Založ si blog

Občan Kiska vypudil: „ Ešte tu máme poistku v prezidentke Čaputovej! “

Skoro som včera skolaboval, keď som počul v Televíznych novinách TV Markíza, že sa najväčšie slovenské politické zlo takto vyjadrilo k prerokovávaniu sociálnych zákonov v parlamente na to konto, ak by ich poslanci schválili. Ešte tu máme poistku v prezidentke….. a ja sa pýtam, akú poistku občan Kiska? Vy riadite prezidentku Slovenskej republiky? Že by fungovala na diaľkové ovládanie? Z akého dôvodu to tvrdíte? Že ste boli jej predchodcom? To je kvalifikácia na to, aby ste mohli prezidentku komandovať? Čo si to vôbec dovoľujete? Vaša drzosť naozaj nepozná hraníc. Vy môžete iba veriť v jej súhlas, alebo nesúhlas a nie tvrdiť to, čo urobí prezidentka!!! A s bohorovnosťou toto Kiska zopakoval aj v predvolebnej relácii Na hrane v TV JOJ. Čakal som, že na tieto slová zareaguje moderátor Magušin. No čakal som márne, pretože pripravené odpovede tohto elementa slovenskej politiky odhalil hneď na úvod relácie vedľa stojaci predseda NRSR Danko. Aj takto podvodne z hľadiska neobjektivity sa dá robiť predvolebná politická relácia. Zareagoval iba premiér Pellegrini.

Položme si otázku, prečo takéto niečo zo seba vylúdil občan Kiska? Rovnako, ako on sa do prezidentského kresla dostala Čaputová, len s tým rozdielom, že ona je navyše nelegitimná prezidentka. Prečo nelegitimná? Pretože Ústavný súd ešte stále nevyriešil ústavnú sťažnosť na prepočítanie hlasov s voličskými preukazmi i napriek tomu, že ju predseda Ústavného súdu Fiačan inauguroval do prezidentského úradu. Zaujímavé je, že 50 dňové moratórium na prieskumy preferencií dokázal ÚS zrušiť počas dvoch či troch týždňov, ale prepočítať hlasy od septembra nie a  odložil ústavný problém do zásuvky. A druhá záhada rozhodnutia ÚS súdu je v otázke: Aký je z hľadiska podstaty informovanosti rozdiel medzi 50-timi (ja si myslím, že 30 dní by stačilo) a dnes platnými 14-timi dňami moratória, ktoré nie sú informovanosti na prekážku? To znamená, že rozdiel 36 dní je neústavná položka!!! Ak by bolo 42 dní, prípadne len 30 dní rozdiel, tak by to bolo ústavné? Neviem, nerozumiem tomu a som presvedčený, že ani mnohí ďalší. Ibaže 50 dní bez prieskumov v mediách je neústavné, ale 14 dní bez zverejnených preferencii ústavne je. Neuveriteľná právnická kľučka Ústavného súdu SR, ktorá nedokazuje jeho nezávislosť.

Samozrejme, že ak by sa zistili nezrovnalosti v počte volebných preukazoch a odovzdaných hlasov, museli by sa voľby opakovať. A prezidentka môže byť vďačná Kiskovi, že ako prezident, i keď mal časť kandidátov na ústavných sudcov nevymenoval ďalších piatich a trval na celkovom počte. Lenže, ak by z ponúknutého počtu vymenoval spomínaný počet, Ústavný súd by mohol rozhodnúť o ústavnej sťažnosti hneď po voľbách. Dnes ústavná sťažnosť odpočíva niekde v zásuvke a nikto sa jej nevenuje. V Rakúsku kvôli pár hlasom opakovali druhú voľbu prezidenta a nič svetoborného sa nestalo. Mali prezidenta o mesiac neskôr, ale právne a ústavne zvoleného! Prečo? Pretože u našich južných susedov sú zákony zákonmi i ústava ústavou a nie toaletným papierom, ako u nás!

Ak by sa odhalili machinácie s hlasmi, okamžite by prezidentka nemohla byť prezidentkou a rovnako by neplatili všetky úkony, ktoré doteraz vykonala. Boli by neplatné všetky podpísané zákony, (to by malo ďalekosiahle následky v živote všetkých firiem a občanov, ktorí sa riadili už novými zákonmi), všetky vetá prezidentky, ňou vymenovaní veľvyslanci, rektori a ďalší vymenovaní funkcionári by sa museli stiahnuť z funkcií a rovnako aj ústavní sudcovia, ktorých vymenovala by nemohli zostať vo funkcii a musel by ich v zastúpení vymenovať predseda parlamentu. To by bol galimatiáš nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. A trúfne si na to Ústavný súd? Asi nie, lebo aj ústavní sudcovia by si pod sebou podpílili konáre. Veď majú vystarané na 12 rokov svojho života!

Možno aj preto, aby Kiska nezatlačil na vyriešenie ústavnej sťažnosti, drží v rukách diaľkový čaputovládač. Na rozdiel od autora sťažnosti Harabina, má však toto najväčšie slovenské politické zlo v denníkoch, v internetových médiach, v rozhlasových a televíznych spravodajstvách otvorenú náruč.

Takže asi preto tá istota vo výrokoch o vlastnení prezidentky! No uvidíme, ak schvália sociálne zákony, ako sa zachová prezidentka. Či je pre ňu dôležitejšia časť politikov, alebo vyše dva milióny občanov Slovenska, ktorým je prezidentkou? Podľa jej doterajších krokov som skôr naklonený k prvej možnosti. Uvidíme, nechajme sa prekvapiť. Možno to bude milo, alebo skoro pol národa, ktoré by svojím vetom obrala o peniaze, bude nadávať.

Pavel Jacz

Nepoznám nadávku či prívlastok na Matoviča, ktorými by som ich neurazil, ak by som ich použil na neho.

27.06.2024

Takže, na úvod sa ospravedlňujem všetkým nadávkam a prívlastkom, ktoré použijem v súvislosti s naším „nepoškvrneným“ trnavským „Bohom zla, klamstiev, podrazov, bezcitnosti a túžbou prešľapávať a dupať so svojou pravdou po mŕtvolách“. V pléne debaty k zákonu „Lex atentát“ si takto zakecal či zatrepal za rečníckym pre neho len kecpultom či trepopultom v [...]

Skrachovala známa super luxusná cestovná kancelária!

14.06.2024

Pred piatimi rokmi vznikla nová cestovná kancelária, ktorá prispôsobuje cesty na mieru svojim zákazníkom a všetko v jednej cene all inclusive. A bola veľmi úspešná. Dokonca ako jedna z mála cestoviek vlastnila aj luxusne zariadené lietadlo Airbus za 42 miliónov s doletom 9000 km, s ktorým zaletela so svojimi zväčša stálymi solventnými zákazníkmi do mnohých turistických [...]

Po Ilievovi, Dibákovej, Dírerovi „dobrovoľne odídu“ ďalší angažovaní neobjektívci sediaci v moderátorskych kreslách.

28.05.2024

Čistiť od obrých pliev to začali v TA3. Moderátor Iliev, ktorý nastúpil do relácie V politike po nútenom odchode neobjektívneho Dolinského, už asi nemohol zniesť na svoju útočnú opozičnú moderátorskú politickú prácu tlaky, tak sa akože „dobrovoľne“ po česky povedané „odklidil“ do svojej novej debatnej, ale už apolitickej relácie. To sme si vydýchli po prvý [...]

Harris

Harrisová je vo výhode, veď nemá 80. Zľakne sa jej Trump?

23.07.2024 06:00

Svojho osemdesiatnika sa zbavili demokrati, keď 81-ročný vládca Oválnej pracovne Joe Biden oznámil, že odstupuje zo súboja o Biely dom. Či urobí Trump (78)?

fico, matovič, PVV

Výzvy na zmierenie krachujú, Smer a SNS sú proti. Politológovia: Matovič a Fico za jedným stolom? Nemožné

23.07.2024 06:00

Z koaličných strán tak ochotu vyjadruje zatiaľ len Hlas. SNS v stretnutí zmysel nevidí, podobne ako niektorí členovia Smeru. Problémom je pre koalíciu najmä hnutie Slovensko Igora Matoviča.

Kamala Harrisová

Kamala Harrisová v kampani získala za jediný deň rekordných 81 miliónov USD. Pred rokmi jej prispel aj Trump

23.07.2024 05:55

Hlavná kandidátka na demokratickú nomináciu na americký prezidentský súboj Kamala Harrisová získala za jeden deň od darcov 81 miliónov dolárov.