Založ si blog

Juraj Šeliga – typický uvedomelý a akčný „revolucionár“, akých sme tu mali po víťaznom Februári habadej.

Ako správny aktívny SZMák sa predstavuje podpredseda strany človeka, ktorý je obvinený z daňových podvodov a ktorý sa v predvolebnej kampani radšej neukazuje. Neukazuje práve preto, že by asi schytal od každého protivníka. A tak necháva všetko na „herečku“ Remišovú a svojho SZMáčika Šeligu. Obaja však majú rovnakú rétoriku: Len útočia hlava-nehlava a chceli by iba zatvárať a zatvárať.

No, Šeliga sa navyše neštíti urážať ministerku vnútra i predsedu vlády. Ten Šeliga, ktorý ešte nič v živote, okrem získania nejakého magistra na právnickej škole (žiaľ, nenašiel som na ktorej) a vyrevovania na pódiách, nedokázal. Ako o sebe napísal na „Záludnej“ stránke: „Stál som na námestiach a volal po spravodlivom a slušnom Slovensku“. To vám teda poviem, to bola naozaj obrovská drina! Ani nútené práce v gulagu sa jej nevyrovnajú! „Namakal“ sa tento , ako o sebe tvrdí právnik. A práve tento mladý SZMáčik bez praxe a životných skúseností má plno plamenných rečí, urážok, útokov, obvinení a dokonca súdov na ľudí, ktorým nesiaha ani po členky. Nepripomína Vám jeho rétorika niekoho počas tridsiatych rokov minulého storočia v Nemecku? Škoda, že nenastúpil do OĽaNO. To by sme mali jedného veľkého Matoviča a druhého malého Matovička.

Ako si to vlastne Šeliga dovoľuje povedať o ministerke vnútra, ktorá má za sebou mnohoročnú kvalitnú prácu, že je nekompetentná, len preto, že pár jedincov vďaka ľudskému zlyhaniu nedostalo kompletné volebné lístky.

Kto vlastne ste mladík Šeliga, že si takto doslovne trúfate očierňovať vládneho činiteľa a hneď na druhý deň aj premiéra Slovenskej vlády, ktorý svoju ministerku v otázke zahraničnej možnosti voľby podporil? : Ako Šeliga povedal, je to urážka ľudí, čo odišli za prácou do zahraničia, ale aj citujem: „Premiér Peter Pellegrini sa môže hanbiť za takéto výroky,….“. Nedorast páli ostrými všade tam, kde je koalícia!

Tak, teda ja Vám poviem, čo si myslím o mnohých tých, čo chcú voliť zo zahraničia. Mal som možnosť dva roky čítať v New Yorku Amerického Slováka. A okrem prebraných článko od známych to vtedajších redaktorov zo SME (vtedy ešte Denník N a Aktuality. Sk neexistovali) som sa iné o Slovensku nedozvedel len samé špinavosti. Ak by som nepoznal pravdu, určite by som tomu uveril, ako verili aj americkí Slováci, ktorí sa ma na to pýtali. A tak som musel vysvetľovať, ako to naozaj u nás reálne je.

Ja sa však pýtam tých, čo vôbec schválili tento zákon, prečo nepodmienili voľbu zo zahraničia platením sociálneho a zdravotného poistenia a trvalým pobytom? Mnohí z tých, čo sú vonku (Zrazu ich počet čarovne stúpol zo 17 000 na 60 000. Prečo asi?) tu ani nemajú trvalý pobyt, na Slovensko kašlú a ich vzťah k Slovensku je len ku kamarátom a vzdialenej rodine. A ak sa sem vrátia, tak až v dôchodkovom veku, aby si pri našich cenách užili vysoký zahraničný dôchodok. Takých poznám neúrekom, ktorých ťahá domovina len v starobe a je im jedno, kto tu vládne, či sa tu žije lepšie, či je tu chaos, bordel, úplatky a ďalšie neduhy, pretože ich nezažívajú. Dnes ich ovplyvňuje mohutná protivládna kampaň hlavných medií. Do tejto skupiny nerátam tých, čo pracujú vonku najmä v okolitých krajinách a živia rodiny na Slovensku a tých, čo pracujú v našich firmách, na zastupiteľstvách a v európskych a svetových organizáciách. Tí vedia, odkiaľ fúka vietor a nie nejaká dáma z Nového Zélandu, ktorá sa prostredníctvom internetovej video aplikácie prihlásila do televízií, aby sa o nej hovorilo, ako jej veľmi záleží na Slovensku! Škoda, že sa jej redaktori neopýtali, kedy odišla zo Slovenska a či sa vôbec mieni vrátiť na domov. Asi by radšej mlčala.

Premiér mal pravdu s opravovaním zubov. Takých, čo sem chodia iba kvôli novým zubom poznám niekoľko desiatok. V ich nových domovoch by sa museli veľmi uskromniť, alebo by na to nemali a tak slovenskí zubári sú pre nich jediná jasná alternatíva! Rovnako aj iné lacnejšie služby.

Oni ani netušia, ako sme poskočili dopredu, lebo to nemajú odkiaľ vedieť. Mediá o tom mlčia a vyťahujú len škandály a kauzy, tri káčka – Kuciaka, Kočnera a Kiskov Mafiánsky štát!.

Čudujem sa redaktorom televízií, ktorí priložia mikrofón tomuto veľkohubému SZMáčikovi zo strany daňového kriminálnika a ďalších milionárov. Nuž, ale ak ide o nadávky na koalíciu, tak je všetko dovolené. Počkáme si ešte necelé tri týždne a uvidíme, či aj potom bude mať Šeliga, ktorý robí strane anti kampaň, takú ostrú rétoriku. Zlo totiž ľudí nepriťahuje. Výsledky volieb ukážu.

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bittóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

13.05.2021

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas – SD o jednorázovej pandemickej podpore všetkých nezaopatrených deti sumou 300 €. [...]

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

11.05.2021

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim deťom sľúbil, že si spolu pozrú rozprávku Pat a Mat. [...]

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

07.05.2021

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo ho odhalili pri porušení zákazu vychádzania, sa pred [...]

Košice koronavírus odbery mesto armáda

Vláda už nebude potrebovať núdzový stav, aby niečo prikázala

14.05.2021 12:26

Niektoré opatrenia hospodárskej mobilizácie budú môcť byť prijaté nielen v núdzovom stave alebo vo výnimočnom stave, ale aj v mimoriadnej situácii.

DOD: Ústavný súd SR

Väzba advokáta Ribára bola protizákonná, rozhodol Ústavný súd. Sedí 20 mesiacov

14.05.2021 12:07

Ústavný súd nariadil bezodkladne prepustiť advokáta Martina Ribára. Je vo väzbe podľa Advokátskej komory len preto, že si riadne vykonával svoju advokátsku činnosť.

Milan Ftáčnik

Odišiel nám Milan Ftáčnik

14.05.2021 11:22

GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Raz sa mi Milan priznal: Ja vôbec nerozumiem vtipu. Ale viem vysvetliť, prečo je to smiešne.

Bratislava Vajnory očkovacie centrum

PCR testy potvrdili menej než tristo infikovaných. Pribudlo takmer 20-tisíc zaočkovaných

14.05.2021 10:08, aktualizované: 10:32

Počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň opäť klesol. Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 33.