Založ si blog

Ako prvé, poriadne na úrade po Kotlebovi vyvetrám. A Lunter odvetral aj dopravu.

Posledné voľby šéfa Bansko-bystrického samosprávneho kraja mi silno pripomínajú dnešné predvolebné kortešačky opozície. Nepoužívajú to isté slovo vyvetrám, ale synonymá. A tak počujeme, zlodeji, mafia a všetci pôjdu do väzenia, všetko zmeníme, všetkých odvoláme, všetko vylepšíme, všetko bude inak atď., atď.! A ak si to voliči neuvedomia, budú nás čakať možno horšie časy. V Bratislave už zažívame progresivitu v plnej kráse. Noví ľudia na kľúčových pozíciach začali kopiť chyby z neskúseností a životného know how, ako na bežiacom páse. Zaujímavé, že si stále myslia, že sú najlepší z najlepších, ale hlavne, že sú progresívni! Veľmi na mňa zapôsobilo vyhlásenie šéfa PS Trubana, že on môže viesť hociktoré ministerstvo. Až ma zamrazilo, aký je tento bratislavský štricák s vyjadrovaním a rétorikou bratislavského 18 ročného kaviarenského štamgasta vzdelaný a ovláda všetky rezorty! Nuž uvidíme, čo nás bude čakať, ak „demokratická“ opozícia vyhrá voľby.. Možno aj horšie, ako od Lunterovcov.
Otecko so svojím synáčikom totiž riadia život obyvateľom v celom kraji. A ako si myslia, určite vynikajúco. No, toľko problémov, čo majú v kraji a nevedia si dať s nimi rady, začínajú naberať na svojej veľkosti.
Dovtedy sa chodí s krčahom po vodu, pokým sa nerozbije. A teraz sa Lunterovi krčah roztrieskal. Tvári sa ako nešťastník, ale predsa potreboval vyvetrať. A odvial dopravu zo svojho impéria. Ešteže, sa primátori niektorých miest a starostovia obcí zbadali a dohodli sa so SAD Zvolen, ktorá prevádzkovala do soboty dopravu autobusmi v celom kraji.
Lunter si totiž myslí, že keď niekomu nebude platiť, tak mu bude prevádzkovať službu. Obrátil sa aj na súd a urobil namiesto dohody najväčšiu chybu. Vraj nemôže urobiť dodatok k zmluve a obrátil sa aj na premiéra Pellegriniho. Ten ho však poslal kade ľahšie a povedal krásnu vetu. Ak nie je schopný Lunter sa dohodnúť so zvolenskou SAD-kou, tak je neschopný. Lunterovi nezachránila situáciu ani bezpečnostná rada kraja. Naivne si totiž myslí, že štát môže nakázať súkromníkovi, aby prevádzkoval službu so stratou!!! V mierových podmienkach to predseda Lunter nie je možné a výnimočný, alebo vojnový stav tu nemáme, i keď si myslíte, že výnimočný stav existuje! (Asi si myslíte, že ste krajský tajomník KSS, ktorý to mal za socializmu v možnostiach a direktívne riadil, dnešný systém Vám to nepovoľuje, aby ste diktátorsky rozhodovali.) Mýlite sa pán Lunter. Domrvili ste to a poriadne. Dlho ste totiž vetrali a nerátali ste s plánom B i keď sa povráva, že by mala nastúpiť poľská firma s poľskými vodičmi. No to už je len výhra!
Myslím si predseda Lunter, že by ste mali okamžite zvážiť aj so svojím skvelým synáčikom , s ktorým ste to dotiahli aj k stopke autobusom, aby ste si zbalili svoje „pakšametle“ a odišli z úradu. A prosím, aby ste nechali dokorán otvorené okná. Ono sa to samo vyvetrá.
A ak tak neurobíte, mali by sa zobudiť obyvatelia kraja, aby amatérov z riadiacich stoličiek, ako je aj Lunter so synáčikom odvolali referendom.
Verím, že sa obyvatelia Bansko-bystrického kraja zobudili a v budúcich voľbách nebudú dávať na krásne, ale plané reči a pri urnách budú rozmýšľať.

Pavel Jacz

P.S. Zaujímavé je, ako sa to pred voľbami všetko plánovite rozbehlo. Autodopravcovia, autobusy, zdravotníctvo, školstvo poľnohospodástvo, životné prostredie, súdnictvo, prokuratúra, zakázané názory, ako v 50-tych rokoch, monster proces a ďalšie škandály, problémy v osadách …. Jednoducho v spravodajstvách nevidíte, nepočujete a nečítate nič dobré, iba samé problémy, Slovo, ktoré redaktori vymenili za anglický kalkový preklad Challenge – teda za slovo výzva. Všetko je zlé a horšie už nemôže byť. Ľudia sa v priemere síce majú lepšie, ale všetko je najhoršie. Je to presne ako prieskumy. Podľa nich máme ročne veľmi veľa zbytočných úmrtí, ktoré by zdravotníctvo mohlo zminimalizovať, ale v druhom prieskume sme najrýchlejšie starnúca populácia v Európe. Tak ako to je. No predsa tak, ako to niekomu vyhovuje! Kde je teda pravda? V ofsajde? Ale najväčší naši politickí mudrci majú vraj čarovné paličky.

Ako mohol Kollár bez fantázií a nápadov zbohatnúť? Dva koaličáky mu dali za pravdu. Čo iné, keď stiahli chvosty?

08.07.2020

Vychádzam zo včerajšej vety slovenskej hanby sediace v kresle predsedu parlamentu Kollára na ním samo vyhlásené hlasovanie o samo-dôvere po jeho plagiátorstve. Aj to len dokumentuje, že ani v diplomovej práci ako skoro päťdesiatnik nemal nápady a fantáziu. Ako teda mohol bez fantázií a nápadov tak zbohatnúť? Prečo to konštatujem? Pre jeho úžasnú vetu v auditóriu [...]

Jáá – Kollár jedenácty, hlava pomazaná, z boží vůle předsedokrál, : „A neodstúpim! “

03.07.2020

Ak by som odstúpil, tak (stranička) SME-rodina odíde z vládnej koalície. Musí, alebo bude chcieť odísť, pretože tie tri plány, s ktorými išiel do koalície ako veľkootecko (preto jedenácty) a veľkopodnikateľ sa asi začínajú rozplývať. A tak Kollár kalkuluje – buď všetko, alebo nič! Ale on predsa poctivo podľa právnych noriem napísal diplomovku a neodpisoval, iba [...]

Diletantský dôvod ministra Mikulca. Policajný prezident Lučanský ho ako ministra neuznáva.

01.07.2020

Včera Pán Prezident policajného zboru SR Lučanský oznámil verejnosti, že pre iný pohľad na riadenie polície a nezhody s ministrom vnútra odchádza k 31. augustu z funkcie a po 30-tich rokoch aj z policajného zboru. Jeho vyše ročná púť v najvyššej funkcii zaznamenala nevídané výsledky na naše pomery. Pod jeho vedením sa vyšetrili kauzy, o ktorých sme si mysleli, že sa [...]

Srbsko koronavírus zákaz vychádzania víkend

Vo viacerých mestách v Srbsku vypukli protivládne protesty sprevádzané násilím

09.07.2020 06:49

Demonštranti na zhromaždeniach slovne útočili na prezidenta Vučiča a vyjadrovali tak frustráciu z jeho štýlu vládnutia, ktorý vnímajú ako autokratický.

pocasie-9-7-2020

Rozdelené Slovensko. Počasie bude iné na severe, iné na juhu

09.07.2020 06:00

Medzi južnými a severnými časťami Slovenska budú výraznejšie rozdiely v počasí. Kde bude dážď a kde len oblaky?

NR SR

Bez mandátu a bez majetku? Koalícia chce nový úrad na preverovanie politikov

09.07.2020 06:00

Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií začal konanie voči exšéfke Súdnej rady Lenke Praženkovej. Dôvodom je možný nesúlad medzi jej príjmami a majetkom.

Greece Migrants Portugal

Migrácia: Nemci očakávajú solidaritu

09.07.2020 06:00

Berlín dúfa, že uspeje tam, kde iní zlyhali. Nemecko sa počas svojho polročného predsedníctva pokúsi pohnúť s reformou azylového a migračného systému.