Založ si blog

Zanechal Covid 19 na nejakých mozgoch Bratislavského magistrátu veľké brázdy, alebo je to progresívna korupcia?

Bratislava má niekoľko parkov a lesoparkov a je najzelenejším mestom v Európe. Po Železnej studničke a parku v Sade Janka Kráľa je ďalším najobľúbenejším miestom Horský park, kam najmä po víkendoch smeruje mnoho Bratislavčanov. Je blízko, prakticky v strede mesta. Je obľúbeným miestom na rodinné vychádzky s deťmi, ale aj pre starých a menej pohyblivých ľudí. A na toto asi zabudli na magistráte. Na magistráte, kde prednedávnom šarapatil koronavírus. A ten musel zanechať hlboké stopy aj na mozgoch, ktoré vymysleli neuveriteľnú nepredvídavú a alogickú somarinu.Aký to kontrast s predvídavosťou a logickosťou iniciátora založenia Horského parku, ktorým bol najlepší mešťanosta Bratislavy Heinrich Justi.  Ako píše Ján Vyhnánek v Bratislavských rožkoch: „Bol to on, kto v roku 1869 inicioval, aby mesto kúpilo Študentskú horu od Mestského polievkového združenia, bol to on, kto poveril mestského inžiniera Antona Sendleina, aby vypracoval plán vychádzkových ciest a bol to on, kto po celý čas výkonu svojej funkcie držal nad parkom ochrannú ruku“. A predvídavosť Justiho trvá do dnešných dní už 151 rokov.

Na jednom z dvoch stojanov s názvom Korzo Horský park napísali: „ Milé Bratislavčanky, milí Bratislavčania“ toto podliezavé oslovenie obyvateľov hlavného mesta predznamenáva, že z milých a nie vážených budú rozčúlení, srdití, nadávajúci a hromžiaci Bratislavčania, ďalej čítame „Spolu s Hlbokou cestou a promenádou Horský park tak vznikne jeden z najväčších priestorov pre peších v Starom meste!!!!“ Hurá, idem sa z toho zblázniť, že progresívne mozgy na magistráte si čosi zaumienia a bezhlavo sa chcú zapáčiť. A je jedno, komu. Že to väčšina odmietne ich nezaujíma, veď záujem jednotlivca, alebo malej skupinky ľudí je prednejší!

Na všetkých troch smeroch teda na príjazdových asfaltových komunikáciách bude od 1. júla max. 20 km rýchlosť a na Novosvetskej od Slavína, Nekrasovovej a Lesnej ceste bude zakázané parkovať!!! Vraj kvôli bezpečnosti!!! Bývam 800 metrov od Horského parku od narodenia a chodievam tam od malička skoro denne, ale nehodu som tam doteraz nezažil. Ani kolíziu s chodcami so nezaznamenal. A drvivá väčšina šoférov tu jazdí pomaly a obozretne, lebo vie, že tu môžu stretnúť stretnúť chodcov. A nejaký „premúdry“ mozog na magistráte vymyslel, že z tých troch príjazdových ciest od Slavína, od reštaurácie Funus a od internátu na Patrónke urobia pešiu zónu!!! Pešiu zónu, kde bude možno prejsť autom, ale parkovanie bude tabu!!! Vozidlá tak zapratajú rýchlejšie a frekventované a cesty po celom okolí Horského parku – Prokopa Veľkého, Hroboňovu, cestu na Slavin a Búdkovu cestu! Ktorý z tých mozgov, čo to vymyslel zaručí, že malé nedočkavé, alebo po prechádzke rozkokošené deti nevbehnú pod kolesá rýchlejšie idúcich automobilov. Predvídavosť a logika toho, kto to vymyslel je na úrovni mentálne retardovaného, alebo egoistického skorumpovaného jedinca!

Nič mi z toho nevychádza, len to, že nejaký vplyvný obyvateľ, ktorý si tam postavil haciendu, pretože normálnu vilu v tejto milionárskej lokalite tam neuvidíte, zaúradoval a choré progresívne mozgy na Bratislavskom magistráte v dopravnej komisii mu to odobrili. Mám dôvodné podozrenie, že tým obyvateľom môže byť vysoko postavený politik, ktorý je momentálne veľmi škandalizovaný medzi novinármi a ktorý si tam postavil svoju „francúzsku počiatkovinu“.

A tak chcú tých, ktorí využívajú prechádzky po lesných cestičkách s husto posiatymi lavičkami na odpočinok najmä pre staršíc,h z Horského parku odstaviť. Behávať i tráviť voľný čas do Horského parku chodievajú aj politici i známe tváre a aj primátor, ale nechce sa mi veriť, že to vyšlo z jeho hlavy. Ale možné je všetko. Ja chápem domácich, ktorí bývajú v uličkách okolo, že je tam počas víkendu väčší ruch, ale keď si stavali svoje vily a paláce na najlukratívnejších miestach Bratislavy, tak vedeli, kde si ich stavajú, pretože Horský park je obľúbeným miestom na vychádzky už od tretie storočie a v nedeľu bol vždy hodne navštevovaný. A rodiny sem prichádzali autami.

Jednoducho povedané Covid 1í zaúradoval v mozgovniach úradníkov na Bratislavskom magistráte na 100 percent.

Už teraz vybrúsili asfalt na začiatkoch všetkých troch príjazdových ciest a pravdepodobne tam budú stĺpiky, ako aj v centre mesta. Len jedno mi nejde do hlavy, že pri dnešnej korono-finančnej mizérii dávajú na takéto úpravy peniaze a jazdíme naďalej po rozbitých cestách a chodíme po burinou zarastených chodníkoch v okolí, ktoré sú v správe Obecného úradu Starého mesta. Jedno šťastie je, že zima bola mierna a tak nezanechala toľko výmoľov na uliciach ako po iné roky.

Nuž, dožijeme sa ďalšieho progresívneho pakroku z magistrátu a Horský park bude slúžiť iba fyzicky zdatným, pretože v okolí nebude kde parkovať i keď miesto je na frekventovanej Búdkovej ceste pri depe trolejbusov. Ale to treba prejsť cez frekventovanú cestu, kde sa môže stať tragédia. A parkovať pri reštaurácii Funus nie je kde. Tých pár miest pod kostolom je obsadených denno denne od rána do večera. Možností je niekoľko. A tak si zatipujte v teste, prečo takúto diktátorskú idiotinu mohol schváliť niekto z úradníkov, ktorý sa ani nedokázal na oznamy podpísať:

1. asi tam býva (jú),

2. toho úradníka , alebo úradníkov niekto podmazal (i),

3. je (sú) to diletant(i),

4. má (majú) koronou napadnutú mozgovňu (e).

Čo si myslíte, ktorá z možností je správna odpoveď? Mne to vychádza na prvé dve možnosti s priklonením sa k vyššiemu číslu!!!

Pavel Jacz

Nepoznám nadávku či prívlastok na Matoviča, ktorými by som ich neurazil, ak by som ich použil na neho.

27.06.2024

Takže, na úvod sa ospravedlňujem všetkým nadávkam a prívlastkom, ktoré použijem v súvislosti s naším „nepoškvrneným“ trnavským „Bohom zla, klamstiev, podrazov, bezcitnosti a túžbou prešľapávať a dupať so svojou pravdou po mŕtvolách“. V pléne debaty k zákonu „Lex atentát“ si takto zakecal či zatrepal za rečníckym pre neho len kecpultom či trepopultom v [...]

Skrachovala známa super luxusná cestovná kancelária!

14.06.2024

Pred piatimi rokmi vznikla nová cestovná kancelária, ktorá prispôsobuje cesty na mieru svojim zákazníkom a všetko v jednej cene all inclusive. A bola veľmi úspešná. Dokonca ako jedna z mála cestoviek vlastnila aj luxusne zariadené lietadlo Airbus za 42 miliónov s doletom 9000 km, s ktorým zaletela so svojimi zväčša stálymi solventnými zákazníkmi do mnohých turistických [...]

Po Ilievovi, Dibákovej, Dírerovi „dobrovoľne odídu“ ďalší angažovaní neobjektívci sediaci v moderátorskych kreslách.

28.05.2024

Čistiť od obrých pliev to začali v TA3. Moderátor Iliev, ktorý nastúpil do relácie V politike po nútenom odchode neobjektívneho Dolinského, už asi nemohol zniesť na svoju útočnú opozičnú moderátorskú politickú prácu tlaky, tak sa akože „dobrovoľne“ po česky povedané „odklidil“ do svojej novej debatnej, ale už apolitickej relácie. To sme si vydýchli po prvý [...]

Kamala Harrisová

Harrisová má podporu dostatočného počtu delegátov. V kampani sa chce sústrediť na posilnenie strednej vrstvy a práva žien

23.07.2024 07:29

Viceprezidentka USA Kamala Harrisová si je istá, že v prezidentských voľbách vyhrá nad republikánskym kandidátom Donaldom Trumpom.

Joe Biden

Prezident Biden sa v utorok vráti do Bieleho domu, prekonal covid

23.07.2024 06:44

Očakáva sa, že Biden sa tento týždeň stretne s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Poliaci tlačia, aby spojenci povolili Kyjevu streľbu hlboko do ruského vnútrozemia

23.07.2024 06:25, aktualizované: 08:01

Poľsko nepovažuje povolenie úderov zbraňami od spojencov hlboko v Rusku za eskaláciu situácie, ale za oprávnenú sebaobranu.

Harris

Harrisová je vo výhode, veď nemá 80. Zľakne sa jej Trump?

23.07.2024 06:00

Svojho osemdesiatnika sa zbavili demokrati, keď 81-ročný vládca Oválnej pracovne Joe Biden oznámil, že odstupuje zo súboja o Biely dom. Či urobí Trump (78)?