Založ si blog

Gorila opäť cerí zuby. Politické mŕtvoly ožívajú. Slováci možno nie, ale pravica a „správne“ naladený mainstream strácajú pamäť.

Po ôsmich rokoch sa táto odkrytá politická zver zobudila. Zmizla nasypaná zemina a aj truhla spráchnivela, časom sa rozpadla a Gorila sa opäť dostáva do hlavného diania. Jej hlavní dvaja aktéri, ktorým to vo voľbách v roku 2012 voliči tak zrátali, že SDKÚ zmizla aj z politickej scény, sa opäť začínajú objavovať v éteri a opäť rozdávajú rady.

Už druhý týždeň sa objavil v TV Markíza v mimoriadnych reláciách Mikloš. A nielen tam ho preferujú. Áno, ten Mikloš, ktorý po politickej gilotíne išiel radiť na Ukrajinu Porošenkovej skorumpovanej vláde. Terajšia nová ho však vyhnala a po zvolení SaS sa opäť dostáva do kurzu. Už len čakám, kedy bude z neho minister financií.

Zaujímavé, že sme už zabudli na predaje strategických podnikov, doriadenia daňového systému pod gesciou Mikloša a zvykli si na podstatne vyššie účty za plyn a elektrinu, ktoré nám stanovili zahraničné súkromné firmy, ktoré sa dostali za nízke sumy k obrovským strategickým podnikom. A my každý mesiac platíme a platíme navyše a peniažky odtekajú do vyspelej Európy. A zabudli sme už aj na Gorilu, ktorá otriasla Slovenskom, zabudli sme už aj na bonzáctvo v bývalom režime, keď máme ministra- „Domovníka“ z bývalých bonzáckych štruktúr štátneho aparátu spred 30-tich rokov.

Mali sme vo vláde aj dva týždne bezchrbtokosťového štátneho tajomníka Mihála, ktorého voliči odmietli. Rovnako ako ďalšiu odídenkyňu zo strany SaS, dnes poradkyňu Sulíka Kiššovú.

Heslo – Všetko budeme robiť inak –  sa potvrdzuje. Kurz si vládnuce strany prispôsobia svojím potrebám, vzťahom a špecialitkám v duchu Mečiarovho hesla – Vyhrali sme voľby, môžeme všetko! A to bez mihnutia okom a bez minima hanby v rámci proklamovanej zmeny. Po mesiaci vládnutia je toho až až. Aj rodinkárstvo v SIS, na Ministerstve vnútra i v diplomatických službách sa začína objavovať. Aj priame nominácie namiesto konkurzov sú opäť v kurze. Veď o čo ide, len o „peňeži“ . Tie sa kotúľajú a kotúľajú a rečičky o tom, že sa budú kotúľať výhradne do štátneho vrecka a nie do súkromných, sa aj v prípade drahších nákupov začínajú vyparovať. Ako bolo s províziami, tak aj bude – nerobme si ilúzie. Človek a najmä Slovák to má v génoch. Volebné rečičky sme si vypočuli a naleteli sme a budeme jesť zase „obyčajný šmejdový slovenský politický chlieb“. Želám všetkým Slovákom pri konzumácii „znovurodiaceho sa Európskeho ekonomického tigra“ dobrú chuť a fantastické trávenie tejto slovenskej špecialitky!

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Košice koronavírus odbery mesto armáda

Vláda už nebude potrebovať núdzový stav, aby niečo prikázala

14.05.2021 12:26

Niektoré opatrenia hospodárskej mobilizácie budú môcť byť prijaté nielen v núdzovom stave alebo vo výnimočnom stave, ale aj v mimoriadnej situácii.

DOD: Ústavný súd SR

Väzba advokáta Ribára bola protizákonná, rozhodol Ústavný súd. Sedí 20 mesiacov

14.05.2021 12:07

Ústavný súd nariadil bezodkladne prepustiť advokáta Martina Ribára. Je vo väzbe podľa Advokátskej komory len preto, že si riadne vykonával svoju advokátsku činnosť.

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.