Založ si blog

Prečo nám klamal kandidát na prezidenta Mistrík, alebo výrobca testov z Košíc ešte nesľúbil províziu?

Ten, kto sleduje tlačovky po krízovom štábe, musel určite zaregistrovať otázku redaktora Medzihradského, či na Slovensku nikto nedokáže vyrábať testy na Koronavírus. Odpoveď ex kandidáta na prezidenta Mistríka, ktorý hlásal v kampani slušnosť a novú politiku sme si vypočuli.

Otázka redaktora Markízy znela: „Nedajú sa tieto testy vyrábať aj u nás a do akej miery je to komplikované?“

Mistrík: „To je dobrá otázka, ale dnes by som sa k nej ešte nevyjadroval.“ (pýtam sa prečo? otázka autora)

Medzihradský: To znamená, že sú nejaké možnosti?“

Mistrík: „ Počkajme si pár dní“! (Ešte sa vo firme nerozhodli o zvýšení ceny, aby bolo na provízie? Otázka autora)

Túto časť reportáže TN Markízy z 28. marca uverejnila aj televízia TV Region z Košíc a ústami riaditeľa Vladimíra Semana, bývalého redaktora spravodajstva STV a dozvedeli sme sa aj ďalšie podrobnosti.

Nové slovenské testy rýchlejšie detekujú vírus ako tie, ktoré chce kúpiť naša vláda z Číny. Firma z Košíc vyrobila účinné testy na Koronavírus a ponúkla ich krízovému štábu o polovicu lacnejšie ako ich nakupuje vláda zo zahraničia. Položme si otázku. Vedela o nich vláda? Určite a aj krízový štáb! Ale ani jedna z týchto zložiek neinformovala verejnosť, že existuje na Slovensku spoločnosť, ktorá dokáže vyrábať tak potrebné testy a to o polovicu lacnejšie, pretože v takejto situácii by nikto nemal pozeráť na cenu s províziami.

Už od začiatku infekcie dokážu spomínané testy identifikovať prítomnosť vírusu hneď v začiatkoch infekcie, pred nástupom symptómov. Ide vraj o tzv. RT-PCR test, ktorý odporúčala aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), čo potvrdila aj certifikátom.

Je zarážajúce, že v dnešnej situácii, keď nová vláda ešte nevybavila nové testy (tie čo prišli už za jej fungovania, po dlhých peripetiách vybavila ešte stará vláda a súkromné firmy). Máme síce prisľúbené nové testy z Číny, ale stále ich nemáme na Slovensku. A keďže dravosť Američanov s pripravenými dolármi v kufríkoch na letiskách v Číne je tak obrovská, môžeme sa dočkať aj toho, že odídeme z Číny s prázdnym lietadlom ako už niekoľko krajín. A to aj vďaka „ohromujúcej prezieravosti“ Matoviča, ktorý chcel rýchle testy hodiť do Dunaja, nášho exprezidenta, ktorý prijal Dalajlámu i súčasnej hlávky štátu, ktorá už stačila nabrýzgať na čínskeho veľvyslanca, môže asi ťažko zdvihnúť Čaputová telefón a zatelefonovať prezidentovi Číny, aby nám dodávku zarezervoval. A ľahko sa môže stať, že testy k nám nedorazia!!! A nemusia pomôcť ani telefonáty s českou, nemeckou, poľskou, či estónskou hlavou štátu!

Čo je za tým? Že by legendárna veta Fica, že: „Na východe nič nie je?“ Že by Fico presvedčil súčasného premiéra o svojej pravde? Nie, nebojte sa, že nám Matovič povie, že čakajú na zvýšenie cien testov, aby zostalo na provízie! Tak to predsa chodilo, chodí a bude chodiť v obchodoch so štátom v našej krajine. A nemajme ilúzie o tom, že počas súčasnej vlády to tak nebude!!! Rovnako ako to bolo s testovaním súkromnými firmami, ktoré v priebehu týždňa stúplo z 35 € na 48 €. A cena 30 € za test a 5 € za odber bola aj s maržou súkromnej firmy, tak kam ide navyše 13 Euro??? Ale Matovič to tak obhájil, že by tom uveril iba budúci študent práva! Nič iné, ako na províziu to mi nevychádza. Je odporné, ak sa v tomto čase kupčí takýmto spôsobom. A to je vláda pri moci len čosi vyše 10 dní!!! Čo bude nasledovať? Kde je Matovičova zásadovosť – boj proti korupcii, proti províziám, keď takéto niečo dopustí, ktorými nalákal voličov, aby zaškrtávali na volebných lístkoch jeho zoskupenie.

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Košice koronavírus odbery mesto armáda

Vláda už nebude potrebovať núdzový stav, aby niečo prikázala

14.05.2021 12:26

Niektoré opatrenia hospodárskej mobilizácie budú môcť byť prijaté nielen v núdzovom stave alebo vo výnimočnom stave, ale aj v mimoriadnej situácii.

DOD: Ústavný súd SR

Väzba advokáta Ribára bola protizákonná, rozhodol Ústavný súd. Sedí 20 mesiacov

14.05.2021 12:07

Ústavný súd nariadil bezodkladne prepustiť advokáta Martina Ribára. Je vo väzbe podľa Advokátskej komory len preto, že si riadne vykonával svoju advokátsku činnosť.

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.