Založ si blog

Prečo nám klamal kandidát na prezidenta Mistrík, alebo výrobca testov z Košíc ešte nesľúbil províziu?

Ten, kto sleduje tlačovky po krízovom štábe, musel určite zaregistrovať otázku redaktora Medzihradského, či na Slovensku nikto nedokáže vyrábať testy na Koronavírus. Odpoveď ex kandidáta na prezidenta Mistríka, ktorý hlásal v kampani slušnosť a novú politiku sme si vypočuli.

Otázka redaktora Markízy znela: „Nedajú sa tieto testy vyrábať aj u nás a do akej miery je to komplikované?“

Mistrík: „To je dobrá otázka, ale dnes by som sa k nej ešte nevyjadroval.“ (pýtam sa prečo? otázka autora)

Medzihradský: To znamená, že sú nejaké možnosti?“

Mistrík: „ Počkajme si pár dní“! (Ešte sa vo firme nerozhodli o zvýšení ceny, aby bolo na provízie? Otázka autora)

Túto časť reportáže TN Markízy z 28. marca uverejnila aj televízia TV Region z Košíc a ústami riaditeľa Vladimíra Semana, bývalého redaktora spravodajstva STV a dozvedeli sme sa aj ďalšie podrobnosti.

Nové slovenské testy rýchlejšie detekujú vírus ako tie, ktoré chce kúpiť naša vláda z Číny. Firma z Košíc vyrobila účinné testy na Koronavírus a ponúkla ich krízovému štábu o polovicu lacnejšie ako ich nakupuje vláda zo zahraničia. Položme si otázku. Vedela o nich vláda? Určite a aj krízový štáb! Ale ani jedna z týchto zložiek neinformovala verejnosť, že existuje na Slovensku spoločnosť, ktorá dokáže vyrábať tak potrebné testy a to o polovicu lacnejšie, pretože v takejto situácii by nikto nemal pozeráť na cenu s províziami.

Už od začiatku infekcie dokážu spomínané testy identifikovať prítomnosť vírusu hneď v začiatkoch infekcie, pred nástupom symptómov. Ide vraj o tzv. RT-PCR test, ktorý odporúčala aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), čo potvrdila aj certifikátom.

Je zarážajúce, že v dnešnej situácii, keď nová vláda ešte nevybavila nové testy (tie čo prišli už za jej fungovania, po dlhých peripetiách vybavila ešte stará vláda a súkromné firmy). Máme síce prisľúbené nové testy z Číny, ale stále ich nemáme na Slovensku. A keďže dravosť Američanov s pripravenými dolármi v kufríkoch na letiskách v Číne je tak obrovská, môžeme sa dočkať aj toho, že odídeme z Číny s prázdnym lietadlom ako už niekoľko krajín. A to aj vďaka „ohromujúcej prezieravosti“ Matoviča, ktorý chcel rýchle testy hodiť do Dunaja, nášho exprezidenta, ktorý prijal Dalajlámu i súčasnej hlávky štátu, ktorá už stačila nabrýzgať na čínskeho veľvyslanca, môže asi ťažko zdvihnúť Čaputová telefón a zatelefonovať prezidentovi Číny, aby nám dodávku zarezervoval. A ľahko sa môže stať, že testy k nám nedorazia!!! A nemusia pomôcť ani telefonáty s českou, nemeckou, poľskou, či estónskou hlavou štátu!

Čo je za tým? Že by legendárna veta Fica, že: „Na východe nič nie je?“ Že by Fico presvedčil súčasného premiéra o svojej pravde? Nie, nebojte sa, že nám Matovič povie, že čakajú na zvýšenie cien testov, aby zostalo na provízie! Tak to predsa chodilo, chodí a bude chodiť v obchodoch so štátom v našej krajine. A nemajme ilúzie o tom, že počas súčasnej vlády to tak nebude!!! Rovnako ako to bolo s testovaním súkromnými firmami, ktoré v priebehu týždňa stúplo z 35 € na 48 €. A cena 30 € za test a 5 € za odber bola aj s maržou súkromnej firmy, tak kam ide navyše 13 Euro??? Ale Matovič to tak obhájil, že by tom uveril iba budúci študent práva! Nič iné, ako na províziu to mi nevychádza. Je odporné, ak sa v tomto čase kupčí takýmto spôsobom. A to je vláda pri moci len čosi vyše 10 dní!!! Čo bude nasledovať? Kde je Matovičova zásadovosť – boj proti korupcii, proti províziám, keď takéto niečo dopustí, ktorými nalákal voličov, aby zaškrtávali na volebných lístkoch jeho zoskupenie.

Pavel Jacz

Kto je vlastne nula? Fico, alebo Magda Vašáryová?

29.02.2024

Najideálnejšie je porovnávať dvoch ľudí, alebo kolektívy, ktoré bojujú len v jednej kategórii. Tak napríklad môžeme porovnať dvoch rockerov, dvoch šachistov, futbalové, či hokejové mužstvá či ženské družstvá, i tenistov. Teda tých, ktorý súťažia s rovnakými podmienkami o rovnaké méty. A to svojím jednoduchým „unikátnym“ postrehom! Pri našich dvoch [...]

Poslanec Valášek z PS sa zaradil medzi amerických „sjúper“ vedcov, ktorí objavili bublinu a vodu.

20.02.2024

Slovensko americký poslanec vyštudovaný v USA – progresívny vyznávač vojny či milenec zbraní a zbrojenia, ktorý bol asi aj omylom veľvyslancom i keď v NATO, sa svojím nediplomatickým spôsobom zase prejavil ako štváč. Pripadá mi to, ako keby mal jeho hrdelnú slučku v rukách nejaký zodpovedný uťahovač za mlákou. To, čo v pondelok Valášek natáral o vojne na Ukrajine v [...]

Ani krásna tvárička moderátorky Čimovej z TV Markíza ešte neznamená vzdelanie a znalosti.

07.02.2024

Prevažne súkromné televízie sa zameriavajú najmä na „obálku“ moderátoriek vo svojich reláciách. Čím krajšia i fotogenická tvárička a čím krajšia postava sú základom pre výber okrem milionárov, ale aj súkromných televízií na funkciu moderátoriek. Potom prichádza na rad hlas, výslovnosť a pohotovosť a až potom nasleduje vzdelanie a informovanosť – teda [...]

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová.

Namiesto dvetisíc 11-tisíc eur. Matovič obvinil Šimkovičovú z kúpi drahých leteniek

05.03.2024 11:53

Ministerka dala postup spoločnosti pri nákupe preveriť.

taraba

Taraba: Všetky stromy napadnuté lykožrútom pôjdu dole

05.03.2024 11:46

Pri jednom chorom strome dochádza k infikovaniu ďalších tisíc stromov, skonštatoval Taraba.

Vík 03

K Stalinovej smrti mohol prispieť Západ, myslia si ruskí komunisti. Zahájili prešetrovanie

05.03.2024 11:44

Sovietsky diktátor má na svedomí ohromné množstvo tyranie, zabíjania a krvavú históriu.

polícia, policajt

Opitého vystriedal opitý. Polícia chytila dvoch vodičov, jeden nafúkal 3,5 promile

05.03.2024 11:42, aktualizované: 12:07

Po odchode policajnej hliadky si sadol za volant 49-ročný spolujazdec. Po niekoľkých kilometroch ho zastavila hliadka.