Založ si blog

Zosadí „pomštíííchtivec“ Heger svojho „učiteľa“ Matoviča z trónu?

Nášmu indivíduu sediacom v premiérskom kresle vyrastá silná konkurencia. Ďalší kydač na predchádzajúcu vládu a SMER sa volá Heger sediaci na podpremiérskej stoličke, alebo ak chcete v premiérskej podstoličke. Veľmi „ohromujúco“ sa prezentoval na včerajšej tlačovej konferencii po schválení zákona o pôžičkách, po  ktorej skončení si zaslúžil od svojich pritakávačov zo strán SME rodina a OĽaNO, ktorí mu robili pri rečnení „křoví“, ocenenie. Hneď, ako sa otočil od novinárov ho pri odchode dvaja „křovíři“ s uznaním potľapkali po pleci. Veľmi „dojímavé“ gesto s potvrdením „H-Ega“.

Na tlačovke, kde ešte pred schválením zákona, opozičník Fico kritizoval narastanie úrokov počas prerušenia splácania úverov, predsedu SMERu vyobracali novinári, ako je to vlastne s úrokmi počas prerušenia. Na to im Fico prečítal pasáž návrhu zákona, ktorý potvrdzoval, že i napriek tomu, že si budú môcť ľudia prerušiť splácanie pôžičky až na 9 mesiacov, si banky budú účtovať úroky aj za čas prerušenia splácania! Jediný rozdiel oproti praktikám bánk, ktoré samé ponúkli klientom bez poplatkov a uverejnenia v zozname neplatičov v polovici marca, je v dĺžke odkladu. Doteraz ste si mohli s bankou dohodnúť 6 mesačný odklad, a v zákone je 9 mesačný.

A úroky počas odkladu budú narastať a narastať. Všetky odvetvia doplatia na pandémiu, ale chránená zver novej vlády – banky s obrovskými ročnými ziskami na tom iba zarobia. Samozrejme, že to potom neposilňuje dôveru novej vlády, skôr naopak, ak sa ľudia dozvedia podstatu veci. A schvaľovať zákon kvôli trom mesiacom navyše a tým, že zákazníci bánk nebudú platiť poplatok za odklad a  nezverejnia ich na zozname neplatičov, je naozaj nedôstojné podstaty zákona. Ešteže zakomponovali do zákona zvýšenie platby kartou bez potreby vyťukania pinu z 20 € na 50 €.

No a vrátim sa k tlačovke po schválení zákona. Redaktor STV Linhart sa Hegera opýtal na argument Fica s úrokmi, ktorý tvrdil, že je to zdierajúci návrh s tým, že sa pôžičky výrazne predražia, ak si odložia splátky. Heger odpovedal: „Pán Fico by si mal spomenúť na to, v akom stave zanechal byt, kde vytrhal parkety aj všetko „(v Holandsku a vo vyspelých západných štátoch je to v rodinných domoch a drahých bytoch už vyše 40 rokov z hygienického hľadiska povinnosť – pozn. autora) „a v takom istom stave zachoval aj Slovensko…,že strana Smer okrádala ľudí 12 rokov a dnes ich chcela ešte okradnúť o pomoc“ a ďalej spomenul zlodejinu Počiatka, ako aj to, že vláda SMERu za 21 dní dní neurobila nič! Nuž, bol to populistický „super argument“, ale odpoveď na otázku nikde. Heger – malý Matovič nezaprel v sebe opäť podľa vzoru svojho „veľkého“ šéfa „pomštíííchtivosť“ .Redaktor Linhart sa teda po druhý raz opýtal: „Predraží sa ten úver, alebo nie?“ Odpoveď bola opäť komplikovaná a nejasná. Heger opäť odpovedal zbytočnými kecami a chodil okolo horúcej kaše. A na záver druhej odpovede povedal: „Nikto nechcel tento Koronavirus, povedali sme si, že sme v tom spolu a každý musí zniesť nejakú tu mieru toho spolu podielu.“ No zabudol povedať, že banky, ktoré na tom nestratia ani cent, iba viac zarobia, do skupiny každý nepatria! Ale Linhart sa nenechal a po tretí raz sa opýtal celkom jasne: „Bude cena úveru vo výsledku vyššia?“ Odpoveď: „Áno v konečnom dôsledku bude vyššia: …. My nie sme vláda, ktorá by sľubovala ľuďom holuby na streche…a každý, kto videl tento návrh o tom vedel, že je to klasický odklad splátok!“ Nuž „ohromujúco“ zvládnutá komunikácia a priznanie pravdy Ficovi. Ale išlo to z Hegera, ako z chlpatej deky! Ale musím konštatovať, že tlčhubu má celkom zdatnú. Matovič, daj si pozor, aby Ťa Heger nezosadil z trónu. Tak to občas býva, že žiaci preskočia učiteľov. A zato si od Kollárovho Kašpera a „svojho“ Narjáša za slovný taneček užil oslavu, ako za strelený gól. Tľapot po pleci bolo hrdé a veľmi poctivé vyznamenanie! Hlavne, že ako Heger povedal, oni komunikujú témy inak ako za SMER. Áno inak, ale nezrozumiteľne, chaoticky a protirečivo.

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Košice koronavírus odbery mesto armáda

Vláda už nebude potrebovať núdzový stav, aby niečo prikázala

14.05.2021 12:26

Niektoré opatrenia hospodárskej mobilizácie budú môcť byť prijaté nielen v núdzovom stave alebo vo výnimočnom stave, ale aj v mimoriadnej situácii.

DOD: Ústavný súd SR

Väzba advokáta Ribára bola protizákonná, rozhodol Ústavný súd. Sedí 20 mesiacov

14.05.2021 12:07

Ústavný súd nariadil bezodkladne prepustiť advokáta Martina Ribára. Je vo väzbe podľa Advokátskej komory len preto, že si riadne vykonával svoju advokátsku činnosť.

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.