Založ si blog

Ako prvé, poriadne na úrade po Kotlebovi vyvetrám. A Lunter odvetral aj dopravu.

Posledné voľby šéfa Bansko-bystrického samosprávneho kraja mi silno pripomínajú dnešné predvolebné kortešačky opozície. Nepoužívajú to isté slovo vyvetrám, ale synonymá. A tak počujeme, zlodeji, mafia a všetci pôjdu do väzenia, všetko zmeníme, všetkých odvoláme, všetko vylepšíme, všetko bude inak atď., atď.! A ak si to voliči neuvedomia, budú nás čakať možno horšie časy. V Bratislave už zažívame progresivitu v plnej kráse. Noví ľudia na kľúčových pozíciach začali kopiť chyby z neskúseností a životného know how, ako na bežiacom páse. Zaujímavé, že si stále myslia, že sú najlepší z najlepších, ale hlavne, že sú progresívni! Veľmi na mňa zapôsobilo vyhlásenie šéfa PS Trubana, že on môže viesť hociktoré ministerstvo. Až ma zamrazilo, aký je tento bratislavský štricák s vyjadrovaním a rétorikou bratislavského 18 ročného kaviarenského štamgasta vzdelaný a ovláda všetky rezorty! Nuž uvidíme, čo nás bude čakať, ak „demokratická“ opozícia vyhrá voľby.. Možno aj horšie, ako od Lunterovcov.
Otecko so svojím synáčikom totiž riadia život obyvateľom v celom kraji. A ako si myslia, určite vynikajúco. No, toľko problémov, čo majú v kraji a nevedia si dať s nimi rady, začínajú naberať na svojej veľkosti.
Dovtedy sa chodí s krčahom po vodu, pokým sa nerozbije. A teraz sa Lunterovi krčah roztrieskal. Tvári sa ako nešťastník, ale predsa potreboval vyvetrať. A odvial dopravu zo svojho impéria. Ešteže, sa primátori niektorých miest a starostovia obcí zbadali a dohodli sa so SAD Zvolen, ktorá prevádzkovala do soboty dopravu autobusmi v celom kraji.
Lunter si totiž myslí, že keď niekomu nebude platiť, tak mu bude prevádzkovať službu. Obrátil sa aj na súd a urobil namiesto dohody najväčšiu chybu. Vraj nemôže urobiť dodatok k zmluve a obrátil sa aj na premiéra Pellegriniho. Ten ho však poslal kade ľahšie a povedal krásnu vetu. Ak nie je schopný Lunter sa dohodnúť so zvolenskou SAD-kou, tak je neschopný. Lunterovi nezachránila situáciu ani bezpečnostná rada kraja. Naivne si totiž myslí, že štát môže nakázať súkromníkovi, aby prevádzkoval službu so stratou!!! V mierových podmienkach to predseda Lunter nie je možné a výnimočný, alebo vojnový stav tu nemáme, i keď si myslíte, že výnimočný stav existuje! (Asi si myslíte, že ste krajský tajomník KSS, ktorý to mal za socializmu v možnostiach a direktívne riadil, dnešný systém Vám to nepovoľuje, aby ste diktátorsky rozhodovali.) Mýlite sa pán Lunter. Domrvili ste to a poriadne. Dlho ste totiž vetrali a nerátali ste s plánom B i keď sa povráva, že by mala nastúpiť poľská firma s poľskými vodičmi. No to už je len výhra!
Myslím si predseda Lunter, že by ste mali okamžite zvážiť aj so svojím skvelým synáčikom , s ktorým ste to dotiahli aj k stopke autobusom, aby ste si zbalili svoje „pakšametle“ a odišli z úradu. A prosím, aby ste nechali dokorán otvorené okná. Ono sa to samo vyvetrá.
A ak tak neurobíte, mali by sa zobudiť obyvatelia kraja, aby amatérov z riadiacich stoličiek, ako je aj Lunter so synáčikom odvolali referendom.
Verím, že sa obyvatelia Bansko-bystrického kraja zobudili a v budúcich voľbách nebudú dávať na krásne, ale plané reči a pri urnách budú rozmýšľať.

Pavel Jacz

P.S. Zaujímavé je, ako sa to pred voľbami všetko plánovite rozbehlo. Autodopravcovia, autobusy, zdravotníctvo, školstvo poľnohospodástvo, životné prostredie, súdnictvo, prokuratúra, zakázané názory, ako v 50-tych rokoch, monster proces a ďalšie škandály, problémy v osadách …. Jednoducho v spravodajstvách nevidíte, nepočujete a nečítate nič dobré, iba samé problémy, Slovo, ktoré redaktori vymenili za anglický kalkový preklad Challenge – teda za slovo výzva. Všetko je zlé a horšie už nemôže byť. Ľudia sa v priemere síce majú lepšie, ale všetko je najhoršie. Je to presne ako prieskumy. Podľa nich máme ročne veľmi veľa zbytočných úmrtí, ktoré by zdravotníctvo mohlo zminimalizovať, ale v druhom prieskume sme najrýchlejšie starnúca populácia v Európe. Tak ako to je. No predsa tak, ako to niekomu vyhovuje! Kde je teda pravda? V ofsajde? Ale najväčší naši politickí mudrci majú vraj čarovné paličky.

Šiesti diktátori na čele s Beblavým nám pripomenulo správanie sa Hitlera v začiatkoch fašizmu!

19.02.2020

Od „nežnej“ a od vzniku republiky sme počuli toľko „fantastických“ rečí, ako nám bude dobre, ako dobehneme západné krajiny, že tu bude do desiatich rokov druhé Švajčiarsko, že je viac »

Vydieraním sa vykľulo pravé sociálne cítenie Kollára. Alebo to len na nás hrá?

18.02.2020

To, ultimátum, čo včera vymyslel a na tlačovke doslova vyštekal šéf SME rodina Kollár zarezonovalo éterom. Podporíme sociálne zákony SMER-u, ale najskôr sa musí Fico verejne ospravedlniť viac »

Čo majú spoločné Kiska a Soltész – dvaja „uvedomelí“ občania Slovenska?

17.02.2020

Osobne nepoznám ani jedného z nich a na to som hrdý. Nebolo by sa čím chváliť. I keď so Soltészom som mal iba emailovú konverzáciu z môjho popudu. Videl som ho na obrazovke v spravodajskom viac »

Bela Bugar, Bugár,

Most-Híd nevstúpi do koalície s ĽSNS ani so Smerom, sľubuje Bugár

20.02.2020 10:01

Strana chce podľa Bugára presadzovať zmeny na očistu justície či prokuratúry.

Ide o Pravdu, Hrnko, Heger

NAŽIVO: Ide o Pravdu s Antonom Hrnkom a Eduardom Hegerom

20.02.2020 09:55

Pozrite si zaujímavý duel poslancov, Antona Hrnku (SNS) a Eduarda Hegera (OľaNO) v diskusii Ide o pravdu.

NR SR / Peter Pellegrini /

Poslanci za PS/Spolu uvoľnili rečnícky pult, rokovanie sa začalo

20.02.2020 08:29, aktualizované: 09:52

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) dnes budú rokovať o návrhoch zákonov k sociálnym opatreniam, diaľničným známkam a k Istanbulskému dohovoru.

Grenell

Trump vymenuje ambasádora v Nemecku za riaditeľa tajných služieb

20.02.2020 07:15

Proti Trumpovmu rozhodnutiu vymenovať Grenella sa už stihli ozvať kritici, ktorí tvrdia, že miesto by mal obsadiť niekto, kto má väčšie skúsenosti so spravodajskými službami.