Založ si blog

Minister Naď včera podpísal zdrap papiera a nie platný rozkaz a Remišová sa vracia do školy na hodiny čítania cudzích slov. Trápnosti členov vlády neustávajú.

Minister Naď včera podpísal zdrap papiera a nie platný rozkaz a Remišová sa vracia do školy na hodiny čítania cudzích slov. Trápnosti členov vlády neustávajú.

Deň, čo deň sa presviedčame o tom, že viacero členov novej „obrodnej“ vlády, o ktorej ponožkové a zásuvkové indivíduum sediace v kresle premiéra tvrdí, že sa zapíše do análov Slovenskej republiky, stále nerozumie štátu a ženie ich dopredu iba pomsta, zloba a veľké huby, aby zakryli svoju nemohúcnosť! Včera sa na tlačovej besede predviedol Naď nie ,ako minister obrany,ale ako komik obrany. Zrušil všetko, čo predchádzajúci minister rozbehol. Zrušil vozidlá s pohonom 4×4 aj tie väčšie s pohonom 8×8. Veď provízie sú na dosah. Rovnako zamotal aj objednanie radarov a jednoducho povedané, všetko, čo urobil jeho predchodca bolo podľa neho na dve veci – na nič a na ho..o., okrem zbytočných drahých a zastaraných stíhačiek, ktoré sa zrazu zrušiť nedajú! Akú mal len Naď veľkú hubu ako opozičný politik. No a „skutek utek“ po „“kapkách hneď na druhý deň po voľbách v rezidencii americkej veľvyslankyne Brinkovej skáče americký odzemok!.

Ale včera minister obrany „zahviezdil“, ako v relácii Trapasstar Slovensko.

Ostentatívne na tlačovej besede podpísal rozkazy o odňatí hodností podplukovníka Boreca a „kapitáňa“ Danka. Borecov rozkaz sa ku mne nedostal, ale po podrobnom prečítaní rozkazu o Dankovi som usúdil, že je to právne neplatný dokument. Vraví sa, aký minister, taký ansámbl. A ten ministra zhovädil. Podpísal papier, ktorý na Slovensku nemá účinnosť. Nabudúce mu možno dajú podpísať aj vlastný rozsudok smrti. Už samotná hlavička dokumentu má zelenomozgový nádych. Ja nepoznám Ministerstvo obrany Slovernskej republiky, ale Slovenskej republiky. A nepoznám ani krajinu SloveRnsko. A keďže v armáde musí byť všetko tip top, tak ten zdrap papiera nemôže platiť a Danko je zatiaľ stále kapitán!!! Predpokladám, že je to rovnako aj s Borecom. A tak si môžem povedať, že asi bude chlieb lacnejší, pretože odňatie hodností, ktoré nemajú žiadny význam, iba slovný, bol jeden z najdôležitejších úkonov dnešného Ministerstva obrany. Úžas!!! No, to bol prvý humor a druhý na rozkaze, ktorý je oveľa závažnejší, že Danko nie je vojak v zálohe, ako sa uvádza v rozkaze, ale desiatnik v zálohe!!! (o odňatí tejto hodnosti nie je v rozkaze zmienka a iný nám neukázal). Takže, aký minister, taký je aj jeho super kvalitný a pomštíchtivo-zlostný, žiaľ neplatný rozkaz. Blamáž v priamom prenose. No a dobrý vojak Švejk by mal z neho radosť, že ho niekto napodobňuje!

Zaujímavé, že si to naši novinári zrazu nevšimli! Predtým im neušlo nič z chybičiek predchádzajúcej vlády. No a Cirkus OĽaNO pokračoval aj po podpise. Švejkovinový Naď chcel byť neuveriteľne zábavný a humorný, ale bolo to skôr rozmýšľanie zakomplexovaného neschopného politika, ktorý sa chcel ukázať veľkodušnosťou k Dankovi. Už len myšlienka v Naďovej hlave, že by sa mu zišiel odborník na provianty pri zásobovaní uzavretých osád a mohol Danka povolať na manévre a ten by ani nemukol, sú spôsoby hodné Rakúsko-Uhorska, Kaligulu, či fašistov a komunistov v päťdesiatych rokoch. Naď, to nebolo smiešne, to bolo zhovädenie samého seba za každú cenu. Skroťte tú nenávisť v sebe. Pozor na to. Akými zbraňami bojuješ, takými zhynieš.

Prejdime na večernú tlačovku ďalšej hviezdy Trapasstar Remišovej. O tom, že to bola nezmyselná tlačovka, lebo oznámenie o niekoho odvolaní sa oznamujú prostredníctvom agentúr, prípadne hovorcov. Ale TA3 a ďalšie média naklusali ako poslušný šíriteľ myšlienok.

Trochu odbočím. Ako sa novinári zabávali na breptoch politikov z opačného tábora. Napríklad, keď si pomýlil Gašparovič Slovensko so Slovinskom. To nebola neznalosť, ale hovorový omyl, čo sa stáva každému. Ako sa len novinári odbavovali na angličtine Jahnátka, ktorú nám mesiac sprístupňovali masmédia. To bolo zábavy! No o včerajšej neznalosti vyslovovania mena s prehlasovaným o – teda ö z úst našej bábkoherečky nešlo o brept. Išlo o totálnu neznalosť bábkoherečky, ktorá by mala ovládať výslovnosť cudzích mien. No to by sme od „inteligentnej“ Remišovej chceli asi veľa a tak sme počuli Poteová sem, Poteová tam. Upozorňujem, že tu nešlo o brept, ale o neznalosť výslovnosti!!! Ešte, že nasledujúci rečník na 7 minútovej zbytočnej tlačovke, ktorá má asi pomôcť zdvihnúť miznúce preferencie Žaluďov, vyslovil meno správne Pötheová. Ak Remišova nie je hluchá, tak sa musela cítiť veľmi trápne. Ale hlavne, že nám divákom, rovnako ako Naď boli na smiech. Nuž, po denných Matovičových kabaretoch, Krajčim, Klusovi, Milanovej atď. sa ďalší „dvaja kompetentní“ členovia vlády predviedli. Len tak ďalej, veď sa vraví, čím horšie, tým lepšie a vládny cirkus bude stále kvetnatejší.

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Košice koronavírus odbery mesto armáda

Vláda už nebude potrebovať núdzový stav, aby niečo prikázala

14.05.2021 12:26

Niektoré opatrenia hospodárskej mobilizácie budú môcť byť prijaté nielen v núdzovom stave alebo vo výnimočnom stave, ale aj v mimoriadnej situácii.

DOD: Ústavný súd SR

Väzba advokáta Ribára bola protizákonná, rozhodol Ústavný súd. Sedí 20 mesiacov

14.05.2021 12:07

Ústavný súd nariadil bezodkladne prepustiť advokáta Martina Ribára. Je vo väzbe podľa Advokátskej komory len preto, že si riadne vykonával svoju advokátsku činnosť.

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.