Založ si blog

Matovič si pomstychtivec sediaci v kresle premiéra. Otvorený list indivíduu sediacemu na premiérskej stoličke.

Matovič, nebudem ti vykať a ani ťa oslovovať s veľkým písmenom T, pretože v čase, keď si ešte nebol poslanec, dostával som tvoj reklamný plátok s tvojimi fantazijnými výplodmi do schránky na chalupe na Záhorí. Začalo mi to prekážať a tak som ti slušne napísal, aby si nefabuloval a neutočil bez dôkazov. A tvoja odpoveď bola : „Ty si debil!“ A nič viac. Preto si nezaslúžiš, aby som ti vykal a ctil si ťa ako občana. Pre mňa si a budeš, čo aj teraz denne dokazuješ, jeden pomstychtivý,hochštapler, grobian, gauner a hulvát. Toľko na úvod.

Od soboty ti z úst strieka iba kyselina a splašky smerom na bývalú vládu namiesto toho, aby si za dane nás daňových poplatníkov makal na tom, aby sa tu nerozširoval Koronavírus. Zdravie a život je teraz pre každého občana Slovenska to najdôležitejšie a nie tvoje útoky na predchodcov. To, že si  šašo, že si psychicky labilný a že nepatríš na premiérsku stoličku si myslí 75 percent voličov. To, že si svojimi kúskami pobláznil 25 percent voličov s klapkami na očiach s rovnakou nenávisťou voči bývalej vláde je síce momentálna nálada v spoločnosti, ktorú okamžite stratíš, ak nebudeš pokračovať v rýchlosti rozbehnutého vlaku, ktorý ti rozbehol na rozdiel od teba Pán premiér Pellegrini, ktorému ty inteligenčne, rozumovo a spôsobmi nesiahaš ani 100 km pod členky a tak ho len fiktívne obviňuješ, čo všetko pokazil a neurobil. To, že ti odovzdal krajinu s ôsmym najnižším počtom nakazených ľudí v EÚ a 13 -tu v Európe si dodnes neocenil. A dnes je ešte vďaka jeho opatreniam v EÚ už na 6-7 mieste a to prepropaganduješ tým, že sa toľko netestovalo!!! Zaujímavé, začali ste masívnejšie testovať a až na jednu výnimku sa počet nakazených zvyšuje v priemere denne od 6 do cca 15 ľudí. Za posledné dva dni to bolo 20, čiže denne po 10. Ja som síce bratislavský mestský pupák, ale ty si naozaj jeden obmedzený trnavský vidlák, ktorý si nevidí ďalej od nosa. Tak teda makaj na tom, aby si ustrážil a vymietol nákazu zo Slovenska. Nech to stojí, čo to stojí. Začal si veľkými rečami, že začnete okamžite v sobotu makať. Dodnes bolo počuť iba prskanie a nie to, čo mienite urobiť.

Jediné, načo si sa zmohol, tak bude zasadať krízový štáb nonstop a odvolal si šéfa hlavných hmotných rezerv, ktorého si vyškandalizoval. Urobil si presne to, čo iní urobili tvojmu ministrovi vnútra. Ľudia budú v krízovom štábe vyčerpaní, hoci to nie je vôbec potrebné, aby sedeli na štábe aj v noci , ale tvoja inteligencia ti vôbec nenaznačí, že unavený a vyčerpaný človek robí viac chýb! Už si zabudol na to, že aj ty si pre únavu zabudol prísť do štúdia a že si zaspal na podpis koaličnej zmluvy a možno si aj dnes meškal na tlačovú besedu pol hodinu? Zase si zaspal, alebo je Trnava tak ďaleko, či vládna limuzína  nefungovala? A napriek tomu žiadaš od podriadených, aby sa vysilili bez toho, aby to malo nejaký význam!

Zostavil si vládu s viacerými diletantami a s niekoľkými nemorálnymi ľuďmi. Iba štyria či piati znesú oslovenie odborník. To, že vyučeného obuvníka, nevyučeného vizážistu – maskéra a absolventa práva na Bratislavskej VŠP si akceptoval ako ministra školstva, že si vyštudovanou bábkoherečkou obsadil ekonomický post, kde sa budú rozdeľovať eurofondy a ktorá vďaka svojmu manželovi, ktorý podľa ÚVO už pohltil z eurofondov v 20-tich obstarávaniach 4 375 286 € je v konflikte záujmov, že si z učiteľky urobil ministerku kultúry, ktorá sa kultúre vyučila ako poslankyňa náhradníčka v kultúrnom výbore a ani v posledných voľbách ju neprekrúžkovali do parlamentu ako absolútne neznámu osobu (Som zvedavý, či po skončení epidémie budú dnes žobrajúci umelci o finančnú podporu vykrikovať pred ministerstvom kultúry?) a mohol by som pokračovať . To čo som spomenul, je vizitkou tvojej pudovosti, nedokonalej prezieravosti, a neznalosti veci. Vláda sa neskladá hurá spôsobom. Zaráža ma najmä post ministerky spravodlivosti, ktorú si obsadil stranou Za ľudí. Veľmi chceli post ministra vnútra, ale keď si videl, že Kiskovu sťažnosť prokuratúra odmietla, tak ho treba zachrániť na súde. A ty mi tu ideš niečo hovoriť o morálke? Áno je to ten trestne stíhaný exprezident Kiska – najväčšie zlo v slovenskej politike, ktorý na súkromnej večeri prijal Dalajlámu a nezabudol prizvať aj televízne štáby, aby celý svet a Čína vedeli, aký je proamerický „demokrat“. Dnes, keď sme v problémoch sa nemôžeme veľmi obrátiť na Čínu, ale prezident Zeman ktorého domáce média išli pre kontakty a niekoľko návštev Číny roztrhať ,dovážajú materiál aj pre nás. Tu je vidieť, kto je štátnik a kto sa len hrá na politika, ako bol Kiska (Ten sa stratil zo slovenského povrchu zemského a šíria sa reči, že je aj so svojím súkromným lietadlom už za horami, dolami i za moriami) a hráš sa na neho aj ty.

A navyše si súhlasil a strpíš zastupujúceho ministra a poradkyňu ministra zo strán, ktorí prepadli vo voľbách. Ak by si nerozumel, znamená to, že ich voliči odmietli!!! To je tvoja úbohá morálka, o ktorej si pred voľbami rečnil, ako fantázijec!!!

Z hľadiska mojej choroby som pri nákaze adept na to, aby mi obliekli drevené sako, preto do svojej závete nechám dopísať, ak by sa tak stalo, tak moji príbuzní musia podať na teba trestné oznámenie za neumýselne zabitie, pretože si ako tváriaci sa vedúci predstaviteľ tejto krajiny zanedbal zdravie občanov, čo viedlo k mojej smrti. A z toho sa budeš ťažko dostávať, pretože určite moja pozostalá rodina nebude sama, kto na teba podá takéto trestné oznámenie.

Takže ešte raz na záver. Prestaň s vylučovaním žlče a staraj sa o zdravie a životy občanov Slovenska!!!

Pavel Jacz

P.S. Konečne si sa dnes správal na tlačovej besede, ako sa má. Z množstva opatrení, ktoré si predstavil, si zaslúžia pozornosť, odložené povinné lekárske preventívne prehliadky, lokalizácia pohybu od mobilných operátorov, minimálnu garantovanú výšku platov lekárov v ambulanciách, otváracie hodiny obchodov pre dôchodcov a ich zatvorenie v nedeľu kvôli dezinfekcii, výnimky pre notárov, advokátov a odloženie exekúcii a dražieb, prítomnosť polície a armády v nemocniciach, kde sú problémy s neprispôsobivými občanmi, a odberné miesta pred každou nemocnicou, kde sa uskutočňujú odbery, čo už čiastočne fungovalo. Ďalej dočasné zrušenie bezplatného cestovania študentom vo vlakoch. Dvojmetrové odstupy múdri už aplikujú a povinné meranie teploty pred obchodmi môže pomôcť, ale  nie až od 30. marca. To treba okamžite zariadiť!  Všetky ostatné tu už platia a nie sú nóvum. A ešte raz, správaj sa vždy ako dnes, lebo tvoje invektívy už nikoho nezaujímajú!!! Zaujíma nás zdravie a samotný život.

Matovič nevie, že logika nám vraví – zamknúť Veľkonočné sviatky.

04.04.2020

To, čo stvára Matovič, ako dnes najvychytenejší predkamerový herec, je „úžasné“ až „ohromujúce“. Človek hrajúci sa na premiéra nevie, čo má robiť, nemá víziu a zaujímavé, že nemá ani plán, za ktorého absenciu ostro kritizoval Pellegriniho. No, na rozdiel od nášho Šaša sediaceho vo výkonnom kresle, Pellegrini vedel, čo chce a čo musí. Aj vďaka jeho [...]

Prečo nám klamal kandidát na prezidenta Mistrík, alebo výrobca testov z Košíc ešte nesľúbil províziu?

01.04.2020

Ten, kto sleduje tlačovky po krízovom štábe, musel určite zaregistrovať otázku redaktora Medzihradského, či na Slovensku nikto nedokáže vyrábať testy na Koronavírus. Odpoveď ex kandidáta na prezidenta Mistríka, ktorý hlásal v kampani slušnosť a novú politiku sme si vypočuli. Otázka redaktora Markízy znela: „Nedajú sa tieto testy vyrábať aj u nás a do akej miery je [...]

Sulíkova politická chrbtová kosť a koža na tvári sú zrelé na Levinov korzet a plastiku.

23.03.2020

Vyše 93 percent tých, ktorí za zúčastnili na voľbách ocenili „najlepší“ program s kódom 11 44 a „najlepší“ tím odborníkov, ako aj očistenú SaS, ako to tvrdil v kampani šéf SaS Sulík, nevšímavosťou. Ako druhý ostatok pred Žaluďmi v parlamente sa dostal do dnešnej vlády. A povedzme si na rovinu, že ak by podvodne nekandidovali bratislavský župan Droba a najmä [...]

pocasie-8-4-2020

Počasie láka von, zlom príde o pár dní

08.04.2020 06:00

Počasie na Slovensku riadi tlaková výš, bude prevládať suché a teplé počasie. O pár dní však príde zmena. Aká bude?

krizovy stab, Caputova, Matovic,

Veľká noc bez rodiny, znehybnené Slovensko

08.04.2020 06:00

Tohtoročné veľkonočné sviatky budú iné. A ťažké. Najmä pre seniorov, ktorí sa zdržujú väčšinu dní doma v karanténe.

Wu-chan, koronavírus

Úľava vo Wu-chane, z mesta odchádzajú tisíce Číňanov

08.04.2020 06:00

Tisíce Číňanov začali urýchlene opúšťať Wu-chan po tom, keď úrady po viac ako dvoch mesiacoch uvoľnili zákaz vycestovať z mesta.

Kalifornia, koronavírus

ONLINE: Wu-chan je otvorený, Francúzi majú 10-tisíc obetí

08.04.2020 05:30, aktualizované: 06:26

Čínske mesto Wu-chan, zdroj pandémie, je opäť otvorené, ľudia môžu odcestovať a aj cestujú. Francúzsko má viac ako desaťisíc obetí.