Založ si blog

Začína mať Čaputová výčitky svedomia? Kto by ich nemal a najmä voliči Matoviča, keď vidia, aké indivíduum sa nás snaží previesť zatiaľ jemným slovenským koronavírusom.

Ešte pred vymenovaním novej vlády som písal naliehavú žiadosť prezidentke, aby počkala s vymenovaním novej vlády, že v rozbehnutom vlaku nie je dobré vymeniť rušňovodiča. Určite sa to dostalo až k nej, veď to čítalo vyše 70 tisíc ľudí. Vôbec sa nad tým nezamýšľala a bezhlavo a rýchlo vymenovala nového premiéra, len aby už nebol SMER vo vláde! Potvrdila, že v jej inteligenčnom zmýšľaní a schopnostiach chýba nadstraníckosť, hlavne rozhľad a  tak dôležitá politická predvídavosť pozrieť sa aj za štyri či päť rohov. Dala všetkým rozmýšľajúcim občanom Slovenska o sebe vedieť, že ani žiadnou političkou nie je, iba blonďavou kráskou z Pionierskeho paláca, že kvalifikácia premiestnenia pezinskej skládkynestačí a na úrad prezidenta je minimálnou vzdelanosťou, rozhľadom a skúsenosťou. Už na svoj chybný krok prišla, ale môže byť neskoro! Môže si teda sama spytovať svedomie, ak budeme mať množstvo obetí. Dnes ráno ich bolo zatiaľ 12.

Máme teda indivíduum sediace v premiérskom kresle ktorý denno denne usporiada jednu až dve plačo-tlačovky, na ktorej nikdy nezabudne „pochváliť svojho najlepšieho priateľa a totálne spriaznenú dušu s názvom SMER“.

Som zvedavý, ako by reagoval, ak by sa prípad domova dôchodcov z Pezinka stal jeho predchodcovi Pellegrinimu. Okamžite by vykrikoval, že iba príkaz na špeciálny režim nestačil (tak ako to bolo v prípade ľudí, ktorí mali byť povinne v domácej karanténe) a po nástupe do funkcie by zorganizoval NAKA, aby Pellegriniho šupla do väzby a vyšetrovala! A to preto, že nezabezpečil okolo každého domova policajtov a armádu, prípadne plot proti emigrantom, ktorý má armáda na skladoch.

Nevravím, že toto indivíduum v kresle premiéra sa nesnaží pracovať na plné obrátky, ale žiaľ iba to na funkciu premiéra nestačí. Na tomto poste musíte mať aj iné danosti, nielen si vyzúvať smradľvé topane na rokovaní vlády a ukázať ponožkové čongále celému Slovensku, vyplakávať aj na facebooku a osočovať novinárov, ktorí už zistili, čo je zač a nazvať ich mudrosráčmi. A tak mi prichádza na um porekadlo: „ Akými zbraňami bojuješ, takými aj zahynieš!“ Mal by zaloviť v pamäti, aké praktiky používal práve on!

A nech si Matovič nemyslí, že útoky novinárov utíchnu. Aj oni sami vidia, že na funkciu predsedu vlády ešte nedorástol a že sa musí ešte veľa učiť. A ak by sa vôbec dokázal naučiť, potom by bol správny chlap na správnom mieste. Ale to je pri jeho schopnostiach a psychickej labilite skôr nedobytná méta!

Zaujímavá pre tohto narcisa bola jeho druhá plačo-tlačovka v piatok (Počas prvej robil iba moderátora ministrovi financií a popritom stačil oznámiť, že Slovensko bude „európsky ekonomický tiger!“ Aké pôsobivé!!!), na ktorej v priebehu minúty – dvoch si sám sebe odporoval. Odpovedal na otázku, či už má nejaký plán v prípade postupu opatrení proti COVIDu-19. Odpovedal, že nemôže mať nejaký plán, pretože sa denno denne objavujú nové situácie a skutočnosti a hneď na to zaútočil na Pellegriniho, že ako môže mať plán, keď mu ho predchádzajúca vláda nedodala! No výborná argumentácia Igi, ale učiteľ by ti povedal, že si sa ešte dostatočne nepripravil z logiky, musíš sa ešte doučiť a vyskúša ťa na druhý deň. V piatok si dostal päťku.

Zastavím sa aj pri tvojich amatérskych opatreniach.

Tak, po prvé Matovič – veľkonočná zámka. Takéto uzavretie sa pripravuje v tajnosti a treba ho pripraviť. Jednoduchá logika tvrdí, dať vytlačiť dostatočné množstvo jedinečných nálepiek na auto, ktoré vytlačí diskrétne jedna firma v počte, aby pokrylo všetky potreby tých, čo potrebujú jazdiť a za jeden deň to rozniesť všetkým starostom, ktorý by to v deň vyhlásenia situácie lepili na čelné sklá aut s počtom cestujúcich. Starostovia vedia, kto musí ísť do práce, do nemocnice a na neodkladné cesty. Balík môžu otvoriť až v deň, keď im to oznámite. Vyhlásiť zákaz pohybu o 23. hodine v noci so začiatkom v skorých ranných hodinách a armádou a policajtmi uzavrieť všetky obce, dediny a mestské časti. Vozidlá s nálepkami by len spomalili vozidlá pri kontrolách. Takže by sa nestalo to, načo sa motoristi sťažovali a ty si obvinil policajtov, ktorí konali iba na tvoj príkaz. A nebolo by toľkých špekulantov, ktorí sa rýchlo presťahovali k svojim rodičom ešte pred zákazom a mohli roznášať nákazu. Ale na to treba mať Maťko aj trošku Filipa v kešeni, kreatívnosti a predvídavosti, aby si to dokázal takto jednoducho a efektívne zorganizovať.

Po druhé. Máš nakazené cigánske osady. Na nich platí iba strach z polície a armády a sociálne dávky. Ako krásne ich za disciplinovanosť pri preberaní dávok pochválil prezident Lučanský (mne a ostatným ľuďom sa žiadny prezident ani policajný nikdy verejne nepoďakoval, že sme bol disciplinovaní, keď som čakali na pošte v dlhom rade na prevzatie listov!!! Považujem to za ozajstnú diskrimináciu ďakovať iba časti obyvateľstva!). Máš problém s osadami a nevieš, ako to budeš riešiť. Pokuty nikdy nebudú mať v cigánskych osadách opodstatnenie. Bojíš sa totálne a hermeticky uzavrieť osady. Vraj nemáš ľudí. Ale ak by si sa nevenoval iba prešľapom SMERu a sledoval ako poslanec aj všetky informácie z politiky a života, vedel by si, že armáda vlastní aj rozkladacie ploty proti nájazdom emigrantov. Neviem, na koľko kilometrov sú rozkladacie ploty, ale určite nie len na 300 metrov, Bude to niekoľko desiatok km. K tomu treba v osadách vyhlásiť výnimočný stav a na každú osadu s Koronavírusom ti bude stačiť do tridsať vojakov s dvoma psovodmi. A občas aj vystreliť do vzduchu, aby osadníci vedeli. Čo ich môže vonku čakať. Pri epidémii, na ktoré môžu umrieť mnohí ďalší ľudia, je to nevyhnutnosť!

Po tretie – pendleri. Ak chceš uchrániť Slovensko pred Covidom 19, tak zavri hranice aj pre pendlerov. Ako som dostal včera informáciu prvý prípad Koronavírusu zaznamenali v Rajke. Otázne je, kto ho tam doniesol. Pendleri z Bratislavy, alebo Maďari z Györu. Nech si pendleri vyberú, buď zostanú za hranicami a štát im bude vyplácať cca 80% zo mzdy, alebo nech pracujú na Slovensku a štát im zabezpečí ubytovanie. Ale mesačné testy sú obyčajným kšeftom, ktoré si dohodil súkromným laboratóriám. Dnes pendlera otestujú a o dva dni , kedy dostane výsledok už môže niekde dostať vírus, na ktorý nemusí prísť, alebo príde až o týždeň a za ten čas ho prenesie za hranice, alebo donesie spoza hraníc na Slovensko. Matovič je to „výborná“ „ technikália“ , ako rád opakuješ toto slovo po tebe nenávidenom Pellegrinim.

Po štvrté. Zatvoril si malé obchody a veľké fungujú. Reštaurácie môžu predávať jedlo cez dvere, alebo okno. Prečo by takto nemohli fungovať aj ostatné malé obchodíky. Keď na to tvoja mozgovňa nestačí,  nikto z tých odborníkov v štáboch ti to nepošepkal? Aj niektoré služby by tak mohli fungovať. Aj taxikári, ktorí padajú na hubu, sú ochotní odizolovať prednú časť  kabíny vozidla, ako je to už v  niektorých autobusoch a po každej jazde dezinfikovať miesta pre pasažierov. Ale ani to nie je pre teba tá pravá matovčina.

Vieš Matovič – sedieť v premiérskej stoličke nie je med lízať. Ešte stále si myslíš, že to zvládneš, keď aj na facebooku si napísal, že na to asi nemáš? Odíď, pokým sa celkom nezblamuješ aj so svojimi komisiami, na ktoré hádžeš zodpovednosť. Tvopje miesto je v parlamente, aby si mohol strážiť všetkých. V tom si ako tak dobrý.  Máš výhodu, že ľudia nemôžu protestovať a že ulica nefunguje, pretože by to nebolo iba do 80 tisíc ľudí na celom Slovensku, ktorí by žiadali tvoju hlavu, ako to bolo pred dvoma rokmi. Veď spoznávam aj mnohých tvojich voličov, ktorí sú s tvojím “ teoretickým tancovaním“ už nespokojní. Nemusia ani nič vravieť. „Majú v aute pokrivený volant a rozbité čelá!“

O tvojich ďalších mini i stredných prešľapoch písať už nebudem. To by bol siahodlhý zoznam. A toto všetko si asi už uvedomuje aj prezidentka Čaputová, že urobila krok do blata, že nepočkala a že ťa bez okolkov vymenovala do funkcie. Nuž, hurá systémom sa vyhráva iba ojedinele v rýchlej hre, ak prekvapíš súpera. Ale tu nešlo o prekvapenie, tu ide o životy nás všetkých a to môže byť pre mnohých z nás osudné. Na mieste prezidentky by som po mesačnej skúsenosti neváhal a odvolal by som neschopného premiéra, ktorý nemá „gule“ a poveril schopného politika, alebo odborníka, aby nás previedol touto pandémiou s čo najmenšími ujmami na zdraví a životoch. Takže na ťahu by mala byť prezidentka, ale tá na to nemá „guráž“, pretože nie je nadstranícka, ale až veľmi politicky orientovaná a jej je asi jedno, aký „neschopák“ vedie krajinu, len aby to nebol SMER.

Pavel Jacz

P.S. Matovič, si pri moci necelý mesiac a to, čo na teba vymysleli Slováci v obrazových vtipoch, nedokázali za desať rokov vlády SMERu na Fica. Je to super vizitka tvojho premiérskeho úradovania a neustálych obludných komunikačných sprostostí a nariadení, ktoré si adresoval Slovákom. Tu je len malá časť vtipov o tebe Matovič, na ktorých sa zabáva celé Slovensko.

                                     Ja Kazislovensko první, z boží vúle král.

 

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.

suchoba

Obvinený podnikateľ Michal Suchoba sa dobrovoľne vrátil na Slovensko

14.05.2021 09:32

Podľa medializovaných informácií má Suchoba vypovedať pred vyšetrovateľom v Národnej kriminálnej agentúre.

Milan Ftáčnik

Zomrel exminister školstva Milan Ftáčnik

14.05.2021 09:21, aktualizované: 11:36

Bývalý minister školstva, exprimátor Bratislavy, politik a vysokoškolský učiteľ Milan Ftáčnik zomrel vo veku 64 rokov.