Založ si blog

Kde to vlastne žijeme? V ideologickej diktatúre? Raz Fico, potom Danko, inokedy Kotleba. , ale aj Rostas, Daňo a Vasky.

Podľa našich „objektívnych“ médii sú prví traja samci najväčší nepriatelia Slovenska – našej vlasti. V 89 roku na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave mi 21.novembra povedal pred kamerou do mikrofónu náš karikaturista Marian Vanek zaujímavý slogan a hodí sa to aj dnes po tridsiatich rokoch. „Naši predstavitelia si o nás myslia, že sme nepriateľmi štátu, pričom oni sami sú najväčšími nepriateľmi štátu!“
A ja si tak kladiem otázku: Kam sme sa to vlastne dostali? Viem, je pred voľbami a tí, ktorí poťahujú motúziky, nechajú svojim novinárskym pešiakom vyhadzovať špinavosti na breh. A redaktoríkovia sú ako osy. Či si vypočujete správy, alebo politické debaty v rádiách, či si ich pozriete v televíziách, alebo si ich prečítate vo väčšine denníkov, všetci na povel ako cez „kopirák“ napíšu to, čo im predhodí hlavný guru tohto mišungu exkrementov Denník N a najnovšie už aj investigatívne centrum novinárov, ktoré zrazu prebralo štafetu škandálov, aby redaktorke Tódovej už nechodilo toľko urážok na email. To centrum je však imaginárne, za ktoré sa skrýva možno aj Tódová. V súvislosti s komunikáciou Danko – Zsuzsová ma milo prekvapil Sulík, ktorý súkromie vyňal zo svojich metód, no mladý „vykrikľúň“ Šeliga so skúsenosťami ženatého vrabca si neomalene opäť otvoril svoju hlasnú trúbu a vypudil zo seba prašné blato.
Egon Ervin Kisch bol zúrivý reportér, ale objektívny. Ja však počúvam jedného reportéra zurvalca pokiaľ ide o strany SMER, SNS a o štát Rusko. Keď tento televízny redaktor hovorí o týchto troch subjektoch musí mať určite v tvári nával krvi a blesky a v očiach prskajúcu kyselinu, pretože jeho zurvalecká dikcia kombinovaná s nenávistným komentárom, sa vymykajú nad rámec jeho normálneho a aj neobjektívneho prejavu pri iných témach. Z tohto redaktora srší pri tých troch spomínaných témach totálna zlosť a nenávisť. Nebudem ho menovať. Nemá slovenské meno, teda ani čistú slovenskú výslovnosť a pracuje v najsledovanejšej TV Markíza. Tí, ktorí sledujú Televízne noviny, určite vedia o koho ide. Možno mu naša nelegitímna prezidentka zavesí na hruď za služby vlasti metál!
A mnohí ďalší sa mu chcú vyrovnať. Ale na jeho nenávistný prejav nemajú. Tú nenávisť treba mať v sebe. Až sa čudujem, že je Slovan a nie Germán.
Včerajšie televízne správy nám predhodili, ako je to tu zhnité, demoralizované, ako sme na pokraji priepasti, ako sa rútime. Tí ktorí majú radi horory sa môžu už tešiť na dnes večer, čo sa tu hrozné zase udialo. Sledovanosť spravodajstiev je v týchto dňoch na maximách! Každý deň sa dozvieme nie jeden, ale minimálne päť škandálov. Aj včera ich bolo minimálne šesť: Dankov telefonát, Preplácanie futbalového štadióna, Zásah NAKA u sudcov a podnikateľa, Korupcia v Popradskej nemocnici, Štrajk autodopravcov i Súd s Kotlebom. Proces s Kočnerom, ktorý omieľajú dookola ako počas víkendu stále s tými istými rovnakými obrázkami a rovnakými komunikáciami (už ich ovládam naspamäť), včera priestor nedostal. Boli predsa iné tromfy.
Som zvedavý, ako aj všetci konzumenti splaškov, čím nás pobavia, alebo rozčúlia dnešné večerné správy(Už zase udrela NAKA – tentoraz v domoch u hviezd Kočnera a Trnku). S telefónnymi prepismi bude asi týždeň ticho. A v pondelok nám čosi investigatívci zase vypľujú. A teším sa na ten tromf v týždni volieb, aby SMER dorazili na dno. Hlavnou postavou bude určite expremiér Fico! Len a len aby SMER nezískal potrebné percentá na zostavenie vlády. Sedem opozičných „statočných“ by som skôr nazval zbytočných, robí všetko preto, aby vládne žezlo prevzali oni a pozatvárali všetkých, čo tu vládli a to bez ladu a skladu! Vedia totiž, že politicky, odborne, argumentačne a ani inteligenčne na nich nemajú, tak sa predvádzajú, s pomocou všakovakých mimovládiek a iluzórnych nezmyselných inštitútov na čele s „múdrymi“ mladými manipulovateľnými zajačikmi, pri škandáloch ako tí najčistejší anjeličkovia, ktorým nedáva tá hnusná mafiánska koalícia spávať. Počas nasledujúceho mesiaca určite nezostane žiadna koaličná hlava suchá.
Rovnako, ako to bolo v 98 roku, keď sme zažili pohon na Mečiara. Doma naň nemali, tak im pomohli zahraničné nóty a strašenie, že nás nevezmú do EÚ a NATO! A ja si stále len kladiem otázku, prečo do Európskej Únie nevzali bratov Čechov, Maďarov, Poliakov a ďalších 6 krajín skôr. Prečo čakali až na nás???? Veď u nich nevládol Mečiar, ktorý bránil republiku, ale ozajstní pravičiari, ktorí sa ústretovo správali k EÚ a NATO. A povedzme si rovno, že aj premiér Fico viac bránil Slovensko v EÚ, ako bolo pre euro-úradníkov únosné. Ako prvý sa postavil proti kvótam imigrantov a tak bol nepohodlný. Nepapkal celkom EÚ z ruky, ako je to u bratov v Česku. A tá európsko-slovenská mašinéria ho ako premiéra zožrala aj tu.
Z každých opozičných úst počuť, že ide o všetko. Naozaj o všetko? O smerovanie Slovenska? Hádam je zlé? Viem, nie je ideálne, ale položme si otázku, prečo? Sme šikovný národ a tú svoju šikovnosť egoisticky v tomto finančne uvoľnenom systéme premietame aj do životného štýlu a na ten potrebujeme peniaze. A to za každú cenu! Skoro všetky služby sú predražené a ak to platí štát, tak ešte predraženejšie. Smiešna sa mi zdala byť cena za zbúranie paneláka v Prešove v sume 1 euro, keď doprava stála 160 000 €. Tie štyri ťahače museli mať neuveriteľnú spotrebu. Možno 2000 litrov nafty na 10 km. Kam sa hrabe nejaký tank? A opotrebovanie pneumatík a amortizácia ťahačov za štyri dni jazdy je teda neuveriteľná. A aj tí, čo po nich bez súťaže nastúpili v búraní si vypýtali toľko, že by sme za to postavili vyše 30 rodinných domov!
A takto je to všade, kam sa pozriete. Do nemocníc, na ministerstvá, na úrady a najmä v komunále, kde sa majú úradníci najlepšie, lebo tam sa to externými službami len tak hemží. Spomeňme si na ex poslanca Bratislavy Ďuračku, ako zázračne zbohatol v komunále. Dá sa to vôbec, ak sa kradne v miere? Pozrime sa, ako zbohatli ďalší – Rezešovci, Majskí, Pórovci, Brhelovci, Kmotríkovci, Širokí, Pentovci, J&Tíovci, Essetovc, obaja Kollárovci a pokračovať by som mohol do aleluja. A zaujímavé, že väčšina z našich daní a našich kupónov.
A opozícia si naivne myslí, že to zastaví? Určite nie. Ak sa dostane ku korytám, tak ich bude rovnako vysávať. Finančné toky sa niekde zastavia a inde sa zrodia. A pokým budeme mať také skorumpované súdnictvo, ako máme, tak korupciu nezastavíme a nepomôže tomu ani spomínaných Sedem zbytočných! Ešteže máme znovuzrodeného „Urválka“ na špeciálnej prokuratúre, ktorý previnilcov trestá a chce trestať za názory (Mazurek, Fico, Rostas, Daňo, Vasky, Kotleba) ako v 50-tych rokoch minulého storočia a rovnako mu sekundovala aj petícia SAV proti Blahovi, ako v povojnových časoch, keď „zradcov národa“ odsudzovali pracovné kolektívy. Vrchol jeho umenia bola mesačná väzba Daňa a Vaskyho a ešte väčším vrcholom špecializovaného súdu je zákaz šíriť ich názory na internete, ktoré mali čosi do seba, ale neraz ma aj veľmi dobre pobavili a najmä rozosmiali. A to lepšie, ako slovenské komediálne seriály. Kde to vlastne sme? Blížime sa k ďalšej ideologickej diktatúre? Preto sme ju zvrhli pred tridsiatimi rokmi, aby sme ju po poučení z krízového vývoja v rokoch 1989-2020 znova nastolili? Možno aj u mňa niekedy ráno zazvoní NAKA na pokyn špeciálneho strážcu správnych názorov – výstižne povedané „zlomia mi všetky prsty“, aby som nemohol písať. Nebál som sa komančov, ani mafie a nebojím sa ani nášho nového špeciálneho prokurátora „Urválka“. Nemám sa prečo báť. Nekradnem, nepodvádzam, za volantom nepijem, neklamem a píšem iba to, čo cítim, že je správne písať.
Pavel Jacz

Skrachovala známa super luxusná cestovná kancelária!

14.06.2024

Pred piatimi rokmi vznikla nová cestovná kancelária, ktorá prispôsobuje cesty na mieru svojim zákazníkom a všetko v jednej cene all inclusive. A bola veľmi úspešná. Dokonca ako jedna z mála cestoviek vlastnila aj luxusne zariadené lietadlo Airbus za 42 miliónov s doletom 9000 km, s ktorým zaletela so svojimi zväčša stálymi solventnými zákazníkmi do mnohých turistických [...]

Po Ilievovi, Dibákovej, Dírerovi „dobrovoľne odídu“ ďalší angažovaní neobjektívci sediaci v moderátorskych kreslách.

28.05.2024

Čistiť od obrých pliev to začali v TA3. Moderátor Iliev, ktorý nastúpil do relácie V politike po nútenom odchode neobjektívneho Dolinského, už asi nemohol zniesť na svoju útočnú opozičnú moderátorskú politickú prácu tlaky, tak sa akože „dobrovoľne“ po česky povedané „odklidil“ do svojej novej debatnej, ale už apolitickej relácie. To sme si vydýchli po prvý [...]

Vymení si moderátor spravodajstva TV JOJ Mečiar už neaktuálny odznačik na klopni svojho saka za aktuálny?

22.05.2024

Moderátor spravodajstva TV JOJ Mečiar od vraždy Kuciaka s priateľkou si pripína do každého rýdzo slovenského vysielania svoj obľúbený odznačik po napísaný po anglicky All for Jan – Všetci za Jana. Je to už 6 rokov odznačkovania sa od roku 2018, kedy sa stal tento ohavný čin. Keďže je Mečiar v tomto tvrdohlavý posledný mohykán, ktorý si pripína do každého vysielania [...]

Donald Trump

Trump označil Zelenského za najlepšieho predajcu všetkých čias: Len čo odišiel so 60 miliardami, už si pýta ďalšie, treba to zastaviť

16.06.2024 17:25

Americký exprezident Donald Trump sa v noci na nedeľu sťažoval, že žiadosti Ukrajiny o podporu od Spojených štátov "nemajú konca".

Kaaba, Veľká mešita, hadž

Púť do Mekky má už najmenej 19 obetí. Teploty stúpajú nad štyridsiatku

16.06.2024 17:09

V Mekke panujú v posledných dňoch vysoké teploty, ktoré sa dostali aj nad 45 stupňov.

kalinák

Šéf NR SR stále chýba. Čaká sa na Fica? Kaliňák: Nejde o dohodu medzi SNS a Hlasom, Pellegrini odišiel, situácia sa zmenila

16.06.2024 17:00

Kaliňák zatiaľ nepočul o žiadnych personálnych zmenách v koalícii. Pellegriniho už do koaličnej zostavy nepočíta.

dennik N versus Smer

Na 'smerákov' sa z podcastu Denníka N valila spŕška nadávok. Takto zmier nevyzerá, ohradili sa. Šéfredaktor sa bráni, že to bola satira

16.06.2024 15:39

Po množstve nadávok, ktoré zazneli z mediálneho podcastu na členov strany Smer sa smeráci pýtajú, či takto má vyzerať zmierenie.