Založ si blog

Čo majú spoločné Kiska a Soltész – dvaja „uvedomelí“ občania Slovenska?

Osobne nepoznám ani jedného z nich a na to som hrdý. Nebolo by sa čím chváliť. I keď so Soltészom som mal iba emailovú konverzáciu z môjho popudu. Videl som ho na obrazovke v spravodajskom štúdiu v tričku s krátkym rukávom, pričom celému Slovensku ukázal svoje celoručné „ohromujúce“ tetovanie na pravej ruke. Keďže ho oslovovali redaktor a jeho šušlavý prejav som už predtým počul v komentároch, tak som mu napísal. Pripadal mi totiž s tým tetovaním ako kriminálnik v štúdiu a nie redaktor. Zarazilo ma, že ho režisér spravodajstva TV JOJ vpustil do štúdia bez dlhých rukávov. To, že je potetovaný, je jeho osobná vec. Ja si o takých ľuďoch myslím svoje, ale prečo to ukazuje celému národu?
Z profesionálneho hľadiska je to z niekoľkých dôvodov neprípustné. Všetko, čo sa v štúdiu hýbe (zväčša je to pozadie), je nezvyčajné, alebo je výstredné, odpútava pozornosť diváka. Stačí, aby mal moderátor krivo viazanku, tak divák prestane sledovať jeho slová a všíma si kravatu „v ofsajde“ a začne to komentovať. Rovnako je to aj s moderátorkami, ktorým vyskočí vypchávka z podprsenky a narobí jej prsníkový galimatiáš, alebo si dajú výstredné šaty, vypasované legíny, hlboký dekolt a pod. Všetky spomínané vizuálne drobnosti maximálne zväčšia svoj objem vo forme vnímania u diváka. A ten je okamžite mimo toho, čo mu chce moderátor povedať. A tak je vlastne zbytočné, aby moderátor hovoril, môže aj mlčať a je to to isté.
Soltészovi som vytkol tetovanie a opýtal som sa ho, kde nabral toľko odvahy so šušlaním robiť redaktora a načítavať príspevky v televíznom spravodajstve? Odpovedal mi, že on je iba redaktor internetového portálu. Že by redaktor internetového portálu načítaval veľmi často komentáre? Asi to bolo klamstvo.
A potom na mňa zaútočil, že pokiaľ on musel emigrovať a tak si ma vygooglil a „zistil“ , že som bol komunistický novinár i keď som členom KSS nikdy nebol! No on „musel“ ako 20-ročný emigrovať, lebo tu nemal uplatnenie! Vraj ani študovať nemohol, kvôli rodine. Len nerozumiem tomu, že študoval a kvôli emigrácii nedoštudoval na Prešovskej univerzite nemčinu a prekladateľstvo, ako som si prečítal na portáli Zem a vek. Nuž, každý sa obhajuje, ako sa dá. (Jeho ďalšie invektívy smerom na mňa nebudem vyťahovať. Bola to súkromná komunikácia.) Čiže klamstvo je pre neho rovnaké meradlo, ako pre rozporuplného Kisku, .
Vraví sa, že všetko čo je nové je dobré, lebo je to tajomné. To platí najmä v partnerských vzťahoch, nie však v politike. A takým nový bol po prvý raz slovenský prezident z nepolitického prostredia. Politický nováčik – milionár. Jeho pôsobenie vo funkcii bolo neoslňujúce, kampaň ani financovanie neboli právne čisté. Ale splnili účel a média o tom mlčali, lebo to nebol objekt ich škandalózneho záujmu a dodnes je v mainstreamových a musím povedať, že neobjektívnych mediach varený pečený. No pred pár dňami sa jeho gloriola rozsypala, ako domček z karát po zverejnenom rozhovore Šuliga.- Reichel, ktorý potvrdil slová sudcu Radačovského, že to, čo sa dozvedel o Kiskovi na pojednávaní o pozemkoch, je letenkou z postu prezidenta. Tu je vidieť, aké ďalšie nebezpečie nám hrozí, ak sa tento element riadený americkými nitkami (dokumentoval to v prezidentskom úrade) nás klame telom a rečami jedna radosť, dostane do vládneho kresla. Všetky ostatné jeho lapsusy, klamstvá a otrepané obviňovanie Fica zo všetkého, čo sa dotkne jeho cti, ľudia poznajú.
No a teraz , čo majú títo dvaja okrem klamstiev a nenávisti k SMER-u a SNS, spoločné. Obaja sú ešte na moje počudovanie občania Slovenskej republiky a obaja sa nemienia vysťahovať. Kiskove tvrdenia, že Slovensko je mafiánsky štát (je to urážka každého jedného občana Slovenska) je svojím spôsobom trestný čin hanobenia republiky a Soltészove výroky, že nenávidí bielu spodinu a Slováci sú čvarga z Východnej Európy je to isté povedané z opačnej strany. A smrdí to aj rasizmom k etnickej skupine Obaja majú spoločnú východniarsku náturu a samozrejme aj maniere. Obaja verejne urážajú národ, z ktorého vzišli. A najnovšie otitulovanie Soltésza smerom na kandidátnu listinu OĽaNO, že všetkých 149 Matovičových kanditátov sú gauneri, hlupáci a psychopati je vrchol zloby, zákernosti, podlosti , diktátorstva a drzosti a sú veľmi podobné Kiskovým útokom bez jasných argumentov, lebo Fico, lebo Smerácka mafia.
Som presvedčený, že ak by sa Soltész narodil o 30 rokov skôr, bol by určite veľmi angažovaným straníkom a novinárom (len s tým rozdielom, že by musel mať dokončené vzdelanie), pre ktorého nadpráca by bola súčasťou každého jeho článku. Dnes tomu hovoria z časti aj investigatíva. Takým spôsobom, ako on sa totižto vyjadrovali najvychytenejšie komunistické kádre. A ak by nepadol bývalý režim, tak by Kiska po vzore svojho otca určite kádroval ako popredný člen KSS nestraníkov. Určite si starší spomenú na špecifickejšie termíny a slová, oportunisti, revizionisti, emigranti. atď. A Soltész si to zjednodušil slovami čvarga, gauneri, hlupáci a psychopati. A aj jeho výrok zo stránky zomri.sk, že Slovákov nemá nikto rád, lebo sme ko…i a sami sme si to tu doj……i. je viac ako „inteligentný“! Aj jeho názov knihy Sviňa patrí do tejto kategórie. Ešte som ho síce nevidel, ale viem si predstaviť, ako sa uberá určite „prikrášľovaná“ línia deju z pohľadu tohto čudesného novinára. Aj Ďurišová Nicholsonová je z tohto filmu nadšená, keď lístok do kina včera ponúkla svojím pohŕdavým spôsobom Tomášovi v relácii Na telo. Pôvodne som chcel o tejto nevychovanej a nechutnej žene napísať čosi, ale kolegovia blogeri jej to už včera poriadne „nandali“.
Špeciálny prokurátor Šanta po ukončení dokazovania v procese zmeniek (Mimochodom na stránke eurorespekt.sk sa objavili záznamy s fotokópiami správ archívu SIS spred 20-tich rokov že 11. júna 2000 boli podpísané zmenky, čo vyvracia slová Šantu a Lipšica o neprestrieľných dôkazoch.) povedal, že: „Na každého raz príde, skôr či neskôr“ (Len neviem, či tým myslel aj Kisku?). A ja tvrdím, že príde iba na tých nepohodlných, nie na pohodlných, ktorí majú peniaze a správny názor. Lebo za tieto výroky už mal špeciálny prokurátor dnes znovuzrodený Honzo „Urválek“, ktorý zakazuje šíriť názory, posiela ľudí do väzby za videá a stíha ľudí za citáciu slov Štúra a fotografie s červenou hviezdou, za pozdravy a za názory, začať vyšetrovania k spomínaným výrokom o štáte a rasizme. No to nášmu Honzovi, či skôr Honzíkovi „Urválkovi“ zo Špeciálnej prokuratúry tak dobre nevonia. Výroky totiž majú príjemnú liberálno-pravičiarsko-americkú arómu a chuť.
Budem sa len čudovať, ak sa náš „geniálny“ exprezident s trojdňovým pracovným týždňom posadí do politickej lavice parlamentu. A možno zmúdrejú po poslednom videu aj tí, ktorí ho doteraz velebili. Ja verím, že skôr či neskôr bude bude v „Slušnom Slovensku“ drať lavice a erárne oblečenie na mieste, ktoré mu za jeho skutky prináležia! Možno potom príde spolu s Bašternákom na lepšiu protidaňovú taktiku
Pavel Jacz

Trinásť zhavranelých študentov žurnalistiky sa pred Úradom vlády SR. „predstavilo“.

21.11.2023

Pondelňajší protest mojich nasledovníkov ma presvedčil, že budúcnosť slovenskej žurnalistiky nevyzerá ružovo. Aj ja som študoval na Katedre žurnalistiky UK a poznám aj kolegov o rok, dva, tri starších i mladších. Ale také prázdno ducha, ako som počul z úst protestujúcich študentov pred Úradom vlády SR som od svojej generácie kolegov nezažil. Neexistoval medzi mojimi [...]

Niektoré média hlavného prúdu a žltá tlač sú po novom zatiaľ v ofsajde. Zostanú v ňom?

04.11.2023

Vyše tri a pol roka najzúrivejších útokov na opozíciu a predtým ešte dlhodobo aj na koalíciu vyústili po voľbách do izolovanosti. Tri a pol roka sme čítali, počúvali a videli niekedy absolútne klamstvá. Poslanca Blahu za SMER pre jeho názory televízne a rozhlasové diskusné relácie mainstreamu absolútne ignorovali. Dokonca, keď raz prišiel ako náhrada do Slovenského [...]

Sulíkova liberálna taľafatka: „Treba vedieť, kedy odísť“! Naozaj pán Sulík?

25.10.2023

Zo života poznáme mnoho prípadov, keď slovenský inžinier ekonómie, alebo pre spoločnosť zbytočný doktor politológie pracuje v zahraničí zväčša v západnej Európe ako inštalatér, chovateľ koní, kuchár, barman, vytieračka zadníc či doručovateľ kuriérskej služby. Kladieme si otázku, prečo musí Slovák opustiť rodnú zem a ísť pracovať inam a nahrádzajú ich z [...]

Daniel Lipšic

Lipšic o trestnej novele: Prinesie premlčanie Haščákovej Gorily či vrátenie vily Bašternákovi

11.12.2023 14:55

Špeciálny prokurátor odmietol tvrdenia, že špeciálna prokuratúra nemá vo svete obdoby.

česko, policie

Za plánovanie bombového útoku v Prahe dostal mladík podmienečný trest

11.12.2023 14:33

Súd vlani pri vynesení rozsudku nad hlavným organizátorom zdôraznil, že na jeho správanie mal veľký vplyv autizmus.

Ukrajinskí vojaci, Dneper, Cherson, vojna na Ukrajine

Porážka Ruska vedie cez Krym. Ako sa vojna začala, tak sa aj skončí, tvrdia odborníci

11.12.2023 14:00

Najkratšia cesta k víťazstvu Ukrajiny vedie cez Krym. Armáda musí byť vyzbrojená, vycvičená a vybavená s ohľadom na kampaň za polostrov.

dopravný policajt, pokuty, krádež

Mladík bez vodičského preukazu za volantom už dva razy "nafúkal"

11.12.2023 13:39

Jazdil na otcovom aute, hoci ešte nie je držiteľom vodičského oprávnenia.