Založ si blog

Minister Naď včera podpísal zdrap papiera a nie platný rozkaz a Remišová sa vracia do školy na hodiny čítania cudzích slov. Trápnosti členov vlády neustávajú.

Minister Naď včera podpísal zdrap papiera a nie platný rozkaz a Remišová sa vracia do školy na hodiny čítania cudzích slov. Trápnosti členov vlády neustávajú.

Deň, čo deň sa presviedčame o tom, že viacero členov novej „obrodnej“ vlády, o ktorej ponožkové a zásuvkové indivíduum sediace v kresle premiéra tvrdí, že sa zapíše do análov Slovenskej republiky, stále nerozumie štátu a ženie ich dopredu iba pomsta, zloba a veľké huby, aby zakryli svoju nemohúcnosť! Včera sa na tlačovej besede predviedol Naď nie ,ako minister obrany,ale ako komik obrany. Zrušil všetko, čo predchádzajúci minister rozbehol. Zrušil vozidlá s pohonom 4×4 aj tie väčšie s pohonom 8×8. Veď provízie sú na dosah. Rovnako zamotal aj objednanie radarov a jednoducho povedané, všetko, čo urobil jeho predchodca bolo podľa neho na dve veci – na nič a na ho..o., okrem zbytočných drahých a zastaraných stíhačiek, ktoré sa zrazu zrušiť nedajú! Akú mal len Naď veľkú hubu ako opozičný politik. No a „skutek utek“ po „“kapkách hneď na druhý deň po voľbách v rezidencii americkej veľvyslankyne Brinkovej skáče americký odzemok!.

Ale včera minister obrany „zahviezdil“, ako v relácii Trapasstar Slovensko.

Ostentatívne na tlačovej besede podpísal rozkazy o odňatí hodností podplukovníka Boreca a „kapitáňa“ Danka. Borecov rozkaz sa ku mne nedostal, ale po podrobnom prečítaní rozkazu o Dankovi som usúdil, že je to právne neplatný dokument. Vraví sa, aký minister, taký ansámbl. A ten ministra zhovädil. Podpísal papier, ktorý na Slovensku nemá účinnosť. Nabudúce mu možno dajú podpísať aj vlastný rozsudok smrti. Už samotná hlavička dokumentu má zelenomozgový nádych. Ja nepoznám Ministerstvo obrany Slovernskej republiky, ale Slovenskej republiky. A nepoznám ani krajinu SloveRnsko. A keďže v armáde musí byť všetko tip top, tak ten zdrap papiera nemôže platiť a Danko je zatiaľ stále kapitán!!! Predpokladám, že je to rovnako aj s Borecom. A tak si môžem povedať, že asi bude chlieb lacnejší, pretože odňatie hodností, ktoré nemajú žiadny význam, iba slovný, bol jeden z najdôležitejších úkonov dnešného Ministerstva obrany. Úžas!!! No, to bol prvý humor a druhý na rozkaze, ktorý je oveľa závažnejší, že Danko nie je vojak v zálohe, ako sa uvádza v rozkaze, ale desiatnik v zálohe!!! (o odňatí tejto hodnosti nie je v rozkaze zmienka a iný nám neukázal). Takže, aký minister, taký je aj jeho super kvalitný a pomštíchtivo-zlostný, žiaľ neplatný rozkaz. Blamáž v priamom prenose. No a dobrý vojak Švejk by mal z neho radosť, že ho niekto napodobňuje!

Zaujímavé, že si to naši novinári zrazu nevšimli! Predtým im neušlo nič z chybičiek predchádzajúcej vlády. No a Cirkus OĽaNO pokračoval aj po podpise. Švejkovinový Naď chcel byť neuveriteľne zábavný a humorný, ale bolo to skôr rozmýšľanie zakomplexovaného neschopného politika, ktorý sa chcel ukázať veľkodušnosťou k Dankovi. Už len myšlienka v Naďovej hlave, že by sa mu zišiel odborník na provianty pri zásobovaní uzavretých osád a mohol Danka povolať na manévre a ten by ani nemukol, sú spôsoby hodné Rakúsko-Uhorska, Kaligulu, či fašistov a komunistov v päťdesiatych rokoch. Naď, to nebolo smiešne, to bolo zhovädenie samého seba za každú cenu. Skroťte tú nenávisť v sebe. Pozor na to. Akými zbraňami bojuješ, takými zhynieš.

Prejdime na večernú tlačovku ďalšej hviezdy Trapasstar Remišovej. O tom, že to bola nezmyselná tlačovka, lebo oznámenie o niekoho odvolaní sa oznamujú prostredníctvom agentúr, prípadne hovorcov. Ale TA3 a ďalšie média naklusali ako poslušný šíriteľ myšlienok.

Trochu odbočím. Ako sa novinári zabávali na breptoch politikov z opačného tábora. Napríklad, keď si pomýlil Gašparovič Slovensko so Slovinskom. To nebola neznalosť, ale hovorový omyl, čo sa stáva každému. Ako sa len novinári odbavovali na angličtine Jahnátka, ktorú nám mesiac sprístupňovali masmédia. To bolo zábavy! No o včerajšej neznalosti vyslovovania mena s prehlasovaným o – teda ö z úst našej bábkoherečky nešlo o brept. Išlo o totálnu neznalosť bábkoherečky, ktorá by mala ovládať výslovnosť cudzích mien. No to by sme od „inteligentnej“ Remišovej chceli asi veľa a tak sme počuli Poteová sem, Poteová tam. Upozorňujem, že tu nešlo o brept, ale o neznalosť výslovnosti!!! Ešte, že nasledujúci rečník na 7 minútovej zbytočnej tlačovke, ktorá má asi pomôcť zdvihnúť miznúce preferencie Žaluďov, vyslovil meno správne Pötheová. Ak Remišova nie je hluchá, tak sa musela cítiť veľmi trápne. Ale hlavne, že nám divákom, rovnako ako Naď boli na smiech. Nuž, po denných Matovičových kabaretoch, Krajčim, Klusovi, Milanovej atď. sa ďalší „dvaja kompetentní“ členovia vlády predviedli. Len tak ďalej, veď sa vraví, čím horšie, tým lepšie a vládny cirkus bude stále kvetnatejší.

Pavel Jacz

Kto je vlastne nula? Fico, alebo Magda Vašáryová?

29.02.2024

Najideálnejšie je porovnávať dvoch ľudí, alebo kolektívy, ktoré bojujú len v jednej kategórii. Tak napríklad môžeme porovnať dvoch rockerov, dvoch šachistov, futbalové, či hokejové mužstvá či ženské družstvá, i tenistov. Teda tých, ktorý súťažia s rovnakými podmienkami o rovnaké méty. A to svojím jednoduchým „unikátnym“ postrehom! Pri našich dvoch [...]

Poslanec Valášek z PS sa zaradil medzi amerických „sjúper“ vedcov, ktorí objavili bublinu a vodu.

20.02.2024

Slovensko americký poslanec vyštudovaný v USA – progresívny vyznávač vojny či milenec zbraní a zbrojenia, ktorý bol asi aj omylom veľvyslancom i keď v NATO, sa svojím nediplomatickým spôsobom zase prejavil ako štváč. Pripadá mi to, ako keby mal jeho hrdelnú slučku v rukách nejaký zodpovedný uťahovač za mlákou. To, čo v pondelok Valášek natáral o vojne na Ukrajine v [...]

Ani krásna tvárička moderátorky Čimovej z TV Markíza ešte neznamená vzdelanie a znalosti.

07.02.2024

Prevažne súkromné televízie sa zameriavajú najmä na „obálku“ moderátoriek vo svojich reláciách. Čím krajšia i fotogenická tvárička a čím krajšia postava sú základom pre výber okrem milionárov, ale aj súkromných televízií na funkciu moderátoriek. Potom prichádza na rad hlas, výslovnosť a pohotovosť a až potom nasleduje vzdelanie a informovanosť – teda [...]

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Michal Aláč

Progresívci sa ospravedlnili bývalému riaditeľovi SIS Aláčovi

05.03.2024 12:20

Exriaditeľ SIS tvrdí, že hnutie Progresívne Slovensko zasiahlo do jeho osobnostných práv.

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová.

Namiesto dvetisíc 11-tisíc eur. Matovič obvinil Šimkovičovú z kúpy drahých leteniek

05.03.2024 11:53

Ministerka dala postup spoločnosti pri nákupe preveriť.

taraba

Taraba: Všetky stromy napadnuté lykožrútom pôjdu dole

05.03.2024 11:46

Pri jednom chorom strome dochádza k infikovaniu ďalších tisíc stromov, skonštatoval Taraba.