Založ si blog

Juraj Šeliga – typický uvedomelý a akčný „revolucionár“, akých sme tu mali po víťaznom Februári habadej.

Ako správny aktívny SZMák sa predstavuje podpredseda strany človeka, ktorý je obvinený z daňových podvodov a ktorý sa v predvolebnej kampani radšej neukazuje. Neukazuje práve preto, že by asi schytal od každého protivníka. A tak necháva všetko na „herečku“ Remišovú a svojho SZMáčika Šeligu. Obaja však majú rovnakú rétoriku: Len útočia hlava-nehlava a chceli by iba zatvárať a zatvárať.

No, Šeliga sa navyše neštíti urážať ministerku vnútra i predsedu vlády. Ten Šeliga, ktorý ešte nič v živote, okrem získania nejakého magistra na právnickej škole (žiaľ, nenašiel som na ktorej) a vyrevovania na pódiách, nedokázal. Ako o sebe napísal na „Záludnej“ stránke: „Stál som na námestiach a volal po spravodlivom a slušnom Slovensku“. To vám teda poviem, to bola naozaj obrovská drina! Ani nútené práce v gulagu sa jej nevyrovnajú! „Namakal“ sa tento , ako o sebe tvrdí právnik. A práve tento mladý SZMáčik bez praxe a životných skúseností má plno plamenných rečí, urážok, útokov, obvinení a dokonca súdov na ľudí, ktorým nesiaha ani po členky. Nepripomína Vám jeho rétorika niekoho počas tridsiatych rokov minulého storočia v Nemecku? Škoda, že nenastúpil do OĽaNO. To by sme mali jedného veľkého Matoviča a druhého malého Matovička.

Ako si to vlastne Šeliga dovoľuje povedať o ministerke vnútra, ktorá má za sebou mnohoročnú kvalitnú prácu, že je nekompetentná, len preto, že pár jedincov vďaka ľudskému zlyhaniu nedostalo kompletné volebné lístky.

Kto vlastne ste mladík Šeliga, že si takto doslovne trúfate očierňovať vládneho činiteľa a hneď na druhý deň aj premiéra Slovenskej vlády, ktorý svoju ministerku v otázke zahraničnej možnosti voľby podporil? : Ako Šeliga povedal, je to urážka ľudí, čo odišli za prácou do zahraničia, ale aj citujem: „Premiér Peter Pellegrini sa môže hanbiť za takéto výroky,….“. Nedorast páli ostrými všade tam, kde je koalícia!

Tak, teda ja Vám poviem, čo si myslím o mnohých tých, čo chcú voliť zo zahraničia. Mal som možnosť dva roky čítať v New Yorku Amerického Slováka. A okrem prebraných článko od známych to vtedajších redaktorov zo SME (vtedy ešte Denník N a Aktuality. Sk neexistovali) som sa iné o Slovensku nedozvedel len samé špinavosti. Ak by som nepoznal pravdu, určite by som tomu uveril, ako verili aj americkí Slováci, ktorí sa ma na to pýtali. A tak som musel vysvetľovať, ako to naozaj u nás reálne je.

Ja sa však pýtam tých, čo vôbec schválili tento zákon, prečo nepodmienili voľbu zo zahraničia platením sociálneho a zdravotného poistenia a trvalým pobytom? Mnohí z tých, čo sú vonku (Zrazu ich počet čarovne stúpol zo 17 000 na 60 000. Prečo asi?) tu ani nemajú trvalý pobyt, na Slovensko kašlú a ich vzťah k Slovensku je len ku kamarátom a vzdialenej rodine. A ak sa sem vrátia, tak až v dôchodkovom veku, aby si pri našich cenách užili vysoký zahraničný dôchodok. Takých poznám neúrekom, ktorých ťahá domovina len v starobe a je im jedno, kto tu vládne, či sa tu žije lepšie, či je tu chaos, bordel, úplatky a ďalšie neduhy, pretože ich nezažívajú. Dnes ich ovplyvňuje mohutná protivládna kampaň hlavných medií. Do tejto skupiny nerátam tých, čo pracujú vonku najmä v okolitých krajinách a živia rodiny na Slovensku a tých, čo pracujú v našich firmách, na zastupiteľstvách a v európskych a svetových organizáciách. Tí vedia, odkiaľ fúka vietor a nie nejaká dáma z Nového Zélandu, ktorá sa prostredníctvom internetovej video aplikácie prihlásila do televízií, aby sa o nej hovorilo, ako jej veľmi záleží na Slovensku! Škoda, že sa jej redaktori neopýtali, kedy odišla zo Slovenska a či sa vôbec mieni vrátiť na domov. Asi by radšej mlčala.

Premiér mal pravdu s opravovaním zubov. Takých, čo sem chodia iba kvôli novým zubom poznám niekoľko desiatok. V ich nových domovoch by sa museli veľmi uskromniť, alebo by na to nemali a tak slovenskí zubári sú pre nich jediná jasná alternatíva! Rovnako aj iné lacnejšie služby.

Oni ani netušia, ako sme poskočili dopredu, lebo to nemajú odkiaľ vedieť. Mediá o tom mlčia a vyťahujú len škandály a kauzy, tri káčka – Kuciaka, Kočnera a Kiskov Mafiánsky štát!.

Čudujem sa redaktorom televízií, ktorí priložia mikrofón tomuto veľkohubému SZMáčikovi zo strany daňového kriminálnika a ďalších milionárov. Nuž, ale ak ide o nadávky na koalíciu, tak je všetko dovolené. Počkáme si ešte necelé tri týždne a uvidíme, či aj potom bude mať Šeliga, ktorý robí strane anti kampaň, takú ostrú rétoriku. Zlo totiž ľudí nepriťahuje. Výsledky volieb ukážu.

Pavel Jacz

Kto je vlastne nula? Fico, alebo Magda Vašáryová?

29.02.2024

Najideálnejšie je porovnávať dvoch ľudí, alebo kolektívy, ktoré bojujú len v jednej kategórii. Tak napríklad môžeme porovnať dvoch rockerov, dvoch šachistov, futbalové, či hokejové mužstvá či ženské družstvá, i tenistov. Teda tých, ktorý súťažia s rovnakými podmienkami o rovnaké méty. A to svojím jednoduchým „unikátnym“ postrehom! Pri našich dvoch [...]

Poslanec Valášek z PS sa zaradil medzi amerických „sjúper“ vedcov, ktorí objavili bublinu a vodu.

20.02.2024

Slovensko americký poslanec vyštudovaný v USA – progresívny vyznávač vojny či milenec zbraní a zbrojenia, ktorý bol asi aj omylom veľvyslancom i keď v NATO, sa svojím nediplomatickým spôsobom zase prejavil ako štváč. Pripadá mi to, ako keby mal jeho hrdelnú slučku v rukách nejaký zodpovedný uťahovač za mlákou. To, čo v pondelok Valášek natáral o vojne na Ukrajine v [...]

Ani krásna tvárička moderátorky Čimovej z TV Markíza ešte neznamená vzdelanie a znalosti.

07.02.2024

Prevažne súkromné televízie sa zameriavajú najmä na „obálku“ moderátoriek vo svojich reláciách. Čím krajšia i fotogenická tvárička a čím krajšia postava sú základom pre výber okrem milionárov, ale aj súkromných televízií na funkciu moderátoriek. Potom prichádza na rad hlas, výslovnosť a pohotovosť a až potom nasleduje vzdelanie a informovanosť – teda [...]

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová.

Namiesto dvetisíc 11-tisíc eur. Matovič obvinil Šimkovičovú z kúpy drahých leteniek

05.03.2024 11:53

Ministerka dala postup spoločnosti pri nákupe preveriť.

taraba

Taraba: Všetky stromy napadnuté lykožrútom pôjdu dole

05.03.2024 11:46

Pri jednom chorom strome dochádza k infikovaniu ďalších tisíc stromov, skonštatoval Taraba.

Vík 03

K Stalinovej smrti mohol prispieť Západ, myslia si ruskí komunisti. Zahájili prešetrovanie

05.03.2024 11:44

Sovietsky diktátor má na svedomí ohromné množstvo tyranie, zabíjania a krvavú históriu.

polícia, policajt

Opitého vystriedal opitý. Polícia chytila dvoch vodičov, jeden nafúkal 3,5 promile

05.03.2024 11:42, aktualizované: 12:07

Po odchode policajnej hliadky si sadol za volant 49-ročný spolujazdec. Po niekoľkých kilometroch ho zastavila hliadka.