Založ si blog

Matovič nevie, že logika nám vraví – zamknúť Veľkonočné sviatky.

To, čo stvára Matovič, ako dnes najvychytenejší predkamerový herec, je „úžasné“ až „ohromujúce“. Človek hrajúci sa na premiéra nevie, čo má robiť, nemá víziu a zaujímavé, že nemá ani plán, za ktorého absenciu ostro kritizoval Pellegriniho. No, na rozdiel od nášho Šaša sediaceho vo výkonnom kresle, Pellegrini vedel, čo chce a čo musí. Aj vďaka jeho rýchlym opatreniam sme dnes v počte nakazených už tretí najlepší v EÚ za Maltou a Cyprusom, ktorý nás statočne doháňa a na siedmej priečke v Európe za ďalšími krajinami Albánskom, Čiernou Horou, Severným Macedónskom a Bieloruskom. A aj tí nás usilovne dobiehajú. A ak vezmeme do štatistiky aj mŕtvych, tak sme v EÚ i v Európe na druhom mieste za Maltou a najlepší na kontinente!!!. Viď: worldometers.info/coronavirus

Včera po celodennom rokovaní krízového štábu predstúpil Matovič večer pred novinárov, aby im povedal, že sa nedohodli s najlepšími odborníkmi a tak pozve na krízový štáb ešte „lepších“ odborníkov, aby vyriekol konečne stanovisko, čo budeme robiť počas Veľkonočných sviatkov. Viem, že teraz budú ortodoxní veriaci proti. Sú to predsa len najväčšie sviatky veriacich. Ale pri tejto pandémii ani boh nepomáha. Mnohí chcú byť so svojimi rodinami aspoň na sviatky. A to môže byť kameňom úrazu. Jednoduchá logika velí. Zamknúť Veľkonočné sviatky. Na to nepotrebujem špecialistov, odborníkov. Máme armádu, tá môže hermeticky uzavrieť všetky mestá a dediny, aby ľudia necestovali, zrušíme aj vlakovú a autobusovú dopravu. A to všetko od štvrtka do utorka. Jedinou čiastočnou výnimkou by boli štvrtok, sobota a utorok, kedy si budú môcť občania nakúpiť. Veď aj tak budú v piatok, v nedeľu a v pondelok obchody zatvorené.

Neviem, koľko múdrych mozgov musí rozhodovať o tak základnej veci ako nerozšíriť nákazu. Ľudia síce budú trpieť a nadávať, ale účel svätí prostriedky a v konečnom dôsledku to obyvatelia Slovenska ocenia, keď budú ľudia zdravší a najmä živí. Ak Matovičovi nestačil príklad z Číny, kde sa koronavírus rozšíril do enormnej veľkosti práve po oslavách Nového roku, kedy všetci cestovali, tak potom nech si zbalí na vláde kufre a udelí si výnimku na cestovanie do rodnej Trnavy.

Pavel Jacz

P.S.Včera testovali 1889 ľudí – teda 6 krát viac ako za Pellegriniho, ale nakazených stále pribúda rovnako – 21. Logika Matoviča – o koľko je viac testovaných, o toľko viac nakazených, teda nevychádza. Netvrdím, že netreba viac testovať, ale za menej testovaných nemusel útočiť na predchádzajúcu vládu. Aspoň budeme mať väčší prehľad o nákaze. Mimochodom od 16. marca , kedy po 61 nakazených vyhlásila predchádzajúca vláda výnimočnú situáciu priemerne denne pribúda 21,5 nakazených. Teda čísla sú stále rovnaké. Ja verím, že pôjdu nadol ku koncu apríla, samozrejme, ak to nepokazia nadchádzajúce sviatky.

Prečo nás Matovič musí klamať? Pretože jeho narcistická mini „velikáštnosť“ má natvrdlo jednosmerný pohľad.

12.01.2021

To, s akým zanietením aj včera jednosmerne argumentovalo celoplošným testovaním, ako jedinej cesty, to naše psychopubertálne indivíduum sediace v premiérskom kresle mi pripomínalo malé tvrdohlavé dieťa, alebo utečenca prchajúceho pred spŕškou smrtiacich projektilov, ktorý chce prejsť kľukatým úzkym pásom v mínovom poli. Magorovič Magorský má pred očami iba jedno [...]

PÁN Milan Lučanský – najvznešenejší slovenský generál a zároveň kovboj kriminalistiky už nežije. Prečo je to tak?

05.01.2021

Vyvstáva veľa otáznikov nad generálovou smrťou. Mnoho nejasností je aj nad jeho pobytom vo väzbe. Výčitky smerujú aj k vyšetrovateľom, prokurátorom a najmä sudcovi, ktorý ho na základe výpovedí udavačských kajúcnikov poslal do zapadákovej kolúznej väzby až do Prešova. Informácie o jeho smrti sa množia. Tak napríklad nemenovaný český lekár v AV News, vylúčil [...]

Ako chce minister Naď zachrániť vládu? Predsa strachom, ako sa na „vojaka – nevojaka“ patrí!

02.01.2021

Mnohí si prečítali zverejnenú správu anonymného pacienta. No, meno pacienta generála Lučanského nám však prezradil oficiálne a to „veľmi múdro a takticky“ minister obrany Naď. Ten sa zahral na inkvizítora a vyhlásil, že nechá prípad poriadne dopodrobna vyšetriť a tak zistiť, kto vyniesol lekársku správu na svetlo – pardon odfotografoval a rozposlal do [...]

Monika Jankovská, súd

Prokurátor o Jankovskej: Spolupracuje, ale málo

23.01.2021 07:44

Za mrežami je bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská už takmer rok. Zatiaľ tam aj zostane.

testovanie, covid, objednaní, Vajnorská

Ťažký testovací víkend. Chaos pokračuje

23.01.2021 07:15

Od pondelka sa denne otestovalo približne 150-tisíc ľudí. V sobotu a nedeľu sa preto starostovia a primátori pripravujú na návaly pred odberovými miestami.

vírus, Izrael

ONLINE: Izrael chystá zelené pasy pre zaočkovaných

23.01.2021 07:00, aktualizované: 07:51

Izrael zostáva najrýchlejšie očkujúcou krajinou sveta. Pre ľudí s vakcínou alebo pre tých, ktorí nákazu prekonali, pripravuje vláda zelené pasy.

Trump

Impeachment voči Trumpovi sa začne v druhom februárovom týždni

23.01.2021 06:19

Vzbura 6. januára v budove Kapitolu zostáva dňom, na ktorý nikto z nás nikdy nezabudne," vyhlásil líder demokratov v Senáte Chuck Schumer.