18.05.2022 18:19

Minister školstva by rád podporil voľnočasové aktivity detí, avšak len vtedy, keď bude vyriešený hlavný čas, ktorý trávia v školách.

Russia Ukraine Mariupol

Rozhodne o zajatcoch z Azovstaľu Putin?

18.05.2022 17:49

Je ich už takmer tisíc a v Moskve stále zvažujú, či s nimi majú narábať ako so zajatcami, nacistami, vojnovými zločincami, či teroristami.

Michal Hrušík

Slovenský diplomat zahynul pri splave rieky v Bosne a Hercegovine

18.05.2022 17:49

Miestna polícia príčinu nehody vyšetruje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 333
Celková čítanosť: 2633182x
Priemerná čítanosť článkov: 7907x

Autor blogu

Kategórie