Založ si blog

Gorila opäť cerí zuby. Politické mŕtvoly ožívajú. Slováci možno nie, ale pravica a „správne“ naladený mainstream strácajú pamäť.

Po ôsmich rokoch sa táto odkrytá politická zver zobudila. Zmizla nasypaná zemina a aj truhla spráchnivela, časom sa rozpadla a Gorila sa opäť dostáva do hlavného diania. Jej hlavní dvaja aktéri, ktorým to vo voľbách v roku 2012 voliči tak zrátali, že SDKÚ zmizla aj z politickej scény, sa opäť začínajú objavovať v éteri a opäť rozdávajú rady.

Už druhý týždeň sa objavil v TV Markíza v mimoriadnych reláciách Mikloš. A nielen tam ho preferujú. Áno, ten Mikloš, ktorý po politickej gilotíne išiel radiť na Ukrajinu Porošenkovej skorumpovanej vláde. Terajšia nová ho však vyhnala a po zvolení SaS sa opäť dostáva do kurzu. Už len čakám, kedy bude z neho minister financií.

Zaujímavé, že sme už zabudli na predaje strategických podnikov, doriadenia daňového systému pod gesciou Mikloša a zvykli si na podstatne vyššie účty za plyn a elektrinu, ktoré nám stanovili zahraničné súkromné firmy, ktoré sa dostali za nízke sumy k obrovským strategickým podnikom. A my každý mesiac platíme a platíme navyše a peniažky odtekajú do vyspelej Európy. A zabudli sme už aj na Gorilu, ktorá otriasla Slovenskom, zabudli sme už aj na bonzáctvo v bývalom režime, keď máme ministra- „Domovníka“ z bývalých bonzáckych štruktúr štátneho aparátu spred 30-tich rokov.

Mali sme vo vláde aj dva týždne bezchrbtokosťového štátneho tajomníka Mihála, ktorého voliči odmietli. Rovnako ako ďalšiu odídenkyňu zo strany SaS, dnes poradkyňu Sulíka Kiššovú.

Heslo – Všetko budeme robiť inak –  sa potvrdzuje. Kurz si vládnuce strany prispôsobia svojím potrebám, vzťahom a špecialitkám v duchu Mečiarovho hesla – Vyhrali sme voľby, môžeme všetko! A to bez mihnutia okom a bez minima hanby v rámci proklamovanej zmeny. Po mesiaci vládnutia je toho až až. Aj rodinkárstvo v SIS, na Ministerstve vnútra i v diplomatických službách sa začína objavovať. Aj priame nominácie namiesto konkurzov sú opäť v kurze. Veď o čo ide, len o „peňeži“ . Tie sa kotúľajú a kotúľajú a rečičky o tom, že sa budú kotúľať výhradne do štátneho vrecka a nie do súkromných, sa aj v prípade drahších nákupov začínajú vyparovať. Ako bolo s províziami, tak aj bude – nerobme si ilúzie. Človek a najmä Slovák to má v génoch. Volebné rečičky sme si vypočuli a naleteli sme a budeme jesť zase „obyčajný šmejdový slovenský politický chlieb“. Želám všetkým Slovákom pri konzumácii „znovurodiaceho sa Európskeho ekonomického tigra“ dobrú chuť a fantastické trávenie tejto slovenskej špecialitky!

Pavel Jacz

Kto je vlastne nula? Fico, alebo Magda Vašáryová?

29.02.2024

Najideálnejšie je porovnávať dvoch ľudí, alebo kolektívy, ktoré bojujú len v jednej kategórii. Tak napríklad môžeme porovnať dvoch rockerov, dvoch šachistov, futbalové, či hokejové mužstvá či ženské družstvá, i tenistov. Teda tých, ktorý súťažia s rovnakými podmienkami o rovnaké méty. A to svojím jednoduchým „unikátnym“ postrehom! Pri našich dvoch [...]

Poslanec Valášek z PS sa zaradil medzi amerických „sjúper“ vedcov, ktorí objavili bublinu a vodu.

20.02.2024

Slovensko americký poslanec vyštudovaný v USA – progresívny vyznávač vojny či milenec zbraní a zbrojenia, ktorý bol asi aj omylom veľvyslancom i keď v NATO, sa svojím nediplomatickým spôsobom zase prejavil ako štváč. Pripadá mi to, ako keby mal jeho hrdelnú slučku v rukách nejaký zodpovedný uťahovač za mlákou. To, čo v pondelok Valášek natáral o vojne na Ukrajine v [...]

Ani krásna tvárička moderátorky Čimovej z TV Markíza ešte neznamená vzdelanie a znalosti.

07.02.2024

Prevažne súkromné televízie sa zameriavajú najmä na „obálku“ moderátoriek vo svojich reláciách. Čím krajšia i fotogenická tvárička a čím krajšia postava sú základom pre výber okrem milionárov, ale aj súkromných televízií na funkciu moderátoriek. Potom prichádza na rad hlas, výslovnosť a pohotovosť a až potom nasleduje vzdelanie a informovanosť – teda [...]

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová.

Namiesto dvetisíc 11-tisíc eur. Matovič obvinil Šimkovičovú z kúpi drahých leteniek

05.03.2024 11:53

Ministerka dala postup spoločnosti pri nákupe preveriť.

taraba

Taraba: Všetky stromy napadnuté lykožrútom pôjdu dole

05.03.2024 11:46

Pri jednom chorom strome dochádza k infikovaniu ďalších tisíc stromov, skonštatoval Taraba.

Vík 03

K Stalinovej smrti mohol prispieť Západ, myslia si ruskí komunisti. Zahájili prešetrovanie

05.03.2024 11:44

Sovietsky diktátor má na svedomí ohromné množstvo tyranie, zabíjania a krvavú históriu.

polícia, policajt

Opitého vystriedal opitý. Polícia chytila dvoch vodičov, jeden nafúkal 3,5 promile

05.03.2024 11:42, aktualizované: 12:07

Po odchode policajnej hliadky si sadol za volant 49-ročný spolujazdec. Po niekoľkých kilometroch ho zastavila hliadka.