Založ si blog

Zanechal Covid 19 na nejakých mozgoch Bratislavského magistrátu veľké brázdy, alebo je to progresívna korupcia?

Bratislava má niekoľko parkov a lesoparkov a je najzelenejším mestom v Európe. Po Železnej studničke a parku v Sade Janka Kráľa je ďalším najobľúbenejším miestom Horský park, kam najmä po víkendoch smeruje mnoho Bratislavčanov. Je blízko, prakticky v strede mesta. Je obľúbeným miestom na rodinné vychádzky s deťmi, ale aj pre starých a menej pohyblivých ľudí. A na toto asi zabudli na magistráte. Na magistráte, kde prednedávnom šarapatil koronavírus. A ten musel zanechať hlboké stopy aj na mozgoch, ktoré vymysleli neuveriteľnú nepredvídavú a alogickú somarinu.Aký to kontrast s predvídavosťou a logickosťou iniciátora založenia Horského parku, ktorým bol najlepší mešťanosta Bratislavy Heinrich Justi.  Ako píše Ján Vyhnánek v Bratislavských rožkoch: „Bol to on, kto v roku 1869 inicioval, aby mesto kúpilo Študentskú horu od Mestského polievkového združenia, bol to on, kto poveril mestského inžiniera Antona Sendleina, aby vypracoval plán vychádzkových ciest a bol to on, kto po celý čas výkonu svojej funkcie držal nad parkom ochrannú ruku“. A predvídavosť Justiho trvá do dnešných dní už 151 rokov.

Na jednom z dvoch stojanov s názvom Korzo Horský park napísali: „ Milé Bratislavčanky, milí Bratislavčania“ toto podliezavé oslovenie obyvateľov hlavného mesta predznamenáva, že z milých a nie vážených budú rozčúlení, srdití, nadávajúci a hromžiaci Bratislavčania, ďalej čítame „Spolu s Hlbokou cestou a promenádou Horský park tak vznikne jeden z najväčších priestorov pre peších v Starom meste!!!!“ Hurá, idem sa z toho zblázniť, že progresívne mozgy na magistráte si čosi zaumienia a bezhlavo sa chcú zapáčiť. A je jedno, komu. Že to väčšina odmietne ich nezaujíma, veď záujem jednotlivca, alebo malej skupinky ľudí je prednejší!

Na všetkých troch smeroch teda na príjazdových asfaltových komunikáciách bude od 1. júla max. 20 km rýchlosť a na Novosvetskej od Slavína, Nekrasovovej a Lesnej ceste bude zakázané parkovať!!! Vraj kvôli bezpečnosti!!! Bývam 800 metrov od Horského parku od narodenia a chodievam tam od malička skoro denne, ale nehodu som tam doteraz nezažil. Ani kolíziu s chodcami so nezaznamenal. A drvivá väčšina šoférov tu jazdí pomaly a obozretne, lebo vie, že tu môžu stretnúť stretnúť chodcov. A nejaký „premúdry“ mozog na magistráte vymyslel, že z tých troch príjazdových ciest od Slavína, od reštaurácie Funus a od internátu na Patrónke urobia pešiu zónu!!! Pešiu zónu, kde bude možno prejsť autom, ale parkovanie bude tabu!!! Vozidlá tak zapratajú rýchlejšie a frekventované a cesty po celom okolí Horského parku – Prokopa Veľkého, Hroboňovu, cestu na Slavin a Búdkovu cestu! Ktorý z tých mozgov, čo to vymyslel zaručí, že malé nedočkavé, alebo po prechádzke rozkokošené deti nevbehnú pod kolesá rýchlejšie idúcich automobilov. Predvídavosť a logika toho, kto to vymyslel je na úrovni mentálne retardovaného, alebo egoistického skorumpovaného jedinca!

Nič mi z toho nevychádza, len to, že nejaký vplyvný obyvateľ, ktorý si tam postavil haciendu, pretože normálnu vilu v tejto milionárskej lokalite tam neuvidíte, zaúradoval a choré progresívne mozgy na Bratislavskom magistráte v dopravnej komisii mu to odobrili. Mám dôvodné podozrenie, že tým obyvateľom môže byť vysoko postavený politik, ktorý je momentálne veľmi škandalizovaný medzi novinármi a ktorý si tam postavil svoju „francúzsku počiatkovinu“.

A tak chcú tých, ktorí využívajú prechádzky po lesných cestičkách s husto posiatymi lavičkami na odpočinok najmä pre staršíc,h z Horského parku odstaviť. Behávať i tráviť voľný čas do Horského parku chodievajú aj politici i známe tváre a aj primátor, ale nechce sa mi veriť, že to vyšlo z jeho hlavy. Ale možné je všetko. Ja chápem domácich, ktorí bývajú v uličkách okolo, že je tam počas víkendu väčší ruch, ale keď si stavali svoje vily a paláce na najlukratívnejších miestach Bratislavy, tak vedeli, kde si ich stavajú, pretože Horský park je obľúbeným miestom na vychádzky už od tretie storočie a v nedeľu bol vždy hodne navštevovaný. A rodiny sem prichádzali autami.

Jednoducho povedané Covid 1í zaúradoval v mozgovniach úradníkov na Bratislavskom magistráte na 100 percent.

Už teraz vybrúsili asfalt na začiatkoch všetkých troch príjazdových ciest a pravdepodobne tam budú stĺpiky, ako aj v centre mesta. Len jedno mi nejde do hlavy, že pri dnešnej korono-finančnej mizérii dávajú na takéto úpravy peniaze a jazdíme naďalej po rozbitých cestách a chodíme po burinou zarastených chodníkoch v okolí, ktoré sú v správe Obecného úradu Starého mesta. Jedno šťastie je, že zima bola mierna a tak nezanechala toľko výmoľov na uliciach ako po iné roky.

Nuž, dožijeme sa ďalšieho progresívneho pakroku z magistrátu a Horský park bude slúžiť iba fyzicky zdatným, pretože v okolí nebude kde parkovať i keď miesto je na frekventovanej Búdkovej ceste pri depe trolejbusov. Ale to treba prejsť cez frekventovanú cestu, kde sa môže stať tragédia. A parkovať pri reštaurácii Funus nie je kde. Tých pár miest pod kostolom je obsadených denno denne od rána do večera. Možností je niekoľko. A tak si zatipujte v teste, prečo takúto diktátorskú idiotinu mohol schváliť niekto z úradníkov, ktorý sa ani nedokázal na oznamy podpísať:

1. asi tam býva (jú),

2. toho úradníka , alebo úradníkov niekto podmazal (i),

3. je (sú) to diletant(i),

4. má (majú) koronou napadnutú mozgovňu (e).

Čo si myslíte, ktorá z možností je správna odpoveď? Mne to vychádza na prvé dve možnosti s priklonením sa k vyššiemu číslu!!!

Pavel Jacz

Naozaj potrebujeme aj amorálnu voľbu poštou zo zahraničia! ?! ?

24.09.2023

Môj sused vnuk významného umelca, ktorého pozná azda každý Slovák, hneď po absolvovaní vysokej školy odišiel ešte za Mečiara (ako mi povedal, práve kvôli nemu – super dôvod!) pracovať do zahraničia. Dnes sa mu dobre darí v Kanade a Slovensko navštevuje raz do roka vždy počas leta, keď navštívi svojich rodičov. Aj teraz je tu. Keď som išiel v noci venčiť svojho [...]

Na Pročka – slovenského politického šaša nemá ani brazílska futbalová hviezda Neymar.

20.09.2023

Chlapi sa určite pamätajú na Majstrovstvá sveta vo futbale, keď po prvý raz zahviezdil Brazíčlan Neymar. Jeho herecké výkony s bolestne vyzerajúcimi výkrikmi a skrivenou tvárou po zákrokoch, keď sa o neho len šuchli a on už nevidel inú možnosť pri strate rovnováhy ako padať. Mnoho ďalších futbalistov od neho získalo návod ako ovplyvniť rozhodcu, ak stratia loptu v [...]

Smrtiace nebezpečenstvo bratislavských progresívcov je na svete. A Primátor Vallo má trému! ?! ?!

06.09.2023

Určite si pamätáte dopravnú nehodu na Staromestskej ulici na zastávke pri Zochovej ulici v Bratislave. Opitý vodič Dedeček poriadne šliapol na plyn a po vyjdení z podjazdu už nedokázal usmerniť svoj automobil do smeru cesty a na zastávke zabil na mieste piatich študentov. Tu v tomto prípade po vyjdení z podjazdu už nehrala opitosť vodiča hlavnú príčinu. Tá hrala prím [...]

Putin, Kremeľ, Rusko, vojna na Ukrajine, Moskva

Rusko zvyšuje výdavky na obranu. Pripravuje sa na dlhú vojnu?

01.10.2023 11:32

Rusko údajne navrhuje obranný rozpočet v sume 10,8 bilióna rubľov, čo je ekvivalent zhruba 6 percent HDP a nárast o 68 percent v porovnaní s rokom 2023

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Voľby v regiónoch: Volebné miestnosti zdobili kroje, hlasovalo sa aj vo Vysokých Tatrách

01.10.2023 11:14

Slovensko sa v sobotu ponorilo do volebnej aktivity. Ako prebiehalo hlasovanie v rôznych kútoch našej krajiny?

šimečka, PS, progresívne slovensko

Urobíme všetko pre to, aby Fico nevládol, vyhlásil Šimečka

01.10.2023 09:56

Podľa lídra progresívcov existujú dve možné koalície. Rozhodujúce bude, ako sa k výsledkom postaví Hlas.

Turkey Explosion

Centrom Ankary otriasla explózia, odpálil sa samovražedný atentátnik

01.10.2023 09:33, aktualizované: 11:24

K explózii došlo v blízkosti sídla tureckého parlamentu a ministerstva vnútra.