Založ si blog

Čo majú spoločné Kiska a Soltész – dvaja „uvedomelí“ občania Slovenska?

Osobne nepoznám ani jedného z nich a na to som hrdý. Nebolo by sa čím chváliť. I keď so Soltészom som mal iba emailovú konverzáciu z môjho popudu. Videl som ho na obrazovke v spravodajskom štúdiu v tričku s krátkym rukávom, pričom celému Slovensku ukázal svoje celoručné „ohromujúce“ tetovanie na pravej ruke. Keďže ho oslovovali redaktor a jeho šušlavý prejav som už predtým počul v komentároch, tak som mu napísal. Pripadal mi totiž s tým tetovaním ako kriminálnik v štúdiu a nie redaktor. Zarazilo ma, že ho režisér spravodajstva TV JOJ vpustil do štúdia bez dlhých rukávov. To, že je potetovaný, je jeho osobná vec. Ja si o takých ľuďoch myslím svoje, ale prečo to ukazuje celému národu?
Z profesionálneho hľadiska je to z niekoľkých dôvodov neprípustné. Všetko, čo sa v štúdiu hýbe (zväčša je to pozadie), je nezvyčajné, alebo je výstredné, odpútava pozornosť diváka. Stačí, aby mal moderátor krivo viazanku, tak divák prestane sledovať jeho slová a všíma si kravatu „v ofsajde“ a začne to komentovať. Rovnako je to aj s moderátorkami, ktorým vyskočí vypchávka z podprsenky a narobí jej prsníkový galimatiáš, alebo si dajú výstredné šaty, vypasované legíny, hlboký dekolt a pod. Všetky spomínané vizuálne drobnosti maximálne zväčšia svoj objem vo forme vnímania u diváka. A ten je okamžite mimo toho, čo mu chce moderátor povedať. A tak je vlastne zbytočné, aby moderátor hovoril, môže aj mlčať a je to to isté.
Soltészovi som vytkol tetovanie a opýtal som sa ho, kde nabral toľko odvahy so šušlaním robiť redaktora a načítavať príspevky v televíznom spravodajstve? Odpovedal mi, že on je iba redaktor internetového portálu. Že by redaktor internetového portálu načítaval veľmi často komentáre? Asi to bolo klamstvo.
A potom na mňa zaútočil, že pokiaľ on musel emigrovať a tak si ma vygooglil a „zistil“ , že som bol komunistický novinár i keď som členom KSS nikdy nebol! No on „musel“ ako 20-ročný emigrovať, lebo tu nemal uplatnenie! Vraj ani študovať nemohol, kvôli rodine. Len nerozumiem tomu, že študoval a kvôli emigrácii nedoštudoval na Prešovskej univerzite nemčinu a prekladateľstvo, ako som si prečítal na portáli Zem a vek. Nuž, každý sa obhajuje, ako sa dá. (Jeho ďalšie invektívy smerom na mňa nebudem vyťahovať. Bola to súkromná komunikácia.) Čiže klamstvo je pre neho rovnaké meradlo, ako pre rozporuplného Kisku, .
Vraví sa, že všetko čo je nové je dobré, lebo je to tajomné. To platí najmä v partnerských vzťahoch, nie však v politike. A takým nový bol po prvý raz slovenský prezident z nepolitického prostredia. Politický nováčik – milionár. Jeho pôsobenie vo funkcii bolo neoslňujúce, kampaň ani financovanie neboli právne čisté. Ale splnili účel a média o tom mlčali, lebo to nebol objekt ich škandalózneho záujmu a dodnes je v mainstreamových a musím povedať, že neobjektívnych mediach varený pečený. No pred pár dňami sa jeho gloriola rozsypala, ako domček z karát po zverejnenom rozhovore Šuliga.- Reichel, ktorý potvrdil slová sudcu Radačovského, že to, čo sa dozvedel o Kiskovi na pojednávaní o pozemkoch, je letenkou z postu prezidenta. Tu je vidieť, aké ďalšie nebezpečie nám hrozí, ak sa tento element riadený americkými nitkami (dokumentoval to v prezidentskom úrade) nás klame telom a rečami jedna radosť, dostane do vládneho kresla. Všetky ostatné jeho lapsusy, klamstvá a otrepané obviňovanie Fica zo všetkého, čo sa dotkne jeho cti, ľudia poznajú.
No a teraz , čo majú títo dvaja okrem klamstiev a nenávisti k SMER-u a SNS, spoločné. Obaja sú ešte na moje počudovanie občania Slovenskej republiky a obaja sa nemienia vysťahovať. Kiskove tvrdenia, že Slovensko je mafiánsky štát (je to urážka každého jedného občana Slovenska) je svojím spôsobom trestný čin hanobenia republiky a Soltészove výroky, že nenávidí bielu spodinu a Slováci sú čvarga z Východnej Európy je to isté povedané z opačnej strany. A smrdí to aj rasizmom k etnickej skupine Obaja majú spoločnú východniarsku náturu a samozrejme aj maniere. Obaja verejne urážajú národ, z ktorého vzišli. A najnovšie otitulovanie Soltésza smerom na kandidátnu listinu OĽaNO, že všetkých 149 Matovičových kanditátov sú gauneri, hlupáci a psychopati je vrchol zloby, zákernosti, podlosti , diktátorstva a drzosti a sú veľmi podobné Kiskovým útokom bez jasných argumentov, lebo Fico, lebo Smerácka mafia.
Som presvedčený, že ak by sa Soltész narodil o 30 rokov skôr, bol by určite veľmi angažovaným straníkom a novinárom (len s tým rozdielom, že by musel mať dokončené vzdelanie), pre ktorého nadpráca by bola súčasťou každého jeho článku. Dnes tomu hovoria z časti aj investigatíva. Takým spôsobom, ako on sa totižto vyjadrovali najvychytenejšie komunistické kádre. A ak by nepadol bývalý režim, tak by Kiska po vzore svojho otca určite kádroval ako popredný člen KSS nestraníkov. Určite si starší spomenú na špecifickejšie termíny a slová, oportunisti, revizionisti, emigranti. atď. A Soltész si to zjednodušil slovami čvarga, gauneri, hlupáci a psychopati. A aj jeho výrok zo stránky zomri.sk, že Slovákov nemá nikto rád, lebo sme ko…i a sami sme si to tu doj……i. je viac ako „inteligentný“! Aj jeho názov knihy Sviňa patrí do tejto kategórie. Ešte som ho síce nevidel, ale viem si predstaviť, ako sa uberá určite „prikrášľovaná“ línia deju z pohľadu tohto čudesného novinára. Aj Ďurišová Nicholsonová je z tohto filmu nadšená, keď lístok do kina včera ponúkla svojím pohŕdavým spôsobom Tomášovi v relácii Na telo. Pôvodne som chcel o tejto nevychovanej a nechutnej žene napísať čosi, ale kolegovia blogeri jej to už včera poriadne „nandali“.
Špeciálny prokurátor Šanta po ukončení dokazovania v procese zmeniek (Mimochodom na stránke eurorespekt.sk sa objavili záznamy s fotokópiami správ archívu SIS spred 20-tich rokov že 11. júna 2000 boli podpísané zmenky, čo vyvracia slová Šantu a Lipšica o neprestrieľných dôkazoch.) povedal, že: „Na každého raz príde, skôr či neskôr“ (Len neviem, či tým myslel aj Kisku?). A ja tvrdím, že príde iba na tých nepohodlných, nie na pohodlných, ktorí majú peniaze a správny názor. Lebo za tieto výroky už mal špeciálny prokurátor dnes znovuzrodený Honzo „Urválek“, ktorý zakazuje šíriť názory, posiela ľudí do väzby za videá a stíha ľudí za citáciu slov Štúra a fotografie s červenou hviezdou, za pozdravy a za názory, začať vyšetrovania k spomínaným výrokom o štáte a rasizme. No to nášmu Honzovi, či skôr Honzíkovi „Urválkovi“ zo Špeciálnej prokuratúry tak dobre nevonia. Výroky totiž majú príjemnú liberálno-pravičiarsko-americkú arómu a chuť.
Budem sa len čudovať, ak sa náš „geniálny“ exprezident s trojdňovým pracovným týždňom posadí do politickej lavice parlamentu. A možno zmúdrejú po poslednom videu aj tí, ktorí ho doteraz velebili. Ja verím, že skôr či neskôr bude bude v „Slušnom Slovensku“ drať lavice a erárne oblečenie na mieste, ktoré mu za jeho skutky prináležia! Možno potom príde spolu s Bašternákom na lepšiu protidaňovú taktiku
Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne, píše o Milanovi Ftáčnikovi Gabriela Rothmayerová.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.

suchoba

Obvinený podnikateľ Michal Suchoba sa dobrovoľne vrátil na Slovensko

14.05.2021 09:32

Podľa medializovaných informácií má Suchoba vypovedať pred vyšetrovateľom v Národnej kriminálnej agentúre.

Milan Ftáčnik

Zomrel exminister školstva Milan Ftáčnik

14.05.2021 09:21, aktualizované: 10:42

Bývalý minister školstva, exprimátor Bratislavy, politik a vysokoškolský učiteľ Milan Ftáčnik zomrel vo veku 64 rokov.