Založ si blog

Zanechal Covid 19 na nejakých mozgoch Bratislavského magistrátu veľké brázdy, alebo je to progresívna korupcia?

Bratislava má niekoľko parkov a lesoparkov a je najzelenejším mestom v Európe. Po Železnej studničke a parku v Sade Janka Kráľa je ďalším najobľúbenejším miestom Horský park, kam najmä po víkendoch smeruje mnoho Bratislavčanov. Je blízko, prakticky v strede mesta. Je obľúbeným miestom na rodinné vychádzky s deťmi, ale aj pre starých a menej pohyblivých ľudí. A na toto asi zabudli na magistráte. Na magistráte, kde prednedávnom šarapatil koronavírus. A ten musel zanechať hlboké stopy aj na mozgoch, ktoré vymysleli neuveriteľnú nepredvídavú a alogickú somarinu.Aký to kontrast s predvídavosťou a logickosťou iniciátora založenia Horského parku, ktorým bol najlepší mešťanosta Bratislavy Heinrich Justi.  Ako píše Ján Vyhnánek v Bratislavských rožkoch: „Bol to on, kto v roku 1869 inicioval, aby mesto kúpilo Študentskú horu od Mestského polievkového združenia, bol to on, kto poveril mestského inžiniera Antona Sendleina, aby vypracoval plán vychádzkových ciest a bol to on, kto po celý čas výkonu svojej funkcie držal nad parkom ochrannú ruku“. A predvídavosť Justiho trvá do dnešných dní už 151 rokov.

Na jednom z dvoch stojanov s názvom Korzo Horský park napísali: „ Milé Bratislavčanky, milí Bratislavčania“ toto podliezavé oslovenie obyvateľov hlavného mesta predznamenáva, že z milých a nie vážených budú rozčúlení, srdití, nadávajúci a hromžiaci Bratislavčania, ďalej čítame „Spolu s Hlbokou cestou a promenádou Horský park tak vznikne jeden z najväčších priestorov pre peších v Starom meste!!!!“ Hurá, idem sa z toho zblázniť, že progresívne mozgy na magistráte si čosi zaumienia a bezhlavo sa chcú zapáčiť. A je jedno, komu. Že to väčšina odmietne ich nezaujíma, veď záujem jednotlivca, alebo malej skupinky ľudí je prednejší!

Na všetkých troch smeroch teda na príjazdových asfaltových komunikáciách bude od 1. júla max. 20 km rýchlosť a na Novosvetskej od Slavína, Nekrasovovej a Lesnej ceste bude zakázané parkovať!!! Vraj kvôli bezpečnosti!!! Bývam 800 metrov od Horského parku od narodenia a chodievam tam od malička skoro denne, ale nehodu som tam doteraz nezažil. Ani kolíziu s chodcami so nezaznamenal. A drvivá väčšina šoférov tu jazdí pomaly a obozretne, lebo vie, že tu môžu stretnúť stretnúť chodcov. A nejaký „premúdry“ mozog na magistráte vymyslel, že z tých troch príjazdových ciest od Slavína, od reštaurácie Funus a od internátu na Patrónke urobia pešiu zónu!!! Pešiu zónu, kde bude možno prejsť autom, ale parkovanie bude tabu!!! Vozidlá tak zapratajú rýchlejšie a frekventované a cesty po celom okolí Horského parku – Prokopa Veľkého, Hroboňovu, cestu na Slavin a Búdkovu cestu! Ktorý z tých mozgov, čo to vymyslel zaručí, že malé nedočkavé, alebo po prechádzke rozkokošené deti nevbehnú pod kolesá rýchlejšie idúcich automobilov. Predvídavosť a logika toho, kto to vymyslel je na úrovni mentálne retardovaného, alebo egoistického skorumpovaného jedinca!

Nič mi z toho nevychádza, len to, že nejaký vplyvný obyvateľ, ktorý si tam postavil haciendu, pretože normálnu vilu v tejto milionárskej lokalite tam neuvidíte, zaúradoval a choré progresívne mozgy na Bratislavskom magistráte v dopravnej komisii mu to odobrili. Mám dôvodné podozrenie, že tým obyvateľom môže byť vysoko postavený politik, ktorý je momentálne veľmi škandalizovaný medzi novinármi a ktorý si tam postavil svoju „francúzsku počiatkovinu“.

A tak chcú tých, ktorí využívajú prechádzky po lesných cestičkách s husto posiatymi lavičkami na odpočinok najmä pre staršíc,h z Horského parku odstaviť. Behávať i tráviť voľný čas do Horského parku chodievajú aj politici i známe tváre a aj primátor, ale nechce sa mi veriť, že to vyšlo z jeho hlavy. Ale možné je všetko. Ja chápem domácich, ktorí bývajú v uličkách okolo, že je tam počas víkendu väčší ruch, ale keď si stavali svoje vily a paláce na najlukratívnejších miestach Bratislavy, tak vedeli, kde si ich stavajú, pretože Horský park je obľúbeným miestom na vychádzky už od tretie storočie a v nedeľu bol vždy hodne navštevovaný. A rodiny sem prichádzali autami.

Jednoducho povedané Covid 1í zaúradoval v mozgovniach úradníkov na Bratislavskom magistráte na 100 percent.

Už teraz vybrúsili asfalt na začiatkoch všetkých troch príjazdových ciest a pravdepodobne tam budú stĺpiky, ako aj v centre mesta. Len jedno mi nejde do hlavy, že pri dnešnej korono-finančnej mizérii dávajú na takéto úpravy peniaze a jazdíme naďalej po rozbitých cestách a chodíme po burinou zarastených chodníkoch v okolí, ktoré sú v správe Obecného úradu Starého mesta. Jedno šťastie je, že zima bola mierna a tak nezanechala toľko výmoľov na uliciach ako po iné roky.

Nuž, dožijeme sa ďalšieho progresívneho pakroku z magistrátu a Horský park bude slúžiť iba fyzicky zdatným, pretože v okolí nebude kde parkovať i keď miesto je na frekventovanej Búdkovej ceste pri depe trolejbusov. Ale to treba prejsť cez frekventovanú cestu, kde sa môže stať tragédia. A parkovať pri reštaurácii Funus nie je kde. Tých pár miest pod kostolom je obsadených denno denne od rána do večera. Možností je niekoľko. A tak si zatipujte v teste, prečo takúto diktátorskú idiotinu mohol schváliť niekto z úradníkov, ktorý sa ani nedokázal na oznamy podpísať:

1. asi tam býva (jú),

2. toho úradníka , alebo úradníkov niekto podmazal (i),

3. je (sú) to diletant(i),

4. má (majú) koronou napadnutú mozgovňu (e).

Čo si myslíte, ktorá z možností je správna odpoveď? Mne to vychádza na prvé dve možnosti s priklonením sa k vyššiemu číslu!!!

Pavel Jacz

Ako mohol Kollár bez fantázií a nápadov zbohatnúť? Dva koaličáky mu dali za pravdu. Čo iné, keď stiahli chvosty?

08.07.2020

Vychádzam zo včerajšej vety slovenskej hanby sediace v kresle predsedu parlamentu Kollára na ním samo vyhlásené hlasovanie o samo-dôvere po jeho plagiátorstve. Aj to len dokumentuje, že ani v diplomovej práci ako skoro päťdesiatnik nemal nápady a fantáziu. Ako teda mohol bez fantázií a nápadov tak zbohatnúť? Prečo to konštatujem? Pre jeho úžasnú vetu v auditóriu [...]

Jáá – Kollár jedenácty, hlava pomazaná, z boží vůle předsedokrál, : „A neodstúpim! “

03.07.2020

Ak by som odstúpil, tak (stranička) SME-rodina odíde z vládnej koalície. Musí, alebo bude chcieť odísť, pretože tie tri plány, s ktorými išiel do koalície ako veľkootecko (preto jedenácty) a veľkopodnikateľ sa asi začínajú rozplývať. A tak Kollár kalkuluje – buď všetko, alebo nič! Ale on predsa poctivo podľa právnych noriem napísal diplomovku a neodpisoval, iba [...]

Diletantský dôvod ministra Mikulca. Policajný prezident Lučanský ho ako ministra neuznáva.

01.07.2020

Včera Pán Prezident policajného zboru SR Lučanský oznámil verejnosti, že pre iný pohľad na riadenie polície a nezhody s ministrom vnútra odchádza k 31. augustu z funkcie a po 30-tich rokoch aj z policajného zboru. Jeho vyše ročná púť v najvyššej funkcii zaznamenala nevídané výsledky na naše pomery. Pod jeho vedením sa vyšetrili kauzy, o ktorých sme si mysleli, že sa [...]

pocasie-9-7-2020

Rozdelené Slovensko. Počasie bude iné na severe, iné na juhu

09.07.2020 06:00

Medzi južnými a severnými časťami Slovenska budú výraznejšie rozdiely v počasí. Kde bude dážď a kde len oblaky?

NR SR

Bez mandátu a bez majetku? Koalícia chce nový úrad na preverovanie politikov

09.07.2020 06:00

Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií začal konanie voči exšéfke Súdnej rady Lenke Praženkovej. Dôvodom je možný nesúlad medzi jej príjmami a majetkom.

Greece Migrants Portugal

Migrácia: Nemci očakávajú solidaritu

09.07.2020 06:00

erlín dúfa, že uspeje tam, kde iní zlyhali. Nemecko sa počas svojho polročného predsedníctva Rady EÚ pokúsi pohnúť s reformou azylového a migračného systému.

koronavírus, Nevada

ONLINE: Koronavírus potvrdili už u 12 miliónov ľudí

09.07.2020 05:55

Počet ľudí s pozitívnymi testami na koronavírus vo svete neustále narastá. V súčasnosti prekročil hranicu 12 miliónov ľudí. Viac ako 548-tisíc ľudí zomrelo.