Založ si blog

„Víťaz matematickej olympiády“ Matovič má „najlepšiu“ logiku, pubertálne zmýšľanie a najpremiérskejšie móresy na svete.

Keď sa započúvate do niektorých argumentov nášho „skvelého premiéra“ tak žasnete. Aj v nedeľu v relácii Na telo v TV Markiza opäť potvrdil, že funkcia šéfa vlády mu prerástla cez hlavu. Predviedol sa stratou pamäti, „vynikajúcou“ matematikou a svojimi „super logickými“ argumentami. Najskôr povedal, že Pellegrini nakúpil predražené testy, hneď na to, že jeho vláda ušetrila 4 milióny Euro, keď ich odmietla, ale nakúpila iba pol milióna tých, ktoré Matovič posielal do Dunaja. Ale, že tie isté testy od toho istého výrobcu nakúpil o jedno Euro navyše za kus, tak logicky“ ušetril 4 milióny €. Jeho argument si mýli pojmy s dojmami: „Vyjednali sme obrovskú zľavu 4 milióny, kedže sme kúpili polovicu testov!“ Matematickú Nobelovku nemôže získať predsa nikto iný, ako náš trnavský víťaz matematickej olympiády! Takže vysvetlime si „super logiku“ Matoviča. Milión testov za cenu 8,90 € za kus sú predražené a pol milióna rovnakých testov za 9,90 € za kus je šetrenie. No nemáme ich milión, ale iba pol milióna a to bol hlavný argument šetrenia. Ak ich budeme ešte potrebovať viac, určite ušetríme zase, keď budú stáť už 10,90, alebo 11,90 €. Aká to „úžasná“ logika indivídua sediaceho v kresle premiéra. Asi veľa blicoval, keď mali skúšanie a písomky z matematiky!

Aj jeho druhý matematický argument ako reakcia na Tomáša zo Smeru, ktorý kritizoval situáciu v domovoch dôchodcov, sa odvíja od matematiky. Aby zhodil súpera zo schodov, vymyslí aj čerta. SMERáci podľa Matoviča kúpili 1000 minerálok pre zamestnancov DSS a ako to povedal samotný Matovič, citujem: Keď som to prepočítal, tak ich to stálo 50 Euro.“ Výborne Zmatkovič, len povedz všetkým dôchodcom, kde kúpia minerálku za 5 centov. „Úžasné matematické schopnosti“ má náš 25 percentný zázrak z Trnavy! Veď 600 km denne, ktoré najazdila jeho mama – určite zautomatizovaná železná lady s Fabiou, tomu plne zodpovedá. No a blíži sa téma oživovania ekonomiky. Uvidíme, ako bude „víťaz matematickej olympiády“ zvládať aj túto náročnú úlohu!

Navyše Matovič tvrdí, že si nepamätá, čo povedal vo februári o špeciálnom prokurátorovi, že sa s ním stretne a povie mu, aby sa porúčal. Doteraz sa s ním nestretol.  No, to nie je jediný prípad, on mnoho ráz zabudol, čo povedal pred jedným dňom. Zabudol sa aj zobudiť a nielen zo spánku. Takže na Matoviča, ako svedka sa nespoliehajte, lebo súdne pojednávania trvajú aj niekoľko rokov. No a mať v kresle premiéra človeka, ktorý trpí po vyše mesiaci stratou pamäti je „úžasná“ výhra. Veď preto môže trepať dve na tri.

No a zaklincoval to „superlogickými“ argumentami na prieskum o zvládaní pandémie, keď prehral s Pellegrinim o 17 %. Všetko dva krát presmeroval iba na počet testov a kľukov, ktoré však nedokumentujú jeho slová o zvýšení počtu nakazených, ktoré tak rád vyslovoval. (Čísla nám zvýšilo jedno seniorské centrum, prišelci, pre ktorých je zrazu Slovensko, na ktoré kašlali po 15-20-tich rokoch záchranou a cigánske, pardon, aby mi opäť nevyhodili článok, tak marginalizované, alebo rómske osady. A jednu v Bystranoch nám Slovákom dal za vzor. Aká to pocta Matovič! A my sa teda musíme ešte veľa učiť ako nepracovať, ako brať sociálne dávky, ako si nectiť zákony, predpisy, čistotu a poriadok, rozmnožovať sa so sestrou, dcérou, či vnučkou. Vďaka za návod bezstarostného života!). Na to sa ale agentúra nepýtala, ale na celkove zvládnutie krízových opatrení. Ani všetci jeho voliči si nemyslia, že to lepšie zvláda. Veď má zásluhu na tom, že nemá dostatočnú kapacitu v mozgovni, že mu chýbajú pamäťové bunky, a absentujú u neho rozmýšľanie , logika a predvídavosť. A tieto schopnosti rozumového centra, či chceme, alebo nie, sa u Matoviča poriadne nevyvinuli! A z toho rezultuje, že má navyše aj detinsko-pubertálne spôsoby.

Priam pubertálne vyzneli dva z jeho mnohých čudných facebookových výlevov. Prvý obrázok so smradľavými premiérskymi ponožkami počas zasadnutia vlády a druhý – otvorená zásuvka z kancelárie premiéra so zabudnutými dojčenskými potrebami vraj od Pellegriniho. Tento predpubertálny nápad – teda také niečo podobné dokážu zverejniť škaredšie 11 až 13 ročné závistlivé, senzáciechtivé a pomstychtivé dievčatá na tie krajšie. No, indivíduum sediace v kresle premiéra ich statočne tromflo.

Zaujímavé bolo aj jeho chválenkárstvo na včerajšej tlačovej besede, ktorú si sám moderoval. Ozrejmil nám Matovičov neúctivý prístup k európskym špičkám, keď na otázku: Igor, ako to u Vás robíte, že máte také dobré čísla pri Covide? A Igor (pochybujem, že ho niekto z európskych, na rozdiel od nášho, slušne vychovaných premiérov takto oslovil, keďže sa ešte osobne nepoznajú, iba cez telemosty) im odvetil, ako povedal s humorom, že falšujeme čísla!!! Všetci šéfovia vlád EÚ majú určite o Matovičovi všetky informácie. Aj to, aký to je šašo. A ak to bola pravda, tak to o sebe len potvrdil. Len, aby mal v budúcnosti možnosť s niekym sa aj v súkromí porozprávať a čosi pre Slovensko vybaviť!?!? Obávam sa toho, aby ho nebrali, ako nútený element do počtu dvadsať sedmičky. Slušnosť, úcta a pokora je pre toto slovenské indivíduum z Trnavy španielska dedina. A tak platí staré pravidlo. Akí sme, takú vládu si zaslúžime!

Pavel Jacz

Kto je vlastne nula? Fico, alebo Magda Vašáryová?

29.02.2024

Najideálnejšie je porovnávať dvoch ľudí, alebo kolektívy, ktoré bojujú len v jednej kategórii. Tak napríklad môžeme porovnať dvoch rockerov, dvoch šachistov, futbalové, či hokejové mužstvá či ženské družstvá, i tenistov. Teda tých, ktorý súťažia s rovnakými podmienkami o rovnaké méty. A to svojím jednoduchým „unikátnym“ postrehom! Pri našich dvoch [...]

Poslanec Valášek z PS sa zaradil medzi amerických „sjúper“ vedcov, ktorí objavili bublinu a vodu.

20.02.2024

Slovensko americký poslanec vyštudovaný v USA – progresívny vyznávač vojny či milenec zbraní a zbrojenia, ktorý bol asi aj omylom veľvyslancom i keď v NATO, sa svojím nediplomatickým spôsobom zase prejavil ako štváč. Pripadá mi to, ako keby mal jeho hrdelnú slučku v rukách nejaký zodpovedný uťahovač za mlákou. To, čo v pondelok Valášek natáral o vojne na Ukrajine v [...]

Ani krásna tvárička moderátorky Čimovej z TV Markíza ešte neznamená vzdelanie a znalosti.

07.02.2024

Prevažne súkromné televízie sa zameriavajú najmä na „obálku“ moderátoriek vo svojich reláciách. Čím krajšia i fotogenická tvárička a čím krajšia postava sú základom pre výber okrem milionárov, ale aj súkromných televízií na funkciu moderátoriek. Potom prichádza na rad hlas, výslovnosť a pohotovosť a až potom nasleduje vzdelanie a informovanosť – teda [...]

Marian Kočner

Kočner na Súdnom dvore EÚ uspel. Za zverejnenie informácií z jeho mobilov dostane odškodné

05.03.2024 11:11

Bolo porušené právo Kočnera na rešpektovanie súkromného a rodinného života.

Tamás Sulyok

Od polnoci je Tamás Sulyok prezidentom Maďarska

05.03.2024 10:42

Katalin Nováková sa vzdala postu 10. februára.

Ľudovít Makó

Makó posielal do väzenia najvplyvnejších ľudí na Slovensku. NAKA ho obvinila pre úplatky, ku ktorým sa nepriznal

05.03.2024 10:17

Na základe jeho výpovedí takmer skončil vo väzbe aj Robert Fico.