Založ si blog

Priesvitnosť odloženého rozhodnutia procesu roka s Kočnerom a spol.

Včerajšie rozhodnutie senátu Špecializovaného trestného súdu pod vedením sudkyne Sabovej ma ani tak neprekvapilo. Asi sa v niektorom z členov ozvala sudcovská česť a dohadujú sa o dvoch možných a zásadných verdiktoch. Odsúdiť Kočnera a Zsuzsovú na 25 rokov, alebo doživotne, ktorému drukuje jedna strana, alebo v druhom prípade oslobodiť pre nedostatok dôkazov, alebo odsúdiť. Je jasné, že ak by bola zhoda v senáte, tak by neodložili vyhlásenie verdiktu o mesiac. Zainteresovaní advokáti a právnici síce neodsúdili odklad (podľa práva je to možné), ale zdá sa im to nezvyčajné.

Pozrime sa na to z inej strany.

Momentálne je Špecializovaný trestný súd bez svojho predsedu a po rozhodnutí výberovej komisie sú v hre traja kandidáti. Posledný predseda Truban a ďalší dvaja Hrubala a Duvala – všetci zo Špecializovaného trestného súdu. A tak ich názory a právne výklady poznajú aj členovia senátu. A tak si senát ŠTS pod vedením sudkyne Sabovej  vybral vyčkávaciu taktiku. Nebolo by predsa dobré vyniesť verdikt, ktorý by sa priečil budúcemu predsedovi ŠTS. A tak môžu rozsudok dotvoriť podľa želania po konzultácii s novým predsedom ŠTS. Aké to priehľadné! Načo si komplikovať život nasledujúcich 5 rokov, keď nemusia. Veď si počkajú koho ministerka Kolíková z troch spomínaných kandidátov vymenuje a potom podľa názoru nového predsedu dokrejujú rozsudok. Preto aj ten mesiac, pretože aj ministerka má mesiac na vymenovanie. Zaujímavý je rovnaký termín s náskokom dvoch-troch dní! 14 dňové dovolenky sú v tomto prípade zanedbateľné.

Pozrime sa však na dve ovplyvňujúce veci, ktoré sprevádzajú tento proces. V prvom spomeniem už právoplatný rozsudok nad Andruškóm. V ňom tá istá sudkyňa Sabová konštatovala, že Andruško konal na podnet sprodtredkovateľky Zsuzsovej a objednávateľa vraždy Kočnera. Čiže už vo vyčlenenom procese odsúdila dvoch aktérov procesu roka ako vinných!!! Celý senát sa na základe tohto mal namietať, pretože je v práve neprípustné najskôr vyriecť právoplatný verdikt o vine a potom súdiť. Dá to jednoducho aj sedliacka logika. A práve kvôli tomu môže celý proces skončiť na Európskom súde a potom sa len budeme čudovať, ako rozhodne naozajstná nestrannosť.

A práve z tohto dôvodu už nemal senát pokračovať v rozhodovaní a mal odstúpiť, pretože vopred odsúdil páchateľov. A tak na ich počínanie v hlavnom procese padá tieň neobjektivity.

A druhé, čo ma zaráža, je to, že sa predsedníčka senátu pri výpovediach kolegov zavraždeného Kuciaka rozplakala. Sudkyňa musí byť otrlý človek a nie vyjavovať na verejnosti svoje city. Ako teda môže správne a nestranne rozhodnúť žena,ktorá sa nevie ovládať a ktorou lomcujú citové pocity priamo počas pojednávania. Môže byť verdikt z jej úst nestranný a citovo neovplyvniteľný? To asi oddeliť nejde.

Pozor , neobhajujem ani Zsuzsovú ani Kočnera. Ak sú obaja vinní a dokážu im vinu, nech ich exemplárne potrestajú.

Aj ja som bol obeťou kopacieho útoku zo strany veksláckych gaunerov Steihübela, Farkaša a Čučanova a nie tajne, ale verejne pred minimálne 100 svedkami, ale predseda senátu Obvodného súdu BA1 Mihál v rozsudku z 30.1.94 a na odvolaní na Mestskom súde predseda senátu Mikuš  vo verdikte z 23.8.95 všetkých troch oslobodili (Mihál v v ústnom zdôvodnení konštatovai, že ma síce dokopali, ale nie je jasné, ktorý a koľko, tak sú nevinní, v rozsudku vraj pre nedostatok dôkazov!!!. Vyplynulo z toho, že som bol špeciálny akrobat, ktorý si dokázal kopnúť do oblasti obličky a aj do slychu na hlave a ako vtedy napísal nejaký škrabálek z Nového času, ktorý ani nevedel správne napísať moje priezvisko a napísal typický novočasovský titulok: „P. Jazc  sa zbil sám!.“ A naviedli ho na to sudcovia Juraj Mihál s Jaroslavom Mikušom, ktorí objavili moje špeciálne schopnosti!!!). Ja mám informácie, že nie pre nedostatok dôkazov, ale pre „geršličky“ a to v hojnom množstve na vtedajšie pomery uzrel svetlo sveta takýto verdikt. Veď aj odvolanie na mestskom súde trvalo 20-30 minút. Tu možno hľadať aj zrod beztrestných následných útokov na ľudí, podnikateľov a špeciálne na novinárov (Lesná, Korda a ďalší), ktorý vyústil do masových vrážd mafiánmi a aj  dvojnásobnej vraždy novinára so snúbenicou. Nebudem sa vyjadrovať k tomu, či si to Kočner objednal. Kočner bol tiež novinár a je pre mňa nepredstaviteľné, že aj keď už bývalý novinár si objedná vraždu novinára. Na to má média, aby sa mohol brániť. A tak aj Kočner konal. Dodnes vidieť na Youtube jeho tlačovky, ktoré jasne vyvracali obvinenia aj zo strany Kuciaka. Pozor ešte raz opakujem. Neobhajujem Kočnera, ani Zsuzsovú. Len sa zamýšľam nad vedením procesu roka na Slovensku. Nie je totiž všetko a vždy čierne, ako sa niekedy zdá (Verejnosť kŕmená médiami mainstreamu čaká maximálnu satisfakciu), ale v tomto prípade je to priesvitné!

Pavel Jacz

Nepoznám nadávku či prívlastok na Matoviča, ktorými by som ich neurazil, ak by som ich použil na neho.

27.06.2024

Takže, na úvod sa ospravedlňujem všetkým nadávkam a prívlastkom, ktoré použijem v súvislosti s naším „nepoškvrneným“ trnavským „Bohom zla, klamstiev, podrazov, bezcitnosti a túžbou prešľapávať a dupať so svojou pravdou po mŕtvolách“. V pléne debaty k zákonu „Lex atentát“ si takto zakecal či zatrepal za rečníckym pre neho len kecpultom či trepopultom v [...]

Skrachovala známa super luxusná cestovná kancelária!

14.06.2024

Pred piatimi rokmi vznikla nová cestovná kancelária, ktorá prispôsobuje cesty na mieru svojim zákazníkom a všetko v jednej cene all inclusive. A bola veľmi úspešná. Dokonca ako jedna z mála cestoviek vlastnila aj luxusne zariadené lietadlo Airbus za 42 miliónov s doletom 9000 km, s ktorým zaletela so svojimi zväčša stálymi solventnými zákazníkmi do mnohých turistických [...]

Po Ilievovi, Dibákovej, Dírerovi „dobrovoľne odídu“ ďalší angažovaní neobjektívci sediaci v moderátorskych kreslách.

28.05.2024

Čistiť od obrých pliev to začali v TA3. Moderátor Iliev, ktorý nastúpil do relácie V politike po nútenom odchode neobjektívneho Dolinského, už asi nemohol zniesť na svoju útočnú opozičnú moderátorskú politickú prácu tlaky, tak sa akože „dobrovoľne“ po česky povedané „odklidil“ do svojej novej debatnej, ale už apolitickej relácie. To sme si vydýchli po prvý [...]

Harris

Harrisová je vo výhode, veď nemá 80. Zľakne sa jej Trump?

23.07.2024 06:00

Svojho osemdesiatnika sa zbavili demokrati, keď 81-ročný vládca Oválnej pracovne Joe Biden oznámil, že odstupuje zo súboja o Biely dom. Či urobí Trump (78)?

fico, matovič, PVV

Výzvy na zmierenie krachujú, Smer a SNS sú proti. Politológovia: Matovič a Fico za jedným stolom? Nemožné

23.07.2024 06:00

Z koaličných strán tak ochotu vyjadruje zatiaľ len Hlas. SNS v stretnutí zmysel nevidí, podobne ako niektorí členovia Smeru. Problémom je pre koalíciu najmä hnutie Slovensko Igora Matoviča.

Kamala Harrisová

Kamala Harrisová v kampani získala za jediný deň rekordných 81 miliónov USD. Pred rokmi jej prispel aj Trump

23.07.2024 05:55

Hlavná kandidátka na demokratickú nomináciu na americký prezidentský súboj Kamala Harrisová získala za jeden deň od darcov 81 miliónov dolárov.